Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mati06 Wyrażam swoją opinię. Łaskawie mógłbyś dyskutować w temacie a nie ad-personam.

Kanały informacyjne mają niszową oglądalność. Fakty są takie że tą oglądalność napędza głównie publicystyka. I tego się zaczarować nie da :)

Dlaczego Superstacja traciła widzów? Miała być kanałem bardziej społecznym, bez polityki. I co?

 

12 minut temu, Mati06 napisał:

Widzisz Euronews jakoś się utrzymuje tyle lat i to jest najlepszy przykład obalenia twojej teorii. 🙂

Utrzymują go rządy państw wersji regionalnych :)

Dostaje dotacje.

12 minut temu, Mati06 napisał:

I nie musisz się martwić jest tyle informacji krajowych lokalnych międzynarodowych że spokojnie część mogą przerzucić z Polsat news.

Oglądam Polsat News, nie widzę aż tylu informacji, aby zapełnić dobową ramówkę. Raczej powtarzane w blokach informacje, okraszone komentarzami od reporterów, czyli gadających głów.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@Mati06 Wyrażam swoją opinię. Łaskawie mógłbyś dyskutować w temacie a nie ad-personam.

Kanały informacyjne mają niszową oglądalność. Fakty są takie że tą oglądalność napędza głównie publicystyka. I tego się zaczarować nie da :)

Dlaczego Superstacja traciła widzów? Miała być kanałem bardziej społecznym, bez polityki. I co?

 

Utrzymują go rządy państw wersji regionalnych :)

Dostaje dotacje.

Oglądam Polsat News, nie widzę aż tylu informacji, aby zapełnić dobową ramówkę. Raczej powtarzane w blokach informacje, okraszone komentarzami od reporterów, czyli gadających głów.

Skoro taki kanał powstaje to musi być zapotrzebowanie na newsy. Musieli to wszystko przeanalizować dokładnie prowadzić badania opinii inaczej w ciemno by nie ruszali z tym. Poza tym silna marka wydarzeń przyciągnie widzą. Ja osobiście oglądam tylko wydarzenia w których jest trochę tematów innych niż polityka wałkowana przez konkurencję do obrzydzenia. Bo nie wszystko mieści się na jednym kanale Polsat news. Wierz mi tematów mają w brud. A w Polsat news jest tyle tej publicystyki co kot napłakał Większość to w ciągu dnia serwisy informacyjne. 😂

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrosła oglądalność Polsat News po odkodowaniu na MUX4.

Jednocześnie padały głosy aby od Polsat News cały zbierać opłaty jako kanału płatnego. Dlatego wymyślono taki projekt.

Nad zmianą formuły Superstacji też ktoś musiał prowadzić badania i przeanalizować.

Zmiany okazały się dla kanału strzałem w kolano. Oglądalność spadła do poziomu takiego że robi się zupełnie nowy kanał.

Obym się mylił, ale mnie się wydaje że ta formuła się nie sprawdzi.

 

Jest kilka wydań wydarzeń i innych serwisów wieczornych w Polsat News, takich jak podsumowanie dnia. Nie ma tam żadnych nowych informacji, te same niusy. Wystarczy obejrzeć jedne wydarzenia i wiem wszystko. Zatem nie spodziewam się wiele więcej informacji w jeszcze bardziej rozszerzonej formule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak wynika z naszych informacji, Polsat nie planuje skupiać się w stacji Wydarzenia 24 na wiadomościach europejskich. Kanał ma odnosić się do silnej marki „Wydarzeń”. Nadawca chce inspirować się serbską stacją pod względem sposobu przekazywania informacji, oprawy graficznej i kadrowania.


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wydarzenia-24-szkolenia-euronews-serbia-rusmir-nefic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osobiście nie wierzę w sens powodzenia kanału telewizyjnego Wydarzenia 24. Za bardzo bazują na naśladownictwie, co już samo w sobie pokazuje, że twórców nowego kanału do niczego dobrego to nie zaprowadzi. To co dobre w jednym kraju, nie musi się sprawdzić w innym.

 

A po drugie, nowy kanał informacyjny mógłby się przyjąć, gdyby był on znacząco inny od reszty. Osobiście chętnie regularnie oglądałbym taki kanał TV, w którym do absolutnego minimum by ograniczono dwa tematy: polityka i koronawirus (oba polaryzują nasze społeczeństwo i bardzo dominują w obecnie dostępnych telewizjach informacyjnych).

 

Osobiście odczuwam brak takiego kanału informacyjnego, w którym duży udział by stanowiły następujące tematy:

 

1) Dotyczące pospolitych problemów, którymi na co dzień zmaga się typowy Kowalski (a takich w Polsce nie brakuje, a często są one pomijane w mediach).

 

2) Tematyka międzynarodowa, która ogólnie kiepsko przebija się w polskiej telewizji. Wiele dzieje się na świecie, a sporadycznie się mówi np. o wojnie hybrydowej na linii Iran - Izrael, niewiele więcej mówiło się o niedawnej eskalacji napięcie w Strefie Gazy czy wojnie o Górski Karabach (gdyby nie internet czy zagraniczne telewizje informacyjne, w Polsce byłoby kiepsko dostępem do takich informacji). Nawet o Białorusi mówi się znacznie mniej niż powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Polsat nie sięgnie jednak po markę Euronews i nie stworzy kanału o tematyce międzynarodowej w szegolności europejskiej. Zważywszy, że TVN24 poprzez łączenie się firm zyskuje najmocniejszego międzynarodowego partnera w postaci CNN, Polsat o takim międzynarodowym partnerstwie z sieci Euronews też mógłby myśleć.

