Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Normalną sprawą nie jest wysyłanie doświadczonych  dziennikarzy na szkolenia z prowadzenia debat. Sprawa wygląda tak,że po prostu dawali zarobić zaprzyjaźnionym organizacjom, w którym zasiadały rodziny znanych osób. Robienie z tego jednak dwóch czołowych informacji i jeszcze te "drzewka" genealogiczne to lekka przesada. 

Frontowiec rzetelnie relacjonuj o czym były materiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

O co ci chodzi?. Ja rzetelnie relacjonowałem te materiały.

Pierwszy materiał był o tym,że doświadczonych dziennikarzy wysłano na szkolenia,a organizator szkoleń był powiązany z osobą bliską jednemu z kandydatów na prezydenta,a także córką prezesa TK. Wspomniano o Katarynie, która zaatakowała Ziemca, a przecież to jego wysłali na szkolenie TVP,a nie,że sam się wysłał. 

http://www.wiadomosci.tvp.pl/27550701/tajemnicze-szkolenia-przed-debata

Drugi materiał nie był o H. Wujcu,a o tym jak miasto stołeczne Warszawy dotowało wybrane fundacje, w których zasiadają osoby bliskie środowisku pani Prezydent Warszawy.

http://www.wiadomosci.tvp.pl/27550697/pytania-pozostaja To nie był materiał o H. Wujcu, którego wypowiedź jedynie przytoczono!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypomnę, że po ''Wiadomościach'' nadano orędzie Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego z okazji Dnia Wszystkich Świętych.

A to dlatego Sport skończył się około 20:22- 20:24. Odszedłem na parę minut od telewizora i niezauważyłem orędzia. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska udzieliła wywiadu dla tygodnika "wSieci", tutaj można fragmenty przeczytać: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/marzena-paczuska-wiadomosci-z-troska-o-interes-panstwa-zarzad-tvp-polityczny-jak-zawsze

 

Wczoraj będąc w Tesco czytałem całość rozmowy, jest tam wyjaśnienie, dlaczego materiał o śmierci Andrzeja Wajdy nie poszedł na początku programu. Otóż materiał był przygotowany, aby być "jedynką" w serwisie, ale tuż przed 19:30 doszło do awarii, która wymusiła zmiany w układzie tematów. Pojawia się też taka wzmianka, że obecnie "Wiadomości" przekazują pełen serwis informacji z kraju i zagranicy. No, z tą zagranicą to się tak niezbyt zgodzę, bo niestety często w głównym wydaniu pojawia się tylko jeden materiał ze świata, tak jakby redakcja uważała, że jedyny istotny temat zagraniczny danego dnia to np. CETA albo debata prezydencka w USA, I nic poza tym. Tak jakby w innych rejonach świata nic się nie działo. Wiem, że to jest tendencja nie tylko "Wiadomości", że pozostałe serwisy w głównych stacjach też mają podobne podejście, może poza "Panoramą", która daje nieco więcej informacji ze świata. Ale skoro "Wiadomości" to główny program informacyjny TVP, to chyba można oczekiwać porządnej dawki informacji zarówno z kraju, jak i ze świata. I naprawdę wolałbym, żeby zamiast kolejnego materiału o "Wyborczej" czy analizy treści z Twittera, podano kilka istotnych wiadomości zagranicznych. Skoro program trwa obecnie ponad 30 minut (i to nawet wliczając jakieś 4 minuty rozmowy z gościem na końcu), to miejsce jest. A informacji, o których nie powiedziano, a można by, jest sporo. Świeży przykład: w sobotę wieczorem po 10 miesiącach zakończył się kryzys rządowy w Hiszpanii, w Wiadomościach (i chyba w pozostałych programach też) nie było jak na razie żadnej wzmianki o tym, a warto byłoby o tym powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Jacku Fedorowiczu tym razem YouTubowy kanał ''Baj-Kał'' sparodiował ''Wiadomości'', w którym wykorzystano sygnał ''Dziennika Telewizyjnego'' pod ''czołówkę'' programu (w rzeczywistości wykorzystali czołówkę Disney'a), a prezenterzy w tej parodii pokazani to tak naprawdę są prezenterzy północnokoreańskiej telewizji KCTV:

 

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konkretnych osobach, wzięli się za obrzydzanie organizacji. Co następne? Firmy z obcym kapitałem? Najgorsze władze TVP od lat. Zamiast szukać wspólnych punktów, tylko dzielą na lepszych i gorszych. Publicystyka i newsy dla "Wiadomości" mają chyba znak równości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Często o takich działaniach mówi się "wojna podjazdowa", ale określenie "bitwa w kisielu" jest fajniejsze :)

