Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może tam jednak będą relacje reporterskie i publicystyka przez co stacja będzie przypominać taki tvnowski "Dzień na żywo" tyle że przez cały dzień. 

9 godzin temu, Mati06 napisał:

Była superstacja która przez lata miała w sobie programy publicystyczne, politykę, informacje, I co kupił Polsat stwierdził że wyniki oglądalności są coraz słabsze, i zaczęli kombinować z profilem stacji. Jak widać nie w każdym przypadku programy publicystyczne się sprawdzają.😁

Też mi się wydaje że to może być ramówka robocza, jedno jest pewne z niej wynika że start kanału 1 września. 🙂😁😊

Można przyznać że teraz Polsat przyznał się że przekombinował z dotychczasową formułą i teraz za to odpokutowuje Wydarzeniami 24. 

1 godzinę temu, Kirk napisał:

To, że sam nie oglądasz, nie znaczy, że każdy młody robi to samo.

Tak, ja mam pełną świadomość tego, że ten kanał jest robiony po to, by na siebie zarabiać i nie będzie miał niewiadomo jak dopracowanej ramówki. Co do widowni - początkowo mogą trochę widzów zebrać na zasadzie efektu świeżości, choć to też zależy od tego, czy Polsat będzie robił kampanię promocyjną dla nowej stacji. Zaś pomysł na "Wydarzenia 6:50/9:50" moim zdaniem jest pozbawiony sensu, gdyż rano tego typu serwisy się raczej nie przyjmują. Właśnie ranem widz potrzebuje pigułki informacyjnej, a nie pełnowymiarowego dziennika.

Nadal będę bronił swojego pomysłu. Poranne "Wydarzenia" mogłyby być krótsze od tych z 12:50 i 15:50 przypominając bardziej "Wiadomości" z 8:00 i 12:00 czy serwisy lokalne TVP3. 

4 godziny temu, matjot napisał:

Taki sam jak obecnie np. Wydarzenia 12:50, czy "Wieczorne", ale zachowywałby to regularność (trzygodzinowe odstępy między każdym wydaniem). Myślę, że właśnie tak mogłaby wyglądać ramowka - Wydarzenia co 3 godziny (może tylko przez noc nie), a pomiędzy nimi jakieś pasma na wzór tych ze wspominanego wyżej Euronews.

Nocą (o 00:50 i 03:50) mogłyby też być "Wydarzenia" tylko w formie powtórek tych z 18:50 i 21:50. 

Poza tym się z tobą zgadzam. Obecnie w Euronews pasma są w następujących pasmach:

Dni Powszednie

07:00 - 10:00 All News Edition

10:00 - 18:00 News of the Day

od 18:00 Euronews Tonight

+ kilka razy dziennie kilkunasto minutowe Unreported Europe. 

Weekend

Duże bloki Global Week-End (w soboty od 11:00 do niedzieli o 23:48 ) przeplatane kilkunastominutowym State Of The Union oraz sporadycznymi krótkimi wydaniami Unreported Europe i pojedyńczym krótkim Euronews Tonight. 

Coś podobnego w połączeniu z polsatowskimi odpowiednikami "15 na żywo" "Faktów po południu" , "Polski i Świat" , "Dnia za dniem", "Faktów o Świecie" i "Bilansu dnia" z TVN24 wystarczyłoby w Wydarzeniach 24.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mati06 napisał:

Była superstacja która przez lata miała w sobie programy publicystyczne, politykę, informacje, I co kupił Polsat stwierdził że wyniki oglądalności są coraz słabsze, i zaczęli kombinować z profilem stacji. Jak widać nie w każdym przypadku programy publicystyczne się sprawdzają.😁

Oglądalność zaczęła spadać znacząco w momencie, gdy pozbyto się programów publicystycznych, bo wtedy Superstacja przestała być wyrazista.

38 minut temu, Poland napisał:

Poranne "Wydarzenia" mogłyby być krótsze od tych z 12:50 i 15:50 przypominając bardziej "Wiadomości" z 8:00 i 12:00 czy serwisy lokalne TVP3. 

