Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Prezydent napisał:

Mam LG 4k połączony zwykłym hdmi.

 

Jak podłączałem do tv LG UK6300 to musiałem wyłączyć w tv funkcję Ultra Dep Colour, jeśli była włączona to w tv był efekt jakby było zwarcie na HDMI. Jej wyłączenie powoduje prawidłowy odbiór sygnału.

Ciekaw jestem jak u Ciebie będzie na innym modelu telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder od września i nie mam powodów do narzekań. Też miałem wiele obaw, błędy HDCP (mam dość leciwy telewizor), komunikaty o braku nadawanego kanału. Zaryzykowałem i nie żałuje, szczególnie że zależało mi na większym dysku i multi nagrywaniu. I żadna z moich obaw się nie potwierdziła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się tylko na to, że jakość obrazu podczas meczów na C+ i Eleven będzie tragiczna w Full HD. O dziwo Liga Mistrzów na Polsatach wygląda dużo lepiej.
Sytuację ratuje tylko C+ 4K ale tam przede wszystkim na żywo Ekstraklapa, coś lepszego tylko z poślizgiem albo w ogóle.
To też kamyczek do ogródka platformy - jak można nie dać derbów Manchesteru na 4K???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prezydent

Jeśli chcesz podłączyć swój dysk i korzystać z multi nagrywania to tylko wtedy gdy dysk jest podłączony przez esata, przez USB działa tylko standardowe nagrywanie. Moim zdaniem gra jest warta świeczki jeśli już masz dysk którego nie używasz i w ten sposób go wykorzystasz. Dysk od Canal+ jest dopasowany do dekodera (wchodzi w środek) praktycznie jest nie zauważalny. Chyba że potrzebujesz większego dysku niż 1 TB ;)

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki za uwagi i pomoc. Ostatnia rzecz która mnie zastanawia, jak dekodery wchodziły to słyszałem od kogoś że trzeba wymienić czasze, kable z konwenetera do dekodera, wg mnie to chyba nie jest konieczne, czyli  wypinam mediabox i podpinam ultra box 4k i tyle... 

 

 

 

Edytowane przez Prezydent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 20:03, Ozzy666 napisał:

@Prezydent

Jeśli chcesz podłączyć swój dysk i korzystać z multi nagrywania to tylko wtedy gdy dysk jest podłączony przez esata, przez USB działa tylko standardowe nagrywanie. Moim zdaniem gra jest warta świeczki jeśli już masz dysk którego nie używasz i w ten sposób go wykorzystasz. Dysk od Canal+ jest dopasowany do dekodera (wchodzi w środek) praktycznie jest nie zauważalny. Chyba że potrzebujesz większego dysku niż 1 TB ;)

 

Obecnie ciężko jest kupić nowy dysk ze złączem eSATA.

Czy kieszeń na dysk lub przejściówka plus zwykły dysk SATA i będzie działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 19:49, jagoda3 napisał:

Próbowaliście już dysku 4TB na złączu eSATA?

Jakie modele działają a może istnieje strona z kompatybilnością takich dysków?

Dzięki, że ktokolwiek poruszył temat dysku do ultraboxa. Ja od kilku tygodni dzwonię ,piszę do największych firm komputerowych i im więcej pytam tym mniej wiem.Chciałem najtaniej WD Elements 4 Tb powiedziano mi ,ze nie ma takiej przejściówki z e sata na usb3.0.Znalazlem na alegro,ale działanie to istna loteria.Polecano mi dyski sata 3.5 WD Gold przy 7watach bedzie to pracowało bez dodatkowego zasilania . Zamówiłem Seagate Barracuda 2.5 sata 4 Tb+kabel Delock power over eSata-sata 22pin. całość 663zł.Proszę o opinię bo jeszcze mogę zrezygnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasilanie jest największym problemem dlatego napisałem na tym forum czy ktoś używał, próbował z dekoderem 4K.

Jeżeli masz desktopa to na razie kup ten polecany kabel delock i podłącz dysk, który masz w komputerze. Wcześniej zrób kopię inaczej wszystkie dane zostaną skasowane. Wtedy będziesz wiedział czy pójdzie na takiej przejściówce. 

Tak na szybko poczytałem opinie na owocowych czyli more.. i ludzie piszą o problemach z zasilaniem za pomocą tego kabla. Ryzyko jest i tak mniejsze niż zakup nowego dysku plus kabel. 

 

Edytowane przez jagoda3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dj.Graal napisał:

Dzięki, że ktokolwiek poruszył temat dysku do ultraboxa. Ja od kilku tygodni dzwonię ,piszę do największych firm komputerowych i im więcej pytam tym mniej wiem.Chciałem najtaniej WD Elements 4 Tb powiedziano mi ,ze nie ma takiej przejściówki z e sata na usb3.0.Znalazlem na alegro,ale działanie to istna loteria.Polecano mi dyski sata 3.5 WD Gold przy 7watach bedzie to pracowało bez dodatkowego zasilania . Zamówiłem Seagate Barracuda 2.5 sata 4 Tb+kabel Delock power over eSata-sata 22pin. całość 663zł.Proszę o opinię bo jeszcze mogę zrezygnować. 

 

@jagoda3 A nie da rady zwykła przejściówka za 16 zł sata => esata (na dane) + USB (do zasilania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś w tym dekoderze pojawiał się komunikat o braku sygnału w którymś z wejść antenowych, mimo że wszystko jest OK? Co jakiś czas na ekranie wyświetla się alert o braku sygnału w wejściu antenowym 2, po przełączeniu na inny kanał znika. Dekoder podłączony jest do 2 anten, do tej pory gdy wchodziłem w miernik sygnału, widziałem paski dla jakości i siły sygnału dla obu anten (czyli w sumie 4 paski), teraz mam tylko 2 paski i podpis Antena. Niestety rzecz dzieje się u moich rodziców i nie jestem w stanie uzyskać od nich informacji czy coś się działo z dekoderem itd. W domu jest też multiroom z Wifiboksem na piętrze, mówiłem tacie, że dekoder z salonu może nagrywać kilka programów jednocześnie, gość od anteny mówił mu coś o "switchu na 6 wejść", przynajmniej tak mówi mój tata, więc nie mam pojęcia co to za instalacja i czy ich nie oszukał. Mam powody ku temu by mieć wątpliwości, bo gdy kiedyś na dole włączone było nagrywanie Polsatu, oglądany był mecz z Canal+, to na górze program już nie działał. Nie wiem, czy jest coś zwalone z anteną, czy to sprawa dekodera. Po instalacji sygnał na obu antenach był powyżej 90%, a na gorszych kanałach typu MTV 90's był 100%.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gringo66 ja wczoraj też tak zrobiłem i póki co problem się nie pojawił, ale zastanawia mnie jedno. Wydaje mi się, że po wejściu w Miernik sygnału widoczne były paski dla obu anten. Teraz pojawiły mi się tylko po restarcie dekodera, a w mierniku nadal nie ma rozróżnienia na anteny. Czy tak było zawsze i sobie coś ubzdurałem, czy zmienili to w ostatniej aktualizacji oprogramowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...