Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast dzisiaj w ''Wiadomościach'' to temat rosyjskiego gazociągu OPAL był ''jedynką'' pomimo, że w wielu serwisach informacyjnych ''jedynką'' były wichury w Polsce (ten temat był w ''Wiadomościach'' na samym końcu).

Pogrubioną czcionką dałem to, do czego się odnoszę.

 

Ojej. Szkoda, że dla nich sprawy zwykłych obywateli zeszły na taki plan, aby pokazywać to jako ostatni materiał w programie. Ten materiał o wichurach powinien pójść jako "dwójka" (w ostateczności "jedynka", ten materiał o OPAL nie jest aż tak ważny, no chyba, że w redakcji \\'/TAI istnieje segregacja, który temat ma pierwszeństwo. Zajajcuję, odpukując w niemalowane - pewnie jakby przeszło przez Polskę tragiczne w skutkach tornado, to też nie byłoby pierwszym materiałem :mrgreen: ), a nie jako ostatni materiał. Sprawy polityczne powinny dla nich w tym momencie zejść na plan dalszy. Może właśnie na ten ostatni materiał.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości uznały, że skoro "okupacja" trwa już jakiś czas, to nie ma sensu codziennie o tym przypominać, a zwłaszcza w okresie świątecznym. Jeśli ktoś chce, znajdzie ten temat w innych stacjach. Grunt to różnorodność. Czasy kiedy 3 główne serwisy szczekały tak samo skończyły się - to był dopiero PRL.

Nie pamiętam takiego okresu. Po '89 w żadnym razie nie pomijano tak ważnego protestu. Zresztą, TVP nic do prywaciarzy. Może być ich nawet 1000 śpiewających tak samo. Pominięcie czegoś przez nich, nie jest żadnym uchybieniem. A, przez TVP już tak. Jeśli ma być, jak piszesz. To trzeba zdjąć miano Telewizji Publicznej. Wtedy Wiadomości mogą sobie dowoli pomijać tematy i wciskać ludziom swoją propagandę. Oglądając i płacąc za Wiadomości, nie chcę być zmuszany do oglądania się na innych. To już wolę nie płacić publicznej daniny. I sam wybiorę, komu dam zarobić. Ktoś mi zarzuci, że przecież byłem za utrzymywaniem publicznej dla innych? No tak, ale nie takiej, której główny serwis informacyjny coś ważnego pomija. Nikomu niepotrzebna taka wybiórczość.

 

Myślę że widzowie,jeśli już oglądają TV w Wigilię i święta,to oczekują w raczej tematów społeczno-świątecznych, a nie politycznych :).

To niech widzowie sami decydują. A, nie władze telewizji za nich. ;)

 

Kwestia kolejkowania materiałów, to sprawa drugorzędna wg. mnie. Ważniejsze jest to, co pominięto. Święta, to tylko wymówka. Sprawa oczywiście jeszcze wróci. Ale taka relacja w kratkę celowo odejmuje wydarzeniu powagę.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? To nic istotnego. Nie widzę powodu, żeby dawać go na główną porę. A, nawet w ogóle do W.

To sprawa nieporównywalna.

Dla Ciebie nieistotnego, dla mnie i owszem. Tu jest zasadnicza różnica między nami. Moim zdaniem materiały "Wydarzeń", bo je widziałem nie dostarczyły mi żadnych nowych informacji dotyczących protestu sejmowego. Rozumiem,że dla niektórych wszystko co robi część obecnej opozycji jest na tyle istotne,że muszą być temu podporządkowane całe ramówki kanałów informacyjnych(jaki krzyk jak TVP INFO transmitowała obchody Wujka zamiast pikiety KOD) jak i w serwisach musi to zajmować odpowiednią pozycję(najlepiej jedynkę). Moim zdaniem niekoniecznie zawsze musi tak być.

Jednak jak widać trudno dogodzić- na co dzień narzekania,że "Wiadomości" strasznie są upolitycznione,że polityka zajmuje większość serwisu, kiedy wyjątkowo redakcja sobie odpuszcza- narzekania,że jej nie ma.

