Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.11.2023 o 13:38, bujok napisał(a):

Witam. Mam telewizor Samsung QE75Q95T ze slotem na moduł CAM CI+. Mam abonament Canal+ i dekoder DSB 4300 TVbox+. Rozmawiałem dzisiaj z konsultantem C+ i niestety nie przysługuje mi wymiana dekodera na moduł CAM. Czy mogę kupić zestaw startowy Canal+ z modułem, włożyć do niego kartę z dekodera abonamentem i normalnie używać?

Skontaktuj się z kolegą @lukx95. Zresztą kolega już wspomniał na forum że już do Ciebie napisał. Jestem pewny że pomoże Ci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem z konfiguracją modułów C+ECP oraz Polsatu w tunerze Vu+Duo. Pojedynczo każdy z nich działa prawidłowo ale w parze już nie bardzo. Wygląda to tak, jakby moduł Polsatu nadawał sobie priorytet nad modułem C+ i chciał dekodować kanały przypisane do C+/komunikat: tego kanału nie mam w twoim abonamencie/. Przerabiałem temat z dodawaniem CAID, oraz poszczególnych kanałów do zadań modułów ale nie widzę różnicy. Może któryś z Kolegów ma doświadczenie w tej kwestii?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mav3r1ck napisał(a):

 Przerabiałem temat z dodawaniem CAID, oraz poszczególnych kanałów do zadań modułów ale nie widzę różnicy.   

Nie dodawaj żadnych CAID. Jeżeli je masz wpisane to je usuń. Żeby moduły się nie blokowały muszą mieć wpisane w zadaniach modułu kanały które masz w abonamencie. I trzeba pamiętać żeby nie wpisywać tych samych kanałów. Np. TVP 1, który będzie odkodowywany przez obydwa moduły. Wtedy trzeba samemu sobie wybrać, który moduł ma taki kanał odkodowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mara68 napisał(a):

Nie dodawaj żadnych CAID. Jeżeli je masz wpisane to je usuń. Żeby moduły się nie blokowały muszą mieć wpisane w zadaniach modułu kanały które masz w abonamencie. I trzeba pamiętać żeby nie wpisywać tych samych kanałów. Np. TVP 1, który będzie odkodowywany przez obydwa moduły. Wtedy trzeba samemu sobie wybrać, który moduł ma taki kanał odkodowywać.

Ok, dzięki, ale niestety mam wrażenie że wszystkie te kombinacje przerabiałem włącznie z instalowaniem na nowo różnych softów. Ale chyba jeszcze na początku, po kupnie nowego tunera, wydaje mi się że był moment że to zadziałało. Będę próbował, gdybyś coś jeszcze wymyślił daj znać proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie trzeba niczego wymyślać. Zrób tak, napisał @mara68 i powinno działać.

Tylko zacznij od "wyzerowania" konfiguracji dla modułów (usuń wszystkie wpisy) i ustaw od nowa tylko dla wybranych kanałów. Zwróć szczególną uwagę na to, żeby nie było duplikatów (kanał, który masz w obu abonamentach może być przypisany wyłącznie do jednego modułu).

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu za filozofia, załączasz jeden moduł i dodajesz odbierane z niego  programy, załączasz potem drugi i dodajesz tylko odbierane przez niego programy patrząc na to by nie były już  odbierane w pierwszym.   

 

Albo robisz konfiguracje od razu z wszystkimi kanałami albo dodajesz programy jakie Ci pasuje w trakcie oglądania czy przeglądania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, meckbar napisał(a):

Tutaj nie trzeba niczego wymyślać. Zrób tak, napisał @mara68 i powinno działać.

Tylko zacznij od "wyzerowania" konfiguracji dla modułów (usuń wszystkie wpisy) i ustaw od nowa tylko dla wybranych kanałów. Zwróć szczególną uwagę na to, żeby nie było duplikatów (kanał, który masz w obu abonamentach może być przypisany wyłącznie do jednego modułu).

