Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.12.2023 o 20:49, opensource napisał(a):

Masz powyżej napisane że należy odpowiednie kanały przypisać do modułu.

OK. Zakładając, że mam dwa czarne moduły Canal+, do jednego z nich przypiszę 11 kanałów Canal+ oraz Planete+. Nagrywając którykolwiek z tych Canal+, programu Planete+ nie obejrzę bo nie przypisałem go do drugiego modułu? Tak to pojmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 23:40, mikoko napisał(a):

Jak już gadamy o modułach i Vu+ wraz z VTi. Ktoś mi powie w jaki sposób wymusić odczyt danych z karty przez dekoder. Chodzi mi o nr seryjny karty i daty uprawnień.

Na VTI tego nie odczytasz.  Do takich informacji będziesz miał dostęp instalując OPEN ATV 7.3 lub OPEN PLI 9.0 , czyli softy oparte na PY3.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał(a):

Tylko chyba numer karty bo dat uprawnień to tam nie ma. Jeszcze inaczej jest w Tivusat tam bardziej rozbudowane informacje. Oczywiście pisze o VTI Bo Open ATV jakieś tarem ma na Octagonie ale tego boxu to nie odpalałem ze 2 lata jak nie więcej.

Też piszę o VTi, ale informacji tam jest więcej niż tylko numer karty, muszę sprawdzić

1 minutę temu, Mav3r1ck napisał(a):

Też piszę o VTi, ale informacji tam jest więcej niż tylko numer karty, muszę sprawdzić

Rzeczywiście, są to tylko informacje techniczne o karcie i module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 23:19, seatibiza napisał(a):

OK. Zakładając, że mam dwa czarne moduły Canal+, do jednego z nich przypiszę 11 kanałów Canal+ oraz Planete+. Nagrywając którykolwiek z tych Canal+, programu Planete+ nie obejrzę bo nie przypisałem go do drugiego modułu? Tak to pojmuję.

W VU+ Duo 4KSE z dwoma modułami (Canal+z ECP i Polsat) i softem VTI, nagrywając kanał przypisany do konkretnego modułu można jednocześnie oglądać z niego inny kanał. Kanał nagrywany jest w formie zakodowanej a proces odkodowania odbywa się w czasie ustalonym przez użytkownika, gdy sprzęt nie jest używany (ja mam ustawione w godzinach nocnych). Jest możliwe oglądanie audycji bezpośrednio po procesie zapisu (nie czekając na systemowe rozkodowanie) ale płynność nagrania pozostawia wiele do życzenia i podczas przewijania (np. omijanie reklamy) może zatrzymać/zawiesić próbę odczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 21:38, cidik napisał(a):

ponoć przy mojej umowie agentowej nie da się

 

W dniu 23.12.2023 o 22:08, Ktosiu napisał(a):

Niestety przy umowach agencyjnych masz promować sprzęt operatora w widoczny sposób prezentując odbiorniki, za to masz preferencyjny pakiet. 

W sumie zapytać możesz, kilka lat temu jak procowałem w agencji Canal+ też chcieli wymieniać na moduł do prezentacji i nie dostali. 

 

Ja zawierałem umowę agencyjną w 2020 roku i wtedy udało się przejść na moduł. Oczywiście najpierw w umowie Ultrabox 4K a potem przejście na modul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ar69 napisał(a):

Kanał nagrywany jest w formie zakodowanej a proces odkodowania odbywa się w czasie ustalonym przez użytkownika

Dlatego zapytałem o dwa moduły C+, ponieważ program nagrywany chcę mieć dostępny od ręki, bez późniejszej deszyfracji. Miałem kiedyś w tunerze Technisata dwa moduły Astona z kartami Cameleon i śmigało to bardzo dobrze. Chciałbym to samo uzyskać z czarnymi modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seatibiza napisał(a):

Miałem kiedyś w tunerze Technisata dwa moduły Astona z kartami Cameleon i śmigało to bardzo dobrze.

W jakim celu skoro kiedyś karty cameleon nie wymagały modułu oczywiście nie na takim "wynalazku" jak Technistat.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, opensource napisał(a):

W jakim celu skoro kiedyś karty cameleon nie wymagały modułu oczywiście nie na takim "wynalazku" jak Technistat.

