Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2020 o 21:15, lukimann napisał:

Telewizja linearna będzie się miała dobrze.Wystarczy spojrzeć na cenę np w CP, gdzie pakiet rodzinny jest za 5 zł , familijny 30 zł, pakiet Start wraz z Internetem w UPC już za 35 zł itd.

A serwisy VOD czy OTT jednak mimo wszystko  do tanich nie należą a pewnie spora część widzów traktuje to jako coś okazjonalnego.

Telewizja linearna tak, jednak podstawą rozwoju będzie IPTV i OTT. Satelita z racji ograniczeń i coraz bardziej zasobożernych kanałów typu 4K nie będzie mogła pomimo nowszych kodeków i systemów transmisji jak chociażby DVB-S2X dać odpowiednią jakość przy optymalnej cenie. Program POPC + 5G spowoduje powolne wygaszanie DTH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spekuluje teraz: jakby nie wrzucać w ogóle na transpondery kanałów typu Polonia czy Tele 5 to już dzisiaj można byłoby więcej uruchomić kanałów w jakości 4K? Nie pamiętam już czy w tym temacie czytałem że jest jeszcze dużo miejsca w Ku czy też Ka? Zobaczymy czy globalnie jest kasa na rozbudowę sieci. To,że w Polsce jest rozbudowa sieci to pryszcz przy wol ym w internecie w. De. Przecież nie mamy polskich silnych koncernów medialnych tylko oddziały zachodnich. No jest polsat ale ma żenujący content #pozdro Wandałowicz więc jego nie wliczam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe badania:

- 24% badanych rozważa rezygnację z płatnej TV kablowej/sat,

- 60% gdyby musiało wybierać: zrezygnowałoby z płatnej TV zamiast z Netflixa (wzrost z 46% w poprzednim badaniu),

- 5 najważniejszych dla badanych kanałów TV to National Geographic, HBO, Discovery, TVN24 i Eurosport.

 

https://www.press.pl/tresc/62369,klienci-predzej-zrezygnuja-z-kablowki-niz-z-netflixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z całą pewnością nie zamierzam rezygnować z telewizji satelitarnej. A już na pewno nie na rzecz Netfliksa, czy innych mu podobnych serwisów streamingowych.

Prędzej już całkowicie zrezygnuję z telewizji (jeślibym już naprawdę musiał), niż wykupię abonament na jakiś serwis streamingowy.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Rozważam w przyszłości zrezygnować z telewizji satelitarnej.

Czekam na " uwolnienie " C+ 4K z oferty sat. 2 opcje.

 Pierwsza czyli oferta PC+ OTT z nowym dekoderem, plus serwisy streamingowe.

Druga: podstawą będzie pakiet start z UPC, do tego pakiety telewizyjne IPLA- PLAY, jako dodatki :C+,  Netflix, Amazon, HBO GO  i pozostałe.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lukimann napisał:

 

Czekam na " uwolnienie " C+ 4K z oferty sat.

 

Mam nadzieje ,że się nie zawiedziesz i Canal+4K (satelita) w porównaniu z  Canal+4K(streaming) dostaniesz o takich samych parametrach.

Wystarczy , że ten magiczny dekoder będzie miał problem z wyświetlaniem HDR i twój sielankowy sen zamieni się w koszmar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

@kingofsouth zobaczymy.

Myślę,  że niedługo PC+ przedstawi nową ofertę a aktualizacje do końca 2021 poprawia pewne niedociągnięcia w wersji z dekoderem i w aplikacji.

Telewizja satelitarna za jakiś czas przejdzie do historii.

CP i Orange  już to zrozumiały.

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

 

Wystarczy , że ten magiczny dekoder będzie miał problem z wyświetlaniem HDR i twój sielankowy sen zamieni się w koszmar ;)

Spokojnie.Płacę obecnie  za te usługi, co do których mam przekonanie ,  że warto ze względu na zawartość i cenę.

Nie jestem typem " narzekacza" , który testuje nową usługę ( za darmo) i prawie wysiedzi jajo narzekając  wszem i wobec jakie to " zło"  spotkało. ;-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby u nas warto było się zainteresować OTT, to musieliby ogarnąć sport w 50 klatkach na sekundę, a nie jak teraz 25 i mamy pokaz slajdów. Do tego biedna oferta w porównaniu z sat i za więcej. Więc wniosek póki co jest jeden... nie warto

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTT CP od dawna nadaje w 50 klatkach dla fanów "płynności". Jednak jak pokazują wyniki oglądalności sport to raczej jest na fali spadkowej. Bardziej liczą się seriale, filmy itd.

