Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, catnip napisał:

co dowodzi, że go źle testowałeś

gdy się postawi dwa dekodery obok siebie, ADB owszem bywea, że wrzuca klatkę, która rusza gdy złapie synchro z audio, ale za to w tym czasie, gdy ADB ma freeza, Technicolor ma ciemność, gdy kanał rusza, na obydwu jest tak samo szybko.

 

Tak jak pisałem ADB za szybko zrzuca żaluzję. Takiego efektu nie powinno być, a już na pewno powinno być tak samo na jednym i na drugim dekoderze, niezależnie co ustalimy za lepsze. Prawdopodobnie z jakiegoś powodu nie da się tego naprawić albo jest to za trudne.

 

Z tą szybkością przełączania jeden versus drugi bym polemizował. Nie chce mi się już rozpisywać, ale zachowują się inaczej. W Technicolor bywa tak, że jak kanały są na tym samym transponderze, to zdarza się przełączyć dosłownie od razu bez nawet najmniejszego opóźnienia. W ADB zawsze było jakieś opóźnienie. Z kolei w Technicolor jest ten problem z drugim wejściem przy podłączonej Astrze, dekoder zacina się, gdy przełącza między polaryzacjami/połówkami (np. TVP1 => TVP2 => TVP HD).

 

Jeszcze pytanie na czym testowałeś. Inne mogą być wyniki na Unicable, inne na zwykłym konwerterze, inne na podwójnym konwerterze, inne z Astrą, inne na Wideband... Przy Unicable może dochodzić jeszcze opóźnienie samego konwertera, który musi odebrać żądanie z dekodera i zmienić transponder. Przy Wideband oraz zwykłych konwerterach, gdy poruszamy się w ramach tych samych polaryzacji/połówek dekoder od razu na wejściu ma potrzebny sygnał.

 

4 godziny temu, robik130 napisał:

Witam wszystkich,

 

Zauważyłem, że w dekoderze ADB od ostatniej aktualizacji softu występuje dziwna przypadłość z dźwiękiem.

Konkretnie przy przy "przewijaniu" nagranego materiału do przodu ze zwiększoną prędkością 2x...4x występuje znacznie podwyższona głośność, co nie jest przyjemne.

Przy wyższych prędkościach przewijania wszystko wraca do normy.

Problem nie występuje  przy "przewijaniu" materiału do tyłu.

Telewizor Panasonic TX-65FZ800E oled, kabel HDMI dobrej jakości.

Wcześniej tego nie było.

 

Zdaję się, że tak było zawsze na każdym dekoderze przy dźwięku DD. Po prostu dekoder nie ingeruje w sygnał bitstream, bo dekodowanie następuje dopiero w amplitunerze/telewizorze. Przechodzi więc na PCM, aby móc zmodyfikować dźwięk. Niestety jest wtedy różnica w poziomie głośności, podobnie jak przy przełączaniu między kanałami z DD i bez DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WebMat napisał:

Zdaję się, że tak było zawsze na każdym dekoderze przy dźwięku DD. Po prostu dekoder nie ingeruje w sygnał bitstream, bo dekodowanie następuje dopiero w amplitunerze/telewizorze. Przechodzi więc na PCM, aby móc zmodyfikować dźwięk. Niestety jest wtedy różnica w poziomie głośności, podobnie jak przy przełączaniu między kanałami z DD i bez DD.

Nie przypominam sobie, żeby na wcześniejszym sofcie był jakikolwiek dźwięk przy przewijaniu.

Ale nawet jeżeli tak, to dlaczego przy cofaniu jest cisza? Skoro tu zrobili poprawnie, to w druga strone również mogliby to zaimplementować :)

Edytowane przez robik130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WebMat napisał:

Tak jak pisałem ADB za szybko zrzuca żaluzję. Takiego efektu nie powinno być, a już na pewno powinno być tak samo na jednym i na drugim dekoderze, niezależnie co ustalimy za lepsze. Prawdopodobnie z jakiegoś powodu nie da się tego naprawić albo jest to za trudne.

nie widzę w tym nic złego, a nawet lepiej - widzę reklamy szybciej, to szybciej robię p+ :) tu nie ma nic do naprawiania, ruszenie tego = popsucie. niech na technicolorze naprawią.

