Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.07.2021 o 08:53, G2000 napisał:

Przy okazji afery z koncesją dla TVN wpadł mi do głowy pomysł na drugi oddech tv-sat. TVN, TVN7, TTV mogą zniknąć z NTC. W przyszłym roku wielu Polaków będzie musiało kupić nowy dekoder do NTC. A gdyby tak TVN wspólnie z C+ (w którym TVN ma chyba jakieś udziały) stworzyły darmowy pakiet NTC SAT. Ofertę odtworzeniową NTC z satelity. Niech dekoder z anteną będzie sprzedawany za ok. 300 zł, czyli niewiele więcej niż te do DVB-T2. Dodatkowo użytkownik dostanie np. resztę kanałów TVN (a może i część kanałów Discovery) za darmo na rok. Plus będzie mógł dokupić na zasadzie prepaid inne kanały z platformy C+. Myślę że całkiem spora grupa osób mogłaby się na coś takiego skusić a C+ zwiększył bazę abonentów.

No i proszę, nie minęły 2 tygodnie i mój pomysł został wprowadzony w życie. :D  Canal+ (bez TVN) wypuściło pakiet Entry+. Tylko zamiast miesięcznych płatności mogli wprowadzić jedną, roczną, dwuletnią. Roczny koszt tego pakietu to 120 zł a dwuletni to, jak sugerowałem, 300 zł. I ten dwuletni pakiet mogliby sprzedawać w promocji za 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Wodnik Szuwarek

Właśnie oglądam WTA i są dwie równolegle transmisje. Pierwsza na C+S2 co kilka minut przerywana reklamami, dżinglami i innymi bzdurami. Druga to ciągły stream bez zakłócania i można spokojnie go oglądać i się nie denerwować. Może niech te kanały linearne zostaną, bo gdzieś te reklamy i inne głupotki muszą ładować :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, BiL napisał:

Streaming raczej nie wyprze telewizji kablowej i satelitarnej.

Jak zwykle gadasz głupoty. 

Sieć internetowa z roku na rok działa coraz lepiej. I powoli tv satelitarna i kablowa pójdzie do lamusa. 

Sam już w TV oglądam tylko sport.  Reszta to serwisy streamingowe. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, BiL napisał:

Tak. Ze względu na słabo dostępny szybki internet na wsi na pewno nie wyprze telewizji satelitarnej.

Tak ... kilka miesięcy temu postawiłem na wsi router z kartą Orange Flex i aktywnym Video Passem. Za 35 zł miesięcznie rodzinka ma streaming "do oporu", bez martwienia się o limity danych. Do najbliższego BTS-a 5 km i nawet anteny nie musiałem do routera dokładać. Stabilne 20-30 Mbps spokojnie wystarczy do streamingu. Jasne, są miejsca, gdzie net mobilny działa słabo. Jakąś nadzieją będzie 5G w paśmie zasięgowym 700 MHz - tam, gdzie nie dotrą światłowody. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pawop napisał:

W przyszłym roku w Polsce pojawią się trzy serwisy streamingowe od światowych gigantów: HBO Max, Disney+ i SkyShowtime.

I to ma wywołać lawinę wypowiedzeń od abonentów platform i sieci kablowych? Raczej wątpię.

38 minut temu, kamil2505 napisał:

I powoli tv satelitarna i kablowa pójdzie do lamusa.

A nawet bardzo powoli. Może do tego dojdzie, gdy nastoletnie dzieci dzisiejszych nastolatków będą narzekać na forach, że nie mogą oglądać seriali w jakości lepszej, niż 8K.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten wątek jest kompletnie bezsensowny, ponieważ teza postawiona w temacie wątku jest błędna. Jaki "powolny upadek telewizji satelitarnej" (sic!)?? Raczej dynamiczny upadek logicznego myślenia w społeczeństwie byłby bardziej na miejscu. Oczywiście, że serwisy streamingowe zyskują na znaczeniu, ale dla telewizji satelitarnej stanowią jedynie alternatywę lub ją po prostu uzupełniają. Sami mamy przykład tego nowego "cuda" zwanego Viaplay które puściło bąka jeszcze przed startem serwisu w Polsce. 720p i 90-sekundowe opóźnienie przy transmisjach na żywo?? Serio?? Przecież to jest jakiś żart i w życiu taki twór nie zastąpi wymagającym widzom transmisji satelitarnej, w której mecze nadawane są w 1080p lub 4K i to z minimalnym opóźnieniem. Jakby tego było mało, to Viaplay upycha w swoim serwisie streamingowym również kanały linearne - zresztą nie tylko oni, więc tak naprawdę sami zaprzeczają swoimi działaniami jakoby miał miejsce jakiś rzekomy upadek telewizji linearnej.  prawda jest taka, że streaming w stylu Viaplay to synonim taniochy, cięcia kosztów i bylejakości. Oczywiście nie zamierzam uogólniać, ponieważ serwisy takie jak Netflix czy zapowiadany Disney+ zdecydowanie są serwisami topowymi. Reasumując, w perspektywie 5, 10, 15 czy nawet 20 lat telewizja satelitarna nie upadnie, pomimo buńczucznych zapowiedzi osób, które nie mają o tym zielonego pojęcia ;)

