Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Zagadaj z technikiem przed przyjazdem (poproś w zgłoszeniu o telefon), czy by Ci nie dał epc3949 po jakimś kliencie. Mały to on nie jest, ale nie o to przecież chodzi, bo ten sprzęt jest broadcomie i nie doświadcza problemów Arrisa (a ma 24DS). Jakby się zgodził, ale miał potem problemy z logowaniem do sieci to niech wrzuci CM MAC do flap-listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, aquarius said:

 

A mógłbyś wkleić test prędkości ze strony https://www.speedtest.pl/ ?

274107756

Na Speedteście Ookli mam b. podobnie aczkolwiek prędkość "down" przy takim szybkim łączu mocno zależy od wyboru dobrego serwera do testowania.

Głównym "driverem" przejścia najpierw ze 120 na 300 a później na 600 wcale nie były prędkości "down" lecz właśnie "up" - mają duże znaczenie przy pracy zdalnej i wysyłaniu jakichś danych do pracy.

 

Dodam jeszcze, że moja infrastruktura jest dość zaawansowana i wydajna co też może mieć znaczenie dla osiągania dobrych wyników - oprócz "słynnego" Arrisa w trybie bridge, mam router pfSense w postaci VMki na VmWare ESXi na Intel NUC8i3BEH. Dodatkowo mam łącze "zapasowe" za pomocą modemu LTE z portem Ethernet.

Ponieważ wszystkie NUCe mają tylko jedną sieciówkę to LAN, WAN i WAN zapasowy są wpuszczone ze switcha zarządzalnego jako VLANy (LAN jako nietagowany/domyślny VLAN a WAN/WAN zapasowy jako tagowane).

Edytowane przez klosz007
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klosz007 napisał:

274107756

To masz fajnie, że działa 600/80, bo w Multimedia nie ma takiej oferty, jest tylko 600/50 wedle aktualnych regulaminów.

Zadzwoniłem dziś to BOK Multimedia i twierdzą, że dalej Multimedia to Multimedia, a Vectra to Vectra i regulaminy i prędkości są stare i mam 300/25.

 

Poza tym masz chyba coś "lepiej" pokonfigurowane (światłowód?), bo większość ma raczej ping około 20ms (u mnie 18-19), a u Ciebie widać 7ms.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki takich speedtestów mocno zależą też od przeglądarki. Np. speedtest.pl w trakcie testu zaczyna w pewnym momencie mocno orać dyski (mimo SSD - przydałaby się tu macierz) do tego stopnia, że drastycznie spada download. Taki problem nie występuję na firefoxie, oraz na speedtest.net w obydwu przeglądarkach. Do testu najlepiej odpalić iperfa.

Jeśli chodzi o upload to w MM jest taka konfiguracja, że najpierw leci tzw. burst. Przy łączu 600Mbps jest to ~100Mbps UP. Dopiero po chwili następuje limitowanie do umownej wartości 50Mbps. Te speedtestery wyciągają średnią, więc dlatego wychodzą wartości większe niż 50Mbps. Po prostu za krótki czas testu.

Ping 7ms jest ok. Zależy od lokalizacji, serwera docelowego, konfiguracji CMTSa itp. Ja mam w Wawie ok. 6-7ms.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jak to jest od 1 marca zakoduja 15 kanalow Polsatu, chcesz to potem wykup sobie je w pakiecie nie to nie a w zamian dali tylko 6 stacji, czyli: 3 BBC, NG, FOX i Biznes24 ? Powinni w takim razie w zamian odkodowac wszystko co jest zakodowane od Vectry a kto chce Polsat to dodatkowy pakiet, przynajmniej tak powinno byc.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 15 kanałów? 7 lub 8 kanałów jak już. Polsat 2 jako premium w oddzielnym parkiecie to jakiś śmiech na sali. Polsatowi zdrowo odwaliło.

https://www.multimedia.pl/zmiany-programowe

POLSAT 2, POLSAT NEWS HD, POLSAT CAFE HD, POLSAT PLAY HD, DISCO POLO MUSIC, POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA i POLSAT FILM HD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, aquarius said:

To masz fajnie, że działa 600/80, bo w Multimedia nie ma takiej oferty, jest tylko 600/50 wedle aktualnych regulaminów.

