Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ten materiał, w którym zaprezentowano sondaż z Twittera. Istotnie, zaznaczono, że to żart. Chociaż ja już prędzej bym takich rzeczy się spodziewał pod koniec programu, a nie w materiale zapowiadanym jako jeden z głównych tematów dnia. Wydaje mi się, że lepszym miejscem na pokazanie tego sondażu jest program satyryczny, "W Tyle Wizji" na przykład, a nie główny program informacyjny, który powinien zachowywać swój poważny charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ''Wiadomościach'' na samym końcu wspomniano o finale WOŚP 10 sekund.

Wspomniano o tym tak od niechcenia, że mam wrażenie że wepchnęli to w ostatniej chwili. Jakby ktoś wcześniej nie miał zamiaru tej informacji umieszczać. Ale jednak uznano, że wywołałoby to zbyt wielką aferę, gdyby sprawę pominięto. I dla świętego spokoju Ziemiec jednak wypowiedział parę słów. Normalnie TVP zrobiła nam wielką łaskę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemcowi udało się przemycić kilka słów o WOŚP na końcu "Wiadomości".

W związku z powtarzaną często na antenie prośbą o powiadamianiu o ciekawych wydarzeniach, jeden z internautów ironicznie napisał:

Dzień dobry Państwu, chciałem poinformować, że byłem dziś świadkiem czegoś ważnego, tak więc zgodnie z Państwa sugestiami informuję o tym, bo być może - zupełnie przypadkowo - umknęło to Państwa uwadze: otóż we wszystkich miastach, w całej Polsce odbywa się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na pierwszy rzut oka uczestniczą w tym miliony ludzi (mogę przesłać zdjęcia). Czy coś Państwu bliżej wiadomo na ten temat?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,50352,title,WOSP-na-cenzurowanym-w-TVP,wid,18675442,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wyjątkowa sytuacja dzisiaj nastąpi, główne wydanie Wiadomości będzie nadane około 19:45, w przerwie meczu Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Wyjątkowa dlatego, że o ile pamiętam, to raczej było tak, iż główne wydanie emitowano po transmisji danego meczu, jeśli nachodziła ona na zwykła porę, i w takich wypadach Wiadomości szły około 21:00. Czasem też robiono tak że nadano program przed meczem. Tym razem chcą chyba wykorzystać oglądalność spotkania i zebrać widzów w przerwie meczu, nadając skrócone wydanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co po meczach, co po konkursach skoków na Igrzyskach w Soczi były wydania o 20:50, 21:00 i one cieszyły się dużą oglądalnością :) Możliwe, że dzisiejsze główne wydanie \\' będzie jednym z najkrótszych w historii, bo maksymalnie mogą polecieć 2 dłuższe materiały i parę krótszych z czytaną informacją przez prowadzącego ;) Trzeba też nadać reklamy, o tym nie zapominajmy, a więc może to wydanie potrwać około 9-11 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa materiały przedstawiono w forszpanie, zaprezentowano sześć, pomiędzy długim materiałem o debacie w Sejmie ws. przewozu VIPów i  długim materiale o Timmermansie, umieszczono krótki materiał o przesłuchaniu premier Szydło, a po materiale o Timmermansie umieszczono krótki materiał o korupcji w krakowskim sądzie, o siedmiu planetach podobnych do Ziemi i nagrodzie bp Andrzejewskiego dla księdza Kaczora. I w kwadrans się wyrobili - może by tak skrócić \\' i o 19:45 wsunąć Sport i Pogodę? :) Jedynka przynajmniej zaczynałaby prime time jak wszyscy - o 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co po meczach, co po konkursach skoków na Igrzyskach w Soczi były wydania o 20:50, 21:00 i one cieszyły się dużą oglądalnością :)

Z tego co kojarzę to chyba także podczas IO w Rio zdarzało się tak, że Wiadomości szły później niż o 19:30.

 

A co do skracania - nie wiem czy by to wypaliło, dopiero co kilka miesięcy temu przedłużono program do około 33-34 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie powiedziano nic w Wiadomościach o rekordowym wyniku WOŚP, szefowa programu, Marzena Paczuska, tłumaczy to tak, że TVP nie ma obowiązku informowania o akcjach promowanych przez telewizje komercyjne: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wiadomosci-brak-informacji-o-wosp-bo-to-akcja-tvn-marzena-paczuska

 

Wydaje mi się, że jednak o WOŚP-ie powinna być wzmianka w programach informacyjnych TVP (bo o wyniku nie było także w Teleexpressie i Panoramie)  gdyż jest to akcja istotna społecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziano nic w Wiadomościach o rekordowym wyniku WOŚP, szefowa programu, Marzena Paczuska, tłumaczy to tak, że TVP nie ma obowiązku informowania o akcjach promowanych przez telewizje komercyjne: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wiadomosci-brak-informacji-o-wosp-bo-to-akcja-tvn-marzena-paczuska

 

Wydaje mi się, że jednak o WOŚP-ie powinna być wzmianka w programach informacyjnych TVP (bo o wyniku nie było także w Teleexpressie i Panoramie)  gdyż jest to akcja istotna społecznie.Takimi wypowiedziami 

Takimi wypowiedziami ta pani się kompromituje.Idąc tą logiką,TVN albo Polsat też nie powinny nic mówić o Caritasie,bo to akcja promowana przez tv publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...