Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje świetnego wyboru, jeśli w NC+ więcej płaciłeś za C+ i kanały Eleven niż teraz płacisz w UPC to tylko świadczy o tym jak konsultanci potrafili Ci sprzedawać najdroższe oferty ;) Dla mnie pakiet Extra z 6C+ i Eleven + 100mb internet w Vectrze/UPC nadal wychodzi taniej o około 40zł niż wzięcie wszystkiego u operatora UPC..

 

To zaproponuj koledze mieszkającemu dwa piętra niżej aby spróbował kiedyś na C+ nagrać mecz ligi angielskiej to zobaczysz co mu wyjdzie. Pomyśl logicznie, jeśli C+ blokuje możliwość nagrań z modułu na dyski zewnętrzne niektórych audycji swoim abonentom, to jaki był by cel umożliwienia nagrywania dla klientów odkupujących kanały od stacji macierzystej, jeśli mają to blokowane odgórnie. 

Oczywiście jeśli jesteś najlepiej poinformowany, to zostaje mi życzyć tylko owocnego korzystania z nowej oferty. :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie nie ma możliwości wymiany dekodera na moduł.
Należy rozwiązać umowę i podpisać na nowo z modułem albo podpisać drugą, równoległą umowę z modułem.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Planuje przejść do NC+ i kupić od nich moduł CAM CI+. Proszę o informację jakie dekodery współpracują z tym modułem. Interesują Mnie następujące modele: 

 

1)Opticum AX ODIN Plus 

2)Openbox AS4K HD 

3)Technisat Technistar S3 ISIO 

4) Technisat Digit ISIO S2

 

Bardzo proszę o opinię może ktoś użytkował te dekodery i może się wypowiedzieć jaka jest współpraca modułu cam od nc+ czy nie gubi uprawnień, nie wiesza się itp.. Jestem zielony w temacie modułów CAM. Jestem na etapie poszukiwania dobrego dekodera pod względem jakości obrazu i dobrej współpracy z modułem od NC+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb "legacy" w module CAM typu CI+ umożliwia jego działanie również w odbiornikach nie obsługujących natywnego CI+, a jedynie starszy typ, CI.

Moduł CAM CI+ platformy nc+, w przeciwieństwie do podobnego modułu Cyfrowego Polsatu, niestety nie posiada trybu "Legacy", więc do działania wymaga odpowiedniego odbiornika. Takich odbiorników, w sensie tunerów zewnętrznych, obecnie na rynku jest bardzo niewiele. Wsparcie natywnego CI+ prędzej można znaleźć w nowych telewizorach z wbudowanym tunerem satelitarnym (DVB-S/S2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem TNK HD w Arivie 250 Combo - zero problemów (poza tym, że odbiornik jest dziadowski). Moduł tam chodzi właśnie w trybie legacy, odbiera wszystko co jest w ofercie. Moduł działa też w trybie CI+ w TV Philipsa (też dziadostwo), ale tu mam przycinki na niektórych TVN-ach. Nie wiem z czego to wynika, moduł Smit (z kartą TNK HD z wzmiankowanego wcześniej oryginalnego modułu) też ma ten sam problem na tym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że moduł CAM z obecnych ofert TNK HD na kartę działa w modułach Ci bez plusa?? Z kolei dzisiaj byłem w punkcie NC+ w moim mieście i uzyskałem informację, że to taki sam moduł jaki wydawany jest do oferty na abonament to Ja już nie wiem co mam czym się sugerować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark - moduł nie ma nic do kanałów FTA, jak go wyjmiesz, to też działają, w ogóle nie bierze udziału przy oglądaniu kanałów FTA, więc - nic nie "odtwarza".

 

Natomiast (to także do @tomsko) nowe niebieskie moduły CAM CI+ mają na pudełku z tyłu w opisie ikonę 4K Ready. Zgodnie z moją wiedzą operator w lutym 2016 roku testował te CAM CI+ na UHD i mają działać. Co nie oznacza, że będą, bo zawsze nawet jak coś poleci - mogą po prostu nie dać uprawnień na CAM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr. Orbita

Potwierdzam, na opakowaniu od modułu CAM ( są ikony potwierdzające zgodność CI+ / DVB / 4K Ready ).

A to oznacza, że kanały 4K mogą choć jak piszesz nie muszą działać - teraz trzeba czekać za ofertą oraz najważniejsze za ile ;)

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...