To na dobrą sprawę mogą robić bez dodawania godziny do tytułu programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kirk napisał:

Oglądalność zaczęła spadać znacząco w momencie, gdy pozbyto się programów publicystycznych, bo wtedy Superstacja przestała być wyrazista.

To na dobrą sprawę mogą robić bez dodawania godziny do tytułu programu.

To Polsat zrobił po przejęciu, zasłaniali się niska oglądalnością.

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

@neo_patryk jeden mały problem. Aby kanał na siebie zarobił musi mieć widownię :)

W przeciwnym razie reklamy w nim będą tanie jak barszcz. Na tej samej zasadzie działał Polsat Sport News i nie mógł na siebie zarobić :) Dlatego wycofano go z DVB-T i zwiększono liczbę transmisji sportowych. 

Ja myślę że Polsat się przeliczył dla tego kanału. Tym bardziej że projekt jest tworzony na szybko. 

 

@Mati06

W swej analizie że do kanału będą zasiadać ludzie którzy nie mają możliwości obejrzenia Wydarzeń w porze emisji popełniasz 1 błąd. 

Wydań wydarzeń na Polsat News jest już sporo. 

Kto chce już ogląda o dogodnej dla siebie porze. 

Sęk w robieniu telewizji informacyjnej nie jest aby 1000 osób obekrzało Wydarzenia rano, 1000 popołudniu, 1000 wieczorem, tylko alby w jednym czasie zgromadzić kilkanaście tysięcy minimum. A tego moim zdaniem Wydarzenia 24 się nie uda osiągnąć. 

Zatem patrz p.1 kasiorki z reklam nie będzie dużej :)

 

Tylko że nie każdy ma czas by oglądac telewizja praca dom rodzina, więc każdy może o dowolnej dla siebie porze obejrzeć wydarzenia. 

Nie prawda Polsat wystraszył się planów TVP która to chciała i wprowadziła TVP Sport do NTC. Jakoś Polsat nie kwapi się i nie zamyka Polsatu news 2 a jego oglądalność zapewne jest niewielka. Zyski kasa misiu kasa 🤣😂

1 godzinę temu, Kirk napisał:

To, że sam nie oglądasz, nie znaczy, że każdy młody robi to samo.

Tak, ja mam pełną świadomość tego, że ten kanał jest robiony po to, by na siebie zarabiać i nie będzie miał niewiadomo jak dopracowanej ramówki. Co do widowni - początkowo mogą trochę widzów zebrać na zasadzie efektu świeżości, choć to też zależy od tego, czy Polsat będzie robił kampanię promocyjną dla nowej stacji. Zaś pomysł na "Wydarzenia 6:50/9:50" moim zdaniem jest pozbawiony sensu, gdyż rano tego typu serwisy się raczej nie przyjmują. Właśnie ranem widz potrzebuje pigułki informacyjnej, a nie pełnowymiarowego dziennika.

To się okaże w praktyce. 

 

Godzinę temu, Kostka napisał:

Jakoś "Wiadomości" w Jedynce o 8.00 zostały, no ale i tak są bardzo krótkie :P

W każdym razie fakt, poranne Wydarzenia się nie opłacają. Zresztą i tak mamy Nowy dzień z PN więc po co.

No właśnie... 

 

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Tylko o czym w serwisie bez powtórek można mówć co pół godziny? :) Tego się nie da zrobić.

 

Wiele się może wydarzyć w Polsce i na świecie więc wiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że kanał z formuła taką jak planuje Solorz z Wydarzeniami 24 może mieć sens.

Widziałbym go jako kanał dla kogoś, kto akurat w tym momencie chciałby dostać garść bieżących informacji. Na tym kanale, bez względu na porę dnia, mają być Wydarzenia co pół godziny.

W klasycznych kanałach informacyjnych (TVN24, Polsat News, TVP Info) jest z tym różnie. O ile rano i w porze "biurowej" faktycznie serwisy są co pół godziny, o tyle mniej więcej w porze kiedy ludzie wracają z pracy, "jak na złość" jest pełno różnych innych programów, a między dwoma kolejnymi wydaniami serwisu potrafi być 1,5 czy dwie godziny przerwy. W czasach kiedy odbierałem tylko tv naziemną, a było tam tylko TVP Info, nieraz mnie to drażniło że wracając do domu, na najbliższy serwis muszę tak długo czekać.

