Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lm7 napisał(a):

Witam mam problem z skalowaniem kanalow hd do 2160p mianowicie gdy wlacze 2160p kanaly hd sa mniej plynne 4k jest ok hdmi 2.1 zreszta testowalem jakie tylko co moze byc przyczyna soft w tv aktualny najbardziej widac to na meczach w wolnnym ujeciu zaodnicy drza przez chwile 

To po co załączasz skalowanie  4K kiedy nie robi ci i tak z programu  HD programu w 4k ? 

Skalowanie w górę zawsze daje gorszy obraz niż oryginalny. 

Od tego jest TV by dostosować obraz na ekranie do jego rozdzielczości. 

 

Poza tym bez sensownie piszesz w temacie kiedy nie masz modułu i nie masz problemu z tym związanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tweed77 napisał(a):

@emarti sprzęt od operatora spełni twoje zachcianki.

 

Jeśli chce się tobie trochę więcej czasu poświęcić to:

 

Vu Zero 4K

Abcom Pulse 4K mini

 

odpowiednia konfiguracja i będzie działać co ma działać.

Oddałem sprzęt operatora. Tak jak pisałem jestem tylko oglądaczem ale jakaś podstawowa konfiguracja i wolność w postaci układania list programów i skanowaniu nieba jest u mnie wskazana. 

9 godzin temu, opensource napisał(a):

"Uuu" a co to się stało, zabrali Ci camelona który miał działać wiecznie i technisat idzie w odstawkę? :)

Pozmieniało się u mnie co nieco i oddałem dekoder główny 4k i dekoder do Multiroom wraz z cameleonem. Wziąłem moduł. Tak więc to nie jest tak że coś przestało działać. Zrobiłem to co napisałem bo tak musiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj przywiozłem do domu moduł cam, podłączyłem go, wyszukałem kanały, wszystko działa, tylko mam ponad 1000 kanałów i rozstrzelone tak że ciężko co kolwiek znaleźć, jest jakiś patent aby mieć tylko "Polskie" kanały?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K63 napisał(a):

To wybierz wyszukiwanie dla Canal+. 

tylko nie mam czegoś takiego jak Canal+, jest tylko fastscan i do wyboru są satelity i są parametry do wprowadzania./

Nie wiem czy czegoś mi brakuje czy robię coś źle.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne i od początku wpisz Polskę polski jezyk i przy wyszukiwaniu szukaj Canal+ tak aby mieć listę od tego operatora.Jesli to się nie uda albo automat i ustawianie z 1000 kanałów tych z C+ albo ręczne wyszukanie tylko polskich transponderów żeby ta lista była mniejsza.Następnie tv musi widzieć moduł może nie musi jak już się uda to wcale poprawnie nie musi współpracować i operator C+ nie bierze żadnej ale to żadnej odpowiedzialnością ze będzie to działało poprawnie ba że nawet zadziała.Nawet jak działa w każdej chwili zmiana oprogramowania modułu czy tv może uniemożliwić poprawną współpracę.Zmiana kanałów nowe kanały powtórka z rozrywki. Sam mam 2 moduły w tv od kilkunastu lat i nie jestem ich przeciwnikiem tylko wiem ile to wymaga pracy wiedzy i nerwów jak coś nie działa i wtedy człowiek zostaje sam Canal+wini producenta tv a ten Canal+ to samo z Polsatem a człowiek zostaje sam jak palec.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał(a):

To pozostaje kartka,długopis,pilot i trochę wolnego czasu.  Możesz jeszcze spróbować przeskanować jakiś transponder Canal+. Może wtedy zaciągnie listę operatora.

Sam sienei ściąga , musi określić listę przy pierwszym skanowaniu. 

 

Najlepiej wyczyścić  listę i w trakcie skanowania wybrać operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomas19.93 napisał(a):

Nie rozumiem, możesz po polsku?

Po polsku to będzie tak: jak nie masz funkcji wyszukiwania listy operatora to przeskanuj ręcznie tylko transpondery, na których są kanały Canal+. Listę znajdziesz tutaj: https://www.lyngsat.com/packages/Platforma-Canal--.html

Jeżeli dalej nie rozumiesz o czym mowa to, bez urazy, oddaj moduł i weź dekoder. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego skanuje się ręcznie tylko te transpondery, na których nadawane są kanały platformy CANAL+. Wtedy łatwiej jest je poukładać bo nie ma ich tak dużo jak po automatycznym skanowaniu satelity. 

