Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi



W Polsce firma UPC też niestety tak robi w swoich dekoderach (jeśli chodzi o nagrywanie kanałów TVN). Ta tendencja pewnie będzie szła jeszcze dalej.
I w końcu przymusowe oglądanie reklam w nagrywanych programach (na dekoderach operatorów) może stać się coraz powszechniejsze.
 
https://forum.satkurier.pl/topic/13293-upc/page/223/#comments   
Użytkownik Pawop napisał dnia 26 września w wątku o UPC :  "Replay TV jest na większości kanałów, a reklam nie można przewijać tylko na kanałach TVN."
  


Mijasz się z prawdą. UPC nic nie blokuje jeśli chodzi o nagrane programy. Blokuje możliwość przewijania w usłudze ReplayTV, ale to był wymóg nadawcy, a nie "widzimisię" operatora, inaczej usługa nie pojawiła by się na kanałach TVN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pawop napisał:

Mijasz się z prawdą. UPC nic nie blokuje jeśli chodzi o nagrane programy. Blokuje możliwość przewijania w usłudze ReplayTV, ale to był wymóg nadawcy, a nie "widzimisię" operatora, inaczej usługa nie pojawiła by się na kanałach TVN.

 

To był raczej skrót myślowy. Oczywiście, że to TVN zażyczył sobie takiego wyjątkowego traktowania swego "kontentu" w dekoderach UPC. U nich "cała prawda całą dobę" .... i wszystkie reklamy też przez całą dobę w dekoderach UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to może być cokolwiek z aktualnych dekoderów na Enigmie. Myślę, że teraz do 400zł można kupić taki z DVB-C(np. jakiś Zgemma). Ja mam AX51, ale mogę streamować w zasadzie tylko kanały SD, bo przy łączu 120Mb jest zaledwie 10MB uploadu. Jest to za mało dla większości kanałów HD tym bardziej, że robię to po VPNie co daje dodatkowy narzut no i robią się długie przycinki. Oczywiście lokalnie streaming działa bez problemu na wszystkich kanałach. Można obejść ten problem kupując jakiś dekoder z transcodingiem. Potrafi on w locie kompresować dane do wartości bitrate określonej przez nas. Niestety takie dekodery to już jest inna półka cenowa i nie wiem czy da radę kupić coś poniżej 1000zł. Zdalnie można zmieniać kanały, włączać nagrywanie, wyłączać, restartować i włączać dekoder. Z tym że ponowne włączenie przez internet jest możliwe chyba tylko ze zwykłego uśpienia, bo z głębokiego można go włączyć tylko pilotem. Normalne uśpienie, to prawie tak jakby dekoder był włączony, bo chyba oszczędność energii jest minimalna, o ile w ogóle jakaś jest. Dekoderem można sterować zarówno przez stronę www(na dekoderze jest zarówno wersja zwykła jak i mobilna), a także z Androida przez aplikację DreamDroid i to jest zdecydowanie wygodniejsze dla mnie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam home-made instalację na Intel NUC + tunery DVB-T/T2/C na USB + DVBViewer Pro + DVBViewer Media Server. Do tego dochodzi Rpi 4B z czytnikiem karty na USB (tunery nie mają slotów CI).

Nie jest to tanie ale najbardziej elastyczne dla mnie rozwiązanie.

Używam do nagrywania TV, oglądania live TV i nagrań w swoim pokoju (nie pomyślałem aby pociągnąc do niego koncentryk w czasie wykańczania mieszkania) oraz okazyjnego streamowania live TV na tablet gdy jestem poza domem.

120Mbit mi wystarczało bo u mnie upload był na poziomie 25Mbit a to wystarcza do HD, poza tym zawsze można odpalić transcoding. Teraz mam 300 i to już 50mbit uploadu.

14 hours ago, rafmik said:

 

 

Z jednej strony szkoda....

Zawsze to mniej konkurencji :(

 

Będzie drożej, pewnie zlikwidują karty CAM i każą używać własnych dekoderów. Z drugiej strony lepiej że to nie UPC.