Zadzwoniłem dziś to BOK Multimedia i twierdzą, że dalej Multimedia to Multimedia, a Vectra to Vectra i regulaminy i prędkości są stare i mam 300/25.

 

Poza tym masz chyba coś "lepiej" pokonfigurowane (światłowód?), bo większość ma raczej ping około 20ms (u mnie 18-19), a u Ciebie widać 7ms.

 

 

No nie, to jest HFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ubinoob said:

Wyniki takich speedtestów mocno zależą też od przeglądarki. Np. speedtest.pl w trakcie testu zaczyna w pewnym momencie mocno orać dyski (mimo SSD - przydałaby się tu macierz) do tego stopnia, że drastycznie spada download. Taki problem nie występuję na firefoxie, oraz na speedtest.net w obydwu przeglądarkach. Do testu najlepiej odpalić iperfa.

Jeśli chodzi o upload to w MM jest taka konfiguracja, że najpierw leci tzw. burst. Przy łączu 600Mbps jest to ~100Mbps UP. Dopiero po chwili następuje limitowanie do umownej wartości 50Mbps. Te speedtestery wyciągają średnią, więc dlatego wychodzą wartości większe niż 50Mbps. Po prostu za krótki czas testu.

Ping 7ms jest ok. Zależy od lokalizacji, serwera docelowego, konfiguracji CMTSa itp. Ja mam w Wawie ok. 6-7ms.

Zgadza się, tak to działa, przy "up" na początku prędkość szybko wzrasta, jest nawet szybciej niż powinno być, po chwili operator wykrywa, że przekracza się limit i przycina. Niemniej te testery ewidentnie nie liczą średniej z całego testu a tylko ze stabilnego odcinka. To ostateczne 75Mbps to jest wartość wokół której chwilowy transfer oscyluje na "stabilnym odcinku".

Wyniki też zależą od pory dnia, teraz wyszły ni np. nieco gorsze.

Ja przy zawieraniu umowy przeczytałem właśnie tu gdzieś na forum, że przy przejściu z 300 na 600 będzie 80 "up" więc te liczby jakby mnie nie dziwią. Raczej dziwi mnie, że ktoś ma mniej.

 

Wyniki mogą być jeszcze zafałszowane przez to, że na pfSense mam skonfigurowany tzw. Traffic Limiter (FQ_CODEL) w celu ograniczenia tzw. buffer bloat co może trochę ograniczać przepustowość kosztem zmniejszenia opóźnień przy dużym obciążeniu łącza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę mówić za siebie w sprawie internetu. Mam 600 Mbps, które wykorzystuję. Przydałby się jeszcze szybszy upload. Praca ( wysyłanie i odbieranie dużych plików video, projektów), studia (teraz online) dzieci.

Trzy komputery, dwa TV Smart, telefony...

Także jest to wykorzystane.

I tak jak napisał kolega wyżej, lepiej mieć 40% z 600 niż ze 120. Chociaż tu nie mogę narzekać. Prędkości mam dobre. Download 75MB/s, także te 600Mbps jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu u mnie działa to jednak szybciej. Nikogo nie wprowadzam w błąd, pokazuję co jest u mnie. Być może w regulaminach gwarantują mniej ale w jakichś lokalizacjach działa to szybciej. Kolega miał MMP 300Mbit w Łodzi i też miał 40Mbit up a nie 25.

