Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wirtualne Media informują, że Ewa Bugała przechodzi z "Wiadomości" TVP do newsroomu TVP Info :) Szczerze mówiąc, to dobra wiadomość, bo materiały tej pani w tym programie informacyjnym były bardzo mocno stronnicze. Na pewno nie była wzorem obiektywizmu. A do TVP Info zaglądam rzadziej niż do \\' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję,że ta zdolna dziennikarka została przeniesiona do TVP INFO. Bardzo lubiłem jej materiały, a opiniami osób, które wychwalały poprzednie "W" Kraśki nie ma się co przejmować. Ich pojęcie obiektywizmu równa się im poglądom. Ja tam nigdy nie twierdziłem, że Bugała jest obiektywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję,że ta zdolna dziennikarka została przeniesiona do TVP INFO. Bardzo lubiłem jej materiały, a opiniami osób, które wychwalały poprzednie "W" Kraśki nie ma się co przejmować. Ich pojęcie obiektywizmu równa się im poglądom. Ja tam nigdy nie twierdziłem, że Bugała jest obiektywna. 

I zachwalasz to, że dziennikarz Telewizji Publicznej wykazuje się stronniczością w swojej pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnym jest, że o obiektywizm w mediach ciężko walczyć, ale ekipa TVP nawet nie próbuje się starać. Dla tych dmuchanych funk. politycznych ciężko mi użyć słowa "dziennikarz" - o przedstawianiu informacji w uczciwy sposób nie ma tam mowy. Tym bardziej zachwalanie kogokolwiek z tej ekipy (która w sporej mierze pochodzi z TV Republika, która merytoryką nie grzeszy) to jakiś straszliwy dramat. Albo mówienie o jakimkolwiek talencie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że tak naprawdę jest mi obojętne, w której redakcji będzie pracować Ewa Bugała, ale warto zauważyć pewną rzecz. Otóż wraz z jej przesunięciem do newsroomu TVP Info liczba reporterek robiących materiały do głównego wydania Wiadomości skurczyła się do zaledwie dwóch pań - Marii Stepan i Małgorzaty Wiśniewskiej, chyba że kogoś pominąłem (nie liczę korenspondentek z zagranicy). Dlaczego o tym wspominam? Przed ubiegłorocznymi zmianami w \\' proporcje były zupełnie inne, zresztą nawet w Panoramie obecnie to wygląda korzystniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zachwalasz to, że dziennikarz Telewizji Publicznej wykazuje się stronniczością w swojej pracy?

Nie, ale w przeciwieństwie do Cb i twoich kolegów przeszkadzała mi np. stronniczość Lewickiej, której twoje spojrzenie nie dostrzegało, bo wtedy mówili stronniczo,ale zgodnie z twoim poglądem. Nie oglądam "W" (raz na 2-3 tygodnie),a dlaczego? Bo nie odpowiada mi styl jaki prezentują, czyli propaganda. Bugała przynajmniej czego nie mogę jej odmówić miała w tym pewną grację, bo dość ładna jest :D Tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz jak oceniałem Lewicką?

Mnie osobiście nie podobały się jej materiały, widać było z kim sympatyzuje. Ale nie mogę tak powiedzieć o większości pozostałych dziennikarzy z poprzedniej ekipy, tymczasem obecnie to można się pośmiać z tego co oni w Wiadomościach opowiadają. I nie chodzi o to, że z tymi poglądami się nie zgadzam tylko o to, że ich materiały ZAWSZE wychwalają i bronią jednej strony i ZAWSZE krytykują i atakują drugą stronę, NIGDY nie było inaczej w tej ekipie.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz jak oceniałem Lewicką?

Mnie osobiście nie podobały się jej materiały, widać było z kim sympatyzuje. Ale nie mogę tak powiedzieć o większości pozostałych dziennikarzy z poprzedniej ekipy, tymczasem obecnie to można się pośmiać z tego co oni w Wiadomościach opowiadają. I nie chodzi o to, że z tymi poglądami się nie zgadzam tylko o to, że ich materiały ZAWSZE wychwalają i bronią jednej strony i ZAWSZE krytykują i atakują drugą stronę, NIGDY nie było inaczej w tej ekipie.

Przynajmniej różnią się od serisów TVN i Polsatu,a to lepiej dla pluralizmu. W "W" wiele jest informacji(obiektywne dane), o których nie mówią w konkurencyjnych serwisach. Także obszerniejsze relacje z działań rządzących, mnie jako obywatela to zwyczajnie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba narracja w TVN-ie(identyczna jak w TVP tylko inny wektor),ale jakoś nie widzę byś krytykował "Fakty TVN". Rozumiem,że standardy mają obowiązywać tylko w TVP i wszystkie media mówią tak samo i dają informacje w tej samej kolejności. Jak mnie cieszy ,że Wiadomości TVP są inne niż "Wydarzenia" Polsatu i "Fakty" TVN. Taka prośba nie nadużywaj słowa prawda. Rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana,a prawda - tej nie ma w żadnym dzienniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadużywam słowa "prawda"?

