Jump to content

Maris

Users
 • Content Count

  538
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About Maris

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @moons poszedłem do APS-u i ogarnięty gość mi wymienił. Oczywiście wcześniej dzwoniłem na infolinię i również usłyszałem, że mogę wymienić tylko jedną kartę na jeden moduł CAM. Na szczęście w APS-ie był człowiek, który znał temat i wiedział, że drugi moduł wydaje się przez "reklamacyjne wydanie dekodera". Nic za to nie zapłaciłem i przyszedł mi już rachunek za sierpień również z obciążeniem 0 zł. Nie dzwoń na infolinię, tylko idź do APS. Może się zdarzyć, że trafisz na kogoś nieogarniętego, zapytaj się wówczas o "reklamacyjne wydanie dekodera".
 2. Niekoniecznie. Ja mam umowę na 2 lata (do 30.11.2021.) i wymieniłem dwa gołe Camele na dwa moduły CAM i nie miałem z tym wielkiego problemu.
 3. Tyle tylko, że na TechniCorderze brak kanałów 4K (bo to nie jest tuner UHD) i ECP. Ale potwierdzam, moduł CAM CI+ ECP współpracuje bez zarzutu z tym tunerem i również w parze z modułem CP.
 4. Wymieniłem dwa gołe Cameleony na dwa moduły CAM CI+ ECP. I w strefie abonenta pojawiła mi się prognoza płatności, według której od przyszłego miesiąca za najem dodatkowego modułu, czyli de facto za multiroom będę musiał płacić dodatkowe 10 zł. Czy ktoś z Was ma podobną sytuację?
 5. I nic im nie zrobisz @escapers Oni umożliwią Ci odbiór kanałów 4K tyle, że za pośrednictwem ich "cudownych" dekoderów. Gdyby do bezproblemowego korzystania z ich oferty potrzebne były tylko moduły CAM, to wówczas byłaby inna rozmowa. Ale ponieważ oni stwarzają Ci możliwość dostępu do pełnej oferty, tylko za pośrednictwem ich sprzętu, więc niewiele da się wskórać. Można pisać reklamacje, ale oni jak zwykle odbiją piłeczkę.
 6. Ale Canal+ zawsze wykręci się tym, że umożliwia dostęp do kanałów 4K zabezpieczonych dodatkowo ECP tyle, że na ich sprzęcie. Czy jak ktoś wprowadzał naziemną telewizję cyfrową to kazał ludziom wymieniać telewizory. Ci co nie chcieli wymieniać telewizorów, mogli DVB-T oglądać za pośrednictwem specjalnych przystawek. Jedyna różnica była taka, że w przypadku naziemnej był odpowiedni harmonogram wprowadzania zmian i każdy był z dużym wyprzedzeniem poinformowany co ma zrobić. A Canal+ z ECP wyskoczył nagle.
 7. Nie sądzę, żeby była konieczność dogadywania się przez Canal+ z producentami telewizorów. Po prostu twarde zasady rynkowe zmuszą producentów telewizorów Sony, Samsung do wprowadzenia ECP, tym bardziej, że konkurencja (Phillips, Panasonic, LG) to zrobiła. Dla części osób nie będzie to miało żadnego znaczenia bo i tak wezmą ten badziew, który im oferuje Canal+, ale część po prostu weźmie model na którym będzie mogła odbierać bezproblemowo treści 4K za pośrednictwem modułu.
 8. Pytanie, ile z tych telewizorów, które zakupiliście w 2020 roku była faktycznie wyprodukowana w tym właśnie roku. Czy modele telewizorów Sony lub Samsung nie zostały czasami wyprodukowane jeszcze w 2019 roku. Być może zakup licencji na wprowadzenie ECP jest zbyt drogi w odniesieniu do aktualnych potrzeb rynku. Jeżeli większość platform w Europie korzysta z samego CI+, to widocznie wymienieni wyżej producenci olali temat uznając, że nie warto ponosić dodatkowych kosztów. Ale z drugiej strony ciekawe jest to, że akurat Phillips, Panasonic i LG wyposażyły niektóre modele w taką możliwość, chociaż pewności nie ma, czy wszystkie modele z listy Canal+ radzą sobie z ECP. Tak naprawdę moduł CI+ ECP pojawił się w ofercie Canal+ w marcu b.r. Potem przyszedł koronawirus. Wydaje mi się jednak, że pytaniem jest, nie czy czołowi producenci telewizorów i tunerów 4K wyposażą je w standard ECP lecz kiedy to zrobią.
