Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już dyskutujecie to rozróżniajcie proszę czy piszecie o streamingu typu platform Netflixowych czyli tv na życzenie czy stremów tv linearnej bo to dwie różne rzeczy.
Telewizja tak szybko nie umrze jak się co niektórym wydaje, przenosi się tylko z satelity (bo drogi) do internetu (bo taniej). Prawie wszyscy liczący się operatorzy mają już jakieś własne pudła do streamingu swojej oferty programów tv, a że przy okazji integruje się to z platformami streamingowymi to tylko na ich plus. Kablówki już cisną na sprzedaż telewizji przez dekodery internetowe zamiast klasyczne antenowe. Kierunek więc jest jasny.
Ale, bo zawsze jest jakieś ale - mamy jeszcze w PL za słabe łącza do stabilnego przesyłu tak dużych porcji danych w czasie rzeczywistym. Więc ten streaming to im dłużej oglądamy program to coraz większe opóźnienie transmisji względem czasu albo buforuje, albo pogarsza jakość żeby dopasować się do łącza. Do tego dochodzi jeszcze czasami brak danego programu, który niby jest w ofercie ale brak licencji. Póki to się nie zmieni to dla mnie taka telewizji to dyskwalifikacja. Wolę zostać przy tradycyjnym sygnale antenowym.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz? Jak ktoś wybiera Netflix to nie ma tam nic polskiego oprócz tłumaczenia
To Ty pisałeś o szukaniu i oglądaniu kanałów z zagranicy. Ja piszę, że zdecydowana większość takich kanałów nie szuka.



Sky UK, gdzie dostajesz prawdziwą jakość HD i kanały z dużym bitrate. Streaming ma wtedy marne szanse na wyparcie tv sat, może być tylko uzupełnieniem oferty.

Jakość jakością, ale przede wszystkim liczy się kontent i wygoda użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Nie - rozmowa jest na temat upadku tv satelitarnej - ja piszę o światowych trendach a nie o polskich.

 

14 minut temu, Pawop napisał:

Jakość jakością, ale przede wszystkim liczy się kontent i wygoda użytkowania.

O tym właśnie pisałem - jakość, kontent i wygoda. Gdybyś miał w abo zamiast 150 kanałów, 15 z lepszą treścią, to w życiu nie kupował byś extra streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym, bo dla mnie wygodniejszy jest streaming. Dlatego też zrezygnowałem z C+ w kablu na rzecz C+Online, głównie na rozbudowaną bibliotekę VOD.
Najwięksi nadawcy uciekają w streaming, jednocześnie zabierając swoje treści z tradycyjnej TV, patrz Disney



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru:

- sat PC+, CP

- kablowa UPC

- streaming UPC , IPTV Orange 

Odrzucam pierwszej kolejności: sat , bo brak miejsca na satelicie , uwarunkowania jakości zależne od pogody, w razie awarii trzeba prosić Spółdzielnię 

Odrzucam  kabel : brak " normalnego " dekodera" DVB - C w  UPC  

Może moduł CI+ ale  tu brak 4K.

 

Zostaje streaming UPC ( nie mają znaczenia tzw. licencje , jest serwis itd) , lub Orange .

Do tego jak @Pawop napisał paczka C+ Online i HBO + inne serwisy VOD, OTT.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Wodnik Szuwarek
Cytat

W 2018 za treści VOD płaciło 44 % Polaków, a w listopadzie 2020 roku było to już 74% – wynika za raportu IRCenter „Multiscreening 7. Świat Nowych Mediów”. Wśród osób w wieku 15-24 lata wartość ta osiąga nawet 82%.