Marki to teraz Netflix, Disney+, Apple TV, Amazon dzięki bundlowaniu różnych usług w jednym w ramach Prime.
AT&T przespało temat zarówno z DirecTV (gdzie byle jaki pakiet z umową na 2 lata kosztuje 80 dolarów miesięcznie, a porządny dwa razy tyle) jak i zresztą z HBO o czym jest mowa w innym temacie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie ma żadnego powolnego upadku tv satelitarnej. Zwyczajnie ubywa abonentów płatnych platform tylko dlatego że ludzie rezygnują z umów aby kraść sygnał co w dzisiejszych czasach jest tanie i łatwo dostępne, tolerowane i uważane przez większość do dumy "bo tacy zaradni są " :D Chociaż z drugiej strony operatorzy tv sat też lekceważąco traktują potencjalnych użytkowników przez brak prawdziwego, konkurencyjnego cenowo prepaida w ofercie satelitarnej. Nie rozumiem dlaczego prepaid nc+ jest droższy przy płatności np na rok niż abonament. To nie zachęca.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach raczej nikt (poza hobbystami) nie montowałby zewnętrznej, dużej (brzydkiej? ;) ) anteny (np. satelitarnej), gdyby nie było to konieczne. Stanowi to spore utrudnienie dla wielu osób, choćby wynajmujących mieszanie lub pokój. Poza tym, dla coraz większej grupy osób telewizja nie stanowi aż tak istotnego, głównego źródła informacji lub rozrywki. Tą rolę wydaje się stopniowo przejmować Internet, co wpływa na "odpływ" telewidzów.

 

W dniu 12.10.2020 o 09:32, Ramirez napisał:

Nie rozumiem dlaczego prepaid nc+ jest droższy przy płatności np na rok niż abonament.

Bo jeszcze lepiej klienta zobowiązać na dłuższy okres czasu - dwa lata. ;)

Jeśli chodzi o oferty prepaid - nie zdobyły one w Polsce większościowego udziału wśród klientów sieci komórkowych, pomimo, że są często opłacalniejsze od abonamentów (szczególnie jeśli ktoś nie potrzebuje dodatków w rodzaju Netflixa, itp.), więc nie dziwi mnie brak większej troski o ofertę prepaid w telewizji satelitarnej.

Tu chyba chodzi bardziej o wygodę i przyzwyczajenia. Nieraz słyszałem, że ktoś idzie do salonu operatora po nowy telefon, ale wcześniej ani nie orientował się w dostępnych ofertach konkurencji, ani w ogóle tym, jaki model telefonu wybrać. Osoby decydowały się oprzeć decyzję tylko o słowa (nieobiektywnego) konsultanta. Poza tym wiele osób dziwiło się, gdy wspominałem o telewizji satelitarnej w modelu przedpłaconym, bo oni o czymś takim nie słyszeli. I to jest operatorom TV SAT (i innym) na rękę. Oferta prepaid pozostaje, ale jest niejako "na uboczu", dla osób bardziej "obeznanych w temacie" lub tych, którzy zdecydowali się z niej skorzystać w momencie, gdy była reklamowana (czyli przy przechodzeniu na naziemną telewizję cyfrową) i korzystają z niej do dziś.

Edytowane przez mp107
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 09:32, Ramirez napisał:

Nie ma żadnego powolnego upadku tv satelitarnej. Zwyczajnie ubywa abonentów płatnych platform tylko dlatego że ludzie rezygnują z umów aby kraść sygnał co w dzisiejszych czasach jest tanie i łatwo dostępne, tolerowane i uważane przez większość do dumy "bo tacy zaradni są " :D Chociaż z drugiej strony operatorzy tv sat też lekceważąco traktują potencjalnych użytkowników przez brak prawdziwego, konkurencyjnego cenowo prepaida w ofercie satelitarnej. Nie rozumiem dlaczego prepaid nc+ jest droższy przy płatności np na rok niż abonament. To nie zachęca.

