Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 "Do zalet telewizji satelitarnej należy np. fakt że możemy posiadać dużą liczbę kanałów tzn. nie jest ona ograniczona. Również jakość obrazu jest naprawdę dobra i nawet trochę lepsza niż w telewizji kablowej."

Coś nie do końca jest aktualny artykuł.

Kablówki oferują większą liczbę kanałów HD i 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki oferują większą liczbę ...... 4K.

Ile z nich jest wartościowych z natywnym 4K? No liczę na twoją inwencję
Wolę jeden kanał 4K w PC+ niż kilka śmieciowych takie jak mam w Vectrze :rofl:
Zresztą kablówki mają pseudo 4K, od tego powinieneś zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczyło moje zdanie artykułu, który fragment zacytowałem.

 

A co kto lubi oglądać i jaki ma gust  jego sprawa.

Nie neguję tego , że jest 1 dosłownie jeden kanał 4K/ HDR w PC+ .

Z resztą nie ma standardów jeśli chodzi o HD/ 4K na polskim rynku.

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukimann napisał:

 

 

Dotyczyło moje zdanie artykułu, który fragment zacytowałem.

 

Pisz z własnego doświadczenia nie z jakiegoś artykułu.

TV Ultra 4K , wPolsce.pl 4K i inne bzdety to jest 4K? Inetersują cię też telezakupy w 4K? 😂

Szanujmy się kolego , choć trochę  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego należy dodać usługi streamingu , o których autor chyba wtedy nie wiedział i że będą konkurować z tradycyjną telewizją kablową czy satelitarną.

Z resztą są jakieś teoretyczne przymiarki by C+ 4K udostępnić również tą drogą zainteresowanym.

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu pojawiła sie informacją, że angielskie SKY zawarło kontrakt na miejsce na satelicie tylko na 6 lat.

Poprzednia umowa z Astrą była datowana na 2009 rok, więc dwa razy dłużej. Widać więc wyraźnie, gdzie to wszystko zmierza.

A mówimy tutaj o wielkiej platformie, ze sporym "długiem technologicznym" która dużą część oferty nadaje jeszcze w MPEG2 ;).

Te mniejsze będą w stanie przejść na streaming znacznie szybciej i łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pawop napisał:

To nie chodzi o modę, tylko o wygodę, jakość i zawartość.

A jaką streaming oferuje wygodę? Zwykła telewizja to nacisnę dwa razy przycisk i oglądam. Przy oglądaniu przez internet często coś nie działa. Musze przebrnąć przez ileś zakładek. Nawet na takim netflixie miałem nie raz komunikaty że chwilowo niedostępna zawartość, albo nie było polskiej ścieżki dźwiękowej. Aplikacje do oglądania przez streaming na jednym tv działa, na innym już nie itd. jako dodatek proszę bardzo, jako podstawa jestem na nie. Jak dla mnie to jest moda oraz lenistwo młodego pokolenia pod hasłem - nie umiem podłączyć kabla antenowego.

  • Popieram 3
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Ramirez napisał:

A jaką streaming oferuje wygodę? Zwykła telewizja to nacisnę dwa razy przycisk i oglądam. Przy oglądaniu przez internet często coś nie działa. Musze przebrnąć przez ileś zakładek. Nawet na takim netflixie miałem nie raz komunikaty że chwilowo niedostępna zawartość, albo nie było polskiej ścieżki dźwiękowej. Aplikacje do oglądania przez streaming na jednym tv działa, na innym już nie itd. jako dodatek proszę bardzo, jako podstawa jestem na nie. Jak dla mnie to jest moda oraz lenistwo młodego pokolenia pod hasłem - nie umiem podłączyć kabla antenowego.

A z tv sat to jest mało problemów? Pół forum o tym jest :).

Jak kupisz dobry sprzęt i masz w miarę sensowne (minimum 20 Mbps) łącze to ze streamingiem wszystko będzie ok, no może poza tym od C+ bo oni po prostu nie opanowali jeszcze tej technologii i zrażanie użytkowników do nowoczesności idzie im doskonale ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam również TV w Horizon TV na 55 calach i nie widzę różnicy w obrazie między tym co jest na satelicie.
Jeśli chodzi o streaming , to problemem są kanały sportowe , ale to pewnie kiedyś się zmieni

Edit:

Dodatkowo zaletą usług streamingowych to Replay/Catchup :D

Wczoraj miałem ochotę obejrzeć "Narkowojny" na Nat Geo , to sobie odpaliłem Horizon TV. Nie da się z odtworzenia obejrzeć w PC+.

