Skocz do zawartości

Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, Kirk napisał:

Miałby on czasowo zastąpić w naziemnej telewizji cyfrowej TVP Rozrywkę.

 

Zapewne na MUX8 - bo TVP Rozrywka jest obecne zdublowana w testowym MUX-5 w HEVC i TVP zapewne tam pozostawi Rozrywkę.

Nawet jest napisane, że w MUX8 w artykule. Dopiero teraz link otworzyłem ;)

Czyli zapewne TVP Kobieta wskoczy w SD na MUX8, a na MUX5 pozostanie TVP Rozrywka w SD, pytanie czy zdublują TVP Kobieta w HD także w MUX5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to już wiem po co puścili Rozrywkę w MUX DVB-T2.

 

Moim zdaniem, decyzja błędna. Jest kilka innych pomysłów na kanały tematyczne, które mogłaby realizować TVP. Na przykład TVP Film - w odróżnieniu od TVP Seriale mógłby skupiać się na filmach pełnometrażowych; TVP Natura / Podróże - czyli kanał z pozycjami przyrodniczymi i podróżniczymi (wydzielenie z TVP Dokument i... TVP Historia - tak, w TVP Historia od czasu do czasu są takie pokazywane). Również wspomniany w dalszej części artykułu TVP Nauka wydaje mi się ciekawszą propozycją.

Poza tym, nazwa kanału trąci dyskryminacją - jeśli jest TVP Kobieta, to dlaczego nie ma TVP Mężczyzna? Już lepiej byłoby TVP Life np.

No i... nowy kanał w SD w czasach jak niemal wszystko jest w HD, a niektóre nawet w 4/8K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zabierający się za przygotowanie kanału kobiecego brzmi co najmniej źle. Co tam będzie poza stereotypowo kobiecymi tematami, takimi jak dom, gotowanie, romansidła? Mam nadzieję, że chociaż szefową programową zostanie kobieta i ramówka będzie uwzględniać produkcje, które interesują kobiety (bull[beep], każda jest inna i jedna będzie wolała kryminał, inna film akcji a inna romans) albo chociaż prowadzone przez nie. Mam jednak obawy że będzie układana po linii politycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michael112 napisał:

Aha, to już wiem po co puścili Rozrywkę w MUX DVB-T2.

 

TVP Kultura HD też jest skopiowany na MUX-5. Tu chodziło, przy okazji testów, o rozszerzenie zasięgu stacji z MUX-8 dla odbiorców z odbiornikami DVB-T2, którzy nie odbierają MUX-8. Miejsca na multipleksie jest sporo, więc można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomo21 napisał:

Nazwa idiotyczna. Ciekawe jak zawartość.

A jak lepiej i mniej idiotycznie nazwałbyś kanał o takiej tematyce?

 

3 godziny temu, Adam.kaslewicz napisał:

Czy TVP Kobieta będzie dostępny na satelicie i w kablówkach? Wiadomo coś na ten temat?

Patrząc na to jak było z TVP Dokument to tutaj sytuacja mogłaby być analogiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, przemek1234 napisał:

Jeżeli na satelicie uruchomią w SD, to będzie śmiech na sali.

Czy TVP Dokument wystartował w SD na satelicie?

 

48 minut temu, przemek1234 napisał:

I jeszcze pewnie zakodują.

Bardziej poprawnym, myślę, określeniem jest szyfrowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, enski napisał:

Teoretycznie tematyka lifestyle'owa jest przeznaczona właśnie stricte do kobiet

 

I tak i nie, zależy od tematyki programu. Pod lifestyle podchodzą też takie rzeczy jak gotowanie, podróże, remonty czy programy o zdrowiu, które mogą być ciekawe niezależnie od płci widza.

Z drugiej strony wyobrażacie sobie np. jakby prezentował się analogiczny kanał o nazwie TVP Mężczyzna? Taka nazwa brzmi jeszcze bardziej głupio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...