Ale czy wydawało mi się że Vectra się już wcześniej wycofała z tego przejęcia, tak jak dużo wcześniej UPC ? UOKIK też miał sporo zastrzeżeń do przejecia przez Vectrę. Po bolesnym przejęciu Astera przez UPC UOKIK dużo bardizej dokładnie patrzy na ręce przejmującym.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_dragon: To chyba zależy od lokalizacji. To samo miasto Gdynia - u mnie w domu Internet naprawdę działa dobrze, nie ma awarii, etc. W biurze, w pracy, w centrum Gdyni, Internet ostatnimi czasy szwankuje coraz częściej. Co chwile są jakieś przerwy, idzie się wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kiler napisał:

@michal_dragon: To chyba zależy od lokalizacji. To samo miasto Gdynia - u mnie w domu Internet naprawdę działa dobrze, nie ma awarii, etc. W biurze, w pracy, w centrum Gdyni, Internet ostatnimi czasy szwankuje coraz częściej. Co chwile są jakieś przerwy, idzie się wkur...

A ja mam dosyć multimedii i jak będzie okazja to uciekam od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, klosz007 napisał:

Będzie drożej, pewnie zlikwidują karty CAM i każą używać własnych dekoderów. Z drugiej strony lepiej że to nie UPC.

 

Drożej będzie na pewno, ale moduły CAM też są w Vectrze, z tym że są to CI+ parowane z kartami tak jak w UPC. Poza tym Vectra jest mniej popularna od UPC i nie wiem, czy te moduły są przetestowane i działają na dekoderach linuxowych, bo te od UPC na pewno działają. 

Ceny w Vectrze są porównywalne, a może nawet wyższe od tych w UPC i podobno jakość obrazu na kanałach jest gorsza niż u głównego konkurenta. 

Dlatego z dwojga złego wolałbym chyba UPC, ale to przecież i tak nie od nas zależy co będzie. Mam nadzieje, że Vectra też się wycofa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra? Jak Vectra ich przejmie to na pewno rezygnuje. W życiu nie wezmę ani ich szrotu, ani modułu ci+ który jest parowany z kartą,tym bardziej że korzystam z dwóch głowic niezależnie na deku z linuxem

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj w skrzynce ulotka promocyjna od przedstawiciela:

Maxbox

Pakiet Eleven

Multimedia Go

Catch up TV

HBO+HBO GO,Canal+ 6 miesięcy za darmo

Internet 120 Mb/s Światłowód 

 

Całość 64 zł ! 

 

Wygląda przywozicie boja się,że klienci odejdą ? 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zarząd już tak mocno ma wywalone na to jak będzie wyglądała przyszłość MM, ale wydaje mi się, że chyba lepiej jakby zaczęli inwestować trochę w poszerzenie oferty kanałów. Z drugiej strony ludzie z nimi zostają przez cenę i brak poważnej konkurencji. U mnie na osiedlu w Gdyni to jest tylko MM i kablówka lecąca na Jamboxie, gdzie ceny są kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kondzik23 napisał:

Dzisiaj w skrzynce ulotka promocyjna od przedstawiciela

A u mnie w skrzynce inna ulotka, od innego przedstawiciela, w innym mieście, a w niej m.in. takie oferty :

 

Pakiet Startbox (61 kanałów) + Internet 60 Mb/s (z Wi-Fi), całość za 35 zł.

Pakiet Startbox (61 kanałów) + Internet 300 Mb/s (z Wi-Fi), całość za 46 zł.

Pakiet Maxbox (150 kanałów) + Eleven Sports + Internet 150 Mb/s (z Wi-Fi), całość za 56 zł. Opcja 150 Mb/s jest wprowadzana w Multimedii od 15 września 2019 r.

 

I dopisek na ulotce : "Poniższe oferty skierowane są dla nowych klientów lub dokupujących usługi"

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...