 9. Swoją drogą, to nie chce mi się wierzyć, że Canal+ aż tak bardzo chciałby sobie strzelać w kolano, utrudniając na maksa dostęp do kanałów 4K na własnym sprzęcie. Chociaż w przeszłości to różnie bywało, ale z tym ECP to poszli grubo. Nie wierzę w to, że w Canal+ są aż tak głupi, żeby nie mieć rozeznania rynku telewizorów 4K. Chyba faktycznie zostali mocno do tego zmuszeni. Mam nadzieję, że testy, które trwają od wczoraj ruszą temat głębiej i będzie jakaś reakcja ze strony producentów sprzętu.
 10. W sumie to nie rozumiem polityki platform satelitarnych. W czasach, kiedy do odbioru płatnej telewizji satelitarnej konieczne było podłączenie dodatkowego urządzenia, polityka wciskania własnego sprzętu miała jakiś sens. Ale w dzisiejszych czasach, kiedy kodowane programy z satelity można oglądać na telewizorze bez konieczności podłączania do niego dekodera lub tunera, takie podejście jest zupełnie nielogiczne i niezrozumiałe. Przecież każdy z nas chce mieć jak najmniej podłączonych urządzeń koniecznych do oglądania programów z satelity. Wiadomo, że lepszy jeden pilot do wszystkiego niż 2 lub 3 a ponadto mniej zużytego prądu, wygoda. Oczywiście, zawsze będzie spora grupa osób, której nie chce się na bieżąco śledzić aktualnych parametrów odbioru poszczególnych kanałów i oni będą woleli żeby to zrobił za nich operator, ale jest też spora grupa osób, dla której nie stanowi to większego problemu. Każdy powinien mieć wybór.
 11. Jestem ciekawy ile platform w Europie stosuje dodatkowe zabezpieczenie treści ECP. Z tego co było chyba napisane na tym forum to platforma Tivusat, jeśli się nie mylę. Nie może więc dziwić, że rynek telewizorów i tunerów 4K jeszcze się do tego nie przygotował i oferta jest skąpa. Canal+ zamieścił oczywiście listę iluś tam modeli telewizorów marki Phillips, Panasonic i LG, ale to ciągle mało. Pytanie, czy wymóg wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń treści to efekt nieszczelnego systemu kodowania jaki stosuje Canal+ czy może przejaw szerszego trendu, który niebawem dotknie i inne platformy.
 12. To nie jest takie proste. Sony zawsze może odbić piłeczkę, że wprawdzie za pośrednictwem modułu nie będzie możliwości oglądania kanałów 4K, ale już podłączeniu dedykowanego sprzętu operatora jak najbardziej. Chyba, że kupujący akurat nabył telewizor Sony, ażeby korzystać z oferty operatora za pośrednictwem modułu a ponadto został prowadzony w błąd, że obsługuje on standard ECP.
 13. Zgadzam się natomiast z opinią, że ECP może zostać wprowadzone nie tylko na kanałach 4K. Po pierwsze, w żadnym oficjalnym komunikacie z ich strony nie padło zastrzeżenie, że to dodatkowe zabezpieczenie treści będzie wprowadzone tylko na kanałach 4K lecz na niektórych kanałach lub programach. Stawiałbym, że ECP pojawi się na kanałach premium na których są premiery filmowe i transmisje sportowe.
 14. Kiedy Canal+ wprowadzał moduły z ECP do oferty to było chyba zaznaczone, że będą one dekodowały kanały z tym dodatkowym zabezpieczeniem na sprzęcie z umieszczonej na ich stronie listy. Tak naprawdę to chyba niewiele platform, póki co używa tego standardu zabezpieczeń, więc na rynku też jest pewnie ciągle mało sprzętu, zgodnego z tym standardem. Wydaje mi się, że zarówno Sony jak i czołowi producenci tunerów satelitarnych zareagują na zmieniające się wymogi odnośnie zabezpieczeń treści i niebawem na rynku pojawi się sprzęt z którym moduł ten będzie współpracował. Inna sprawa, że nabici w przysłowiową butelkę będą mogli czuć się ci, którzy niedawno kupili telewizory lub tunery 4K, z gniazdami CI+, ale nie ECP.
 15. Działają, ale nie na wszystkich kanałach. Listę kanałów na których w niektórych tunerach nie działają ktoś zamieścił kilka stron wcześniej.
×
×
 • Create New...