Wiem , że można nagrać , ale w tym przypadku przeoczyłem ten program.
 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to tam jest wszystko, albo przynajmniej większość w FHD.




A jaką streaming oferuje wygodę? Zwykła telewizja to nacisnę dwa razy przycisk i oglądam.

Oglądasz to, na co akurat trafisz, w streamingu wybierasz, co chcesz aktualnie obejrzeć.
@kingofsouth Ale to jednak nie to samo co telewizja satelitarna.
Masz rację. Na satelicie masz gorszą jakość, reklamy, może tego brakować w streamingu.

Na początku ery streamingowej też wolałem tradycyjną TV, ale teraz poza sportem, publicystyka i jakimiś pojedyńczymi przypadkami oglądam z żoną tylko streaming.
Teraz trend jest taki, ze najlepszy kontent jest właśnie w serwisach VOD, tego już nie zmienicie. Oczywiście TV tradycyjna dalej będzie istniała, ale z każdym rokiem będzie coraz mniej znaczyć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie Eleven ( 4K) w Play uważam ,że streaming może  mieć zadowalającą jakość.

Nie porównuje do C+ 4K, ale z powodzeniem może równać się już z PSP z satelity.

Czekam na rozwój PC+ przez internet( poprawa jakości kanałów sportowych i udostępnienie treści 4K,  bo film wygląda b.dobrze), wejście Viaplay.

Na pewno zrezygnuję z usługi satelitarnej PC+.

Poza tym , korzystam z instalacji zbiorczej i odpukać  jest wszystko ok i nie było żadnej awarii  ale nie mam gwarancji jak to będzie w przyszłości.

UPC Internet  ( + Start tv) , do tego wybrane usługi internetowe, rozważam jako najlepszą  obecnie opcję.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że korzystasz z neta od UPC ( nie sprawdzałem). Ja odpaliłem apkę. w swojej sieci i nie znalazłem żadnego kanału który by był w FHD. Wszystkie były w 1280x720.
Nie ma znaczenia sieć.
U mnie na Neostradzie Orange również wszystkie 1280*720p.Dobrze,  ze jest 50 FPS
W Horizon TV w łatwy sposób można sprawdzić parametry:



dce6164469b59769b1f5f6390f0776fc.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

Nie ma znaczenia sieć.

W Horizon TV w łatwy sposób można sprawdzić parametry:



dce6164469b59769b1f5f6390f0776fc.jpg

Taka sama opcja jest w OTT Canal+.

Więcej - Ustawienia Canal+ - Wyświetl profile wideo.

Jeżeli u kogoś nie ma ,,wyświetl profile wideo" wtedy trzeba najechać na ,,wersja" wcisnąć 3x ok i powinna ta opcja w menu się pojawić.

 

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz już pisałem, że według mnie przyszłość 4K jest w internecie, ale gdyby operatorzy płatnej telewizji, wraz z nadawcami kanałów telewizyjnych mocno zainwestowali w 4K, to usługi steamingowe byłyby pod tym względem na przegranej pozycji. Oczywiście niezmienna przewagą usług streamingowych pozostanie wygoda, jaką jest możliwość wyboru tego, co i kiedy chce się oglądać, ale użytkownicy takich usług muszą się też liczyć z ograniczeniami internetu. Przykładowo abonent płatnej telewizji dzięki usłudze multiroom może oglądać nawet kilka kanałów jednocześnie, wliczając w to również kanały 4K, o ile operator takie posiada w ofercie. Czy w Polsce jest chociaż jeden dostawca internetu, który daje taką możliwość? A jeżeli tak, to ile trzeba za to zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, neo_patryk napisał:

Przykładowo abonent płatnej telewizji dzięki usłudze multiroom może oglądać nawet kilka kanałów jednocześnie, wliczając w to również kanały 4K, o ile operator takie posiada w ofercie. Czy w Polsce jest chociaż jeden dostawca internetu, który daje taką możliwość?

Wi-Fi?

Masz przecież na kilku urządzeniach net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...