https://isportal.pl/czy-to-koniec-tradycyjnej-telewizji-zmiany-w-preferencjach-widzow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji afery z koncesją dla TVN wpadł mi do głowy pomysł na drugi oddech tv-sat. TVN, TVN7, TTV mogą zniknąć z NTC. W przyszłym roku wielu Polaków będzie musiało kupić nowy dekoder do NTC. A gdyby tak TVN wspólnie z C+ (w którym TVN ma chyba jakieś udziały) stworzyły darmowy pakiet NTC SAT. Ofertę odtworzeniową NTC z satelity. Niech dekoder z anteną będzie sprzedawany za ok. 300 zł, czyli niewiele więcej niż te do DVB-T2. Dodatkowo użytkownik dostanie np. resztę kanałów TVN (a może i część kanałów Discovery) za darmo na rok. Plus będzie mógł dokupić na zasadzie prepaid inne kanały z platformy C+. Myślę że całkiem spora grupa osób mogłaby się na coś takiego skusić a C+ zwiększył bazę abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% ogląda tylko tv naziemną. Ich nie interesuje kontent tylko cena czyli za darmo. https://wiadomosci.onet.pl/opinie/bierzynski-30-proc-domostw-w-polsce-oglada-tv-tylko-naziemna-po-odebraniu-licencji/6yegksl C+ już teraz sprzedaje te swoje box-y jeszcze z czasów n za 100 zł. Mają na stanie jakiś wynalazek tv box+. Sprzedając to za 300 zł z ofertą odtworzeniową NTC jeszcze by zarobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, jak rozumiem, ten temat jest formą bardziej publicystyczną, ponieważ postawiona w nim teza jest kompletnie oderwana od rzeczywistości - wręcz absurdalna. Ja rozumiem, że powstaje coraz więcej serwisów streamingowych, IPTV etc. etc., natomiast są one tylko i wyłącznie jedną z opcji, a w żadnym wypadku nie wypierają telewizji satelitarnej, która ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższych latach zmienić. Najlepszym tego dowodem jest nic innego, jak infrastruktura światłowodowa, która wciąż jest bardzo słabo rozwinięta, a tak naprawdę tylko ona gwarantuje stabilny dostęp (bez limitu) do treści streamingowych. Powiem więcej... dotyczy to nie tylko Polski, ale także takich państw jak Niemcy, gdzie telewizja satelitarna w dalszym ciągu wiedzie prym, a światłowód w Niemczech leży i kwiczy. Nie wiem skąd u niektórych bierze się takie niedocenienie transmisji satelitarnej, ponieważ prawda jest taka, że to jest najbardziej stabilny przekaz telewizyjny, biorąc pod uwagę dostępność sygnału. Pomyślcie, ile mamy w Polsce terenów wiejskich, gdzie o kablówce czy światłowodzie nawet nie słyszano? Ile mamy terenów górskich, leśnych etc., gdzie sygnał naziemnej telewizji cyfrowej nie dociera, a nawet internet mobilny jest niedostępny? Tak, zgadliście! Dokładnie w tych wszystkich miejscach JEDYNYM rozwiązaniem jest dostęp do telewizji satelitarnej - tak było, jest i będzie, ponieważ rozwój sieci światłowodowej jest, nie tylko za wolny, ale są w Polsce miejsca, gdzie światłowód najpewniej w ogóle się nie pojawi. Bawi mnie, również ten życzeniowy argument niektórych, że przewagą kablówek i IPTV nad satelitą jest brak wpływu warunków pogodowych na odbiór (sic!). Korzystam z usług satelitarnych CANAL+ od lat, mam idealnie ustawiony talerz (siła sygnału 100%, jakość sygnału 98%) i nie odczuwam nawet najmniejszych zakłóceń w odbiorze, nawet przy wielkiej ulewie. Jedynie jak raz na baaaaardzo długi czas pojawi się burza, to sygnał może zniknąć na jakieś dwie minuty - to wszystko (i też nie za każdym razem). Natomiast zwolennicy kablówek czy IPTV już nie wspomną o częstych awariach UPC czy Vectry, które niejednokrotnie pozbawiały abonentów dostępu do internetu i telewizji w wielu miejscach w Polsce. Dlatego uważam, że w tych porównaniach jest właśnie zupełnie odwrotnie - to satelita jest bezawaryjna w porównaniu z operatorami kablowymi, z którymi jest wieczny problem. Na sam koniec wspomnę jeszcze o NENT i nabyciu przez nich praw do Bundesligi i Premier League. Niektórzy twierdzą, że NENT udostępni platformom cyfrowym całą platformę streamingową Viaplay - BZDURA! Nie zrobią tego właśnie z powodów technicznych, o których wspomniałem powyżej - wielu abonentów platform jest skazanych na transmisję SATELITARNĄ, dlatego powtórzycie moje słowa... NENT, oprócz swojego streamingu, uruchomi kanały linearne np. Viasat Sport, na których udostępni te transmisje platformom cyfrowym i kablówkom. Reasumując, wieści o rzekomej śmierci telewizji satelitarnej są zdecydowanie przedwczesne i patrząc na aktualną infrastrukturę, przyzwyczajenia ludzi i możliwości techniczne, prędzej to niektóre serwisy streamingowe podzielą los Showmaxa. Patrząc na rozwój serwisu CANAL+online, widać, że CANAL+ dopasowuje się do oczekiwań nowych, młodych odbiorców, ale jednocześnie nie zapomina o abonentach telewizji satelitarnej. Z kolei, serwisy streamingowe patrzą tylko na oczekiwania młodych, a przyzwyczajenia starszych pokoleń mają w głębokim poważaniu i moim zdaniem się na tym przejadą, bo ludzie są przekorni. To nadawca ma się dopasować do odbiorcy, a nie odwrotnie. NENT i Viaplay bardzo szybką to zrozumieją i z podkulonym ogonem będą prosić CANAL+ i całą resztę o pomoc w odzyskaniu swoich przeinwestowanych na kontent pieniędzy ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 NENT i Viaplay bardzo szybką to zrozumieją i z podkulonym ogonem będą prosić CANAL+ i całą resztę o pomoc w odzyskaniu swoich przeinwestowanych na kontent pieniędzy
Kolego to PC+ będzie się prosiła Viaplay o współpracę,  by abonent Canal+ nie odpłynął w siną dal.
PC+ traci premium sport , Viaplay zyskuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 17:21, Wodnik Szuwarek napisał:

18-24 to rzeczywiście niezła siła nabywcza. Koniec TV rzeczywiście bliski! 😂 

 

@kingofsouth kto się będzie prosił to jeszcze zobaczymy. Liczyłem jakiś czas temu wydane pieniądze na prawa sportowe i liczbę abonentów, która by musiała zakupić pakiet żeby się kasa chociaż zwróciła. 

