Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, neo_patryk napisał:

Ja na chwilę obecną wybieram te 150 kanałów z reklamami, ponieważ są bardziej zróżnicowane. Oprócz filmów i seriali od różnych producentów dostaniemy również programy dokumentalne, rozrywkowe, motoryzacyjne, lifestylowe, czy informacyjne. Fakt, że powtórki stanowią problem, ale przy takiej ilości kanałów jest co wybierać

Tu się w pełni zgodzę @Pawop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 20:08, Pawop napisał:

@Darek z Ozimka pomijając kanały sportowe, to według Ciebie lepsze 150 kanałów z reklamami czy 1-2 serwisy streamingowe z podobną zawartością?

Tylko te 150 kanałów ma większą zawartość niż 2 serwisy streamingowe. Co mi po jakimś netflixie jak tam nic nie ma. Nudne filmy i seriale. Co nie próbuję wyszukiwać to nic tam nie ma. Miałem netflixa kilka miesięcy to sobie zdanie wyrobiłem. To już Amazon Prime ciekawszy. Wole sobie posłuchać i obejrzeć teledysk w stacji muzycznej ( nie bawi mnie układanie list na YouTube), zobaczyć wiadomości, obejrzeć program dokumentalny, stary film i serial który jest lepszy niż byle jaka "nowość" Gdyby nie dzielenie kont to większość by olała serwisy streamingowe.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na satelicie jest jakościowy syf. 

Cześć kanałów ma dobry bitrate jak C+ , MP, BBC.

Ale część wygląda jak rozlegulowany obraz w zepsutym telewizorze.

Fajnie , że jest apka od PC+, tylko co z tego , że część kanalów u konkurencji OTT jest w ładnym HD a mój obecny operator oferuje przez Internet taką kaszankę. Zamiast odpowiedniki HD to dalej jest SD.

Zatem podziękuję w grudniu nie przedłużając  umowy na ofertę sat.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią, to z niższym abonamentem, jak to czynią inne serwisy.
Najśmieszniejsze jest to, że te same filmy w TV są super, a na Netflixie słabe. Poza tym uparłeś się na ten Netflix. To nie jedyny serwis streamingowy, a niebawem będą kolejne, a to spowoduje, że na większości kanałów TV zostanie byle co, a inne się zamkną. Tego trendu się nie powstrzyma.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna przewaga telewizji to na ten moment sport na żywo, chociaż i to w najbliższych latach może zmienić się na lepsze w serwisach internetowych. Filmy, seriale, dokumenty to wszystko mam w serwisach streamingowych od ręki i oglądam kiedy chce bez reklam. 
Telewizja trzyma się jeszcze przez wzgląd na przyzwyczajenie ludzi bo ani jakości ani poziomu nie prezentuje aktualnie. 
A co do tych mitycznych filmów i seriali, które są lepsze w telewizji od tego co w streamingu, może ktoś tu podac chociaż z kilka tytułów? Z chęcią nadrobię zaległości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, michael112 napisał:

 

Jeszcze kanały informacyjne.

TVN 24, TVP Info  , Polsat News są już od dawna w streamingu.

Tylko czekać,  który pierwszy zaprezentuje jakość 4K.

A pro po UHD , przyszłość to właśnie stream niż marna telewizja satelitarna 

5 minut temu, peniat napisał:

Według mnie telewizja nie ma żadnej przyszłości, 30, może 40 lat i będzie to tylko wspomnienie.

Satelitarna,  tu się  z Tobą zgodzę 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Solderowy123 napisał:

Dawniej też mówiono, że gazet już nikt nie bedzie drukował, zaś telewizja wyprze radio czy kino. No i jakoś nic z tego sie nie sprawdziło.

Tak. masz absolutną rację.

Cytat

Zarząd Agory - wydawcy "Gazety Wyborczej" - zdecydował o zamknięciu drukarni w Tychach i Pile. Warszawska drukarnia na Białołęce zapewni druk całego nakładu "Wyborczej" oraz zleceń zewnętrznych.

 

Cytat

 W I-III kwartale 2016 średnia sprzedaż dziennika wynosiła 232 281 egzemplarzy, przy sprzedaży kioskowej (pojedynczych wydań drukowanych) 143 302 egzemplarzy. W I-III kwartale 2017 sprzedaż dziennika spadła o 21,19%. W kwietniu 2018 sprzedaż zmalała o 21,55 proc. i wyniosła 65 279 egz. Rozpowszechnianie płatne „Gazety Wyborczej”, wydawanej przez Agorę, w czerwcu 2019 zmniejszyło się rok do roku o 10,47 proc. do 92,98 tys. szt.

