Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie naprawia tego szybko jest to problem lokalny a nie globalnym nie sprawdzą tego bez fizycznej obecności camu u programistów, jeszcze jakiś pakiet trzeba kupić :D

i modlić żeby chińczyki trafili ze 150 łątką,

W europie można tylko katować tv i sprawdzać czy się zawiesza CAM

 

W tej kwestii muszą współpracować z c+, bo bez szerszej współpracy jest problem.

Dlatego lista wparcia jest krótka.

 

W DE jak kupujesz TV z logo HD+ masz mieć pewności że działa jako certyfikowany TV, w Polsce nikt loga c+ nie umieszcza  - zadziała to super, nie to nie.

Nikt generalnie nie sprawdza czy zadziała, jak zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest też  tak że jak zrobią poprawki to działa zawsze na tym sofcie. Mimo że soft jest identyczny do kilkunastu  modeli to czasami  nie działa we wszykich modelach jak należy. 

 

Zwykle w interesie producenta i nadawców jest utrzymywać współprace by poprawki powstawały w jednym czasie przeznaczone na TV czy moduł. 

Jak widać dla polskich nadawców istnieje taka współpraca bo już kilka razy się zdarzyły poprawki w firmware TV jak i modułów. 

 

W sumie szkoda ze nie istnieje ogulna zasada certyfikacji dla modułów tak jak to jest w Niemczech czy Włoszech. Po prosto model certyfikowany powinie w 100% obsłużyć a bez certyfikacji ma możliwość wystąpienia problemów albo nie działanie modułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w takim razie po co jakakolwiek standaryzacja skoro każdy robi co chce i jak chce? Kupuję telewizor z gniazdem CI+, do tego mam moduł CI+ - wkładam i ma działać. W praktyce jak jest każdy widzi...

Kiedyś próbowano "rozbudowywać" standard Audio CD (CD-DA) i dodano zabezpieczenie przed kopiowaniem. W efekcie tego niektóre odtwarzacze CD nie "widziały" płyty i nie mogły jej odtworzyć. Doprowadziło to do tego, że zabroniono na takich płytach CD umieszczania loga Audio CD. Uważam, że w przypadku modułów i gniazd CI+ powinno być tak samo. Albo są 100% zgodne ze standardem, albo zakaz umieszczania loga CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standaryzacja jest ale istnieje niezgodność oprogramowania pod od względem sprzętu i firmware. Błędy wynikają zwykle z  różnic  w układach elektronicznych i współpracy z firmware. 

Standardy z bezproblemową  obsługą masz zachowane teoretycznie tylko w certyfikowanym sprzęcie który sprawdził producent i dostosował się do modułu. 

 

Jak doczekasz się kiedyś  Ci+ 2.0 to powinno działać na każdym sprzęcie tylko przez USB. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CI+ to implementacja usług i zabezpieczenia, nakładka na hardware layer, który każdy pisze sam.

z kolei Cert ci+ 2.0 USB wymaga usunięcia pcmcia z TV, nie prędko - brak hardware.

 

Problem jest ze sterownikami PCMCIA w TV, synchronizacja się rozjeżdża przy wymianie danych z TV, moduł się rożnie zachowuje.

Nikt nie wie czy wina sterownika sprzętowego czy camu, bez camów od c+ wersji developerskiej producent nie jest w stanie zrobić tego.

A to czy chcą je dawać i na jakich zasadach to inna historia.

Albo producent przysyła TV i badają wspólnie problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 11:03, K63 napisał(a):

Czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę lub doświadczenia w kwestii współpracy telewizorów Xiaomi Mi z modułami C+?

Ja mam wiedzę odnośnie współpracy modułu Canal+ z telewizorem TCL. To z jednego worka te dwie firmy. Kilka miesięcy już mam ten moduł. Działa ALE zdarza się że tak powiem "średnio często" że telewizor potrafi się zrestartować podczas oglądania. Potrafi się też zrestartować przy przełączaniu kanałów. Często przy przełączaniu kanałów pojawia się na 1-2-3 sekundy komunikat o zakodowanym sygnale ale nie jest to za każdym razem. Wcześniej byl podłączony pod dekoder 4k platformy i restartów nie było. Telewizor oczywiście nie ma wsparcia C+, nie ma żadnej listy kanałów operatora. Noszę się z zamiarem zakupu czegoś z rynku nawet jakiś tani dekoder. Tak więc działa taki sprzęt TCL z modułem C+ ale potrafi robić kawały. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, emarti napisał(a):

Ja mam wiedzę odnośnie współpracy modułu Canal+ z telewizorem TCL. To z jednego worka te dwie firmy.