Moim zdaniem nie ma ŻADNYCH szans na to, że taka ilość osób wykupi Viaplay. Na dodatek ja liczyłem subskrypcję stałą, a wiadomo że to nie TV linearna i sporo osób może sobie wykupić pakiet na w sumie np. 3-4 miesiące w roku.

Zapominasz, że Eleven też zaczynało z wielkimi planami. Na start rozwalili całą scenę sportową i zaszokowali zakupami w tamtym czasie. I co? W sierpniu wystartowali w Internecie, a we wrześniu już nadawali w NC+. Na satelicie, a nie przez Internet. To był rok 2015 i od tamtego czasu wiele się nie zmieniło. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
19 minut temu, the cable guy napisał:

18-24 to rzeczywiście niezła siła nabywcza. Koniec TV rzeczywiście bliski! 😂 

Powyżej 50 lat streaming ma 50%, a za chwilę przewyższy tradycyjną telewizję.

Cytat

W grupie powyżej 50 lat telewizja tradycyjna i serwisy SVOD cieszą się porównywalną popularnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kingofsouth napisał:

Kolego to PC+ będzie się prosiła Viaplay o współpracę,  by abonent Canal+ nie odpłynął w siną dal.
PC+ traci premium sport , Viaplay zyskuje.
 

Nie sądzę. Ostatnio był artykuł, że NENT wydała około 2 mld euro na prawa sportowe dla rynków, na których się teraz pojawi. To jest GIGANTYCZNA kwota, która MUSI im się zwrócić, tym bardziej, że mocno przepłacili, żeby odbić te prawa. Tak jak napisał kolega, @the cable guy, nie ma nawet najmniejszych szans, żeby wyszli na swoje, opierając się wyłącznie na streamingu. Po pierwsze, ograniczenia techniczne - potencjalni odbiorcy mogą najzwyczajniej w świecie nie mieć dostępu do sieci światłowodowej. Po drugie, to będzie streaming bez umowy na zasadzie subskrypcji, który nie daje pewnego zysku, jak w przypadku umów okresowych. I w końcu po trzecie, wielu abonentów platform/kablówek woli mieć wszystko w jednym miejscu i chociażby z tego powodu nie wykupi subskrypcji Viaplay. Jaka konkluzja? Taka jak poprzednio. To NENT będzie na dwóch łapkach prosiło m.in. CANAL+ o włączenie ich do oferty satelitarnej, bo w przeciwnym razie wtopią kasę, która im się nie zwróci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CashBackPlease napisał:

 To NENT będzie na dwóch łapkach prosiło m.in. CANAL+ o włączenie ich do oferty satelitarnej, bo w przeciwnym razie wtopią kasę, która im się nie zwróci :)

To Canal+ będzie prosiło na kolanach,  by Viaplay pomógł im okiełznać tą sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, the cable guy napisał:

Na start rozwalili całą scenę sportową i zaszokowali zakupami w tamtym czasie. I co? W sierpniu wystartowali w Internecie, a we wrześniu już nadawali w NC+. Na satelicie, a nie przez Internet. To był rok 2015 i od tamtego czasu wiele się nie zmieniło. 

 

Ileż razy jeszcze padnie ten mit, że Eleven miał być tylko w internecie? Przecież to bzdura. Nadawali tak tymczasowo, póki nie weszli do oferty operatorów kablowych i satelitarnych. Od początku mówili, że ich kanały będą się pojawiać w kablu i na SAT. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, pierwszy mecz był w TVN Turbo, ale potem przez jakiś czas tylko w Internecie. 

Teraz, cidik napisał:
14 minut temu, the cable guy napisał:
Jaki mit? Po prostu zwracam uwagę na to, że w Polsce nie ma możliwości istnieć tylko w Internecie pomijając TV. Z różnych względów. 

Dlatego Ty piszesz posty na forum, a NENT kupuje prawa i "ładuje" do streamingu

Zobaczymy jak długo w tym streamingu się u nas utrzymają. Rok to max co mogę im dać. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier League szukając kasy sprzedało temu kto da trwać jak to pokaże. Na wyspach już bez przetargów oddają prawa bo kasa coraz mniejsza. To czy Viaplay w ogóle coś zarobi i jak to pokaże to się okaże ale w samym internecie życzę powodzenia. Sport przez internet? Już BT próbowało dziś szuka inwestora bo raz że dość ze 40-50 sekundowe opóźnienie mają względem satelity to cena 25 funtów jest tak zaporowa że wielu tego nie kupuje.

 

Czy sport może isc przez internet? Owszem..ten piracki darmowy ale napewno nie płatny. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...