 

2 godziny temu, WebMat napisał:

Z tą szybkością przełączania jeden versus drugi bym polemizował. Nie chce mi się już rozpisywać, ale zachowują się inaczej.

zachowywały, adb miałeś rok temu, od tego czasu było ogrom aktualizacji

unicable, nie wiem jaki jest sens korzystania z tego sprzętu na czymkolwiek innym ale nawet na jednym kablu obydwa deki robią już od dawna tak samo (+ adb jest lepszy, bo daje freeza szybciej, bonus)

naprawdę tylko na side by side widać co jest grane, tak to jak się raz miało jeden, później drugi, to się nie da stwierdzić, na żywo jest zaskoczenie.

 

18 minut temu, robik130 napisał:

Ale nawet jeżeli tak, to dlaczego przy cofaniu jest cisza?

co byś chciał mieć przy cofaniu :lol2: czknięcia audio z ładowanej klatki? czy miałby przekodowywać audio w tle, żeby leciało od tyłu? xD puszczam klan, a tu ąlewon tsej eicyż eicyż :lol2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robik130 napisał:

Nie przypominam sobie, żeby na wcześniejszym sofcie był jakikolwiek dźwięk przy przewijaniu.

Ale nawet jeżeli tak, to dlaczego przy cofaniu jest cisza? Skoro tu zrobili poprawnie, to w druga strone również mogliby to zaimplementować :)

 

Dźwięk był zawsze przy przewijaniu do przodu, bodaj o 1,5x i 2x. Przy wyższych znikał, bo i tak nie miałby on już sensu. I na wszystkich dekoderach z timeshift, które miałem, było mniej więcej podobnie, także w kontekście przewijania na dźwięku DD.

 

Przy cofaniu to nawet na moim domowym magnetowidzie nie było dźwięku. :) Mimo, że przy analogu łatwiej go było puścić niż nie puścić. Producenci oszczędzali ludziom doświadczania tych szatańskich efektów dźwiękowych. :P

 

9 godzin temu, catnip napisał:

nie widzę w tym nic złego, a nawet lepiej - widzę reklamy szybciej, to szybciej robię p+ :) tu nie ma nic do naprawiania, ruszenie tego = popsucie. niech na technicolorze naprawią.

 

zachowywały, adb miałeś rok temu, od tego czasu było ogrom aktualizacji

unicable, nie wiem jaki jest sens korzystania z tego sprzętu na czymkolwiek innym ale nawet na jednym kablu obydwa deki robią już od dawna tak samo (+ adb jest lepszy, bo daje freeza szybciej, bonus)

naprawdę tylko na side by side widać co jest grane, tak to jak się raz miało jeden, później drugi, to się nie da stwierdzić, na żywo jest zaskoczenie.

 

Ja tam nie będę z tym dyskutował, bo to rzecz gustu. Mi się ten efekt nie podoba, bo kojarzy mi się z oglądaniem telewizji na karcie DVB-S w komputerze PC. Tam wszystko było zrobione metodą "zrób to sam", bo trzeba było sobie umieć ustawić odpowiednie kodeki. Ale i tak nic nie grało do końca dobrze. Przez pierwszy moment obraz był zielony, poklatkowany albo źle synchronizował się z dźwiękiem - działał z opóźnionym dźwiękiem, potem nagle obraz zastygał i z powrotem ruszał już z wyrównaniem. Już pominę jak bardzo losowe było coś na nim nagrać. Dekoder/tuner satelitarny to naprawdę jest mistrzostwo, bo jest bardzo dobrze zoptymalizowany, jeśli chodzi o swoje przeznaczenie. I wolałbym, żeby tak pozostało do samego końca, można użytkownikowi oszczędzić tej kuchni.

