Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.08.2019 o 18:26, danio231 napisał:

w dziale rezygnacji twierdzili, że wypowiedzenie mogą przyjąć dopiero we wrześniu... (1 okres rozliczeniowy przed końcem umowy) Czy tak rzeczywiście jest czy lecą sobie ze mną w kulki?

Oczywiście, że lecą w kulki. Możesz złożyć wypowiedzenie nawet i następnego dnia po podpisaniu umowy, byle zaznaczyć, że wypowiedzenie ma nastąpić z końcem okresu promocyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Przestało mi działać wifi.  Po kablu chodzi. Co to może być ?

Też mam czasami ten problem na Arrisie, zawsze jak się tak dzieje resetuje wiifi i jest ok, czasem to denerwujące bo trzeba to robić kilka razy dziennie. To jest wina routera, bo myślałem że to zakłócenia z powodu dużej ilości wi-fi w wieżowcu? :) Wybaczcie jak napisałem głupotę ale zbytnio nie znam się na tym, może ktoś napisać czy to router jest do wymiany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak to w bloku 15 sieci WIFI i raz mi przestało działać (też Arris), pomogło wyłączenie na chwilę modemo-routera. Czasem ponad 20 sieci więc nie dziwię się jak mi czasem spada prędkość nawet o połowę. Jak dla mnie i tak wystarczy.

Mam internet 60 Mega tv LG po WI-FI dochodzi do 68, na tablecie już niecałe 40, ale tu rozumiem kwestia mojego sprzętu.

Edytowane przez maks27
Uzupełnienie i korekta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się. Ale ile można mieć tych pudełek na ścianie w przedpokoju (inny układ nie wchodzi w grę) ? Tu mam modem z routerm w jednym pudełku, wisi sobie nad drzwiami i nikomu nie przeszkadza. Poza tym jest równo oddalone od pokoi i sygnał w całym mieszkaniu jest taki sam. Myślałem nad własnym routerem. Jaki model i za ile polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co spełni poniższe wymagania:

- zewnętrzne anteny

- obsługa standardu 802.11ac

- port WAN 100/1000, 4 porty LAN również 100/1000 (budżetowe routery bardzo często mają nadal 10/100)

Ja polecam Asus, TP-Link, Netgear.

Oczywiście połączenie bezprzewodowe zawsze będzie gorsze od przewodowego i o tym należy pamiętać. Kiedyś w mojej okolicy były 2 góra 3 sieci WiFi, dzisiaj widzę ich ponad 25! Dramat! Musiałem kupić kartę WiFi obsługującą 802.11ac, bo na 2,4Ghz nie szło już korzystać z internetu, najgorzej było wieczorami jak wszyscy korzystają z internetu po WiFi i pasmo w eterze było w 100% zapchane :(. Na 5Ghz jest pięknie ale widzę, że powoli zaczyna przybywać sieci na tej częstotliwości, tam jest więcej kanałów do wyboru ale kiedyś zrobi się to samo co na 2,4Ghz :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaelis dobrze prawisz. Nie ma co szaleć z routerem, ale nie można też kupować najtańszego sprzętu bo będziemy żałować.  W przedziale cenowym 150-200zł można już coś kupić.

U mnie na szczęście jeszcze 5Ghz nie jest zapchane, dużo jest sieci na 2.4Ghz. Na 5Ghz wi-fi działa dobrze i osiąga deklarowane prędkości. Router TP-LINK Archer C2. Na tym niższym paśmie prędkość spada o połowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zerojedynkaX napisał:

Jak resetujesz wi-fi ? Możesz coś więcej napisać ?

 

Na routerze na przednim panelu jest napis Wifi i nad jest przycisk on/off. Włączam i wyłączam poprostu.

 

28 minut temu, Michaelis napisał:

Coś co spełni poniższe wymagania:

- zewnętrzne anteny

- obsługa standardu 802.11ac

- port WAN 100/1000, 4 porty LAN również 100/1000 (budżetowe routery bardzo często mają nadal 10/100)

Ja polecam Asus, TP-Link, Netgear.

Oczywiście połączenie bezprzewodowe zawsze będzie gorsze od przewodowego i o tym należy pamiętać. Kiedyś w mojej okolicy były 2 góra 3 sieci WiFi, dzisiaj widzę ich ponad 25! Dramat! Musiałem kupić kartę WiFi obsługującą 802.11ac, bo na 2,4Ghz nie szło już korzystać z internetu, najgorzej było wieczorami jak wszyscy korzystają z internetu po WiFi i pasmo w eterze było w 100% zapchane :(. Na 5Ghz jest pięknie ale widzę, że powoli zaczyna przybywać sieci na tej częstotliwości, tam jest więcej kanałów do wyboru ale kiedyś zrobi się to samo co na 2,4Ghz :(.

Mógłbyś po krótce wyjaśnić jak podłączyć własny modem? :) https://www.mediaexpert.pl/routery-3g/router-tp-link-tl-mr3420,id-13709 - mam podobny modem nie używany w domu, myślisz że nadałby się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten router to budżetówka, interfejsy 10/100, obsługa tylko 2,4Ghz. To już lepszy jest sprzęt od MM.

Podłączenie to żaden problem, wpinasz kabel rj45 z modemu od MM do routera (wejście WAN), trzeba tylko pamiętać o restarcie prądowym modemu od MM no i skonfigurowaniu routera ale tutaj to już musisz się zapoznać z instrukcją - logujesz się na router przez przeglądarkę i masz dostęp do panelu admina.

Podpowiem jeszcze, że nie warto mając od MM wykupione WiFi podpinać własny router, zrobicie w ten sposób podwójny NAT, może być problem z działaniem niektórych usług sieciowych. Wpierw zrezygnować z WiFi i dopiero podpinać własny router, wtedy modem od MM działa w trybie bridge, router który do niego podepniecie dostanie IP z serwera MM a nie z DHCP modemu i oto właśnie chodzi.

Edytowane przez Michaelis
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...