Prawdopodobnie konsekwencje będą takie, że będzie to kanał do oglądania na te 20 minut czy ile tam ma trwać pojedyncze wydanie Wydarzeń, ale taka funkcja kanału. Tyle.

 

Przykład: choćby właśnie teraz. Spóźniłem się trochę na Wydarzenia o 21:50, następny serwis w którejkolwiek stacji informacyjnej jest o 23:00 (za to na wszystkich naraz), bo między 22 a 23 ważniejsze są jakieś szkła kontaktowe w tyle wizji. :D

 

No i druga sprawa: Być może W24 będą nadawały swoje Wydarzenia nie oglądając się na bieżące relacje. Mam na myśli to że w klasycznych kanałach informacyjnych niejednokrotnie poświęca się dużo czasu jednemu tematowi, bo jest transmisja jakiegoś wydarzenia, konferencji prasowej lub bezpośrednia relacja z trwających zdarzeń.

Teraz takie relacje będzie mógł dalej nadawać Polsat News, natomiast W24 skupią się na bieżących "pigułkach informacyjnych" dla kogoś, kto właśnie włączył telewizor i nie jest z tematem na bieżąco.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mati06 napisał:

To Polsat zrobił po przejęciu, zasłaniali się niska oglądalnością.

No i przekombinowali, oglądalność szorowała po dnie.

 

5 godzin temu, Mati06 napisał:

Tylko że nie każdy ma czas by oglądac telewizja praca dom rodzina, więc każdy może o dowolnej dla siebie porze obejrzeć wydarzenia.

W teorii ładnie brzmi, problem w tym że to widza nie zatrzyma przy kanale, a więc oglądalność będzie mizerna, dla mnie ten projekt nie wypali.

 

5 godzin temu, Mati06 napisał:

Jakoś Polsat nie kwapi się i nie zamyka Polsatu news 2 a jego oglądalność zapewne jest niewielka. Zyski kasa misiu kasa 🤣😂

Nie zamyka ponieważ kanał nie ma obecnie prawie żadnych kosztów :) Same powtórki z Polsat News o innych porach, można wrzucić reklamy do prawie darmowej stacji telewizyjnej. Z tego właśnie jest znany Polsat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut te normalne wydania "Wydarzeń" o 12:50, 15:50, 18:50 i wieczorne.

A potem co pół godziny pigułka flash po 5 minut. I potem reklamy, pogoda, reklamy, sport, reklamy, reklamy, reklamy, reklamy i może telesprzedaż. Czyli taki Polsat News bez publicystyki i bez Godzin Szczytu oraz bez W Rytmie Dnia. Może jeszcze dowalą Interwencje, Z Klimatem i Pasją oraz #jesteśmyDlaDzieci + kamery pogodowe.

Innymi słowy Polsat News 2 Na Bis Powtórka bez publicystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał:

Nie zdziwię się jak te 5 minut okaże się zwyczajnym fejkiem no chyba że dynamicznością serwis będzie przypominał chociażby "Fakty" RMF FM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wislok napisał:

Ja to rozumiem tak, że cały jeden blok ogólnie ma trwać 25 minut, przy czym część z newsami ma być 5-minutowa, a potem by szły inne rzeczy w ramach pozostających do wykorzystania 20 minut, choćby serwis pogodowy, sportowy, może biznesowy albo coś typu "Bez komentarza", jakieś zdjęcia z Polski czy świata. Trochę tak jak dawniej choćby Euronews nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie to super. Osoby pracujące które nie mogą oglądać Wydarzeń o stałych porach w Polsat News, będą miały co pół godziny 5 minutowy serwisik ;)

A w między czasie reklama, sport, reklama, pogoda, reklama, zapowiedzi kolejnych 5 minut wydarzeń, reklama.

Chyba niczego nie pominąłem.