 

W zdecydowanej większości telewizorów czy dekoderów cyfrowych nie ma takiego "freezu", bo przyjmuje się założenie, że póki nie ma synchronizacji z dźwiękiem, to nie ma też obrazu. Kompromisowo zgodziłbym się na odpowiednią opcję w menu. Ale to na potrzeby dyskusji, bo dobrze wiemy, że nikt jej nie zaimplementuje (za dużo komplikowania opcjami z punktu widzenia zwykłego użytkownika).

 

Zresztą to już nawet nie o to chodzi. To powinno być ujednolicone, niezależnie od danej opcji, tak aby użytkownik nie miał dyskomfortu, że pod jedną nazwą i prawie identyczną obudową jest jeszcze jakaś ukryta alternatywa, że musi sobie coś racjonalizować, bo nieświadomie dokonał jakiegoś wyboru i nie da się nic z tym zrobić. Potem tworzą się niepotrzebne dyskusje i konflikty. Miałem dekoder ADB praktycznie od samego początku i wystarczająco jestem zrażony. I jestem przekonany, że nie poprawiono wszystkiego. Jeśli masz oba, to porównaj sobie choćby przewijanie w timeshifcie. Nikt nie napisał, żeby je naprawili. Tej potwornie mocno świecącej diody też pewnie nie naprawili.

 

Przecież na pierwszy rzut oka było widać większość błędów, przy pierwszym uruchomieniu w pierwszej godzinie użytkowania, a i tak zdecydowano się wypuścić dekodery na rynek. Bo pewnie im się skończyły poprzednie, a nowe zamówienie było już na ADB. Nisko oceniam takie działanie firmy. Jak ja mam ufać, że ktoś nagle zmienił swoją politykę postępowania? Potem zdziwienie dlaczego ludzie trzymają się określonych marek, nawet gdy przestają być liderami innowacyjności. Bo wiele osób nie chce się nad tym zastanawiać, chcą żeby działało dobrze. I mają to zaufanie, dopóki nie zdarzy się większa wpadka.

 

10 godzin temu, catnip napisał:

unicable, nie wiem jaki jest sens korzystania z tego sprzętu na czymkolwiek innym ale nawet na jednym kablu obydwa deki robią już od dawna tak samo

 

zachowywały, adb miałeś rok temu, od tego czasu było ogrom aktualizacji

 

Dobrze wiesz, że chodzi o Astrę.

 

Wykorzystałem ostatnią szansę na wymianę. I nic nie tracę, bo zawsze mogę sobie jeszcze popsuć wracając do ADB. Od marca to nie rok. Łatali tak długo, że zdążyłbym się nauczyć nim żonglować, szukając lepszego zastosowania.

 

Skończmy dyskusję, bo zauważyłem, że lubisz podburzać, żebym musiał potem odwzajemniać z nawiązką. A to do niczego nie prowadzi. Pozwól mi proszę mieć inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja chciałem tylko podać rozwiązanie problemu, który mnie nękał po wymianie dekodera na Ultrabox 4K z firmy ADB - model NCP-3670SF. Pierwsza instalacja i ciągła aktualizacja - zakończona błędem, uruchamianie od nowa, znowu aktualizacja i znowu błąd. Nie wiem jaka mogła być przyczyna: czy kabel antenowy nie był dobrze podłączony, czy kolejność włączania do prądu (zgodnie z instrukcją) była nieodpowiednia, czy dekoder miał walnięte oprogramowanie - w każdym bądź razie Pani na infolinii telefonicznej, ani Pan na czacie nie umieli mi pomóc - odsyłali do punktu po wymianę. Błędy podczas instalacji aktualizacji oprogramowania to błędy pobierania nagłówka, błąd wstrajania tunera 2 itp. oznaczone:   TUN2 -> DNL3 -> DNL17 i komunikat Aktualizacja nieudana. Kilka razy reset fabryczny (różnymi metodami) - i dalej to samo. Doszedłem do wniosku, żeby odłączyć kabel antenowy po pobraniu listy kanałów, a przed rozpoczęciem wyszukiwania aktualizacji - i to pomogło. Dekoder zaczął szukać aktualizacji, nie znalazł jej i się uruchomił. Po podłączeniu anteny i złapaniu uprawnień wszystko zaczęło działać niby normalnie, nawet wifi.