 

Choć juz same szkolenia i praca nad nowymi formatami wydaje się być próbą  przygotowania się na konkurencyjny sojusz TVN24+CNN.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grreg2084 - kanał osiągnie sukces, bo będzie nadawał w NTC i tamże będzie jedyną konkurencją dla TVP INFO.

@ssszaman - nie wiem jaki byłby sens w robieniu z kanału powstającego ewidentnie pod NTC stacji o tematyce stricte międzynarodowej. To by ograniczyło szanse na pozyskanie sporej ilości widzów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 22:52, ssszaman napisał:

Szkoda, że Polsat nie sięgnie jednak po markę Euronews i nie stworzy kanału o tematyce międzynarodowej w szegolności europejskiej. Zważywszy, że TVN24 poprzez łączenie się firm zyskuje najmocniejszego międzynarodowego partnera w postaci CNN, Polsat o takim międzynarodowym partnerstwie z sieci Euronews też mógłby myśleć.

 

Choć juz same szkolenia i praca nad nowymi formatami wydaje się być próbą  przygotowania się na konkurencyjny sojusz TVN24+CNN.

Sięganie po markę Euronews byłoby zasadne ale bardziej w miejscu Polsatu News 2 z wykorzystywaniem materiałów także przez Polsat News i Wydarzenia 24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata Wojtkowiak prezenterką Wydarzeń 24

https://www.press.pl/tresc/66808,agata-wojtkowiak-prezenterka-kanalu-wydarzenia-24?fbclid=IwAR3Krt8KlxoBz3mYSdF_NPaiIEC2TY8t8ADgzc4JVAiBbyVXkagSzgRXCoY

A tak z innej beczki chwalą się tymi nowymi logotypami Polsatu a tu dla Wydarzeń 24 nie zrobili logotypu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pavl6 napisał:

@grreg2084 - kanał osiągnie sukces, bo będzie nadawał w NTC i tamże będzie jedyną konkurencją dla TVP INFO.

Nie jestem przekonany. Kanał nie będzie miał wejść na żywo i publicystyki.

Jak już pisałem takie suche informacje dobrze się sprzedają na maksymalnie półgodzinny serwis.

Informacji w ciągu dnia aż tak dużo nie ma, trzeba je zatem powtarzać w pętli, oczywiście w różnych serwisach i inaczej ubierać w słowa, żeby to wyglądało bardziej atrakcyjnie.

Ale na dłuższą metę w końcu ludzie zmienią kanał, bo nie da się słuchać tego samego co godzinę :)

Publicystyka i wejścia na żywo mają to do siebie że emocjonalnie przywiązują widza z kanałem, tutaj tego nie będzie.

 

Oczywiście lepszy taki kanał jak jego brak, ale w takiej formule nie osiągnie moim zdaniem sukcesu.

Widzowie kanałów informacyjnych przyzwyczajeni są do publicystyki wieczornej. Same serwisy informacyjne w stacjach komercyjnych się nie utrzymały. Utrzymują się w Polsacie i TVN, gdyż do to duże stacje telewizyjne i mają swoje zaplecze finansowe z płatnych kanałów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczytałeś dokładnie mojej wypowiedzi :)

Owszem są, ale czas ramówki zapełniony jest przez publicystykę i wejścia na żywo. To utrakcyjnia formę przekazu. 

W tym kanale tego ma nie być. A to zasadnicza różnica. 

Oczywiście gusta są różne, ale mogę powiedzieć po sobie, gdyby wieczorem nie było publicystyki, oglądanie kanałów informacyjnych dla mnie byłoby w godzinach od 19 do 20. Z tego pasma dowiem się wszystkiego. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati06 zgoda. Co nie zmienia faktu że to gadające głowy napędzają widownię kanałom informacyjnym. Inaczej by publicystyki nie było.

Pojedynczy kanał informacyjny ogląda maksymalnie ok. 35tys. osób.

To już nie powala na kolana. Bez publicystyki, ta widownia będzie jeszcze mniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EuroNews potrzebuje jednak lokalnego partnera, którym - zgodnie ze statutem spółki - może być wyłącznie telewizja publiczna, czyli Telewizja Polska. EuroNews jest bowiem firmą powołaną przez członków Europejskiej Unii Nadawców (EBU), zrzeszającą głównie telewizje publiczne.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/41501/euronews-rozmawia-z-tvp-o-polskiej-wersji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec

Jakoś nastawiona wyłącznie na publicystykę TV Republika nie odniosła sukcesu. Poza tym Wydarzenia24 mają być wolne od polityki, nie publicystyki. Mnie osobiście ten pomysł przekonuje. Jedynie zaskoczony byłem tym, że Polsat tak inwestuje w kanał, który jakby nie patrzeć będzie konkurował z ich ważniejszym kanałem informacyjnym, czyli Polsatem News, ale w sumie oba kanały będą się uzupełniać, a pieniądze i tak idą do tej samej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...