Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Musisz kupić odpowiedni dekoder lub TV.

Ferguson twierdzi, że niekoniecznie masz rację. Napisałem do nich, że CI+ od platformy NC+ nie działa mi na Arivie 253 Combo. Dostałem od nich taką odpowiedź jak poniżej:

Re: pytanie do EXPERTA
 
Dekoder na już aktywowanej karcie ( w punkcie operatora) działa poprawnie
 
> Dotyczy: odbiornika telewizji

> Model: Ariva 253 Combo

> Oprogramowanie: V1.31B7 20161103-202557
> Witam.
> Niedawno kupiłem odbiornik TV SAT Ariva 253 combo. Odbiornik prawidłowo odbiera programy FTA, lecz po zakupieniu platformy cyfrowej NC+, odbiornik niestety nie radzi sobie z jej odbiorem.
> Zrobiłem tak:

> 1. Zainstalowałem w Arivie 253 Combo moduł dostępu warunkowego CAM CI+ wraz z kartą, zgodnie z instrukcją obsługi producenta modułu i odbiornika Ariva.

> 2. Po zaprogramowaniu transpondera 11449 MHz pol. H 27500, tam gdzie według platformy NC+ dosyłane sa uprawnienia do kart, czekam kilka godzin przed TV i nic.

> 3. Wchodzę w informacje o module CI+ i mam tam podane:

> – Model: Moduł nc+ CAM CI+

> – Producent: nc+ CAM CI+

> – Symbol produktu: CI0311-NCP01

> – Numer seryjny: CA161100436935
> i wiele innych informacji które moim zdaniem są mniej istotne dla rozwiązania tego problemu.
> Gdy wchodzę do informacji o karcie, to nie widzę zupełnie nic, ani numeru seryjnego karty, ani jakiejkolwiek daty do kiedy mam uprawnienia. Wygląda to tak, jakby tuner nie odczytywał karty.
> Gdy wychodzę z menu karty to na ekranie telewizora pojawia się informacja: "Weryfikacja zakończona niepowodzeniem, twój odbiornik jest niezgodny z tym modułem"
> Po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji nic się nie zmieniło. Wygląda na to, że Wasz odbiornik nie współpracuje z modułami CAM polskich platform cyfrowych.
> Co mam zrobić w takiej sytuacji? Czy sprzęt mam zwrócić do sprzedawcy (kupowałem przez internet i mam jeszcze czas na zwrot) i poszukać innego sprzętu który nie ma problemu ze współpracą z modułami CAM CI+, czy może znacie już
> przyczynę problemu i macie poprawiony firmwer. Jeśli tak to proszę o jak najszybsze jego wysłanie do mnie. A może podesłać Wam sprzęt wraz z modułem CI+ i kartą NC+. Jeśli rozwiązalibyście problem w przeciągu kilku dni to chętnie
> zgodzę się na takie rozwiązanie.

Mają rację czy "walą ściemę"? Niestety sprzęt zwróciłem już do sprzedawcy i nie mogę sprawdzić czy mówią prawdę.

 

U mnie w XD93 działa. 

 

 

Czy mógłbyś sprawdzić czy w menu modułu dostępu możesz odczytać datę uprawnień karty? W niedługim czasie planuję zakup tego telewizora i interesuje mnie czy na telewizorach Sony występuje również ten sam problem który występuje u mnie na VU SOLO 4K

 

Sprawdź moduł w innym sprzęcie.

 

Niestety nie mam innego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w specyfikacji tego sprzętu na stronie producenta nie ma wymienionego CI+ tylko jest samo CI. Może sprawdzili samą kartę Cameleon w czytniku uniwersalnym i tyle. Kidyś miałem cudo od tej firmy i technicy swoje, a sprzet swoje. Podziękowałem i nigdy wiecej od nich sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro z tunerem VU SOLO 4K moduł CI+ od NC+ działa prawie, że bezproblemowo, to postanowiłem sobie kupić TV z wbudowanym tunerem TV SAT SONY 65XD9305, szczególnie, że ktoś tutaj się chwalił, że z tym TV moduł dostępu od NC+ działa bezproblemowo.

 

Włożyłem moduł CI+ do odbiornika telewizyjnego, zaprogramowałem jeden transponder z platformy NC+ (przynajmniej mi się tak wydaje, że zaprogramowałem) i na ekranie mam takie coś jak poniżej:

 

1e6aea8ee0d9.jpg

kliknąć w obrazek aby powiększyć

 

Przez cały czas napis zaczekaj oraz po przekątnej ekranu Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować. Co robię nie tak? Ktoś ma jakieś pomysły? Dodam tylko, że ta sama karta i ten sam moduł na VU SOLO4k odbiera wszystko jak należy

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada nagrywanie kanałow z modułu Conax (Tnk HD, N na karte, nc+ mix) i Nagra (nc+ na karte z pakietem start)

 

Na dekoderze opticum HD AX odin

 

Czy nagrania sa szyfrowane czy można nagrywać i odtwarzac na komputerze ?