 

Problem się ponownie pojawił, gdy wyłączyłem dekoder i próbowałem go włączyć po kilku minutach - za każdym razem przy włączaniu szukał aktualizacji, instalował ją wywalając błędy i po zakończeniu aktualizacji niepowodzeniem uruchamiał się tak, że można było oglądać kanały. Gdy go zostawiłem wyłączony (w stanie czuwania) na noc widać było migającą diodę włącznika i słychać było dysk - znowu pętla aktualizacji, ale gdy go włączyłem to tak jak wyżej pisałem - w końcu można było oglądać kanały. Znowu nic nie pomogły reset do ustawień fabrycznych z pilota, przytrzymywanie plusa i minusa przy włączaniu, aktualizacja z menu dekodera itp. - ciągle przy włączaniu szukał aktualizacji, co trwało koło 10-15 minut zanim się uruchomił.  Pomogło dopiero przywrócenie do ustawień domyślnych (opcja w menu dekodera - ustawienia). po czym uruchomił się ponownie, zaczął poprawnie pobierać aktualizację (o dziwo!) i bez błędów się uaktualnił i uruchomił. Działa, a sprawa była beznadziejna, bo wymiana dekodera w sobotę wieczorem, a punkt canal plusa ponownie miał być otwarty dopiero w poniedziałek. Mam nadzieję, że przyda się ta porada potrzebującym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podłączyłem ten dekoder do telewizora UHD, dekoder wykrył telewizor i od razu przełączył się na 2160p. Ze względu na brak kabla HDMI 2.0, obraz na wszystkich kanałach mrygał i byłem zmuszony przełączyć dekoder na 1080p. Przesyłka z m. in. kablem czeka w paczkomacie, ale nie wyrobiłem się odebrać przed emisją koncertu Muse na Canal+4K. Nagrywam to, ale zastanawiam się czy po zmianie kabla i przełączeniu dekodera na 2160p, nagranie wyświetli mi się w UHD, czy niestety przepadło, skoro dekoder w opcjach ustawiony jest na 1080p? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, boss509 napisał:

Uff, czyli zmienię kabel, przełączę dekoder na 2160p i będę miał UHD.

 

Nie musisz przełączać nic w dekoderze.  Ja mam ustawione 2160p i jak czasem przeniosę dekoder do drugiego pokoju i tv HD, wtedy dekoder sam ustawia się do rozdzielczości obsługiwanej  przez telewizor, po powrocie do pokoju z tv UHD automatycznie jest z powrotem 2160p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, czyli zmienię kabel, przełączę dekoder na 2160p i będę miał UHD. Super, bo w najbliższym czasie nie ma transmisji tego koncertu, a z NC+GO TV czy jak to się teraz nazywa zniknął już dawno.

Ale nie zdziw się bo jakość 4K na tym koncercie jest kiepska. Mówię za wczasu byś się nie zdziwił kiedy będziesz miał kabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maks27 napisał:

 

Nie musisz przełączać nic w dekoderze.  Ja mam ustawione 2160p i jak czasem przeniosę dekoder do drugiego pokoju i tv HD, wtedy dekoder sam ustawia się do rozdzielczości obsługiwanej  przez telewizor, po powrocie do pokoju z tv UHD automatycznie jest z powrotem 2160p.

