Skocz do zawartości

Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tej prezentacji wynika, iż... lepiej było się nie wychylać przed szereg telewizji publicznych w Europie (żadna nie ma kanału typowo dla kobiet) - ramówka po prostu nie powala, a potencjalny hit spośród produkcji własnych ma być nadawany w dni powszednie o 6 rano :-D.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ramówka stacji TVP Kobieta: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2848250062103722&id=1551477605114314&fs=1&focus_composer=0

Z tą "Sprawą dla Reportera" przeszli samych siebie - już lepszy byłby lifestylowy kontent z TVP3 i jej ośrodków. Miał być polski odpowiednik BBC Lifestyle a wyszedł spory facepalm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Same powtórki. Szkoda czasu na ten kanał. 

Pewnie ktoś wyszedł z założenia ,  że damska częśc widowni uwielbia powtórki, sprawdzone " hity" typu ojciec Mateusz, Cejrowski itp.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lukis90el napisał:

Z tej prezentacji wynika, iż... lepiej było się nie wychylać przed szereg telewizji publicznych w Europie (żadna nie ma kanału typowo dla kobiet) - ramówka po prostu nie powala, a potencjalny hit spośród produkcji własnych ma być nadawany w dni powszednie o 6 rano :-D.

1) Jak się przyjrzeć szczegółowej ramówce, to jest jeszcze gorzej niż na prezentacji (o którą oparłem swoją opinię nt. ramówki TVP Kobieta);

2) jedyną wartością dodaną w tym kanale są... poranne ćwiczenia, które jednak nie będą o 6 rano - będą o 7:10 (chociaż to wszystko zależy od tego, jak one będą zrealizowane). Reszta premierowych programów (z kopią Kobiety na krańcu świata, tyle że z Manowską, na czele) naprawdę nie powala, a pod względem powtórkowym to już TVP Rozrywka wygląda znacznie lepiej 😆.

Resztę swojej opinii podtrzymuję.

P.S. BBC Lifestyle jest kanałem komercyjnym na rynki poza Wielką Brytanią - dlatego nie można liczyć jej jako kanał publiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do grona nadawców tworzących powtórkowe kanały poza Polsatem,  dołącza TVP.

Lepiej gdyby nadawca  publiczny lepiej dopracował swój serwis VOD, stworzył nowoczesną  platformę streamingową (treści 4K)wszak środki finansowe ma : 2 mld zł , zyski z reklam, abonamentu  itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeżeli TVP chciało utworzyć ten kanał, to powinno się zmienić, przekształcić TVP Rozrywkę w ten kanał zamiast dodawać ten kanał jako osobny - zebrałoby się więcej materiałów do oglądania, do ramówki, i byłoby mniej powtórek pomimo wszystko. 

 

Co dla mnie oznacza lifestyle? 

 

Lifestyle dla mnie oznacza styl życia - a skoro to miał być kanał lifestylowy, to powinno być w nim dużo audycji lifestylowych, związanych z stylem życia, dla kobiet. Dla mnie nazwa lifestyle w kategorii kanału oznacza, że znajdują się treści dla kobiet - czyli np zdrowie, uroda, fitness, turystyka, porady, ogrodnictwo, dom, porady co do dbania o np swój dom, może coś w stylu pomysłów na rzeczy do wykonania samemu, ewentualnie też dla rozrywki - może serial, teleturniej - ale nowy. 

 

A co mamy?

 

Patrząc na ramówkę to widzę, że pomysł nie został zrealizowany nawet i w 50 %. Ogromna ilość powtórek w ramówce nie przystoi telewizji publicznej. Powtórki z TVP 2, TVP Seriale, TVP HD... Liczyłem na to, że ta ramówka będzie lepsza, że będzie nowoczesna - jak widać, to były moje marzenia. Dobrze, że chociaż jest sport w ramówce - w formie porannych ćwiczeń. Przynajmniej tyle dobrze. Co do pozostałych kategorii lifestyle, to jest tego naprawdę mało w ramówce, bardzo mało widzę audycji tego typu, za to ogrom to powtórki niektórych seriali, show. Jest bardzo słabo... Oczekiwania - całkiem wysokie, rzeczywistość - nowy twór z ogromną ilością powtórek - niektórzy mogliby powiedzieć, że to jest powtórkowy twór. Ciekawe, czy ktoś będzie oglądał ten kanał. 

 

Ciekawe też, dlaczego napis TVP jest w prostokącie, skoro ma być zmiana log TVP 1, TVP 2 i TVP Sport. Myślę, że jeżeli jest zmieniane logo (np w TVP 1, TVP 2), to na pozostałych kanałach danego nadawcy też powinno być zmienione logo - dla takiego porządku. Liczę też na to, że ten kanał będzie w jakości HD - w jakości SD to wstyd. Myślę też, że jeżeli ma być kanał lifestylowy, to powinien też być z treściami dla mężczyzn - TVP Mężczyzna jako nazwa kanału dla mężczyzn (zresztą to w ogóle nie mam pojęcia, co na takim kanale mogłoby być emitowane :D ) troszkę dziwnie wygląda. Ciekawe też, czy ten kanał trafi na testowy multipleks TVP w DVB-T2, czy będzie tylko w DVB-T w miejscu TVP Rozrywki - tymczasowo. 

Szkoda, że taka ramówka. 

 

PS. Mam wrażenie, że ten kanał jest kolejnym przykładem tworzenia kanałów - żeby były. Uważam, że powinno być ujednolicenie, że tych kanałów powinno być mniej, bo po co tworzyć kolejny kanał - z ogromną ilością powtórek? TVP Kobieta, TVP Rozrywka, TVP HD, TVP Seriale - to można by zmienić, a dalej brakuje np TVP Film, który był zapowiadany od 2007 roku, a co się zmieniło od tego czasu? Czy zostały poczynione prace, chociaż zarys ramówki tego kanału? Ja sobie nie przypominam. Jak dla mnie TVP nie popisała się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darowiznę np. na szpital na walkę z pandemią można odliczyć od podatku w tym roku kwota darowizny x2.

Jeśli dałeś na szpital 25 tys. zł, zwrot dostaniesz 50 tys ;-)

 

Wracając do TVP Kobieta ramówka szału nie robi.. Może gdzieś się spiesza?

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...