Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2023 o 01:13, Renegatt napisał(a):

Czy to nie nie jest troche sztuka dla sztuki skoro i tak jest anabonament dla CI+ ? Konczy mi sie umowa i zastanawiam sie czy sprzedac vu+.

A zależy Ci żeby zachować sobie nagrania ? Z dekodera platformy nie zachowasz ich, nie przeniesiesz, nie odtworzysz na czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 dni temu u syna który ma dek ITCA z tym nowym softem. Boże co to za paszkwil, dla mnie jest to nieużywanie. Brzydkie jak noc, nieintuicyjne badziewie. Epg to dopiero kaszana. Vu+ z VTI przy tym to dekoder mega premium. Ale jak tam kolega chce. Podejrzewam, że będzie mocno żałować zamiany na dek operatora.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się ostatnia rozmowa z konsulatem który sugerował mi wymianę modułu na ich dekoder. Ależ naśmiałem ze tej rozmowy, bo facet nie miał żadnych argumentów. Dokładnie  tak jak kolega  @mikoko napisał Vu+ przy ich wynalazku to mega premium . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, opensource napisał(a):

Nie sprowadzaj dyskusji do porównania możliwości tunera operatora do możliwości tunerów własnościowych

Zadałem proste pytanie ile kosztuje. O możliwościach nie napisałem słowa. Widzisz coś czego nie ma. Masz urojenia.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawel napisał(a):

Dekoder ITCA mam bez opłat. Wychwalany VU ile kosztuje?

Mniej już byle jaki telefon😂 Na tym sprzęcie co posiadasz zobaczysz tylko ofertęz C+ i nic więcej a i pozycje satelitarne mocno ograniczone. Kolejna sprawa to bardzo dużo ludzi płaci najem za sprzęt niby nie wiele ale jednak. W moim przypadku C+ mam ok 12 lat PB blisko 20 lat płacąc nawet nie wiele ładna sunka by sie uzbierała. Nie wspominam już o zakupie swojego czasu do Antiksat,Tivusat czy HD+. Zresztą dla mnie jest chore płacić nie za swój sprzęt skoro płace za ich abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał(a):

Zadałem proste pytanie ile kosztuje. O możliwościach nie napisałem słowa. Widzisz coś czego nie ma. Masz urojenia.

Masz bana na google czy po prostu leń któremu nie chce się wpisać w wyszukiwarkę frazy "vu+" i potrzebujesz kelnera? Modeli vu+ jest co najmniej kilka i chyba nie oczekujesz że ktoś Ci tu wstawi tabelę z cennikiem żebyś łaskawie mógł wybrać. Założenie było takie że potrafisz korzystać z podstawowych narzędzi jakimi są przeglądarka internetowa i wyszukiwarka. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Vu+ człowiek żyje, do modułu wystarczy większość tunerów z niższej półki i spokojnie można je kupić w miarę rozsądnej cenie z opcjami w większości  identycznymi jak na Vu+.

W końcu Vu+ lepszej klasy to cena prawie równana jak za dobry i duży TV, a tańszy tuner sat to koszty jak przystawki Smart/Android TV. 

Ile kosztuje to już zależy z czym i od kogo kupisz od 1 000 zł do 2 000 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czerstwy napisał(a):

...Na tym sprzęcie co posiadasz zobaczysz tylko ofertęz C+ i nic więcej ....

To jest dokładnie tyle ile potrzebuję..

4 godziny temu, opensource napisał(a):

....Założenie było takie że potrafisz korzystać z podstawowych narzędzi jakimi są przeglądarka internetowa i wyszukiwarka. :)

Założenie jest takie, że piszesz nie na temat byle pisać. Nie Ciebie pytałem, więc nie wiem po kiego grzyba zabierasz głos. Na dodatek wmawiając mi coś czego nie napisałem.

 

Reasumując niech każdy korzysta z takiego sprzętu na jaki ma ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel napisał(a):

Reasumując niech każdy korzysta z takiego sprzętu na jaki ma ochotę.