Ja nie wiem czy to nawet naszego kolegę @Mati06 satysfakcjonuje. To wygląda mega słabo.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to będzie wyglądać. Chyba nikt nie liczy, że nagle zatrudnią kogoś pokroju Dariusza Rosiaka, aby prowadził rozmowy o konflikcie afgańskim czy pokazywali demonstracje live Żółtych Kamizelek w Paryżu. Na serwisy ekonomiczne raczej bym także nie liczył. Nawet jeśli znajdziemy pasjonata giełdy i inwestowania jak świętej pamięci Tadeusz Mosz, to dla telewizji informacyjnych jest to format przestarzały i archaiczny, czego dowodem jest całkowite zmarginalizowanie w głównych stacjach informacyjnych. Nie po to skasowano TVN CNBC, TV Biznes i Radio PIN, aby teraz do tego wracali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Św

14 godzin temu, michael112 napisał:

Mi się wydaje że kanał z formuła taką jak planuje Solorz z Wydarzeniami 24 może mieć sens.

Widziałbym go jako kanał dla kogoś, kto akurat w tym momencie chciałby dostać garść bieżących informacji. Na tym kanale, bez względu na porę dnia, mają być Wydarzenia co pół godziny.

W klasycznych kanałach informacyjnych (TVN24, Polsat News, TVP Info) jest z tym różnie. O ile rano i w porze "biurowej" faktycznie serwisy są co pół godziny, o tyle mniej więcej w porze kiedy ludzie wracają z pracy, "jak na złość" jest pełno różnych innych programów, a między dwoma kolejnymi wydaniami serwisu potrafi być 1,5 czy dwie godziny przerwy. W czasach kiedy odbierałem tylko tv naziemną, a było tam tylko TVP Info, nieraz mnie to drażniło że wracając do domu, na najbliższy serwis muszę tak długo czekać.

Prawdopodobnie konsekwencje będą takie, że będzie to kanał do oglądania na te 20 minut czy ile tam ma trwać pojedyncze wydanie Wydarzeń, ale taka funkcja kanału. Tyle.

 

Przykład: choćby właśnie teraz. Spóźniłem się trochę na Wydarzenia o 21:50, następny serwis w którejkolwiek stacji informacyjnej jest o 23:00 (za to na wszystkich naraz), bo między 22 a 23 ważniejsze są jakieś szkła kontaktowe w tyle wizji. :D

 

No i druga sprawa: Być może W24 będą nadawały swoje Wydarzenia nie oglądając się na bieżące relacje. Mam na myśli to że w klasycznych kanałach informacyjnych niejednokrotnie poświęca się dużo czasu jednemu tematowi, bo jest transmisja jakiegoś wydarzenia, konferencji prasowej lub bezpośrednia relacja z trwających zdarzeń.

Teraz takie relacje będzie mógł dalej nadawać Polsat News, natomiast W24 skupią się na bieżących "pigułkach informacyjnych" dla kogoś, kto właśnie włączył telewizor i nie jest z tematem na bieżąco.

A i czym ja pisze od kilku dni to mnie skrytykowalI😂🤣

 

12 godzin temu, dvbtowiec napisał:

No i przekombinowali, oglądalność szorowała po dnie.

 

W teorii ładnie brzmi, problem w tym że to widza nie zatrzyma przy kanale, a więc oglądalność będzie mizerna, dla mnie ten projekt nie wypali.

 

Nie zamyka ponieważ kanał nie ma obecnie prawie żadnych kosztów :) Same powtórki z Polsat News o innych porach, można wrzucić reklamy do prawie darmowej stacji telewizyjnej. Z tego właśnie jest znany Polsat :)

A i czym ja pisze o kasie z reklam. 😄

 

3 godziny temu, Kirk napisał:

Ja to rozumiem tak, że cały jeden blok ogólnie ma trwać 25 minut, przy czym część z newsami ma być 5-minutowa, a potem by szły inne rzeczy w ramach pozostających do wykorzystania 20 minut, choćby serwis pogodowy, sportowy, może biznesowy albo coś typu "Bez komentarza", jakieś zdjęcia z Polski czy świata. Trochę tak jak dawniej choćby Euronews nadawał.

