Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Oj raczej nie upadnie tak szybko satka. W Katowicach, w Poniatowej widzę nie raz na balkonach nowe anteny satelitarne. Może za 15/20 lat to się zmieni, ale narazie uważam, że przychodzi dużo nowych klientów a także takich co zmieniają Polsat Box na CANAL+ bo pracuje w C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jedni zamykają kanały, tam drudzy szukają swojej szansy:

https://satkurier.pl/news/229485/wkrotce-nowy-kanal-filmowy-thats-cinema.html

 

Cytat

That's TV coraz silniejszy.
Najnowsze sprawozdanie finansowe potwierdza rosnącą liczbę kanałów telewizyjnych, zwiększanie lokalnych wiadomości i przejmowanie pozycji programowych na Freeview i Sky UK po innych nadawcach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W pierwszym półroczu 2023 roku statystyczny Polak powyżej 4. roku życia spędził przed telewizorem średnio 3 godziny i 49 minut dziennie, czyli o 13 minut krócej niż w pierwszym półroczu 2022 roku – wynika z danych Nielsen Media opracowanych dla "Presserwisu" przez agencję mediową Media Context. To spadek o 5,2 proc. rok do roku."

W grupie komercyjnej spadki dochodzą do 9,2%.

 

Więcej: https://www.press.pl/tresc/77410,o-13-minut-skrocil-sie czas-ogladania-telewizji-w-pierwszym-polroczu_-tvp-2-nie-stracila-widzow

 

A Sky Cinema 4K w Sky Italia zakończyło nadawanie z satelity i jest dostępne tylko w formie uslugi VOD.

https://www-avmagazine-it.translate.goog/news/4K/sky-cinema-4k-non-e-piu-visibile-su-sky_20316.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zerwanie więzi pokoleniowej – to nam grozi jako społeczeństwu, bo młodzi nie chcą oglądać telewizji linearnej, za to wybierają streaming. Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT, wyraził zaniepokojenie pierwszymi wnioskami z badań oglądalności TV."

 

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/telewizja-i-vod/rzad-polska-telewizja-media

 

Może trzeba wprowadzić w ramach rozwiązania tego "problemu" codzienne obowiązkowe oglądanie telewizji linearnej (oczywiście jedynej słusznej, TVP), w ramach zajęć szkolnych 😆...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W streamingu mogą wybierać programy ze stajni TVN, TVP czy Polsatu bez z góry narzuconej ramówki, często bez reklam.

Zatem w czym jest problem? Że młodzież i średnie pokolenie jest coraz bardziej wygodne.. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w zasadzie ja tą więź zerwałem już dawno w innym aspekcie. Korzystam z telefonu komórkowego, a moi rodzice nadal ze stacjonarnego :)

I takich przykładów można by bez końca wymieniać. Ale w czym tu jest problem że następuje postęp technologiczny i młodzi korzystają pełnymi garściami z jego zdobyczy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

Że co? Na jakiej podstawie twierdzisz że młodzi  w ogóle oglądają i chcą  taką papkę oglądać, tym bardziej TVP.

A jak myślisz? Nie masz dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy taki przypadek u mnie na osiedlu, a konkretnie na mojej ulicy - sąsiad przed domem wyrzucił cały talerz razem z kablem, który wygląda na całkiem nowy. Nie mam z nim takiego kontaktu, ale zauważyłem, że zostawił a może zamontował antenę drucianą do odbioru naziemnej. Zresztą u mnie będzie podobnie za kilka miesięcy. A te kanały, które oglądam FTA (zagraniczne) można oglądać przez internet za darmo, więc jednak żadna strata :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech wyrzucają. W nowych blokach, podobnie jak u mnie deweloper w myśl przepisów pewnie nadal musi zapewnić zbiorczy dostęp do anteny satelitarnej, jeśli nie pozwala "psuć" elewacji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, mimo, że jestem człowiekiem stosunkowo młodym (trójka z przodu), to korzystam z telewizji satelitarnej CANAL+ i nie mam najmniejszego zamiaru z niej rezygnować. Z telewizji naziemnej nie korzystam, bo to dziadostwo z ubogimi treściami.

 

Dostęp do serwisów CANAL+ Online, HBO Max, Player i Viaplay mam w ramach abonamentu CANAL+ i uważam, że to jest najlepsza z możliwych opcji. Łączę sobie satelitarną telewizję linearną z VOD i serwisami streamingowymi w ramach abonamentu - wychodzi to i najwygodniej i najkorzystniej finansowo. W życiu nie przerzuciłbym się na sam streaming :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...