Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsze zmiany w naziemnej DVB-T tylko częściowo spowodowały zmiany w retransmitowanych muxach w kablu. O ile w mux -3 pojawił się TVP Sport HD (pewnie dlatego, że zmieniła się tylko rozdzielczość) o tyle w mux-8 nie dokonały się żadne zmiany tzn. nadal brak TVP Rozrywka a teraz i TVP Kultura HD. Tak to wygląda w Kaliszu.Ciekawym jak jest w innych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura w HD !!  Ale nie cieszcie się ! Na DVB C nadal w SD , natomiast w retransmitowanych mux-ach naziemnych DVB T jest w HD ! Jeśli nie macie w muxie 8 tej stacji należy przeskanować telewizor ale tylko w zakresie naziemnej TV aby nie kasować sobie poukładanych programów DVB C. Tak też zrobiłem i mam Kulturę w HD.  Obraz o wiele ostrzejszy niż w SD , lepiej się ogląda. Ciekawe ile będziemy czekać na ten program w cyfrowej Multimedii.  Dla ciekawości UPC już Kulturę nadaje w HD....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/23/2019 at 8:08 PM, zerojedynkaX said:

W Samsungu Tv pyta przed skanowaniem : naziemne czy kablowe ?  Cyfrowe czy analogowe ? Klikasz odpowiednio i masz. TV z 2018 roku.

Tyle że w nowych jak zrobisz skanowanie DVB-T to wytniesz wszystkie wcześniej zeskanowane kanały DVB-C i odwrotnie. Ostatni Samsung jaki miałem w którym można było mieć na liście jednocześnie naziemne i kablowe to była seria C sprzed 9 lat. W serii H sprzed 5 lat już nie można było ani w obecnym Q90 też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was również od kilku dni Polsat News HD i PS Fight HD nadaje w 1080p przez co obraz jest gorszej jakości mniej ostry ? Na pierwszy rzut oka tego nie widać ale przy ruchach kamer czy postaci, nie wiem jak to określić obraz jest taki mniej płynny  przy szybkich scenach nawet widoczne poziome pasy, wygląda to bardziej jak jakaś tv internetowa.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wtorku Polsat News jest w 1080p to samo Polsat Sport Fight, widoczne lekkie pogorszenie jakby rozmazane nie ostre ruchy nie wiem jak to nazwać, tak czy inaczej było dobrze a jest pogorszenie jakości. Widzę też choć nie jest to jakieś uciążliwe przy dłuższym oglądaniu lekkie zacinki brazu na TV4 co jakiś czas na 1-2 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały HD powinny być w 1080p , bo to jest prawdziwe HD ( 1080 linii na ekranie) a nie 1080i gdzie na zmianę widać linie parzyste i nieparzyste i oko jest oszukiwane , następuje złudzenie że mamy na ekranie 1080 linii a jest połowę mniej.  Z blue raya mam obraz 1080p i obraz jest ostry , idealny. Efekty opisane przez kolegów mogą wynikać z pracy dekodera który " nie wyrabia" z 1080p stąd przycinki.  Ja mam moduł CAM i nie widzę takich efektów. Od wieczora też mam PN w rozdzielczości 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  na module CAM tv pokazuje również Polsat News HD w 1080p i nie ma wspomnianych braków płynności. Innych kanałów na razie sprawdzałem.

Edit:

Na pozycji 314 jest kanał promocyjny nadawany w 1080p i jeśli na nim również macie brak płynności to może to sugerować jak wspomina @zerojedynkaX  że dekoder nie wyrabia.

@Grzechu27  może sprawdź tą pozycję 314, jest ona bez nazwy na liście.

Edytowane przez maks27
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...