Edytowane przez Kirk
Nie przekręcaj nazw i nie obrażaj ludzi.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawop napisał:

wwiększość wartościowego kontentu będzie w streamingu.

Właśnie sęk w tym, że nie będzie większości wartościowego kontentu w streamingu, a już na pewno nie kontentu sportowego, bo streaming do prawidłowej i jakościowej obsługi tego kontentu się po prostu nie nadaje :)

Na razie mała grupka użytkowników tego forum jest p o d n i e c o n a i zamroczona wygranym przetargiem przez "wijaplej", natomiast jeden czy dwa wygrane przetargi z platformą satelitarną wcale nie świadczą o jakiejś stałej tendencji. Jakoś z Polsatem Ligi Mistrzów nie wygrali, więc, idąc Twoim tokiem myślenia, mogę śmiało postawić odwrotną tezę do Twojej. Reasumując, to nie ma znaczenia czy ktoś jest nadawcą satelitarnym czy streamingowym - raz wygrywa jeden nadawca, a innym razem drugi. Równie dobrze, CANAL+ może za parę lat z powrotem odbić prawa do Premier League - ciekaw jestem, jaką wówczas byś postawił tezę? :)

No, ale to jest gdybanie, podobnie jak gdybanie tych, którzy twierdzą, że "wijaplej" połknie ekstraklapę, Ligę Mistrzów czy La Ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Polsce tylko osoby które oglądają filmy i seriale mogą przejść do streamingu. Jeżeli ktoś posiada telewizję i ogląda programy lifestylowe, dokumentalne, rozrywkowe czy sportowe wybierze normalną telewizję bo Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video oferuje tych treści mało lub wcale, jedynie Viaplay zaczyna pokazywać sport. Według mnie przez najbliższe 10 lat 80-90% polaków nie zrezygnuje z telewizji na rzecz streamingu jednak platformy będą miały z roku na rok coraz mniej nowych abonentów szczególnie wśród  osób młodych.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mtv napisał:

, jedynie Viaplay zaczyna pokazywać sport.

Że co ?

 

- Polsat

- Canal+

- Eleven.../ Play now 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o streaming który kupił prawa sportowe. Nie platformy internetowe operatorów kablowych/ satelitarnych . Prócz Viaplay jest DAZN, Amazon.


 
- Polsat
- Canal+
- Eleven.../ Play now 
 
 


6 godzin temu, Pawop napisał:


W przyszłym roku w Polsce pojawią się trzy serwisy streamingowe od światowych gigantów: HBO Max, Disney+ i SkyShowtime.


 

To pokazuje , jak świat tradycyjnej TV powoli będzie wypychany na boczne tory.

Zostaną powtórki,  powtórek a nowości filmowo/ serialowe będą pojawiały się właśnie w streamingowych aplikacjach.

Przykład Disney+ , HBO MAX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CashBackPlease napisał:

streaming do prawidłowej i jakościowej obsługi tego kontentu się po prostu nie nadaje :)

Aż mam ochotę wstawić Najmana z jego legendarnym co Ty p...isz człowieku...

Nadaje się spokojnie. Viaplay idzie na taniość, ale na tym się przejadą.

1 godzinę temu, CashBackPlease napisał:

Właśnie sęk w tym, że nie będzie większości wartościowego kontentu w streamingu, a już na pewno nie kontentu sportowego

Szkoda że ruch Polsatu z przejęciem Netii był tak bezcelowy... 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...