To ty zacząłeś pytaniem z kategorii pisać żeby pisać gdzie odpowiedź wymagała zaledwie minimum zaangażowania jaką było wpisanie odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę - nawet tego z jakiegoś powodu nie potrafiłeś wykonać. Natomiast to o czym piszesz na temat ochoty korzystania z odpowiedniego sprzętu przecież jest oczywiste i nikt tego nie neguje. Reasumując na podstawie tego co napisałeś polecam sprzęt operatora.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o modemach CAM. Jego zaletą jest to że wsadzam go do TV i obsługuję wszystko z jednego pilota. Do oglądania tv to wszystko czego w życiu potrzeba. Bez dodatkowego złomu na komodzie i plątaniny kabli.

Edytowane przez andjaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner zewnętrzny też obsłuży bez problemu każdą funkcję z pilota TV. Nawet 2-3 tunery podłączone pod TV da się obsługiwać niezależnie.

 

Poza tym nie każdy ma tylko 1 moduł a przekładanie modułów co chwilę przy 2 lub  więcej modułach jest uciążliwe. Weź pod uwagę że moduły teraz są często w sieciach kablowych a większość TV ma tylko jeden slot to i nie ma często już wolnego gniazda dla gniazda dla modułu sat. :/ 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andjaw napisał(a):

Bez dodatkowego złomu na komodzie i plątaniny kabli.

tylko że jak przychodzi do tak prostej czynności jak np. poukładanie listy kanałów to często pojawia się problem, bo okazuje się że producent telewizora nie wziął pod uwagę podstawowych opcji i nie ma narzędzia które pozwoli łatwo posortować listę kanałów o innych podstawowych opcjachnie wspominając. Przykład masz chociażby na poprzedniej stronie tego wątku. Więc zdecyowanie wolę dodatkowe dwa kable (zasilający i HDMI) ale za to mam wszystkie podstawowe przydatne opcje gdzie zarządzać mogę nawet z telefonu będąc gdziekolwiek gdzie mam dostęp do internetu. :) Natomiast jeśli chodzi o pilota to da się zarządzać z jednego więc to też nie problem.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, opensource napisał(a):

tylko że jak przychodzi do tak prostej czynności jak np. poukładanie listy kanałów to często pojawia się problem, bo okazuje się że producent telewizora nie wziął pod uwagę podstawowych opcji i nie ma narzędzia które pozwoli łatwo posortować listę kanałów o innych podstawowych opcjachnie wspominając. 

Ja nie mam żadnych problemów na tv Philips z listą ulubionych kanałów. Dodaje jak chce ustawiam jak chce kolejność i nawet mam fajne logo programów obok nazwy każdego. Dodaj do ulubionych i tyle. A listę kanałów mogę exportowac na pendrive i tyle. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, opensource napisał(a):

tylko że jak przychodzi do tak prostej czynności jak np. poukładanie listy kanałów to często pojawia się problem, bo okazuje się że producent telewizora nie wziął pod uwagę podstawowych opcji...

Kiepski dla mnie ten argument. Chyba najpierw powinienem wiedzieć do czego mi ten TV ma służyć, jakie powinien mieć funkcje, jaki mam budżet, jaka jest moja wiedza (czyli czy poradzę sobie z obsługą) i dopiero wtedy podejmować decyzję o zakupie. Jak ktoś kupuje taki "fajny i tani" to sam prowokuje problem. 

Moduł nie jest pierwszym wyborem dla ludzi wygodnych bądź nie ogarniających podstaw zaawansowanej obsługi odbiornika. To raczej opcja dla tych, którzy wiedzą czego chcą i jak tego używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.11.2023 o 22:39, Pawel napisał(a):

I z każdym rokiem potrzebuję coraz mniej. To jest tylko telewizja. Są ważniejsze rzeczy w życiu.

Starość panie...starość. Swojego czzsu zachwalaleś własny sprzęt 😄

Ja też już stary...ale co swoje to swoje, a nie od operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam telewizor Samsung QE75Q95T ze slotem na moduł CAM CI+. Mam abonament Canal+ i dekoder DSB 4300 TVbox+. Rozmawiałem dzisiaj z konsultantem C+ i niestety nie przysługuje mi wymiana dekodera na moduł CAM. Czy mogę kupić zestaw startowy Canal+ z modułem, włożyć do niego kartę z dekodera abonamentem i normalnie używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...