Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, piszę o tym najnowszym module CI+ sprzedawanym z kartą w NAGRA który niedawno wszedł do oferty. Dodam jeszcze że używam go razem z modułem CP (CI - ten starszy) i nie ma problemów,  na przykład na module nc+ nie mam History a w CP go mam to na chwile pojawia się komunikat z modułu nc+ o braku subskrypcji ale zaraz ten komunikat ginie by pojawił się obraz z modułu CP. Niestety w Technisatach nie da się wyłączyć komunikatów z modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Będę niebawem zainteresowany zmianą operatora kablowego na satelitarnego. Posiadam 3 telewizory z wbudowanym tunerem satelitarnym i wejściem na moduł CI, instalację satelitarną na multiswitchu na satelitę Astra i Eutelsat. Jestem zainteresowany wyłącznie ofertą "bez dekodera" bo stosowanie dodatkowej skrzynki to archaizm i dodatkowe komplikacje montażowe dla mnie (telewizory wiszą na ścianie).
Nie ukrywam że oferta NC+ bardziej mi odpowiada i chciałbym z niej skorzystać. Niestety z tego co widzę w ofercie na stronie internetowej moduł CI wchodzi w grę jedynie przy pojedynczym abonamencie bez multiroom'u. Czy da się inaczej ? Czy chcąc kupić 3x multiroom z modułem CI trzeba niestety brać Cyfrowy Polsat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę niebawem zainteresowany zmianą operatora kablowego na satelitarnego. Posiadam 3 telewizory z wbudowanym tunerem satelitarnym i wejściem na moduł CI, instalację satelitarną na multiswitchu na satelitę Astra i Eutelsat. Jestem zainteresowany wyłącznie ofertą "bez dekodera" bo stosowanie dodatkowej skrzynki to archaizm i dodatkowe komplikacje montażowe dla mnie (telewizory wiszą na ścianie).

Nie ukrywam że oferta NC+ bardziej mi odpowiada i chciałbym z niej skorzystać. Niestety z tego co widzę w ofercie na stronie internetowej moduł CI wchodzi w grę jedynie przy pojedynczym abonamencie bez multiroom'u. Czy da się inaczej ? Czy chcąc kupić 3x multiroom z modułem CI trzeba niestety brać Cyfrowy Polsat ?

Zacznijmy od tego, że nowy moduł od nc+ jest w standardzie CI+ bez "legacy", czyli w telewizorze z samym CI (bez CI+) ci nie ruszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczając lekko z tematu wątku dodam, że w Cyfrowym Polsacie nie ma już możliwości wzięcia usługi Multiroom przy wyborze modułu CAM zamiast dekodera dedykowanego. Również i tutaj moduł CAM dostępny jest już wyłącznie "solo". :(:/

Tyle off-topic. :read:

 

Wracając do tematu to @SatExpert ma rację. "Nowy", dostępny obecnie moduł CAM platformy nc+ jest typu CI+, ale bez trybu "legacy" (w przeciwieństwie do podobnego modułu dostępnego u bezpośredniej konkurencji), co sprawia, że do korzystania z tego modułu wymagany jest odbiornik obsługujący natywne CI+.

Telewizory z wbudowanym tunerem satelitarnym (jak i również bez takiego tunera) zazwyczaj obsługują natywne moduły CAM CI+ bez trybu "legacy". Trzeba to jednak zawsze sprawdzić odnośnie konkretnego modelu telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos 4K: ciekawy jestem, czy ten ich najnowszy moduł (a w zasadzie jego procesor) poradzi sobie z 4K, bo jak nie to będzie śmiesznie :lol2:

 

Taki dekoder który obsługuje Tivusat oczywiście z camem jest przygotowany na kartki Nagry z kanałami SCT Redlight itp. Nie wiem czy to są kartki z Camem czy że się wkłada do dekodera Tivu i bangla.

1. Tylko jak je aktywować oto jest pytanie :)
2. Karty nie są parowane, więc moduł/oryginalny dek nie są potrzebne :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś nadal tylko nowe umowy. Przy aneksie, itd. nie ma opcji dobrania/wzięcia modułu zamiast dekodera. Nadal jest to usługa i sprzęt testowy. Ktoś pytał o odbiór 4K. Tak, będzie bez problemu działało, pod warunkiem że w naszym TV mamy tuner DVB-S2 i wsparcie 4K HEVC. Być może już na początku przyszłego roku będzie okazja sprawdzić działanie modułu z kanałem 4K od NC+.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś nadal tylko nowe umowy. Przy aneksie, itd. nie ma opcji dobrania/wzięcia modułu zamiast dekodera. Nadal jest to usługa i sprzęt testowy. 

 

Żałosne to wprowadzanie nowego sprzętu przez NC+. Wydaje mi się, a nawet jestem pewny, że testy przeprowadza się przed wdrożeniem do sprzedaży. Konsument niesprawdzonych bubli nie powinien otrzymywać. Nawiasem mówiąc, czy testerzy są świadomi usług, jakie świadczą nieodpłatnie dla operatora? Ogólnie to kolejna wtopa NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

To raczej taki test handlowy zainteresowania produktem, po drugie wynajmujac modul nie ma sie nieograniczonego dostepu do VOD i nc+ go TV przez dekoder, szczerze mowiac zainteresowanie modulami jest szczątkowe, klienci wola dekodery z pelna obsluga aplikacji i mozliwoscia pozniejszego dolozenia multiroomu, jakos sam fakt braku pudelka pod TV nie jest dla nich decydujacy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł ma wiele zalet. Jakość obrazu taka jaką generuje odbiornik telewizyjny a nie dekoder często generujący słabą jakość. Brak dodatkowego sprzętu obok telewizora który generuje dodatkowe koszty związane z opłatą za prąd. Szczególnie dekodery nc+ są w tym dobre. Ja bym tam miał gdzieś te ich VOD i inne cuda byłbym szczęśliwy oddając im dekoder na rzecz CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

Ja jednak wole oddzielny dekoder, wlasny, z modulem CI, pobor pradu nie ma dla mnie znaczenia, raczej mozliwosci samego dekodera, mozliwosc uzytkowania dekodera do audio przy wylaczonym TV itd. Sa różne gusta i guściki, dobrze ze operator wprowadzil CAM, szkoda ze bez trybu legacy ale coz... Dla obecnych abo tez sie pojawia w ofertach do konca roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem w posiadaniu karty Cameleon. Chciałbym zakupić do niej moduł CI Astona ale jaka jest gwarancja że NC+ za rok nie krzyknie żeby wymieniać masowo karty z nieparowanych Cameleonów na parowane Caymany?  W sumie to wydać ok 300 zł na moduł tylko po to aby z niego chwile po korzystać to się raczej średnio opłaca.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...