 

Twoje subiektywne odczucie, niekoniecznie zgodne z prawdą. Ja nie pamiętam sytuacji dotyczącej Sejmu, o której nawet nie było wzmianki. Wiadomości Kraśki, czy to ci się podoba, czy nie, miały wyższe standardy.

 

Zygmunt Miernik? Nie mam pojęcia, kto to jest. I pewnie większości też nie obchodzi. To nie jest istotna sprawa.

Mr Chiquita ja napisałem,że "Wiadomości" pomijały wiele istotnych informacji. Może Ty uważasz,że istotne jest tylko to, co się dzieje w Sejmie, ja tak nie uważam, ponadto często relacje sejmowe ograniczają się do tego X powiedział to, Y tamto,a naprawdę istotne rzeczy dla obywatela przechodzą niezauważone przez opinię publiczną, chociażby kwestia OZE. 

Co do drugiej części lubisz podkreślać ,ze moje opinie są subiektywne, niekoniecznie zgodne z prawdą. Tak samo jest dokładnie z Twoimi opiniami, także na temat "Wiadomości". 

Swoją drogą znamienne,że nie ma krytyki innych serwisów,że o sprawie OPAL w ogóle nie wspomniały. Z tego względu widać,że różnorodność serwisów w Polsce to jednak rzecz, która powinna być pożądana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija rocznica przyjęcia przez Sejm ustawy medialnej, która spowodowała ogromne zmiany w TVP (szczególnie w ''Wiadomościach'', które zmieniły swoje poglądy o 180 stopni).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jedynką było Zakopane. Irytuje mnie ten pompatyczny ton Kurskiego, tak jakby poprzednio nie wiem TVP jakoś znacząco odstawiała,ale to na marginesie.Później jednak zaskakujące było uzupełnienie prowadzącej serwis, która złożyła podziękowania sponsorom - PGE, PZU i Orlen. Trzeba dodać,że nie wymieniono firmy Zbyszko. 

Dwójką był start polskich skoczków, trójka to przywitanie Nowego Roku na świecie, dopiero czwartą wiadomością była informacja o zamachu w Stambule. Zaskakująca ta kolejność dla mnie.

Mówiono o sylwestrze pod sejmem, gdyby kogoś interesowało czy było. 

Wspomniano o reakcjach polityków PO na "Szopkę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tym wspomniałem. "W" nie powinny określać opozycji słowem radykalna. Serwis powinien mieć charakter informacyjny, przedstawiać różne racje,a zdanie widzowie powinni wyrabiać sobie widzowie. Nie wydaje mi się to skomplikowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zauważyłem jak Wiadomosci zastosowały pewien trik. W dwóch różnych materiałach wypowiadala się ta sama osoba. Ale raz pokazano ją z oddalenia i innego profilu, później w zbliżeniu i trochę w innym miejscu. Niedokładny widz mógł nie zauważyć że to ta sama osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość częste w programach informacyjnych (niezależnie od stacji), że w dwóch różnych materiałach w jednym wydaniu wypowiada się ta sama osoba, ponieważ gdy jest nagrywana "setka", to od razu dana osoba komentuje kilka spraw, by było co wstawić do programu. Chociaż ten trik z pokazaniem w innym kadrze chyba nie jest już tak często używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jedna osoba to tak, żeby było jasne nie chodzi mi o to bo to jest dość często robione,że pokazują kogoś raz z bliska ja gada z reporterem i potem z bliska tylko. Tutaj celowo raczej rozmowę na inny temat przeprowadzono w innym ujęciu, żeby zmylić widza? Nie wiem, może to nie było celem, a może. Pewnie nie tak łatwo im znaleźć różnorodne osoby, które by się wypowiadały zgodnie z tym co uważają Wiadomości, dlatego ciągle te same osoby wypowiadają się w Wiadomościach, tylko tych znanych osób nie da się zakamuflować.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zrobili ten materiał chyba z nudów, robią z igły widły, to że się poprawił całkowicie zostało pominięte. Szkoda, że robią z małych rzeczy w obecnych \\'  takie wielkie sensacje, że normalnie szok i niedowierzanie, o takich rzeczach nawet brukowce bałyby się wspomnieć, nieprawdopodobne, a jednak! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...