 

Nie chciałbym, żeby wszędzie przedstawiali wydarzenia w tej samej kolejnosci i przy trochę mniej ważnych tematach te same.

 

Krytykuję "Wiadomości" bo widzę co się stało z tym serwisem. Dawniej regularnie go oglądałem, teraz z powodu wiadomych rzeczy dużo rzadziej, zależy mi na obiektywiźmie w TVP, tym bardziej, że to Telewizja Publiczna. Co do "Faktów" to się nie wypowiadam bo ich prawie nie oglądam, więc nie będe zmyślał lub pisał stereotypowo.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele się zmieniło oprócz wektora. Oto mam największy żal, bo nieraz mówiłem o tym w "Medialnych" jakie powinny być "W". Żal o to,że zamiast wyznaczać standardy robią serwis w kontrze do TVN-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna ocenić działanie, w którym Wiadomości krytykują działania Gazety Wyborczej, że sympatyzuje i działa zgodnie z jedną opcją polityczną jak Wiadomości robią dokładnie tak samo tylko z innymi?

No ręce opadają jak to wygląda.

I ciągle próbują ośmieszyć, zmarginalizować tych, którzy mają inne zdanie niż TVP. Nigdy im się to nie znudzi. A takie działanie jeszcze potem nakręca spiralę nienawiści w społeczeństwie.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się,że GW też krytykuje TVP za to,że trzyma z jedną opcją polityczną.  Choć miałem wrażenie,że bardziej krytykują urzędnika UE za to,że wbrew piastowanemu stanowisku nie jest neutralny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę inaczej zdefiniował TVP niż ty @bober1. TVP S.A. to państwowa firma, zarządzana przez ludzi wybieranych przez aktualną władzę, tak było i tak jest obecnie. Nazywanie jej telewizją całego narodu, może tak otóż cały szeroko pojęty majątek państwa należy do narodu (w tym znaczeniu jest to telewizja całego narodu), ale również ten naród wybiera w różnych wyborach swoich prezentantów, którzy w jego imieniu sprawują administrację tym majątkiem (Ci rządzący nigdy nie są wybierani przy poparciu całego narodu). Do czego zdążam. Ten pogląd który reprezentujesz jest bardzo utopijny, nie mówię że tak nie powinno być, sam uważam że tak powinna działać TVP, jeśli zakładamy funkcjonowanie publicznej telewizji fundowanej przez wszystkich obywateli. Jednakże w tym systemie jaki obecnie funkcjonuje TVP jest po prostu telewizją rządową, więc spełnianie woli swoich właścicieli jest niczym nadzwyczajnym. Jedynym lekarstwem na obecny stan rzeczy byłaby całkowita zmiana sposobu zarządzania tą firmą.

 

Co do samych Wiadomości TVP, oczywiście ze prezentują stronniczy przekaz. Najbardziej dziwi mnie ten lament, przy jednoczesnej aprobacie takiego samego działania z wielu innych stron. Ja osobiście mam wrażenie że coś takiego jak pluralizm, czy obiektywizm w mediach całkowicie upadł. Nie ma mediów niezależnych, a coś takiego jak etyka dziennikarska i etos tego zawodu przestają istnieć. Ktoś wspomniał o relacjach GW-TVP, dla mnie to jest po prostu wojna, na Czerskiej siedzą i chyba co wieczór analizują co do sekundy każde wydanie, podobnie na Woronicza, zresztą wydaje mi się że ma na to także wpływ konflikt braci Kurskich. Zgadzam się z opinią @eLBeG, najlepiej wyłączyć to wszystko i cieszyć się życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś w stanie zweryfikować informację, na którą natknąłem się wczoraj, że w wiadomościach w poniedziałek podobno w arcykrótkim materiale o śmierci na komisariacie reporter powiedział, że człowiek zmarł nie z rąk policjantów i paralizatora tylko, że przedawkował narkotyki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałkowym wydaniu głównym nie mówiono o tym, poinformowano tylko o dymisjach w policji w związku z tą sprawą. Sugestia o narkotykach pojawiła się w materiale wyemitowanym dzień wcześniej, za ten materiał zresztą dość mocno skrytykowano redakcję Wiadomości:  http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/igor-stachowiak-smierc-na-posterunku-policji-wiadomosci-krytykowane-za-relacje-policja-polemizuje-z-faktami-tvn

 

Swoją drogą to ciekawe też jest to, że materiał Wojciecha Bojanowskiego z TVN, od którego się sprawa zaczęła, pochwalił Paweł Szot, czyli... jeden z reporterów Wiadomości TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...