Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Michaelis napisał:

Tyle razy było pisane, nie masz nigdzie obiecane 600! Unia nakazała operatorom informować w umowach jakie są prawdziwe parametry, które jak to napisałeś "obiecują". Z 600 obiecują minimalną prędkość po kablu 180, zwykle dostępna 360.

Mam nadzieję, że jak zaczniesz znajdować tylko 1, 2, czy 3 jajka w opakowaniu 10 sztuk i unia Ci powie, że to jest ok to będziesz wtedy z równym zapałem szerzył te mądrości.

Miałem mieć 600 i tyle mam, więc jest ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 19:02, rafmik napisał:

 

Dobra wiadomość, że w końcu co raz więcej firm jedzie na jednej infrastrukturze. Zawsze to minimalnie większa konkurencja :)

Podpisz umowę na łącze Play na infrastrukturze Orange. W razie awarii wszyscy operatorzy będą zrzucać winę najpierw na odbiorcę ("bo u innych działa"), potem wzajemnie na siebie a na koniec zaczną szukać pracownika, który ma pojechać i sprawdzić o co chodzi. Jeżeli chodzi o Play (firma o nazwie P4) to ta jest operatorem komórkowym nie mając praktycznie własnych BTSów. Play będzie ostatnią firmą, w której podpiszę cokolwiek. Swego czasu korzystałem i w planie komórkowym wszystko miało być za darmo. Tylko, że internet 4G w komórce chodził tak, że nie szło odebrać poczty przez Gmail / Android. Przy reklamacji twierdzili, że zapewniają transfer na zewnątrz zabudowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play faktycznie ma mniej stacji BTS niż pozostali operatorzy z W4. Jednak ma już ich ponad 8 tys. Do tego są stacje oczekujące na uruchomienie i caly czas budowane są nowe. 

Także trochę tego już jest. 

 

Co do obiecanego internetu i stanu faktycznego. Mam lącze 600 Mbps. Prędkość pobieranych plików wynosi 75 MB/s. I nie są to pomiary ze speed testów, tylko faktyczna prędkość. Także jest dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seth napisał:

Mam nadzieję, że jak zaczniesz znajdować tylko 1, 2, czy 3 jajka w opakowaniu 10 sztuk i unia Ci powie, że to jest ok to będziesz wtedy z równym zapałem szerzył te mądrości.

Miałem mieć 600 i tyle mam, więc jest ok.

Czy ty czytasz to co podpisujesz? Kolejny znawca, który pojęcia nie ma co wprowadziła UE ale będzie udawał, że wie lepiej. Przeczytaj sobie dokładnie cennik i regulamin obojętnie jakiego ISP w UE.

Bardzo dobrze, że masz ale obiecane to masz procenty minimalne i zwykle dostępne z tych 600.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi, że speedtesty dają dalej wyniki 150/15, na infolinii koleś powiedział, że od 1 stycznia więc mają czas do północy na odpalenie co według mnie jest totalną ściemą. Jeśli do jutra nic się nie zmieni to dalej będę bombardował infolinię. Swoją droga z tą firmą mam zawsze problemy, poprzednio dokładnie rok temu wyłączyli mi neta bo ktoś "zapomniał" wprowadzić aneksy do systemu (4 dni bez neta po kablu bo oczywiście odcięli na Trzech Króli), poprzednio z [beep] naliczona 1 faktura po aneksie (trzeba było reklamować), jeszcze wcześniejszej w aneksie ktoś celowo powprowadzał różne terminy zakończenia poszczególnych usług, żeby trudniej było wypowiedzenie złożyć (też potrzebna była reklamacja).  Teraz ten internet..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie wprowadzili do systemu nowej umowy. Zaloguj się do eBok i tam sprawdź czy widnieją znowelizowane warunki. Zakładam, że nie, bo były święta, później po świętach, a dalej Sylwestra i nowy rok. To norma, że są niedogodności przy aneksowaniu umów, Od kiedy pamiętam tak było, a jak MM przemianowała się w Vectra to dodatkowo nastały nowe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Gdzie i kiedy mam zgłosić że chcę dwa wybrane kanały Polsatu za 2 grosze ? Jeśli to nie żart....?

Konkretne oferty z wyborem dwóch kanałów np Polsatów Sport za 2gr już się pojawiają dla tych co kończą się umowy. Wycofałem wypowiedzenie bo nic dobrego nie dostałem. Mam z nimi rozmawiać w lutym po złożeniu wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, thommy18 napisał:

Wygląda na to, że nie wprowadzili do systemu nowej umowy. Zaloguj się do eBok i tam sprawdź czy widnieją znowelizowane warunki. Zakładam, że nie, bo były święta, później po świętach, a dalej Sylwestra i nowy rok. To norma, że są niedogodności przy aneksowaniu umów, Od kiedy pamiętam tak było, a jak MM przemianowała się w Vectra to dodatkowo nastały nowe problemy.

Ja choć złożyłem wymówienie 1.12 /w siedzibie Mm/i na e-maila dostałem potwierdzenie nadal na swoim koncie eBOKu figuruje oferta ważna do 30.06 .21r.A 4.01 .2021 zdaje moduł.

 

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polsatami to jeszcze chwila (myślę, że ze 2 miesiące), więc poczekajmy. Niektórzy już tęsknią, a nadal nadają.