 

26 minut temu, emarti napisał(a):

Telewizor oczywiście nie ma wsparcia C+, nie ma żadnej listy kanałów operatora

Nie wiem czy akurat TCL to "krewny" Xiaomi, ale na pewno Thomsona. Ten Mi też nie ma wsparcia C+ i trzeba skanować całe pasmo na automacie, bo przeszukiwania ręcznego wybranych transponderów nie widziałem. Pamiętam, że kanały sat układa alfabetycznie. Czy jest inna opcja edycji ... nie sprawdzałem. :?:

Rozważam wariant z użyciem Cryptobox'a 652, ale nie mam wiedzy jak ten dekoder radzi sobie z modułami C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zainteresowany Cryptobox mimo że to nie jest dekoder 4k ale tych kanałów uhd jest jak na lekarstwo których i tak nie oglądam. Napisałem do producenta w sprawie współpracy z modułem CI+ i odpisali mi że dekoder wspiera CI+ ale trzeba wgrać alternatywne oprogramowanie patch i odesłali mnie do polskich for. Póki co odstawiłem temat zakupu na margines bo mam inne ważniejsze sprawy ale z pewnością wrócę do tego. Co do skanowania kanałów w tcl to ja z początku przeskanowałem wszystko i sobie ręcznie poukładałem listę. Jednak o dziwo przy ponownym po jakimś czasie skanowaniu HB cała lista się rozsypała. Wówczas usunąłem wszystkie programy i z pomocą wykazu transponderów z HB skanowałem tylko te które mają polskie programy i tak od nowa sobie je poukładałem. Teraz już od dawna skanowania nieba nie ruszam 😬 bo pewnie znowu się lista rozsypie. Tak jak pisałem jest niemal pewne że muszę wybrać jakiś dekoder bo ten telewizor z modułem ciężko się dogaduje. Działa ale z problemami i to nie to co dekoder.

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Crossi napisał(a):

@emarti Skoro musisz wybrać jakiś dekoder to polecam ci sprzęt na  Enigma2. Napisz, czego dokładnie potrzebujesz to wtedy coś odpowiedniego  znajdziemy.

Miałem 2 lata wsadzone to coś do VU+ Uno. Nie polecam.

A już na pewno nie OpenPli.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, emarti napisał(a):

Też byłem zainteresowany Cryptobox mimo że to nie jest dekoder 4k ale tych kanałów uhd jest jak na lekarstwo których i tak nie oglądam

W tym przypadku UHD odpada, bo znajomi chcą mieć najniższy pakiet. Myślałem zatem o module niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Crossi napisał(a):

@emarti Skoro musisz wybrać jakiś dekoder to polecam ci sprzęt na  Enigma2. Napisz, czego dokładnie potrzebujesz to wtedy coś odpowiedniego  znajdziemy.

Ja tylko jestem oglądaczem. Potrzeba mi tylko czegoś co będzie działało i co jakiś czas przeskanowanie satelity gdy np. pojawi się jakiś nowy program polski lub zagraniczny. Nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti sprzęt od operatora spełni twoje zachcianki.

 

Jeśli chce się tobie trochę więcej czasu poświęcić to:

 

Vu Zero 4K

Abcom Pulse 4K mini

 

odpowiednia konfiguracja i będzie działać co ma działać.

 

5 godzin temu, tracer10 napisał(a):

Miałem 2 lata wsadzone to coś do VU+ Uno. Nie polecam.

A już na pewno nie OpenPli.

 

U mnie moduł CI+ ECP od C+ oraz np. moduł CI+ HD Austria współpracują bez problemów na Vu+ Ultimo 4K od lat.


Wcześniej sprawdzone także na Vu+ Uno 4K - Uno 4K SE - Duo 4K SE i parę innych moduł w różnych konfiguracjach także.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, emarti napisał(a):

Też byłem zainteresowany Cryptobox mimo że to nie jest dekoder 4k ale tych kanałów uhd jest jak na lekarstwo których i tak nie oglądam. Napisałem do producenta w sprawie współpracy z modułem CI+ i odpisali mi że dekoder wspiera CI+ ale trzeba wgrać alternatywne oprogramowanie patch i odesłali mnie do polskich for.