Z kolegą się nie zgodzę. Technika idzie do przodu. Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałem sobie rezygnacji z anteny satelitarnej i pakietu Canal+/CP. Kilka dni temu zainstalowałem z ciekawości aplikację Canal+ na Android TV i jakość kanałów live jest naprawdę niezła. Za kilka kolejnych lat fach instalatora anten satelitarnych odejdzie do lamusa.  ;)

Filmy można obejrzeć na platformach VOD. Transmisje sportowe często się zacinają - jednak jest to kwestia kilku lat myślę... I nie będzie takich sytuacji jak np. MŚ w siatkówce na Ipli, Euro 2016 na Ipli, czy awaria NC+ Go - gdy tylko Liga Mistrzów grała. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 13:52, ezequiel93 napisał:

Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałem sobie rezygnacji z anteny satelitarnej i pakietu Canal+/CP. 

 

Ja sobie wyobrażam. :-), przynajmniej odnosząc się do częsci wypowiedzi dotyczącej korzystania z anteny satelitarnej do oglądania programów telewizyjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam upadek. Sporo osób wypowiada się tylko przez pryzmat odbioru wyłącznie Hotbirda i PC+/CP. A przecież nie tylko i wyłącznie HB wisi na orbicie. Mając antenę obrotową sporo ciekawego idzie zobaczyć. Niekoniecznie mówię od razu o trzymetrowych żaglach. Choć zdaję sobie sprawę że z różnych względów nie każdy ma możliwość założenia anten niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to są obrotnicę i niczym nie trzeba kręcić a po drugie to cały czas przewaga satelity i kablówki jest ilość możliwych kanałów do odbioru. Młodzi może i nie potrzebują nawet telewizora ale pokolenie 40+ w większości nadal preferują grające pudło z dekoderem/modułem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z instalacji zbiorczej satelitarnej w bloku.

Spółdzielnia oddała blok w 2017 i jak na razie sygnał daje radę ;-)

Co prawda nie ma 100% jakości.

Do podpisania umowy przekonała mnie obecność  jedynego kanału 4K HDR.

Jednak z perspektywy czasu muszę stwierdzić  nie jest w sumie aż tak atrakcyjny jak to się kiedyś wydawało.

Czy za rok będzie dostępny w IPTV , w UPC czas pokaże, ale nie jest to już wabik , który przekonałby mnie do przedłużenia obecnej umowy.

Jednak oferta satelitarna ma swoje ograniczenia.

Puki co uzupełnienie oferty jest w Play Now, pakiecie Start UPC  i streamingu.

W nowych blokach już z 2020 r nie widzę by już były montowane anteny satelitarne.

Nie ma już wymogu by był dostęp do tego typu rozwiązania?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamodawcy chcą wydawać pieniądze w telewizji, ale widzowie nie chcą jej oglądać
Wiosenny lockdown wywołany pandemią koronawirusa spowodował wzrost oglądalności telewizji. Od kilku miesięcy widownia jednak maleje. Odczuwają to w największym stopniu duże stacje - TVP, TVN i Polsat. [...] To doprowadziło do sytuacji znaczącej nierównowagi popytu i podaży na rynku reklamy telewizyjnej, a telewizje nie mogą w pełni realizować zleceń.
 
Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tej chwili rolę oferty pre-paid przejmują w jakimś tam sensie oferty OTT jak ipla, player czy canal+. Płatności wprawdzie najczęściej są na zasadzie odnawialnej karty (rozwiązanie wg mnie nie do końca uczciwe, szczególnie jeśli w trakcie zmienia się cennik), ale przynajmniej można zobowiązanie cofnąć przed terminem kolejnej płatności. (przynajmniej zakładam że jak się cofnie to nie pobierają dalej, bo będę miał problem jeśli zajdzie potrzeba zrezygnować :D) Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwość oglądania poza domem na tablecie lub telefonie.

Do wad zaliczyłbym na dzień dzisiejszy brak jednej oferty obejmującej kanały od różnych dostawców. Póki co, żeby mieć w miarę uniwersalną ofertę, trzeba jednocześnie skorzystać i z ipli, i z playera, a to wszystko i tak trzeba uzupełnić o DVB-T, gdzie znajdziemy kanały podstawowe, ewentualnie alternatywą jest wp pilot.

Drugim minusem jest oczywiście uzależnienie od jakości połączenia internetowego, no ale od tego nie uciekniemy, na szczęście jakość połączeń z roku na rok rośnie coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem ostatni w Polsce zakładający satkę :(

Koniec płatnej TV jest nieunikniony. Właśnie przez te reklamy i powtórki powtórek które serwują nam nadawcy. W dobie kiedy ludzie przechodzą na naziemną telewizję cyfrową i wykupują abonament w Netfliksie, HBO GO itd. kupowanie kablówki lub satelity jest raczej nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...