Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko gorzką satysfakcję że moje komentarze były trafione. 

W tym kanale będzie więcej reklam niż Wydarzeń. Bo jeśli Wydarzenia mają być zapętlone co 30 minut, to same Wydarzenia będą trwały nie więcej niż kwadrans w tych 30 minutach. Resztę wypełnią reklamy i pogoda :)

Takiego kanału nie da się oglądać więcej niż pół godziny. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ramówka nie zachwyca. Mogli bowiem idąc śladem Euronews zorganizować pasmo poranne, dzienne, popołudniowe, wieczorne i weekendowe oraz polskie odpowiedniki będących tam krótkich programów plus oczywiście Wydarzenia o 6:50 i 9:50 w dni powszednie i te w weekendy. Zresztą w moim odczuciu w ogóle serwisy na antenie stacji powinny zaczynać się nie o pełnej a :50 jak w przypadku dużych wydań. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kirk napisał:

Wydarzenia o 6:50 i 9:50? A jaki by to miało sens?

A taki że po wielu latach powróciłyby poranne wydania głównego serwisu informacyjnego Polsatu. Ostatnio były one w latach 90-tych czyli jeszcze za czasów Informacji.  

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była superstacja która przez lata miała w sobie programy publicystyczne, politykę, informacje, I co kupił Polsat stwierdził że wyniki oglądalności są coraz słabsze, i zaczęli kombinować z profilem stacji. Jak widać nie w każdym przypadku programy publicystyczne się sprawdzają.😁

Też mi się wydaje że to może być ramówka robocza, jedno jest pewne z niej wynika że start kanału 1 września. 🙂😁😊

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na kasę od kablówek bo kanał będzie w mobilnej TV zamiast Polsat News a kablówki nie chcą płacić za kanał dostępny za darmo. Z reklam Polsat nic nie zyska bo wprowadza kanał w miejsce innego. 

2 godziny temu, Mati06 napisał:

Była superstacja która przez lata miała w sobie programy publicystyczne, politykę, informacje, I co kupił Polsat stwierdził że wyniki oglądalności są coraz słabsze, i zaczęli kombinować z profilem stacji. Jak widać nie w każdym przypadku programy publicystyczne się sprawdzają.😁

Też mi się wydaje że to może być ramówka robocza, jedno jest pewne z niej wynika że start kanału 1 września. 🙂😁😊

Ten kanał nie będzie miał jakiejś specjalnej ramówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dla przeciętnego Janusza, Grażyny to wystarczy dla tych co siedzą w domu albo do późna pracują informacje wystarczą. Są tacy co pracują do wieczora, to zamiast gadających głów, chcą obejrzeć informacje. 😁😊

No na pewno pogoda będzie częściej wieczorem, bo na Polsat news jest jej jak na lekarstwo o tej porze. 🙂

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tu znowu wracamy do punktu wyjścia. Jakoś wyniki oglądalności stacji informacyjnych pokazują, że najwięcej widzów gromadzą przy publicystyce, a nie serwisach. Jeśli nowy kanał będzie oferować serwis informacyjny podczas gdy konkurencja ma swoje czołowe magazyny informacyjne, to ich sprawa, ale oglądalność będą mieć mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciej9523 napisał:

Ja bym zlikwidował ten kanał, bo to konkurencja dla Polsat News. Jak widać Solorz leci na kasę z reklam.

Raczej nie konkurencja a uzupełnienie chociażby w czasie gdy na przykład Polsat News będzie emitował publicystykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełno zgadzam się z ostatnią wypowiedzią @Kirk

Jeśli widz kanałów informacyjnych DVB-T będzie miał do wyboru wieczorną publicystykę w TVP Info kontra kolejny raz ten sam serwis w Wydarzenia 24, wybierze to pierwsze. 

 

Nie bez przyczyny od momentu rozkodowania na MUX4 Polsat News, nagle zaczęły rosnąć wskaźniki jego oglądalności w paśmie wieczornym. 

Teraz ta widownia ponownie odpłynie, bo nie przejmie jej kanał Wydarzenia 24.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia o 6:50 i 9:50? A jaki by to miało sens?
Taki sam jak obecnie np. Wydarzenia 12:50, czy "Wieczorne", ale zachowywałby to regularność (trzygodzinowe odstępy między każdym wydaniem). Myślę, że właśnie tak mogłaby wyglądać ramowka - Wydarzenia co 3 godziny (może tylko przez noc nie), a pomiędzy nimi jakieś pasma na wzór tych ze wspominanego wyżej Euronews.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk i @dvbtowiec

