Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.10.2020 o 03:32, WebMat napisał:

@XMAREKK30 @mikoko Ten dekoder w wersji ADB był strasznie zbugowany. Kiedyś o tym pisałem, że m.in. obraz nie trzyma się wzorców kolorów, jakby coś było źle ustawione. I cały interfejs miał dziwne przymulanie właśnie przy przewijaniu listy albo wybieraniu czegoś z menu. Możliwe, że w końcu te błędy naprawili. A minął prawie rok.

 

 

Na Technicolorze też nie ma z tym problemu. Właśnie głównie przez ten problem z przewijaniem uciekłem z ADB do Technicolora.

 

Czy aktualizacja naprawiła także ten błąd? Są jakieś różnice w szybkość działania przy timeshift'cie?

Moim zdaniem nie ma żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem z nagrywaniem programów

Jak zaplanuje nagranie dwóch programów który idą w podobnym czasie ale na innych kanałach to jeden się nagra a w drugim jest brak obrazu, nagranie jest w folderze ale cały czas jest czarny obraz podczas odtwarzania. Nagrywa się tylko ten który jest wcześniej (TVN 20:30 nagrała się a TTV 21:00 mam czarny obraz)

Jeśli np. włączę ręcznie nagrywanie 2 albo nawet 3 programów na różnych kanałach o tej samej porze to jest o.k. wszystkie nie nagrywają i wszystkie mogę odtworzyć. Problem jest tylko jak planuję nagrywanie z wyprzedzeniem

 

Miał ktoś z was podobny problem ?

To samo było przed aktualizacją softu w dekoderze

 

Konverter to UNICABLE IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Skonfigurowałem wszystko według instrukcji i wyglada o.k. - pokazuje jakby był podłączony 4 kablami

Edytowane przez lolekbass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 13:03, lolekbass napisał:

Witam!

Mam mały problem z nagrywaniem programów

Jak zaplanuje nagranie dwóch programów który idą w podobnym czasie ale na innych kanałach to jeden się nagra a w drugim jest brak obrazu, nagranie jest w folderze ale cały czas jest czarny obraz podczas odtwarzania. Nagrywa się tylko ten który jest wcześniej (TVN 20:30 nagrała się a TTV 21:00 mam czarny obraz)

Jeśli np. włączę ręcznie nagrywanie 2 albo nawet 3 programów na różnych kanałach o tej samej porze to jest o.k. wszystkie nie nagrywają i wszystkie mogę odtworzyć. Problem jest tylko jak planuję nagrywanie z wyprzedzeniem

 

Miał ktoś z was podobny problem ?

To samo było przed aktualizacją softu w dekoderze

 

Konverter to UNICABLE IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Skonfigurowałem wszystko według instrukcji i wyglada o.k. - pokazuje jakby był podłączony 4 kablami

Zaprogramowałem nagrywanie na TVN24 (22:20), TVN Turbo(22:40) i TVP2(22:45) i zobaczę co z tego wyjdzie ;)

 

 

EDIT: Wszystkie nagrania prawidłowe, konwerter unicable jak z podpisu, soft z najnowszej aktualizacji.

 

Edytowane przez rallyrychu
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2020 at 12:03 PM, lolekbass said:

Witam!

Mam mały problem z nagrywaniem programów

Jak zaplanuje nagranie dwóch programów który idą w podobnym czasie ale na innych kanałach to jeden się nagra a w drugim jest brak obrazu, nagranie jest w folderze ale cały czas jest czarny obraz podczas odtwarzania. Nagrywa się tylko ten który jest wcześniej (TVN 20:30 nagrała się a TTV 21:00 mam czarny obraz)

Jeśli np. włączę ręcznie nagrywanie 2 albo nawet 3 programów na różnych kanałach o tej samej porze to jest o.k. wszystkie nie nagrywają i wszystkie mogę odtworzyć. Problem jest tylko jak planuję nagrywanie z wyprzedzeniem

 

Miał ktoś z was podobny problem ?

To samo było przed aktualizacją softu w dekoderze

 

Konverter to UNICABLE IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Skonfigurowałem wszystko według instrukcji i wyglada o.k. - pokazuje jakby był podłączony 4 kablami

 

Witam!

Ja już od kilku dni przeprowadzam testy.

Czasem mi się wszystko nagra czasem nie, niewiem od czego to zależy.

