Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@opensource są kanały kodowane w wielu systemach - CAID - np. TVP 1 HD - Nagravision - CAID - 1681 - 1884

 

Jak sobie do modułu Polsatu przypiszesz dekodowanie kanałów tylko po CAID - 1861 to moduł będzie próbował taki kanał zdekodować.

 

To i tak moduł C+ CI+ ECP będzie próbował je zdekodować jak będzie miał przypisane dekodowanie po CAID 1884 np. właśnie TVP 1 HD.

 

To może doprowadzać do błędnego dekodowania i zawieszania pracy modułów.

 

Lepiej wiec przypisać konkretne kanały do konkretnego modułu a nie przypisać dekodowanie po CAID do konkretnego modułu.

 

Zrozumiał ;)

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Polsat ma przypisane dekodowanie konkretnych kanałów np. TVP 1 HD - Polsat HD i tylko te będzie dekodował - innych nie będzie próbował.

Moduł C+ CI+ ECP ma przypisane dekodowanie konkretnych kanałów np. C+ 4K - C+ Premium HD i tylko te będzie dekodował - innych nie będzie próbował.

 

Kanały do modułów przypisujesz sobie sam oczywiście.

 

Jak do modułu Polsatu przypiszesz dekodowanie tylko po CAID 1861 to będzie próbował dekodować wszystkie z tym CAID

Jak do modułu C+ przypiszesz dekodowanie po 1884 to będzie próbował dekodować wszystkie z 1884.

 

Problem powstaje jak dany kanał jest w obu systemach kodowany czyli 1861 i 1884 czyli np. TVP 1 HD.

Bo moduły głupieją  i dekoder także wtedy jak jeden kanał np. TVP 1 HD ma być dekodowany z dwóch modułów jednocześnie z dwóch CAID - 1884 - 1861.

 

Prosto i jasno wyjaśnione

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak bym kupił np. na allegra moduł CI obojętnie jaki (zastanawiam sie czy te moduły mają jakąś blokade)i wsadził do niego karte z dekodera to bedzie to działać ?? Mam dekoder z vectry i chciał bym go przemienić na moduł CI. Vectra ma taką oferte w swojej ofercie, ale trzeba za to płacić troche co miesiąc, taniej było by kupić sobie samemu taki moduł.


Z góry dziękuje za info.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jarek9898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w domu mam taki moduł, i monter z Vectry wyjął karte z dekodera włożył do modułu na tv odpalił wyszukiwanie kanałów i se poszedł. Dla tego jestem Ciekaw czy samemu mógł bym tak zrobić, a jeśli tak to czy może to być obojętnie jakiej firmy moduł czy one czasem jakieś blokady nie mają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do tej pory za abonament miesięczny płaciłem 50 złotych i w ostatnim czasie wybrałem Viaplay Medium w ramach testów. Złożyłem wypowiedzenie dla Viaplay Medium zgodnie z 14 dniowym prawem do odstąpienia od umowy. Na moim koncie strefacanalplus teraz wisi przyszła opłata miesięczna na poziomie 60 złotych.

Doszedłem do tego że te 10złotych dodatkowych jest za najem modułu CAM.

 

Dlaczego Canal Plus chce teraz pobierać te dodatkowe 10 złotych za najem modułu CAM, chociaż do tej pory na umowie terminowej ani razu nie pobrał żadnej opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...