Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W październiku 2020r. zakładałem satelitę i od pewnego czasu tak się zastanawiam, czy nie jest za późno na telewizję satelitarną. Przez reklamy i powtórki powtórek ludzie rezygnują z płatnych kablówek i platform.

Dla zwykłego człowieka wystarcza w zupełności DVB-T i internet. Płatną TV mają tylko rodziny z dziećmi oraz kibice.

W dobie rozwoju NTC i serwisów SVOD nie opłaca się już brać TV-SAT lub kablówki, tym bardziej że niedługo będzie DVB-T2. Ponadto część ludzi przesiądzie się na telewizję OTT zamiast wydawać pieniądze na nowy telewizor lub dekoder: https://gazetalubuska.pl/telewizje-online-wygraja-z-telewizja-naziemna-mozliwe-wiekszosc-z-nas-bedzie-musiala-kupic-nowy-dekoder-a-nawet-telewizor/ar/c12-15428827

Edytowane przez Adam.kaslewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Są różne ciekawe rozwiązania na rynku OTT , dlatego nie będę przedłużał  umowy z PC+ na telewizję satelitarną.

Mam czas do grudnia na podjęcie decyzji.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak "świetnie" ma się telewizja linearna w Stanach ;).

 

"The top 10 service providers in the United States that provide figures collectively lost 1,265,100 television subscribers in the fourth quarter of 2020, as reported by the informitv Multiscreen Index. They lost 5.98 million television subscribers between them in 2020."

 

https://www.broadbandtvnews.com/2021/03/08/us-loses-6m-tv-subs/

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie patrzę że nc+ w grudniu 2014 przedłużyła z Eutelsatem umowę na wynajem transponderów. Nigdzie nie podano daty na jak długo ale C+ chwalił się że współpracują z Eutelsatem od 1995 roku. To by mogło sugerować że mają 10-letnie umowy. Jeśli tak to obecna wygaśnie pod koniec 2024 roku, za ponad 3 lata. Czy to nie będzie koniec C+ z satelity? Najnowszy dekoder C+ to jakiś zabytek bez wifi i lan. Ultraboxa wprowadzili ponad 3 lata temu. Nagle polubili moduły CI. Nie mają jakiegoś małego boxa 4K pod multiroom. Wprowadzili za to boxa z Androidem pod streaming. Troszku to wygląda jakby już przestali inwestować w satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2000, Żeby się nie przeliczyli. Ich odbiorcami są głównie mieszkańcy domków a nie blokowisk gdzie są tańsze kablówki. A w domkach najczęściej Internet to Neostrada do 20 mega, w praktyce do 10 albo z sieci komórkowej z limitem. Już widzę jak takie osoby przez taki Internet oglądają telewizje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowód od Orange dociera do ponad 5 mln. gospodarstw domowych (z 13,6 mln w całej Polsce). Przez 3 lata jeszcze im przybędzie. A są przecież prywatni operatorzy i będzie 5G. Na pewno będą jakieś czarne plamy z brakiem szybkiego internetu tylko czy ktoś będzie się tym przejmował że nie można tam wziąć C+ w streamingu? U mnie na wsi są 3 miejsca gdzie nie ma zasięgu GSM. W całej gminie takich miejsc jest kilkanaście. Stawiają nowe maszty ale żadnego tak by poprawić zasięg w ww. miejscach. Stawiają tam gdzie im wygodniej. Nikogo nie interesuje garstka ludzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,  któremu operatorowi najszybciej ubywa klientów PC+ , czy CP w ramach  telewizji satelitarnej?

Raczej już nie ma zjawiska migracji do innej telewizji sat.

Byli klienci wybierają streaming, kablówki lub naziemną.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do mnie w 4 co do wielkości mieście w Polsce w osiedle domków jakoś nie może dotrzeć. Na wsiach gdzieniegdzie zrobiono światłowody z programów unijnych. W blokach tanio wychodzi. A reszta to może zapomnieć. Przecież koszt podłączenia domku to z 7 tysięcy nawet jak ten światłowód jest obok. Już widzę jak prywatne firmy się wyrywają kasę wydawać, aby potem brać te 50-100 zł abonament

u jeśli ktoś podpiszę umowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ramirez napisał:

Przecież koszt podłączenia domku to z 7 tysięcy nawet jak ten światłowód jest obok.

U mnie światłowody są rozciągnięte na słupach energetycznych / telekomunikacyjnych. Koszt podłączenia domku to pewnie jakieś kilkaset zł, a trwa to max 2-3h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC+ i PC+ powinny więcej inwestować w swoje usługi przez internet , kosztem usługi telewizji satelitarnej.Tu jest przyszłość , a satelita i tak  przejdzie za jakiś czas do lamusa.

 

Z resztą , dobrze że powoli ubywa z krajobrazu anten satelitarnych,  które szpecą.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maniek357 napisał:

U mnie światłowody są rozciągnięte na słupach energetycznych / telekomunikacyjnych. Koszt podłączenia domku to pewnie jakieś kilkaset zł, a trwa to max 2-3h. 

Podpiąłem światłowód na siłę. Kosztowało to krocie - TELEPOLIS.PL

 

projekty, papierki, zezwolenia itd itp

4 godziny temu, lukimann napisał:

PC+ i PC+ powinny więcej inwestować w swoje usługi przez internet , kosztem usługi telewizji satelitarnej.Tu jest przyszłość , a satelita i tak  przejdzie za jakiś czas do lamusa.

 

Z resztą , dobrze że powoli ubywa z krajobrazu anten satelitarnych,  które szpecą.