 

A tak poważnie: takich rzeczy to można było się spodziewać, "Wyborcza" jest krytycznie nastawiona do obecnej ekipy Wiadomości w zasadzie od samego początku, więc to już nie dziwi, że jeśli "GW" coś krytycznego napisze, to można spodziewać się szybkiej reakcji, zresztą to jest takie wzajemna wymiana, bo a to "Wyborcza" coś napisze, a po kilku dniach leci krytyczny materiał o gazecie w Wiadomościach. Myślę, że to będzie trwać tak długo, jak długo ekipa Paczuskiej będzie kierować programem.

Zresztą, przy poprzedniej ekipie też tak było, tyle tylko że krytyczne wobec Wiadomości były na przykład Niezależna.pl, "Gazeta Polska", wPolityce.pl.

 

Z innej beczki. Prezes Kurski zapowiada zmiany w rozmowie po Wiadomościach: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-beda-zmiany-w-rozmowie-konczacej-wiadomosci-fakty-to-tabloid

 

Swoją drogą to ta nazwa "Gość Wiadomości" to jakaś zastępcza jest, czy po prostu jest plan, by to się tak zamiast "Dziś Wieczorem" nazywało? Podobno są też plany, by ta rozmowa szła w całości w Jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwiło,że nazwa od początku nie nawiązywała do serwisu informacyjnego jak u konkurencji.

Moim zdaniem to zły pomysł by w całości w jedynce- trwa do 20:12, reklamy, sport, reklamy, pogoda, oj żeby przypadkiem sobie nie popsuli pasma wysokiej oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy, to szybko po zapowiedzi prezesa zmienili. Pisałem swój poprzedni post po 1:00 w nocy, natomiast już dzisiejsza rozmowa nosiła nazwę "Gość Wiadomości".

Natomiast zgadzam się, że pomysł na emisję całej rozmowy w Jedynce jest ryzykowny dla oglądalności pasma po 20:00. Niby to z jednej strony byłoby jakieś podkreślenie wagi rozmowy (bo jednak idzie w głównym kanale, a nie w informacyjnej stacji), jednak z drugiej strony niektórzy widzowie mogą się znudzić rozmową i przełączyć na inny kanał. No i potem oczywiście jest ta przeplatanka reklam i serwisów sportowych oraz pogodowych, która już teraz niektórych irytuje.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie: takich rzeczy to można było się spodziewać, "Wyborcza" jest krytycznie nastawiona do obecnej ekipy Wiadomości w zasadzie od samego początku, więc to już nie dziwi, że jeśli "GW" coś krytycznego napisze, to można spodziewać się szybkiej reakcji, zresztą to jest takie wzajemna wymiana, bo a to "Wyborcza" coś napisze, a po kilku dniach leci krytyczny materiał o gazecie w Wiadomościach. Myślę, że to będzie trwać tak długo, jak długo ekipa Paczuskiej będzie kierować programem.

Zresztą, przy poprzedniej ekipie też tak było, tyle tylko że krytyczne wobec Wiadomości były na przykład Niezależna.pl, "Gazeta Polska", wPolityce.pl

Dawniej w Wiadomościach co chwilę nie mówili o nawet nierzetelnych tytulach, głównie w Wiadomosciach mówiono o GP ale to tylko czasami. Takiej krytyki jednej redakcji przez W w ogóle nie było. I jak przygotowują różne materiały to praktycznie codziennie coś wtrącą, żeby skrytykować GW, żadngo obiektywizmu. Pełna krytyka, próbująca zniszczyć GW. Ja wiem,że GW nie jest święta, ale no bez przesady. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości ciekawie manipulują słowami. Mówią np. " zdaniem publicystów..." albo "jak zgodnie twierdzą publicyści", a praktycznie zawsze wypowie się tylko jeden, ewentualnie dwóch z "Do Rzeczy" albo "wSieci" lub "wPolityce.pl Reszty nie uwzględniają wcale albo rzadko. Ale wmawiają, że wszyscy albo prawie wszyscy. I co materiał to ach, ciągle mówią źle o Polsce, a przecież wiadomo, że kłamią, nie warto ich słuchać, są śmieszni. To już jest nudne.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem publicystów-  nigdzie nie jest powiedziane wszystkich,ale to taka podprogowa sugestia. Dziwi mnie,że tak często są z "Do Rzeczy"- tam regularna nagonka na Kurskiego odchodzi przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...