Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Developer napisał(a):

Dostęp do serwisów CANAL+ Online, HBO Max, Player i Viaplay mam w ramach abonamentu CANAL+ i uważam, że to jest najlepsza z możliwych opcji. Łączę sobie satelitarną telewizję linearną z VOD i serwisami streamingowymi w ramach abonamentu - wychodzi to i najwygodniej i najkorzystniej finansowo. W życiu nie przerzuciłbym się na sam streaming :)

Wszystko zależny od tego na co zwracasz uwagę. Jeśli wyłącznie na filmy i seriale, to jednak najtaniej wychodzi naziemna + streaming VOD i ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O śmierci telewizji w Polsce wciąż za wcześnie by mówić. Kolejny ciekawy artykuł "Pressa". 

Dodatkowo poruszono wątek korzyści w badaniu preferencji klientów jakie ze sobą nosi streaming:

 

"Magdalena Plichta-Kaput z Canal+ Polska tłumaczy, że rozwiązana streamingowe dają pełny obraz oczekiwań klienta. – Usługi online pozwalają na bieżąco badać co nasi klienci lubią i chcą oglądać, co ich interesuje i zatrzymuje, a co nudzi i zniechęca. Bazując na wielu dostępnych danych jesteśmy w stanie zbadać preferencje naszych klientów i podejmować trafne decyzje programowe – mówi Plichta-Kaput i dodaje: – Wiadomo, że badania i dane są pomocne, ale podejmując decyzję na koniec dnia zawsze należy oszacować wiele innych czynników biznesowych. Można natomiast stwierdzić, że zachowania klienta w ramach aplikacji są obecnie jednym z kluczowych czynników wpływających na decyzje programowe."

 

Cały artykuł można przeczytać tutaj: 

https://press.pl/tresc/78375,Smierc-telewizji_-nic-podobnego_-internet-tylko-poszerzyl-jej-mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te decyzje zakupowe to można między bajki włożyć - tak jak piszesz.

Bardziej chodzi mi o możliwość sprawdzania oglądalności poszczególnych pozycji. Szczególnie wydarzeń sportowych. Zamknięcie ligi niemieckiej, angielskiej czy F1 w internecie przez Viaplay daje dzisiaj możliwość odpowiedzi, czy te 200-300tys. widzów F1 z panelu Nielsena faktycznie jest w stanie za nią zapłacić i ją ogląda. Tutaj nie ma żadnego szacowania jak w Nielsenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja po prostu przeniosła się do Internetu w technologii unicast i multicast. Ta druga lepsza, ale to właśnie dzięki pierwszej mają dokładną analizę preferencji użytkownika oraz dokładne statystyki i dlatego jest popularniejsza. Kablówki już rezygnują z DVB-C na rzecz streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bardzo dawna jestem fanem GALILEO. Już na Pro 7 oglądałem. Polskie odcinki od 1 widziałem a to za sprawą nagrywarki (od magnetowidu po "Pendraka"w USB).

Przeszedłbym np. na POLSAT BOX GO ale tam nie ma jak nagrywać. Byłoby to fajne rozwiązanie, Smart TV + POLSAT BOX GO + pendrive + internetowe łącze. Ale tak łatwo nie jest.

Szkoda, że nie mają archiwum wszystkich programów Galileo.

Ale, żeby nie odbiegać od tematu to jeżeli nie będzie nagrywania przez TV przez internet to zostaje dla mnie tylko DVB-T2 i/lub DVB-S2.

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...