Powinno ale nie zawsze musi być tak że działa😂 Ewentualnie u jednych działa a u innych juz nie bo to jest E2. Podam przykład 2 oferty jedna działa na oscam inna na module. Na module zadania ustawione. Priorytet wiadomo powinien mieć oscam i oferta odbierana z niego. Wiec dlaczego kanały dublowane bez wpisu w zadaniach potrafi zawieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co ma oscam do modułu skoro pytanie dotyczy dwóch CAMów, a nie CAMa z oscamem? A po drugie napisałem "powinno", a nie "będzie".

Wiem, że E2 to nie zawsze to samo, ale od czegoś trzeba zacząć usuwanie problemu. Chyba nie od zmiany softu? 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam panie "ekspercie". Nie wiem tylko po co przerzucasz dyskusję z konkretnego bardzo pytania na ogólną dyskusję? 

Skoro pyta o 2 moduły w VU+ Duo to zakładam (może mylnie),  że ma VTi i potrzebuje do tego właściwej konfiguracji. Ty wyskakujesz z oscamem i próbujesz udowodnić jakim to jesteś znawcą. Wyluzuj, święta idą...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym ekspertem a podałem jeden z przykładów że co  u jednego działa dobrze u innego nie musi. A czyli jak ma VTI to potrzebuje odpowiedniej konfiguracji? A w przypadku gdy ma Open ATV czy inne już tych konfiguracji nie trzeba?😂 A to że ma dwa moduły to nie znaczy że nie może mieć wgranego oscama który przy nieodpowiednich wpisach robi konflikt. Sam mam w odbiorniku dwa moduły i z tym od PB są problemy zdecydowanie lepiej sie sprawuje ten od Tivusat. Wystarczy poczytać inne fora że to co u jednych działa u innych już nie i nie zawsze problemy sa tak błache jak wpisanie zadań do modułów bo to E2. Były takie przypadki że zwykła zamiana modułów miejscami likwidowała problemy😂

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, skorzystałem z Waszych sugestii. Wyczyściłem wpisy do zadań CAM, dodałem nowe, uważając na dublujące się kanały. Ale to wszystko nie zadziałałoby gdybym nie wymienił swojej starej, utworzonej parę lat temu listy kanałów, która przy jednym CAM-ie działała bez problemów a w momencie dołożenia drugiego zgłupiała. Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale chodzi chyba zmiany dostawców/providerów dla poszczególnych kanałów, które to zmiany następowały na przestrzeni ostatnich kilku lat. Tak że: nowa lista z 11.12.2023, na jej podstawie własna i działa.

Dziękuję i pozdrawiam świątecznie   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2023 o 15:54, mara68 napisał(a):

Żeby moduły się nie blokowały muszą mieć wpisane w zadaniach modułu kanały które masz w abonamencie. I trzeba pamiętać żeby nie wpisywać tych samych kanałów.

Czyli niczym nie różni się w tej kwestii od Ultimo, a w Sat Kurierze pisali, że w przeciwieństwie do Ultimo moduły pracują niezależnie. To mnie zniechęca do Vu+ Duo. Za taką kwotę nie powinno być żadnych ceregieli, wkładam moduły i się nie martwię. Ponadto nieładnie jest kłamać w opisie jego możliwości 😁 Szukam tunera, w którym dwa moduły "czarne" Canal+ będą pracowały bez zbędnych ceregieli.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się różni. Na różnych systemach jak i modelach tunerów różne będą działać moduły. 

Tu bez a znaczenia czy obsługuje dwa moduły czy jeden tylko, konfiguracja jest zawsze taka sama. 

 

Nie zrozumiałeś zasady niezależności modułów.

Niezależne i ze wsparcie działają  obydwa zawsze  tym samym czasie bo mogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Nie zrozumiałeś zasady niezależności modułów.

Dla mnie niezależność to gdy z jednego modułu nagrywam, a z drugiego oglądam w tym samym czasie, ponieważ nie chcę później deszyfrować nagrania. Oczywiście bez przydzialania zadań modułom. Czy istnieje już taki tuner? Tak można było zrobić z modułami Aston.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście istnieje że możesz sobie nagrywać kilka kanałów z modułu wystarczy ustawić prawidłową konfigurację modułu 

 

Nagrywanie z jednego a używanie z drugiego jest niezależnością tylko możliwością streamingu  i modułu.

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...