Miałem Cameleona w splitterze, a dwie karty zdalne w Astonach w tunerze i to wystarczyło żeby nagrać dwa programy lub jeden oglądać, a drugi nagrać. Podejrzałem ten sposób w teście tunera w Sat Kurierze. Nie wiem czy dwustrumieniowość ma z tym coś wspólnego. Dziś ta metoda z czarnymi modułami (oczywiście bez splittera 😁) też się sprawdza, ale przy nagrywaniu. Podczas zwykłego oglądania lepszy jeden moduł, ponieważ z dwoma występują irytujące zacięcia, ale i na to jest sposób. Szukam tunera, który ogarnie te moduły lepiej jak Technisat, ale bez skomplikowania Vu+. Nie mam teraz ma to czasu, a sprzęt od Canal+ nie wchodzi w grę.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samych modułach to chyba tylko aktualizacja list. A to się robi z pozycji pilota i ewentualnie podmiany czy dogrywanie pitconów. Tu połączenie np laptopa z boxem. przy Camelu przez ostatnie lata były tylko podmiany oscama i zmiana konfiguracji. Ale to też juz dość dawno temu.Ja osobiście oscama nie zmieniałem juz chyba ze dwa lata jak nie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym boxie zapomnijcie o VTI. Nie wiem co tam działa uczciwego zapewne Pli albo Open ATV pytanie czy obecnie wtyczki do obsługi modułów są dostępne z pozycji pilota czy trzeba szukać i dogrywać indywidualnie. Ale w sumie image i wstępne ustawienia pod dany moduł zrobi sklep. Samemu tylko  ustawienia modułu jak będzie w boxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tunery e2 obsługują praktycznie identycznie moduły. Inny problem w tym że w tych 2xCi+ nie zawsze razem w tym samym czasie działają obydwa niezależnie moduły. Na pewno ma Vu+ stary Duo4K i nowy  Duo4KSE a z tańszych Zgemma H9 Twin. :) 

Reszta tunerów z dwoma gniazdami obsługuje tylko  jeden przełączając się na drugi.  Jak zależy koniecznie na obsłudze na raz to tuner musi posiadać symultaniczną obsługę modułów.

Akurat Pulse 4K ma obsługę symultaniczną ale brak wsparcia dla automatycznego dekodowania zakodowanych nagrań. 

 

W większości TV z dwoma gniazdami Ci+ zwykle jest symultaniczna obsługa w standardzie jeśli są dwa tunery sat. 

Jak już pisałem wcześniej praktyczniejsze jest mieć kartę w czytnikach.

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne bo mi ustawił. Czyli wgrał image i go wstępnie poustawiał wgrał listę i picony oraz oscama. I była podstawowa konfiguracja pod Camela. Po jakiś czasie prawie wszystko pozmieniałem ale na start sprzęt był gotowy a nie czysty.Bez modułu wiadomo że nie poustawia zadań itp.Ale np może wgrać wtyczkę do ich obsługi bo zapewne nie pozmieniało się aż tak że we wszystkich image jest ona zaszyta  jak w VTI.

4 godziny temu, opensource napisał(a):

Z doświadczenia wiem że lepiej to wykonać samemu i na "czystym" aktualnym oprogramowaniu.

Kto się zna i ma czas to owszem bo sklepy to mają gotowce co wgrywaja  wszystkim jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o te gotowce chodzi, a później sprzęt się łączy nie wiadomo gdzie, a jeśli nie masz przynajmniej podstawowej wiedzy to tego nie zweryfikujesz. Dlatego tłumaczenie że się nie ma czasu nie jest tutaj żadną wymówką. Jak mam po kimś sprawdzać i się zastanawiać co tam nakombinował to szybciej to wykonam na czystym sofcie bezpośrednio ze strony dostawcy np. openpli i mam pewność że jest ok, bo wiem co robiłem. Z gotowcami to można się bawić jeśli nie podłączasz sprzętu do sieci co w dzisiejszych czasach dla mnie jest nie do zaakceptowania.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...