"Uuu" a co to się stało, zabrali Ci camelona który miał działać wiecznie i technisat idzie w odstawkę? :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czerstwy napisał(a):

E2 u niego w domu to będzie dopiero wesoło na forum😂

 

Nie mniej wesoło niż z twoim narzekaniem na sprzęt z E2.

 

@emarti testowałem moduł CI+ ECP w dekoderze TechniSat DIGIT ISIO STC UHD - działa w miarę poprawnie.

 

https://satkurier.pl/news/178107/technisat-digit-isio-stc-test-odbiornika-uhd-4k.html/4

 

69777.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hollex.pl niedostępny. To naprawdę kosztowało ponad 1500zł?  :D W powyższym artykule co prawda sprzed prawie 5 lat ale nie zauważyłem żeby było jakieś info na temat edytora listy kanałów. Chyba że ktoś lubi sortować przynajmniej ponad setkę kanałów z pilota.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tweed77 napisał(a):

 

Nie mniej wesoło niż z twoim narzekaniem na sprzęt z E2.

 

@emarti testowałem moduł CI+ ECP w dekoderze TechniSat DIGIT ISIO STC UHD - działa w miarę poprawnie.

 

https://satkurier.pl/news/178107/technisat-digit-isio-stc-test-odbiornika-uhd-4k.html/4

 

69777.jpg

Jak coś działa dobrze to sie chwali jak są problemy to się narzeka takie życie. Nie każdy ma czas tak jak Ty siedzieć po forach i ciągle grzebać w sprzęcie. Kolejna sprawa trzeba ludzi uświadamiać że cos może sie wysypać z dnia na dzień pomimo że nie ingeruje sie w sprzęt. Ale u Ciebie zawsze wszystko działa idealnie😂 A gdy ktoś ma problem którego nie wiesz jak rozwiązać siedzisz cicho i udajesz że tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak widzisz tego nie wziąłem pod uwagę że to może być słynne "Fur Deutschland" stąd też i cena odpowiednia. Nieważne że ktoś spędzi np. cały dzień na sortowaniu listy kanałów, bo najważniejszy jest prestiż.🤣

@czerstwy masz rację, bo każdy sprzęt ma jakieś niedoróbki tylko o ile w standardowych boxach te niedoróbki są praktycznie nie do naprawy chociażby ze względu na niedostępność kodu źródłowego, to w przypadku E2 większość da się jakoś rozwiązać. Czy problem który występuje u Ciebie jest do rozwiązania nie wiem, bo u mnie nie występuje jednak zaryzykuję stwierdzenie że jest, bo przypuszczam że wynika z nieodpowiedniej konfiguracji. Napisz jaki sprzęt bym musiał mieć żeby go odtworzyć. Czy sprzęt na E2 i moduł CI+ Polsat Box wystarczy?

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opensource dokładnie masz racje i dlatego tego typu sprzęt ma tyle plusów co nie znaczy że ma i minusy. I ja piszę jak jest bo polecanie tego typu sprzętu dla osoby która jakiś czas temu miała problem z ustawieniem listy ulubionych na Technisacie jest jakiś nieporozumieniem. Mi swojego czasu osoby które zęby zjadły na E2 nie potrafiły podmontować dysku twardego czy pen w odpowiednie miejsce. I ten sam dysk poszedł do Vu i od strzała sam podmontowałem a w Octagonie pod usb kaplica. Był okres że tak samo pen sam z siebie podmontowywał sie nie tam gdzie trzeba wywalało Multiboty i wszystkie ustawienia. Zdalnie osoba montowała i nie dała rady ba nawet dwie i nie były to jakiś janusze tylko osoby mocno aktywne na forach. Teraz na Vu nie grzebie nie kombinuje i działa w sumie poprawnie choć mam ostatnio problemy z nagrywaniem. Na ostatnie 4 nagrania  3 odbiornik zakończył sobie sam na 126 minucie nie wiedzieć czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z skalowaniem kanalow hd do 2160p mianowicie gdy wlacze 2160p kanaly hd sa mniej plynne 4k jest ok hdmi 2.1 zreszta testowalem jakie tylko co moze byc przyczyna soft w tv aktualny najbardziej widac to na meczach w wolnnym ujeciu zaodnicy drza przez chwile 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...