Poza tym , polsaty są teraz niegwarantowane, a nie usunięte.

 

Multimedia ma regulamin, wedle którego gwarantowana minimalna prędkość internetu to 40% prędkości z umowy oraz przez 80% czasu prędkość internetu ma wynosić przynajmniej 70% prędkości z umowy.

 

Ja zadzwoniłem z nudów o godzinie 15-stej w sylwestra do DUK MM i spytałem, czy mają jakąś ofertę w związku z usunięciem polsatów jako gwarantowanych. Przełączono mnie do działu Prewencji w Vectra i miły pan w ciągu 10 minut obdarował mniej zmianą internetu z 120Mbits na 300Mbits oraz 4 miesiące HBO gratis bez zmiany ceny z umową na rok, choć miałem jeszcze 6 miesiecy umowy.

 

W ciągu 5 minut przyszedł sms i odpowiedziałem TAK.

 

O 2-giej w nocy 1 stycznia prędkość wskoczyła na pełne 300Mbits na starym cisco na kablu i 250Mbits na telefonie z wifi.

 

Jedynie upload jest 25Mbits zamiast 40Mbits jak to jest w Vectrze przy prędkości 300, ale pomimo umowy zawartej poprzez Vectra umowę mam z Multimedia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja jakieś, w ebok widzę już aktywne 300Mbit/s a u mnie dalej tylko 150/16, infolinia twierdzi, że to wina CISCO 3212, że niby modem ma już przydzieloną nową prędkość a to, że u mnie po staremu to wina modemu bo obsługuje tylko 4x downstream a nowe lecą 16x downstream i niby tylko wymiana na nowy modem podwyższy prędkość...

 

Odnoszę dziwne wrażenie, że w ten sposób wymuszają na użytkownikach wymianę modemów.

Edytowane przez leszek234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polsatami to jeszcze chwila (myślę, że ze 2 miesiące), więc poczekajmy. Niektórzy już tęsknią, a nadal nadają.
Poza tym , polsaty są teraz niegwarantowane, a nie usunięte.
 
Multimedia ma regulamin, wedle którego gwarantowana minimalna prędkość internetu to 40% prędkości z umowy oraz przez 80% czasu prędkość internetu ma wynosić przynajmniej 70% prędkości z umowy.
 
Ja zadzwoniłem z nudów o godzinie 15-stej w sylwestra do DUK MM i spytałem, czy mają jakąś ofertę w związku z usunięciem polsatów jako gwarantowanych. Przełączono mnie do działu Prewencji w Vectra i miły pan w ciągu 10 minut obdarował mniej zmianą internetu z 120Mbits na 300Mbits oraz 4 miesiące HBO gratis bez zmiany ceny z umową na rok, choć miałem jeszcze 6 miesiecy umowy.
 
W ciągu 5 minut przyszedł sms i odpowiedziałem TAK.
 
O 2-giej w nocy 1 stycznia prędkość wskoczyła na pełne 300Mbits na starym cisco na kablu i 250Mbits na telefonie z wifi.
 
Jedynie upload jest 25Mbits zamiast 40Mbits jak to jest w Vectrze przy prędkości 300, ale pomimo umowy zawartej poprzez Vectra umowę mam z Multimedia.
 
 
Na ich stronie przy 300Mb jest info o uploadzie wysokości 40Mb

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leszek234 napisał:

Jaja jakieś, w ebok widzę już aktywne 300Mbit/s a u mnie dalej tylko 150/16, infolinia twierdzi, że to wina CISCO 3212, że niby modem ma już przydzieloną nową prędkość a to, że u mnie po staremu to wina modemu bo obsługuje tylko 4x downstream a nowe lecą 16x downstream i niby tylko wymiana na nowy modem podwyższy prędkość...

 

Odnoszę dziwne wrażenie, że w ten sposób wymuszają na użytkownikach wymianę modemów.

Żeby wszystko było jasne, podłączyłeś modem bezpośrednio po kablu do komputera, który ma odpowiednio szybką kartę sieciową?

Jeżeli tak to coś faktycznie jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marciniozo napisał:

Play faktycznie ma mniej stacji BTS niż pozostali operatorzy z W4.

 

Play od jakiegoś czasu ma więcej stacji niż Plus. TMobile/ Orange mają około 11,5k.

Play buduje najszybciej i celem jest jeszcze większa liczba stacji. Nadal mają obszary bez stacji własnej i to w dosyć u[beep]liwych i ważnych miejscach np: typu aglomeracja warszawska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rozmowy z technikami i zawsze zaczyna się rozmowa, że na tym modemie więcej się nie da, będzie nowy modem będzie 300. Poza tym od wczoraj nie mogę wymusić na ruterze adresu z puli 38.x.x.x, cały czas leci 84.x.x.x, odnoszę nieodparte wrażenie że wrzucili mac cisco do puli z ograniczeniami żeby wymusić wymianę (pierwotnie miała być w grudniu ale odwołałem wizytę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 11:52, Michaelis napisał:

Tyle razy było pisane, nie masz nigdzie obiecane 600! Unia nakazała operatorom informować w umowach jakie są prawdziwe parametry, które jak to napisałeś "obiecują". Z 600 obiecują minimalną prędkość po kablu 180, zwykle dostępna 360.

Mam tyle po VPN'nie 10681997465.png  nie jest  zle :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...