Myślicie, że Polsat nie jest świadomy, że Wydarzenia24 bez publicystyki będą miały słabe wyniki oglądalności? Jest tego w pełni świadomy, dlatego ramówka Wydarzenia24 wygląda tak tanio, bo ten kanał ma jedynie na siebie zarabiać, a nie konkurować z PN, czy innymi kanałami informacyjnymi o jak najlepsze wyniki oglądalności. Ale po co komu wyróżniający się kanał, skoro lepiej mieć 50 takich samych, bo przecież liczą się tylko wysokie wyniki oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kirk napisał:

Tyle że tu znowu wracamy do punktu wyjścia. Jakoś wyniki oglądalności stacji informacyjnych pokazują, że najwięcej widzów gromadzą przy publicystyce, a nie serwisach. Jeśli nowy kanał będzie oferować serwis informacyjny podczas gdy konkurencja ma swoje czołowe magazyny informacyjne, to ich sprawa, ale oglądalność będą mieć mniejszą.

Jeśli dany widz nie lubi gadającyh głów zawsze może przełączyc na wydarzenia jeśli nie miał czasu oglądnąć głównego wydania. Jakaś widownia zawsze będzie. 

 

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

W pełno zgadzam się z ostatnią wypowiedzią @Kirk

Jeśli widz kanałów informacyjnych DVB-T będzie miał do wyboru wieczorną publicystykę w TVP Info kontra kolejny raz ten sam serwis w Wydarzenia 24, wybierze to pierwsze. 

 

Nie bez przyczyny od momentu rozkodowania na MUX4 Polsat News, nagle zaczęły rosnąć wskaźniki jego oglądalności w paśmie wieczornym. 

Teraz ta widownia ponownie odpłynie, bo nie przejmie jej kanał Wydarzenia 24.

 

No wiesz nie wszyscy mają czas by oglądać informacje w ciągu dnia, czy głównie wydanie, są tacy którzy do wieczora pracują, i zawsze obejrzą wydarzenia, a nie lubią gadającyh głów, których chyba młodzi nie oglądają w tym ja. 

 

Godzinę temu, neo_patryk napisał:

@Kirk i @dvbtowiec

Myślicie, że Polsat nie jest świadomy, że Wydarzenia24 bez publicystyki będą miały słabe wyniki oglądalności? Jest tego w pełni świadomy, dlatego ramówka Wydarzenia24 wygląda tak tanio, bo ten kanał ma jedynie na siebie zarabiać, a nie konkurować z PN, czy innymi kanałami informacyjnymi o jak najlepsze wyniki oglądalności. Ale po co komu wyróżniający się kanał, skoro lepiej mieć 50 takich samych, bo przecież liczą się tylko wysokie wyniki oglądalności.

A o czym ja piszę od kilku dni w pełni się z tym zgadzam. 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neo_patryk jeden mały problem. Aby kanał na siebie zarobił musi mieć widownię :)

W przeciwnym razie reklamy w nim będą tanie jak barszcz. Na tej samej zasadzie działał Polsat Sport News i nie mógł na siebie zarobić :) Dlatego wycofano go z DVB-T i zwiększono liczbę transmisji sportowych. 

Ja myślę że Polsat się przeliczył dla tego kanału. Tym bardziej że projekt jest tworzony na szybko. 

 

@Mati06

W swej analizie że do kanału będą zasiadać ludzie którzy nie mają możliwości obejrzenia Wydarzeń w porze emisji popełniasz 1 błąd. 

Wydań wydarzeń na Polsat News jest już sporo. 

Kto chce już ogląda o dogodnej dla siebie porze. 

Sęk w robieniu telewizji informacyjnej nie jest aby 1000 osób obekrzało Wydarzenia rano, 1000 popołudniu, 1000 wieczorem, tylko alby w jednym czasie zgromadzić kilkanaście tysięcy minimum. A tego moim zdaniem Wydarzenia 24 się nie uda osiągnąć. 

Zatem patrz p.1 kasiorki z reklam nie będzie dużej :)

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mati06 napisał:

No wiesz nie wszyscy mają czas by oglądać informacje w ciągu dnia, czy głównie wydanie, są tacy którzy do wieczora pracują, i zawsze obejrzą wydarzenia, a nie lubią gadającyh głów, których chyba młodzi nie oglądają w tym ja. 

To, że sam nie oglądasz, nie znaczy, że każdy młody robi to samo.

Tak, ja mam pełną świadomość tego, że ten kanał jest robiony po to, by na siebie zarabiać i nie będzie miał niewiadomo jak dopracowanej ramówki. Co do widowni - początkowo mogą trochę widzów zebrać na zasadzie efektu świeżości, choć to też zależy od tego, czy Polsat będzie robił kampanię promocyjną dla nowej stacji. Zaś pomysł na "Wydarzenia 6:50/9:50" moim zdaniem jest pozbawiony sensu, gdyż rano tego typu serwisy się raczej nie przyjmują. Właśnie ranem widz potrzebuje pigułki informacyjnej, a nie pełnowymiarowego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...