Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,
Ja ma taki problem z nc+ że posiadam moduł CI+ i złapało mi pond 1200 kanałów.. mój telewizor (SHARP LC-48CFE4042E) nie jest na tyle inteligentny aby miał osobną listę kanałów, a wybieranie danego programu z 1200 to jest udręka.. Modułu nie mogę wymienić na dekoder niestety bo umowę podpisałem w salonie. Czy jest jakiś sposób na ustawienie swoich kanałów i swobodne przełączanie między nimi?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do tego modułu.

 

1. Konsultant nc+ twierdzi, że NIE będę mógł nagrywać na zewnętrzny dysk. Mój telewizor (Sony XD93 z 2016) wspiera taką możliwość. Ale wg konsultanta ich moduł CI+ na 100% nie umożliwi nic nagrać. Jest to sprzeczne z wcześniejszymi wypowiedziami. Konsultant buja?

Dodam, że wypowiedziałem umowę nc+, chcę kupić niższy abonament. I może konsultant już nagina rzeczywistość, aby mnie zniechęcić do niższego abonamentu?

 

2. Szybkość przełączania kanałów. Czy po usunięciu blokady rodzicielskiej działa to dużo wolniej niż na dekoderach nc+? Wiem, że to zależy także od telewizora. Ale czy osoby, które porównywały ten moduł z dekoderami są zawiedzione szybkością?

 

3. Jednoczesne oglądanie i nagrywanie. Czytałem na ten temat. I jak rozumiem muszę mieć 2 tunery, 2 konwentery (lub dual), a moduł CAM CI+ musi wspierać taką ilość strumieni, aby obsłużył 2 kanały. Gdzie 1 kanał to może być wiele strumienii wymaganych (każdy przesyła inny typ informacji). Tyle z teorii. A co z praktyką? Nie znalazłem nigdzie w internecie osoby, która potwierdziłaby, że u niej udało się wykonać na module CAM jednoczesne oglądanie i nagrywanie. Może słabo szukałem. ;-) 

a) Czy ktoś z Was zrobił coś takiego?
B) Jaki moduł do tego trzeba kupić? Napisałem do Hollex, ale nie dostałem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tunera w TV nie nagrasz 2 programow naraz. Mało tego.. TV musi być włączony podczas nagrywania na kanale, który nagrywasz. Jeśli chcesz tak robić to tylko dekoder zewnętrzny Ci jest potrzebny TWIN oraz moduł z wolnego rynku. O module od nc+ zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagram coś pod moją nieobecność jeżeli tv będzie wyłączony, ale zaprogramowany na nagrywanie?

 

I najważniejsza kwestia czy w ogóle coś nagram z kanałów kodowanych NC+ przez moduł CI+? Nawet na tym samym kanale, który oglądam. Konsultant twierdzi, że nie. Że kanały zakodowane do nagrywania przez moduł. Tutaj w tym wątku były opinie, że nagra się. To jak w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moduł jest CI+, to NC+ MOŻE (ale nie wiem, czy to robi) zablokować nagrywanie całkowicie lub częściowo (np. na niektórych kanałach lub niektórych filmach). Dodatkowo nagrania pewnie będą szyfrowane i ich obejrzenie będzie możliwe tylko na sprzęcie na którym zostały nagrane.

 

O ile się orientuję, to blokada nagrywania jest co najmniej na części kanałów w niemieckim HD+. W NC+ może być (teraz lub w przyszłości) podobnie.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. wytłumaczcie mi proszę (i nie piszę tego złośliwie, być może porostu czegoś nie rozumiem) skąd ta wrzawa z wprowadzenia modułów CAM CI+ do stałej oferty? Ja już od 2015r. (dwa-piętnaście) używam modułu CAM CI+ wraz z moim TV Samsung zakupionym w ofercie NC+ MIX. Po okresie prepaidowym można było przejść na abonament i to zrobiłem.

Rozumiem, że zmieniła się trochę procedura zakupu - bo teraz można moduł kupić (a właściwie wynajmować) wraz z abonamentem, a ja kupiłem go na własność. Jestem też świadomy, że kiedy po okresie gwarancji zepsuje się moduł to już mój problem, a nie operatora (wszystko rozumiem).

Bardziej mnie zastanawia fakt, czy coś w sprawach technicznych się zmieniło.

Po pierwsze, czy jest jakiś sposób na multiroom z modułem CAM?

Po drugie, czy jest szansa, aby wprowadzili moduły dwustrumieniowe?

Wszyscy piszą o postępie i o kroku w dobrym kierunku, a ja nie mogę tego zrozumieć, jaki to postęp. Mam nowoczesny telewizor z podwójnym tunerem (dedykowanym pod NC+) i nie mogę jednocześnie odbierać 2 strumieni. Żenada. Że o MR już nie wspomnę.

 

Teraz jeśli chciałbym wymienić moduł CAM na BOX, żeby mieć MR to nie mam takiej możliwości, bo oczywiście karta jest sparowana z modułem (do wymiany i dekoder i karta). Czyli tak naprawdę - nowy abonament.

Gdzie tu logika? Nie rozumiem tego.

 

 

@Dominik77. Nic nie nagrasz przy wyłączonym TV.

 

Wszystko zależny od TV. Samsung UE55F7000 bez problemu nagrywa przy wyłączonym TV. Nagrywanie uruchamia się oczywiście wg wcześniej zaprogramowanego harmonogramu.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

Biorac oferte nc+ mix bylo w regulaminie, ze w tej ofercie nie ma mozliwosci korzystania z opcji multiroom, nie ma tez mozliwosci wymiany modulu na dekoder bo kupiles go na wlasnosc, takie zmiany konfiguracji tylko w normalnym abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Dominik77. Nic nie nagrasz przy wyłączonym TV.