Czy innym dekoderze ?

 

I czy moduły obecnie maja ograniczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej Twój TV nie ma gniazda CI+,tylko zwykłe CI, w którym ten moduł nie zaskoczy. :)

 

Sony twierdzi, że XD93 ma gniazdo CI+, ponadto jeden z użytkowników tego forum kilka postów powyżej napisał, że mu na Sony XD93 ten moduł działa prawidłowo, więc sądzę, że to nie o brak CI+ w telrwizorze chodzi.

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oglądacz
A nie przyszło Tobie do głowy ,żeby wyciągnąć kartę z modułu i włożyć ją do czytnika CA . Sprawdzić daty uprawnień karty ,jeśli nie było by jeszcze uprawnień ,to reaktywacja przez ICA . Następnie z powrotem do modułu.

@michall1234
Głównie transmisje sportowe i filmu z licencją na wyświetlanie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez cały czas napis zaczekaj oraz po przekątnej ekranu Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować. Co robię nie tak? Ktoś ma jakieś pomysły? Dodam tylko, że ta sama karta i ten sam moduł na VU SOLO4k odbiera wszystko jak należy

 

 

Problem rozwiązany.

TV Sony 65XD9305 domyślnie ustawia do zmiany polaryzacji w konwerterze napięcie 13 - 18V najwyraźniej to napięcie niezbyt odpowiadało dla mego multiswitcha. Po zmianie w ustawieniach telewizora napięcia sterującego zmianą polaryzacji na 14 -19V, obraz pojawił się od razu i moduł NC+ działa jak należy. Co prawda odbiornik TV odnajdował programy telewizyjne, lecz poziom i dobroć sygnału były nieprawidłowe i nie zapewniały prawidłowej pracy TV i modułu.

 

Z całą pewnością mogę potwierdzić, że moduł dostępu CI+ od platformy NC+ współpracuje prawidłowo z TV Sony 65XD9305

 

 

@Oglądacz

A nie przyszło Tobie do głowy ,żeby wyciągnąć kartę z modułu i włożyć ją do czytnika CA .

 

A nie przyszło Toie do głowy, że ja nie chcę przekładać karty?

 

TV Sony XD93 odczytuje bezbłędnie uprawnienia z karty, więc sądzę, że problem leży w błędach oprogramowania w odbiorniku Vu+ Solo4K lub braku jakiegoś składnika, który powinienem doinstalować, a o tym nie wiem.

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem totalnym laikiem, ale zdrowe ręce mam i jak mi ktoś łopatologicznie wytłumaczy, to dam radę :-)

 

Zepsuł mi się tv i przyszła pora na nowy. Przy okazji dowiedziałem się o czymś takim jak CI+. Zważywszy na posiadanie Sagem z nc+, chętnie bym się wyzbył tego dziadostwa.

Mam turbo box jako główny dekoder, wifi box jako dodatkowy. w dekoderze dodatkowym karta kameleon, w głównym sparowana. Chciałbym zamiast dodatkowego tv z CI+.

 

Czytałem wątek, pytałem w punkcie nc+. Wiem, że z multiroomem cam nie działa. Jednak nie wiem dlaczego. To kwestia po stronie nc+ czy samego modułu? Chciałem kupić muduł CI na znanym portalu aukcyjnym, jednak jeśli nie zadziała, to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze na dziś to nie ma sensu.Zostaje mu nowa umowa z modułem.Bez opcji MR

 

 

Dodam ze Moduł CI+ CAYMAN działa również na Blackhole w Nowych dekoderach VU+ 4k: UNO i tym drugim;) testowane.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem totalnym laikiem, ale zdrowe ręce mam i jak mi ktoś łopatologicznie wytłumaczy, to dam radę :-)

 

Zepsuł mi się tv i przyszła pora na nowy. Przy okazji dowiedziałem się o czymś takim jak CI+. Zważywszy na posiadanie Sagem z nc+, chętnie bym się wyzbył tego dziadostwa.

Mam turbo box jako główny dekoder, wifi box jako dodatkowy. w dekoderze dodatkowym karta kameleon, w głównym sparowana. Chciałbym zamiast dodatkowego tv z CI+.

 

Czytałem wątek, pytałem w punkcie nc+. Wiem, że z multiroomem cam nie działa. Jednak nie wiem dlaczego. To kwestia po stronie nc+ czy samego modułu? Chciałem kupić muduł CI na znanym portalu aukcyjnym, jednak jeśli nie zadziała, to bez sensu.

Posiadam tv samsung ]od 2012 r] z tunerem sat. z moduł aston 2.26 oraz kartą cameleon [nc+] i śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że @kaspian0007 sugerował, że mogą mu zaraz wymienić kartę na Caymana i się okaże, że wyrzucił pieniądze w błoto. Z innych wpisów na tym forum wynika, że na razie wymiana samej karty (przynajmniej w APSie) jest niemożliwa, ale nie łudziłbym się, że się to szybko nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...