Tak wiem, ale tak jak napisałem wcześniej, wymusiłem na nim 1080p, bo przy pierwszym uruchomieniu samoistnie przełączył się na 2160p. Z początku się przeraziłem, bo obraz co kilka sekund się wyłączał i po chwili włączał. Zauważyłem jednak, że miganie dotyczy tylko tego, co idzie z dekodera, a belka z aplikacjami itd. wygląda normalnie, więc uznałem, że z kablem jest coś nie tak. Potem się domyśliłem, że może po prostu nie wyrabia przy sygnale UHD, bo to był jakiś dziad kupiony z 9 lat temu za kilka złotych i pomogło przełączenie.

 

Odebrałem kabel i telewizor jednak znowu mnie zaskoczył, bo sama podmiana kabla rozpoczęła na nowo całą konfigurację źródła (mam Samsunga z systemem Tizen), wyszukało nawet konfigurację dla Canal+, pojawiło mi się logo platformy itd., ale niestety w niej pilot Samsunga nie obsługiwał dekodera, więc musiałem tę konfigurację zedytować i TV widzi tego pilota jako tego od WifiPremiumBox+, ładne logo zniknęło i został sam niebieski kafelek z nazwą Canal+. Ale to szczegół.

8 godzin temu, mikoko napisał:


Ale nie zdziw się bo jakość 4K na tym koncercie jest kiepska. Mówię za wczasu byś się nie zdziwił kiedy będziesz miał kabel

Dobrze, że mnie uprzedziłeś, bo przeżyłbym zawód. Byłem na koncercie z tej trasy przed wakacjami w 2015 roku, ten z Amsterdamu pewnie jest z tego samego okresu i chyba 4K nie było wtedy jeszcze tak powszechne. Natomiast podczas meczu Lecha Poznań obraz był już dla mnie satysfakcjonujący, dla porównania przełączyłem na Canal+Premium i różnica jest naprawdę spora na korzyść Canal+4K. Szkoda, że pierwszeństwo ma ta beznadziejna Ekstraklasa. Dzisiaj w Premier League były derby Londynu, które wylądowały na Canal+Sport. Po zobaczeniu tego co jest na C+4K trochę odechciewa się oglądanie zwykłego HD.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos właśnie. Wymieniłem wczoraj wifi premiumbox na tego Adb 4K. I odnośnie derbów Londynu - oglądałem na żywo w FHD i była tragedia z obrazem - murawa to jedno wielkie mydło. Mam na myśli obraz z kamery pokazującej ogólny plan, bo zbliżenia wyglądają ok. Mając wcześniej dekoder FHD i telewizor FHD nie było aż tego tak widać. Teraz jest dramat. Od dawna widziałem, że sygnał z Ligi Angielskiej jest słaby, ale lepszy sprzęt to uwydatnia. Później zerknąłem na powtórkę już na 4K to było po stokroć lepiej. Przełączyłem na Liverpool na FHD i dramat.
Przypomniały mi się czasy gdy kupiło się telewizor FHD gdy większość kanałów była jeszcze SD. Tragicznie ta murawa wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam aplikacja Netlix na tym dekoderze? Z ciekawości od kilku dni próbuję się do niej zalogować na dekoderze i ciągle to samo, widzę planszę powitalną wciskam ok na pilocie by zalogować się swoimi danymi i dalej nic. Animacja napisu Netflix zmienia się w czerwone N z kółkiem buforującym poniżej i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderze Ultrabox+ ADB działa cały czas NETFLIX. Mam własną subskrybcję? Wyłącz dek z sieci na chwilę i włącz. Miałem tak jak Ty z 2 miechy temu. Wydaje mi się że problem leży po stronie internetu i jego chwilowego braku bo potem dekoder poprawnie nie loguje się do serwisu, a tylko odłączenie mu pomaga.

Edytowane przez Tymek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś niżej podaję nazwę. Miałem i (unicable  i to wyskakiwało, mam ustawione na dwie anteny. a z Canal+ nie umieją pomóc mi rozwiązać problemu. Każą żebym przeszedł na dekoder HD śmieszne co mówią.

 

Home Pro Quad Universal 40mm PLL LNB HQTV DVB-S2 Compliant ULN+ Noise Reduction Technology

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...