Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można sobie zobaczyć wydania na stronie Wiadomości, na YouTube też się od pewnego czasu pojawiają.

 

Natomiast co do materiału o Wyborczej, to widziałem go w internecie, czyżby teraz taka miała być tradycja, że zawsze kilka dni po podaniu na Wirtualnych Mediach danych o sprzedaży, Wiadomości dadzą kolejny materiał o tym, że coraz gorzej jest w Agorze?

 

Swoją drogą to jedna rzecz mnie zastanowiła. W materiale jest pokazany wykres sprzedaży ogólnej Faktu, Super Expressu i Gazety Wyborczej. Reporter mówi wtedy, że szczególnie dotkliwy spadek odnotowała Wyborcza, choć z wykresu wynika, że to Fakt zaliczył nieco większy spadek na przestrzeni roku, i to widać po liczbach, bo rok temu Fakt sprzedawał 308 tysięcy egzemplarzy, teraz jest to niecałe 270 tys.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to tutaj zastosowano pewną rzecz, która często się pojawia, gdy w telewizji są prezentowane jakieś wykresy. I tu zaznaczę - to nie jest tak, że tylko Wiadomości tak robią, to można zaobserwować w wielu różnych programach.

 

Otóż: pojawia się animacja z wykresem, on się tam rysuje, a głos reportera mówi, że ogólnie wszystkim sprzedaż spada, ale szczególnie dotkliwie odczuwa to Wyborcza. I tutaj niejako autor materiału wskazuje, na co jego zdaniem warto zwrócić uwagę w tym wykresie, na co skierować wzrok. Plansza jest na ekranie przez kilka sekund, więc przy oglądaniu na żywo nie ma zbytnio czasu, by widz mógł sobie to przeanalizować na spokojnie. To można zrobić, jak się potem w internecie materiał obejrzy i zatrzyma na tym fragmencie. Ale jak się ogląda na żywo, to często się można zasugerować tym, co powie reporter, i przeoczyć pewne inne ważne rzeczy w wykresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Natomiast co do materiału o Wyborczej, to widziałem go w internecie, czyżby teraz taka miała być tradycja, że zawsze kilka dni po podaniu na Wirtualnych Mediach danych o sprzedaży, Wiadomości dadzą kolejny materiał o tym, że coraz gorzej jest w Agorze?

 

Swoją drogą to jedna rzecz mnie zastanowiła. W materiale jest pokazany wykres sprzedaży ogólnej Faktu, Super Expressu i Gazety Wyborczej. Reporter mówi wtedy, że szczególnie dotkliwy spadek odnotowała Wyborcza, choć z wykresu wynika, że to Fakt zaliczył nieco większy spadek na przestrzeni roku, i to widać po liczbach, bo rok temu Fakt sprzedawał 308 tysięcy egzemplarzy, teraz jest to niecałe 270 tys.

Nie do końca rozumiem dlaczego ciągle mówią że to coś upada bo jest kilka ważniejszych tematów niż zajmowanie się ciągle michnikówką która idzie na dno od dawna o czym świadczą ciągłe grupowe zwolnienia. Jest tyle ciekawy tematów którymi mogłyby zając się Wiadomości.

 

Ale wracając do tematu to nie masz racji bo mówisz o liczbach które są nieistotne, znacznie ważniejsze są tutaj procenty.  Bo czym innym jest stracić 10% jak Fakt mając te 300k a czym innym i o wiele gorszym stracić 17% mają 180k.  Wyborcza straciła w porównywalnym okresie znacznie więcej niż Fakt, A utrzymując takie tempo spadku to ona pierwsze zbankrutuje a nie Fakt co potwierdza co piszę.

 

I tutaj właśnie jest jedyny i bardziej poważny zarzut do tego materiału Wiadomości bo o ile wniosek jest poprawny to jednak zaprezentowane dane tego nie pokazują więc osoba przygotowująca dane albo nie ma pojęcia o statystyce albo nie umie prezentować danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, Wiadomości trochę za bardzo zajmują się "Wyborczą", oczywiście wiadomo, jaki to ma cel. Niestety traci na tym reszta programu, bo jest mniej miejsca choćby na przegląd zagranicznych wydarzeń (ale takich poważnych, a nie "michałków"). O samą "GW" bym się nie martwił, ona raczej tak szybko nie upadnie, może nawet w ogóle nie upaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedziano o tym i o jego stanowisku, które prezentował rok wcześniej. Pewnie spodziewałeś się innej odpowiedzi. Mr Chiquita powiedziano także o przesłuchaniach kandydatów na stanowiska w administracji D. Trumpa. Takie wybiórcze przedstawianie tego co było w "W" zaburza ich obraz. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niewiarygodną goebbelsowską manipulacją jest pokazywanie jakichkolwiek sondaży uzyskanych na podstawie niereprezentatywnej grupie osób. W ten sposób można uzasadnić każdą tezę. Z pytania czy chcecie, żeby partia rządząca była u władzy jeszcze 10 kadencji, też sobie można zrobić fajny żarcik. Jakaś sonda na portalu w polityce.pl i też będzie 98%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie grzeszysz inteligencją. Powoływanie się na ów sondaż, to ironia pokroju ucho prezesa. Nie wiem jak trzeba być zaślepionym nienawiścią żeby tego nie dostrzegać.

Dlatego dałem słowo sondaż w cudzysłów. I nie, nie jestem do tego stopnia zmanipulowany żeby rozróżniać prawdę od kłamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie grzeszysz inteligencją. Powoływanie się na ów sondaż, to ironia pokroju ucho prezesa. Nie wiem jak trzeba być zaślepionym nienawiścią żeby tego nie dostrzegać. 

Chcesz powiedzieć że mam oglądać Wiadomości jako kabaret? Zawsze myślałem że to jest program informacyjny, ale skoro zmienili typ to ok, teraz z wszystkiego będę się śmiał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...