Może raczej nie przybywa bo w nowych budynkach z zezwoleniem na budowę od 2013 roku wymagania jest instalacja zbiorcza z antena satelitarną i DVBT. I całe szczęście. Szkoda że tylko to nie obowiązuję w starszych budynkach wielorodzinnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do anteny zbiorczej satelitarnej, która przetrwała nawałnice, wichury , ulewy ,obfite opady śniegu itp.

Sygnał jest stabilny (TVP HD średnio ok 85%). Jednak jakość , więcej kanałów HD, streaming 4K , promocje łączone :telewizja i internet  działają na niekorzyść PC+

 

Jedyne plusy operatora sat : C+ 4K -to się ma zmienić (stream), dobra jakość PSP.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramirez  Przy obecnych technologiach, zeby nie mieć w dzisiejszych czasach dostępu do Internetu co najmniej 20 Mbps to naprawdę trzeba się starać i mieć duży niefart. Są radiówki, gdzie bez problemu jest 30 Mbps, jest T-Mobile po LTE bez limitu GB z prędkością 20 Mbps, Orange z limitem 1 TB, 5G od Plusa z 500 GB lub 1 TB itd.

A i do większych prędkości nie trzeba ciągnąć światlowodu, żeby mieć sensowny Internet - są kablówki, są też rozwiązania takie jak tutaj: https://www.telko.in/netia-rozpoczela-pilotaz-vectoringu-w-modelu-fttc

Dla chcącego nic trudnego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, dziękuję za telewizję przez Internet. Jak tak wszyscy zaczną oglądać bo będzie jedno wielkie buforowanie :D jeszcze nie widziałem TV gdzie by nie było problemów z zacinaniem. Wolałbym cos o niezawodności 99,99% a nie żeby chodziło jak chce. Serwery nie wyrobią. Internet też nie jest z gumy. Nawet taki netflix ma problemy czasami z uruchomieniem materiału. Nie raz miałem komunikat że plik tymczasowo niedostępny.

3 minuty temu, bugmenot napisał:

@Ramirez  Przy obecnych technologiach, zeby nie mieć w dzisiejszych czasach dostępu do Internetu co najmniej 20 Mbps to naprawdę trzeba się starać i mieć duży niefart. Są radiówki, gdzie bez problemu jest 30 Mbps, jest T-Mobile po LTE bez limitu GB z prędkością 20 Mbps, Orange z limitem 1 TB, 5G od Plusa z 500 GB lub 1 TB itd.

A i do większych prędkości nie trzeba ciągnąć światlowodu, żeby mieć sensowny Internet - są kablówki, są też rozwiązania takie jak tutaj: https://www.telko.in/netia-rozpoczela-pilotaz-vectoringu-w-modelu-fttc

Dla chcącego nic trudnego ;).

Nie ma tmobile bez limitu. Kiedyś była w jakiejś taryfie. Każdy Internet z limitem to prowizorka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ramirez napisał:

O nie, dziękuję za telewizję przez Internet. Jak tak wszyscy zaczną oglądać bo będzie jedno wielkie buforowanie :D jeszcze nie widziałem TV gdzie by nie było problemów z zacinaniem. Wolałbym cos o niezawodności 99,99% a nie żeby chodziło jak chce. Serwery nie wyrobią. Internet też nie jest z gumy. Nawet taki netflix ma problemy czasami z uruchomieniem materiału. Nie raz miałem komunikat że plik tymczasowo niedostępny.

Nie przypominam sobie przez 5 lat takiego komunikatu na Netflixie. IPTV Polsatu owszem, czasami ma problemy, ale w przeciągu ostatniego roku pamiętam też co najmniej dwie duże awarie w emisji na sat, i parę mniejszych spowodowanych przez śnieg/deszcz, kiedy nawet uplink nie wyrabia.

Nie ma tmobile bez limitu. Kiedyś była w jakiejś taryfie. Każdy Internet z limitem to prowizorka.

Jest: https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/dlafirm/nielimitowany-internet-do-biura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T mobile dla firm :D No weź nie rozśmieszaj. Mam firmę zakładać? Przez ostatni rok na netflixie miałem taki komunikat z 10-15 razy. Często nie było polskiej ścieżki dźwiękowej. Zbyt mocno się idealizuje ten netflix. Odbioru satelitarnego nic mi nie zakłóca, nie licząc zakłóceń od burz. Tylko kto wtedy ogląda telewizję? Po stronie nadawcy nie zauważyłem problemów z nadawaniem od zakłóceń atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Ramirez napisał:

Mam firmę zakładać?

A ja mam antenę zakładać?

 

2 minuty temu, Ramirez napisał:

Przez ostatni rok na netflixie miałem taki komunikat z 10-15 razy. Często nie było polskiej ścieżki dźwiękowej. Zbyt mocno się idealizuje ten netflix. Odbioru satelitarnego nic mi nie zakłóca, nie licząc zakłóceń od burz. Tylko kto wtedy ogląda telewizję? Po stronie nadawcy nie zauważyłem problemów z nadawaniem od zakłóceń atmosferycznych.

To Ty idealizujesz satelitę ;).

Pierwszy lepszy news: https://satkurier.pl/news/191561/nocna-awaria-na-tp-cyfrowego-polsatu-akt.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ramirez napisał:

U mnie operator (lokalna firma oferująca dostęp do internetu na kilku osiedlach domków) 5-6 lat temu całkowicie przebudował sieć (z LAN na światłowód). Wszystkim klientom zupełnie za darmo podciągnęli światłowód do domów. Nie zrobiliby tego, gdyby to kosztowało kilka tysięcy za jedno gospodarstwo domowe. Teraz oferują symetryczne 600/600 za 60 zł. Nowym klientom oferują darmową instalację przy umowie na 24 miesiące. Zakładam, że w 2 lata amortyzuje im się koszt instalacji. 

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...