Jeszcze to:

10692844425.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis Jak wszystkie stacje Polsatu wylatuja to wszystkie oprucz tych gwarantowanych razem jest ich 15 czyli: Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra,  Polsat Sport Fight, Polsat Doku, Polsat News, Polsat News 2, Superstacja, Polsat Doku, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat Seriale, Disco Polo Music i Polsat Music. Nie dogadali sie chyba na wszystkie a nie tylko gwarantowane, to ze MM ma czesc z nich jako gwarantowane nie zmienia faktu ze wszystkie wylatuja. Tak jak chce Polsat wszystko albo nic. Poinformowali tylko o gwarantowanych bo to jest oczywiste nie musieli o reszcie.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nic jeszcze nie wyleciało a dodali nowe kanały. Ja już TV nie mam, więc dla mnie to Polsat, TVN i wszystkie inne stacje mogą się zawinąć ?. Żyje już trochę na tym świecie, ale takiego szamba jakie prezentują obecnie kanały TV, jeszcze nie widziałem. Z roku na rok jest coraz gorzej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Michaelis napisał:

Przy 300 jest 25 upload a przy 600 dają 50. Taka jest oferta i dobrze by było nie wprowadzać innych użytkowników w błąd, bo jeszcze ktoś poleci z niepotrzebną reklamacją :). Tester pokazuje więcej ok, przyczyny mogą być różne. Fakt jest taki, że oferują 300/25 i 600/50.

Bo większość osób tu piszących myśli, że jak im "speedtesty" pokazują upload dużo wyższy od tego który mają w umowie to znaczy, że będą wysyłali swoje duże pliki z właśnie taką prędkością (podaną w "speedtestach"). Otóż nie.

Jedyną możliwością dla abonenta Multimedii na uzyskanie wyższej prędkości uploadu jest zawarcie umowy z VECTRĄ (lub innym operatorem oferującym w umowach wyższy upload niż Multimedia). Bo w VECTRZE w umowach prędkość uploadu jest wyższa w każdej opcji internetu (150 Mb/s, 300 Mb/s, 600 Mb/s).

Wklejanie obrazków ze screenami ze "speedtestów" (z bombastycznym uploadem) jest śmieszne i tyle.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kleofas11 napisał:

Bo większość osób tu piszących myśli, że jak im "speedtesty" pokazują upload dużo wyższy od tego który mają w umowie to znaczy, że będą wysyłali swoje duże pliki z właśnie taką prędkością (podaną w "speedtestach"). Otóż nie.

Jedyną możliwością dla abonenta Multimedii na uzyskanie wyższej prędkości uploadu jest zawarcie umowy z VECTRĄ (lub innym operatorem oferującym w umowach wyższy upload niż Multimedia). Bo w VECTRZE w umowach prędkość uploadu jest wyższa w każdej opcji internetu (150 Mb/s, 300 Mb/s, 600 Mb/s).

Wklejanie obrazków ze screenami ze "speedtestów" (z bombastycznym uploadem) jest śmieszne i tyle.

Niech ktoś zadzwoni na infolinię i potwierdzi, bo mi powiedzieli że Polsaty zostają ale w najdroższym pakiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze jedna prośba o sprawdzenie  prędkości na stronie https://fast.com/pl/ 

Po wyznaczeniu prędkości pobierania, jest opcją 'Więcej szczegółów' i tam wysyła 120MB upload i to może być bardziej dokładne.

 

Ja nie mogę uzyskać więcej upload niż 27Mbps dla umowy na 300/25.

 

Ewentualnie http://speedtest.orange.pl/

Tam też jest u mnie zawsze 26Mbps, więc chyba dokładnie.

Edytowane przez aquarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klosz007 nie do końca "działa szybciej" bo ja dokładnie takie same wyniki mogę wkleić (identyczna sytuacja), ale to bezcelowe, bo w ten wyższy upload wlicza się burst. Prawdziwa prędkość uploadu wynosi 50Mbps i trzyma się tej wartości. Zrób dobry test iperfem, albo zacznij sobie coś uploadować przez FTP to zobaczysz jak mocno speedtest przekłamuje przez ten burst. Dostaniesz ładne 50Mbps, zgodnie z umową. Już kiedyś tym tematem się interesowałem i robiłem dokładne pomiary.

Edytowane przez Ubinoob
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...