 

Cytat

W lutym 2014 roku „Gazeta Wyborcza” była pierwszym tytułem w Polsce, który wprowadził ofertę płatnej prenumeraty cyfrowej.

Według danych dziennika liczba abonamentów cyfrowych na koniec 2016 wynosiła ok. 100 tysięcy[121], na koniec 2017 – 133 tysiące, na koniec 2018 – 170 549, na koniec maja 2019 – 192 415, na koniec września 2019 – 200 226, na początku 2020 – 220 tys., a w 2021 – 260 tysięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej też mówiono, że gazet już nikt nie bedzie drukował, zaś telewizja wyprze radio czy kino. No i jakoś nic z tego sie nie sprawdziło.
Osobiście nie znam osoby w wieku powiedzmy do 40 lat, która w telewizji ogląda cokolwiek poza sportem, a część nawet nie ma telewizora w domu. Sam kiedyś byłem "fanem" telewizji linearnej i wszystko w taki sposób oglądałem, no ale od jakichś 2 lat nawet nie mam anteny podłączonej. Za drobną opłatą prawie wszystko można poogladać na platformach streamingowych. Oglądać program godzinę z reklamami w wyznaczonym czasie, czy 35 minut bez reklam, kiedy mam na to czas i ochotę? Wybór jest raczej prosty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero będzie ciekawa sytuacja , gdy jakość kanałów w naziemnej  telewizji , czyli 1080p z dobrym bitrate , będzie lepsza niż na sat.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na "polski" standard bitrate HD to może kiedyś (za 50 lat) tak. Ja dam Ci taki przykład: oglądam sobie Ligue1, Bundesligę czy Seria A na sat z przekazów które mają bitrate ok 20000 kb/s. Nigdy takiego czegoś nie dostaniesz w NTC czy nawet w streamingu.

Drugi argument za sat to odbiór kanałów z zagranicy - z sat kupujesz moduł albo nawet kartę ustawiasz antenę i oglądasz każdą tv jaką chcesz. Ze streamingu to już jest kłopot, czasami trzeba jeszcze dobre proxy a coraz częściej dodają kolejne zabezpieczenia i nawet jak zapłacisz to z pl nic nie zobaczysz. (mówimy o legalnym streamingu oczywiście).

 

Tv satelitarna jeśli umrze to tylko przez operatorów, którzy od kilkunastu lat oszukują swoich klientów. Gdyby sprzedawali mniejszą ilość kanałów ale w dobrej jakości, bez kanałów powtórek powtórek... i miliona reklam to NTC czy streaming nic by nie ugrał.

Na razie streaming jest nowy więc trzeba przyciągnąć jak najwięcej klientów po kosztach, konkurencja była jeszcze mała, ale już zaczyna się podnoszenie cen, coraz więcej usług które biją się o klientów i zaczyna robić się to samo co z sat - coraz więcej powtórek powtórek reklam i mniej nowości i premier.

Operator sat zawsze będzie miał możliwość podnieść jakość kanałów kosztem wy[beep]a badziewia, streaming może mieć już z tym problem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem choć Sky UK to chyba nie najlepszy przykład bo drogi i dodatkowo część oferty nie osiagalna u nas. Przynajmniej na antenach które są w wiekszości naszych domów. Ale faktycznie są oferty zagraniczne które mają bardzo dobra jakość a są  takie co mają taka jak u nas albo i gorszą. Ja nie zrezygnuję z tv sat pomimo że w bardzo bliskim okresie czasu będę miał mozliwość podpięcia światłowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrak ktoś, kto wybiera streaming nie szuka zagranicznych kanałów. Mało kto takich kanałów szuka.
Streaming to nie tylko lepsza jakość i kontent, to także wygoda użytkowania. Oglądam kiedy chce, a nie kiedy chce nadawca.
Jeśli chodzi o nowości, to jest ich coraz więcej i będzie to jeszcze rosło.
Jaki streaming może mieć problem z podniesieniem jakości? Jakość 4K to przede wszystkim streaming, sat tu przegrywa w przedbiegach. Na razie ratuje ich tylko sport, ale to pewnie też za jakiś czas się zmieni.





  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...