-zawsze wybieram kanały z mojego pakietu

-upewniam się żeby emisja była w mniej więcej tym samym czasie

-dysk mam wolny w 90%

-zaznaczam max 3 kanały

-jeszcze raz sprawdziłem konfiguracje anteny - jest poprawnie

Po testuje jeszcze kilka dni i dam znać jak coś wyłapię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problemy z pilotem w tym dekoderze? Dopiero co wymieniłem sam dekoder (z PACE), i już jest problem. Pilotem trzeba celować w dekoder co do milimetra. Nie ma szans trochę z boku przełączać kanały. Właściwie muszę wstawać i podchodzić pod dekoder. Mocno to denerwuje. Beznadziejny pilot, dodatkowo jest głośny. Mocno to irytuje późnym wieczorem. Można coś samemu zadziałać, żeby najpierw poprawić jego działanie? Mogą być fabrycznie dołączone baterie kiepskie? Są gdzieś ewentualnie jakieś ustawienia? I drugie, czy można kupić jakiś INNY dobry pilot. Który będzie działał z tym dekoderem? Wizyta i wymiana pilota w punkcie CANAL+ odpada. Nie ma u mnie w mieście punktu, nie będę kolejny raz robił wycieczki z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amigo007 powinien zbierać lepiej, chyba że dekoder masz a jakimś kiepskim miejscu bo niestety w sprzęcie 'premium' dali pilot na podczerwień (sic) porażka... ale jak coś powinien każdy lepszy pilot uniwersalny Ci zadziałać, który ma możliwość programowania/uczenia. Ale z tym pilotem na podczerwień to C+ dał ciała na maksa, nie dość że fatalny to jeszcze nie można schować nigdzie tego dekodera... :/ drugie wyjście to wykorzystać TV i sterowanie przez HDMI i sterować wtedy pilotem od TV - może będzie to dla Ciebie wystarczające rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyliście teraz tym pilotem...

Wyczytałem gdzieś, że on jest na bluetooth i cały czas uważam, że działa super, bo łapie bez problemu z każdej pozycji. A teraz informacja, że jednak tylko podczerwień. Wiedziałem, że na podczerwień działa sterowanie głośnością w TV, bo to tak ustawiłem, ale funkcje dekodera byłem przekonany, że łapią po bluetooth, bo bez problemu łapie np. zza ekranu laptopa.

Jak zakryje palcem przód pilota to bez problemu zmienia kanały, a zostaje wtedy minimalna odsłonięta powierzchnia. Dopiero przyciśnięcie pilota do wnętrza dłoni go dezaktywuje.

Ewidentnie @amigo007 masz uszkodzony pilot albo odbiornik w dekoderze. Ustaw sterowanie pilotem z tunera telewizorem i zobacz czy telewizor też łapie z takim trudem. Jeśli tez to pilot uszkodzony, a jak tv będzie działał bez problemu, to wina tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest podczerwień... więc strasznie kiepsko bo to pierwszy dekoder, który muszę mieć na widoku :/ już kilka lat temu w UPC dawali pilot na BT. Pewnie masz w dobry miejscu dekoder, lub bardzo blisko siedzisz. U mnie niestety to również problem, bo mam dużo przeszkód po drodze... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekoder aż wysunąłem maksymalnie, aby lepiej działał. Niewiele to dało. Sterowanie smartfonem odpada. Inni domownicy nieogarnięci także korzystają. Dajcie namiar na pilot uniwersalny, który będzie na pewno działał. Na infolini powiedziano mi, że żaden inny pilot nie zadziała. A z tym "Ustaw sterowanie pilotem z tunera telewizorem", to niewiem czy znajdę taką opcję. Tv to już ciut starsza plazma HD ready Panasonic. Mam też pilot od dekodera NC+ na kartę. Niestety on nie działa.

 

Edytowane przez amigo007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, amigo007 napisał:

...Tv to już ciut starsza plazma HD ready Panasonic. ...

 

I to kto wie czy nie plazma jest powodem gorszej pracy pilota.U mnie jest identycznie a użytkuje model Technicolora również z plazmą Panasa.. Nie jest to do końca wina pilota, bo swojego skonfigurowałem na regulację dźwięku w telewizorze i ta działa bezproblemowo.

Kiedyś podobny problem występował w dekoderze Philipsa.Plazma zakłócała czujnik podczerwieni i trzeba go było częściowo zasłonić taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rallyrychu nic to nie daje, nie ścisza ani nie zgłaśnia telewizora. Natomiast odsunąłem maksymalnie dekoder od tv plazmy. I jest ciut ciut lepiej z pilotem. I tak bez szału, bo trzeba celować w dekoder. I z większego kąta, i około 3 - 3,5 metra pilot już nie działa. Ale powiedzmy że troszkę lepiej. Dajcie jeszcze konkretny link, do jakiegoś pilota uniwersalnego. Żeby był lepszy niż ten fabryczny, i na 100% działał. Nikt z was nie używa innego pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, amigo007 napisał:

Rallyrychu nic to nie daje, nie ścisza ani nie zgłaśnia telewizora. Natomiast odsunąłem maksymalnie dekoder od tv plazmy. I jest ciut ciut lepiej z pilotem. I tak bez szału, bo trzeba celować w dekoder. I z większego kąta, i około 3 - 3,5 metra pilot już nie działa. Ale powiedzmy że troszkę lepiej. Dajcie jeszcze konkretny link, do jakiegoś pilota uniwersalnego. Żeby był lepszy niż ten fabryczny, i na 100% działał. Nikt z was nie używa innego pilota?

Plazma hmmm, no to wszystko jasne. Inny pilot nic Ci nie da. Daj jasność TV na maksa i zobacz czy pilot lepiej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...