Można też zgrać listę na pendrive i edytować na komputerze (o ile jest jakiś program dla Toshiby i telewizor pozwala na eksport/import listy kanałów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment instrukcji telewizora "W przypadku wyboru opcji Satellite (telewizja satelitarna) wyświetli się okno Satellite Type (typ satelity). Dostępne opcje to Preferred Satellite (preferowany satelita) i General Satellite (satelita ogólny). Wybierz jedną z opcji i naciśnij przycisk OK, aby kontynuować. W przypadku wyboru opcji Preferred Satellite (preferowany satelita) wyświetli się okno Select Operator (wybór operatora). Możesz wybrać tylko jednego operatora z listy. Zaznacz żądanego operatora i naciśnij przycisk OK lub prawy przycisk kierunkowy, aby kontynuować. Niektóre z poniższy mogą być wcześniej ustawione w zależności od wybranego w tym punkcie operatora. Przed kontynuowaniem sprawdź parametry i wyreguluj je, jeśli to konieczne. "   tu trzeba szukać operatora czyli C+(Nc+)

Edytowane przez j3ryw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 19:13, Dj.Graal napisał(a):

Przywróć ustawienia fabryczne i od początku wpisz Polskę polski jezyk i przy wyszukiwaniu szukaj Canal+ tak aby mieć listę od tego operatora.Jesli to się nie uda albo automat i ustawianie z 1000 kanałów tych z C+ albo ręczne wyszukanie tylko polskich transponderów żeby ta lista była mniejsza.Następnie tv musi widzieć moduł może nie musi jak już się uda to wcale poprawnie nie musi współpracować i operator C+ nie bierze żadnej ale to żadnej odpowiedzialnością ze będzie to działało poprawnie ba że nawet zadziała.Nawet jak działa w każdej chwili zmiana oprogramowania modułu czy tv może uniemożliwić poprawną współpracę.Zmiana kanałów nowe kanały powtórka z rozrywki. Sam mam 2 moduły w tv od kilkunastu lat i nie jestem ich przeciwnikiem tylko wiem ile to wymaga pracy wiedzy i nerwów jak coś nie działa i wtedy człowiek zostaje sam Canal+wini producenta tv a ten Canal+ to samo z Polsatem a człowiek zostaje sam jak palec.

 

To co napisałeś to prawda. To samo mam ze swoim TCL. Opisywałem to kilka dni temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Czy posiadając ten moduł będę mógł nagrywać oglądane treści na dysk twardy w tv?Nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi a zależy mi na nagrywaniu dowolnych kanałów dostępnych w ramach abonamentu (pozostawiając tv w trybie czuwania).Z uwagi na estetykę nie jestem zwolennikiem posiadania sporego tunera (4K DualBOX+). Z góry dziękuję za odpowiedź/sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od TV czy ma możliwość nagrywania. 

W większości TV z opcją nagrywania nagranie można odtworzyć tylko w tym TV. 

 

TV zwykle powinien być załączony albo  w trybie działania bez załączonego ekranu, to zależy tylko od producenta i modelu. 

Nagrania bez zabezpieczenia i dostępne na innych sprzętach robi tylko tuner sat z gniazdem ci+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę każdy? Ideą CI+ było m.in. zarządzanie nagrywaniem sygnału, w tym jego całkowite blokowanie lub blokowanie np. przewijania nagrań w trybie Time shift. Niemiecka HD+ korzysta z tej opcji w swoich modułach.

Nagrań na podłączonych do TV dyskach nie da się swobodnie przenosić bo są szyfrowane. 

50 minut temu, AreK79 PL napisał(a):

Nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi a zależy mi na nagrywaniu dowolnych kanałów dostępnych w ramach abonamentu...

Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz jeżeli nie podasz konkretnego modelu TV. W większości urządzeń ze slotem CI+ powinno działać. Ale "powinno" to nie to samo co "na pewno będzie". 

 

Sprawdź tutaj: https://pl.canalplus.com/pomoc/lista-wspieranych-modeli-telewizorow-wspolpracujacych-z-modulem-cam-ci-ecp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Bzdura, każdy tuner sat z dowolnym systemem. 

Jak już to Enigma2 nie ma standardowo obsługi ci+ no chyba że ją posiada dana wersja systemu albo sam sobie zainstalujesz. 

Mówisz, że każdy dekoder ze szparą CI+ nagrywa programy na dysk w wersji nieszyfrowanej, takiej, którą to można normalnie odtworzyć na np. komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meckbar napisał(a):

Bardzo dziękuję za ten link.Niestety mojego modelu (43PUS8518) nie ma na liście.Pozostaje mi tuner lub umowa z modułem (14-dniowe prawo do wypowiedzenia umowy zapewni mi zwrot w razie niekompatybilności ). Dzięki również dla pozostałych forumowiczów,którzy wypowiedzieli się w niniejszym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Crossi napisał(a):

Mówisz, że każdy dekoder ze szparą CI+ nagrywa programy na dysk w wersji nieszyfrowanej, takiej, którą to można normalnie odtworzyć na np. komputerze?

To czy nagrywa i jak nagrywa zależy tylko od producenta bo zwykle jest to opcja tunera szyfrowania albo nie szyfrowania nagrania.  

Operator zawsze stosuje szyfrowanie, ten sam tuner na wolnym rynku czy inne z wolnego rynku już nie musi. 

 

@AreK79 PL zawsze możesz sprawdzić tunery opisane na portalu satkurier albo odwiedźic odpowiednie im  tematy na forum.

Do wyboru masz sprawdzone przez użytkowników tunery, np. Arriva 9000 4K Ci+ czy inne tunery na enigma2 które będą działać z modułami polskich operatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...