Też to brałem pod uwagę. 

 

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

A nie to super. Osoby pracujące które nie mogą oglądać Wydarzeń o stałych porach w Polsat News, będą miały co pół godziny 5 minutowy serwisik ;)

A w między czasie reklama, sport, reklama, pogoda, reklama, zapowiedzi kolejnych 5 minut wydarzeń, reklama.

Chyba niczego nie pominąłem.

Ja nie wiem czy to nawet naszego kolegę @Mati06 satysfakcjonuje. To wygląda mega słabo.

Wszędzie tylko fala hejtu co by Polsat nie zrobił jest baa 😂🤣

Twoje marudzenie narzekanie nic nie da choć byś płakał stekal wylewał swoje żale, to i tak mimo ewentualnej niskiej oglądalności Polsat będzie utrzymywał kanał wydarzenia 24 przez najbliższe lata, bo jest robiony tanim kosztem. Nie mają w co innego przerobić superstacje. A dobrze wiesz ze nie zamkną kanału bo zmalały by im zyski. 😂🤣

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Mega słabo, czyli 10 minut serwisu w godzinę, a 50 minut reklam. XD

nie możliwe żeby w ciągu godziny było 50 min reklam ponieważ jest ustawa która zezwala na 12 czy tam 14 min reklam na godzinę

więc pewnie czymś zapchają ten czas 

wiem że to pewnie była ironia ale napisałem to tak dla wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mati06 napisał:

Wszędzie tylko fala hejtu co by Polsat nie zrobił jest baa 😂🤣

 

Łaskawie rozróżniaj krytykę od hejtu. A jeśli nie potrafisz, to lepiej nie używaj słów których nie rozumiesz :)

1 godzinę temu, Mati06 napisał:

Polsat będzie utrzymywał kanał wydarzenia 24 przez najbliższe lata, bo jest robiony tanim kosztem.

Niedawno mnie przekonywałeś że ramówka będzie bardziej ambitna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Łaskawie rozróżniaj krytykę od hejtu. A jeśli nie potrafisz, to lepiej nie używaj słów których nie rozumiesz :)

Niedawno mnie przekonywałeś że ramówka będzie bardziej ambitna ;)

Bo ramówka nie była znana, a teraz już jest. 😄

Pisalem ci ze przez uraz mózgu mam spóźnione myślenie z opóźnieniem jarze... 

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Widz naziemnej telewizji napisał:
 
 

5 minut 9:00:9:05

5 minut 9:30:9:35 

Mega słabo, czyli 10 minut serwisu w godzinę, a 50 minut reklam. XD

Katastrofalne słabo. 

Po co taki kanał XD.

Takie rzeczy to tylko Polsat potrafi XD.

Nie reklam, bo przecież kilka wpisów wyżej jest napisane, że m.in. serwisów sportowych, pogody itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bartosz10 napisał:

nie możliwe żeby w ciągu godziny było 50 min reklam ponieważ jest ustawa która zezwala na 12 czy tam 14 min reklam na godzinę

więc pewnie czymś zapchają ten czas 

wiem że to pewnie była ironia ale napisałem to tak dla wyjaśnienia

Ale nie ma już ograniczeń w emitowaniu magazynu telesprzedażowego z lokowaniem produktu. 14 minut reklam, a potem lecimy z telesprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak "Polsat News pozostanie kanałem premium" to raczej pozostanie jedna (kodowana) wersja tego kanału, a druga (niekodowana) zmieni się w Wydarzenia 24.

Tylko nie wiadomo czy W24 będzie nadawać w MPEG-4, czy tak jak obecnie darmowa wersja PN - HEVC.

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na HEVC bo przy wydzielonym z pasma MUX4 w DVB-T ok 3 Mb/s lepiej im będzie nadawać Wydarzenia 24 w HD w tym kodeku. Lepsza jakość i 3 Mb/s wystarczy. Przy MPEG-4 by było kiepsko. Poza tym chyba Polsat chce ten kanał tak jak teraz Polsat News HD HEVC nadawać jak test emisji w kodeku HEVC? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...