 

Jesteś tego pewny? Sprawdzałeś? To chyba bardziej zależy od konkretnego TV, niż modułu. Nie wiem, czy jest jakaś różnica przy module sat, ale moduł DVB-C z UPC mi na Sony W805 nagrywa przy wyłączonym TV.... Chyba, że masz na myśli z prądu :P to nie będę po[beep]zował. :)

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagram coś pod moją nieobecność jeżeli tv będzie wyłączony, ale zaprogramowany na nagrywanie?

 

I najważniejsza kwestia czy w ogóle coś nagram z kanałów kodowanych NC+ przez moduł CI+? Nawet na tym samym kanale, który oglądam. Konsultant twierdzi, że nie. Że kanały zakodowane do nagrywania przez moduł. Tutaj w tym wątku były opinie, że nagra się. To jak w końcu jest?

Mam moduł NC+ MIX w Samsung Smart TV, mogę nagrywać gdy TV jest w stanie czuwania po uprzednim zaprogramowaniu. Nagrywanie jest również kontynuowane, gdy podczas zapisu wyłączę TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy nagrywanie jest możliwe przy wyłączonym telewizorze, czy też nie to jest właściwość danego modelu telewizora. Nie ma to żadnego związku z samym modułem CAM. Ten służy tylko do dekodowania zakodowanego programu.

W niniejszym wątku rozmawiamy o module CAM platformy nc+, więc proszę trzymać się właściwego tematu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewny? Sprawdzałeś? To chyba bardziej zależy od konkretnego TV, niż modułu. Nie wiem, czy jest jakaś różnica przy module sat, ale moduł DVB-C z UPC mi na Sony W805 nagrywa przy wyłączonym TV.... Chyba, że masz na myśli z prądu :P to nie będę po[beep]zował. :)

 

Ogarnij się. Dobrze wiem, ze zależy to od modelu TV. A ja pisałem o konkretnym TV. Więc jak już chcesz coś napisać to czytaj wszystkie posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem ten moduł ze sprzętem Ferguson Ariva 253 Combo. W wersji oprogramowania odbiornika V1.31B7 20161103-202557 moduł CAM CI+ od platformy NC+ o symbolu CI0311-NCP01 nie działa. Patrząc na opisy zmian dokonanych w oprogramowaniu odbiornika, trwają prace nad poprawieniem współpracy tego odbiornika z modułami CI+. Być może kiedyś będzie możliwa współpraca, lecz na chwilę obecną takiej możliwości nie ma. Niestety ja już się o tym nie przekonam, ponieważ zwracam Fergusona do sprzedawcy.

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za zamieszanie. Problem leżał po stronie nc+. Zbyt długo nie włączałem po raz pierwszy modułu NC+ i dlatego moduł mi nie działał. Dowiedziałem się w biurze obsługi klienta, że klikanie na stronie internetowej NC+ Aktywacja karty działa dopiero wtedy gdy już po raz pierwszy karta została aktywowana przez biuro obsługi klienta.

Moim zdaniem , ten post tylko niepotrzebnie zaśmieca ten wątek więc jeśli moderator zgadza się ze mną to może go usunąć.

W każdym bądź razie VU Solo 4K z softem VTi9.0.3 działa z modułem dostępu CI+ od NC+. Nie działa mi tylko odczyt daty uprawnień karty.

 

Poniżej stara część postu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 



Infolinia to ostatnie czym bym się wzorował. Niektóre APS-y już od daaawna miały zarówno moduły, jak i karty Cayman (patrz info moje sprzed ponad roku). Już wtedy informowałem, że będą nowe kartki i CAM'y CI+. Niestety, padło na natywne CI+ i okrojono większość sprzętu na rynku. Moduł testowałem w Solo 4K i działał.

 

Może mógłbyś podpowiedzieć początkującemu użytkownikowi VU Solo 4K jak zmusić ten tuner do współpracy z modułem CI+ od NC+?

 

Gdy włożę moduł do tunera, pomijając fakt, że nic mi nie odbiera (mam napis: BRAK UPRAWNIEŃ DO ODBIORU TEGO PROGRAMU), to gdy wejdę w::

menu -> Konfiguracja -> Moduł Dostępu - >NC+ CAM CI+ -> Informacjee o karcie

To pojawia się napis

Czekam na CI...

i tak czekał przez ponad półgodziny. Potem zniecierpliwiłem się i wyłączyłem to czekanie. Dziwi mnie czemu tuner nie chce wyświetlić uprawnień do karty

 

Gdy wejdę w:

 

Menu -> VTi -> VTI Panel -> VTI Informacje Systemu

 

to pokazuje mi:

Obraz: VTi9.0.3
Rdzeń: 3.14.28-1.8-(plnick@buld-plnick)
Obciążenie: 1.03/1.06/1.19

Co trzeba zainstalować lub ustawić abym mógł odbierać kanały NC+? Pomożesz zupełnie zielonemu użytkownikowi tunera?

 

PS

 

W instrukcji od modułu CAM napisane jest, że

Parametry transpondera, na którym przesyłane są uprawnienia aktywacyjne karty:
Częstotliwość – 11449 MHz
Polaryzacja – pozioma (H)
Modulacja – DVB-S2
Symbol rate – SR 27500
Wartość FEC – ¾

Czekam już na tym programie kilka godzin i nic. Klikałem również na stronie NC+

SZCZEGÓŁY MOJEJ OFERT -> MÓJ SPRZĘT -> REAKTYWACJA KARTY

Bezskutecznie. Na ekranie mam przez cały czas

Brak uprawnień do odbioru tego programu

 nie czepiałbym się tunera gdybym mógł wejść w uprawnienia karty i je odczytać.

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...