Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pawop napisał:

Opóźnienie nie będzie miało większego znaczenia, ponieważ niektóre rozgrywki będą tylko w streamingu i sąsiad będzie miał ten sam sygnał.
Oczywiście część sportu będzie w TV otwartych, np. mecze reprezentacji. Telewizja linearna nigdy nie zniknie, ale jej udziały zmaleją.


 

to się jeszcze zdziwisz...
 

Bardzo ciekawe😃Więc zapytam eksperta bo jak się na tym nie znam a jestem ciekawy pewnej kwesti.Ogladam z kolegą w hotelu na aplipakcji  PC+ mecz Światek w tenisa i on ma inny gem na transmisji a ja inny.I jak to wytłumaczysz?😂Będzie miało znaczenie opóżnienie czy nie skoro w jednym pokoju słyszę głos i transmisje w innym etapie meczu.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:



 


poza tym w kablu i na sat też masz sygnał opóźniony względem tego co się dzieje na boisku. Dla mnie wyimaginowany problem


 

A co będzie jak kumpel oglądający mecz " na żywo" zadzwoni do @CashBackPlease oglądajcego w tym momencie  telewizję PC+ , że jest bramka .

Dramat.. ;-)

 

*Fajnie mieć sąsiadów,  którzy mają podobne sportowe zainteresowania ...

Jak  się ma dobre relacje można wpaść z piwem i pokibicować wspólnie . ;-)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:



 


Takie opóźnienie nie będzie miało znaczenia dla 99% odbiorców, poza tym w kablu i na sat też masz sygnał opóźniony względem tego co się dzieje na boisku. Dla mnie wyimaginowany problem


 

To, że nie będzie miało znaczenia dla Ciebie, wcale nie oznacza, że nie będzie miało znaczenia dla innych. To kwestia zasady i komfortu. Skoro płacę pieniądze za sport premium, to wymagam transmisji w czasie realnym, tak, żeby wynik na Flashscore.pl nie wskoczył mi dużo wcześniej, niż na oglądanej transmisji. O ile w przekazie satelitarnym różnica czasowa to ułamki sekund, o tyle w streamingu to kilkanaście, a czasami i kilkadziesiąt sekund. Różnica jest zatem aż nadto widoczna ;)

O ile filmowe serwisy streamingowe okazały się być strzałem w dziesiątkę, o tyle transmisje sportowe w streamingu są pomysłem zdecydowanie chybionym. Ja wiem, że jak ktoś jest uprzedzony do satelity, to będzie uskuteczniał teraz oderwane od rzeczywistości myślenie życzeniowe, ale to tak nie działa :-)

Sport na żywo był, jest i będzie domeną telewizji linearnej. Kropka.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Twoim szczęściem😂Ale nie pisz bzdur że opóżnienie jest nie istotne skoro nawet między jednym a drugim urządzeniem może być np minuta różnicy. Już nawet nie piszę o satelici i tą usługa z najlepszym urządzeniem i netem. I ten wspomniany przez Ciebie sąsiad będzie miał transmisje wspomniana minutę do przodu. No chyba że  np w takim Viaplay będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech sąsiad ma transmisje szybciej i dziesięć minut. Co mnie to obchodzi?
Zapewne chodzi o to, że będę słyszał jego krzyki jak się cieszy z gola. Tylko kto się drze na meczach Bundesligi i Premier League?
Oglądałem Euro przy otwartym oknie i jakoś nie słyszałem ani razu krzyku, a mieszkam w bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Opóźnienie zależy od protokołu strumieniowania. Telewizja kablowa i satelitarna ma 5 sekund opóźnienia. Streaming obecnie ma 30-60 sekund opóźnienia. W każdej chwili można je zminimalizować, ale warunek jest jeden. Wszyscy muszą mieć ultra szybki internet, a takim będzie 5G. Będzie, bo dzisiaj mamy pseudo 5G na pasmach LTE. Aukcja na pasma 3,4-3,8 GHz ma być w tym roku i od tego momentu będzie można mówić o prawdziwym 5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Tak, ale w małych miescowościach taniej wyjdzie uruchomienie 5G niż ciągnięcie do każdego światłowodu.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Opóźnienie zależy od protokołu strumieniowania. Telewizja kablowa i satelitarna ma 5 sekund opóźnienia. Streaming obecnie ma 30-60 sekund opóźnienia. W każdej chwili można je zminimalizować, ale warunek jest jeden. Wszyscy muszą mieć ultra szybki internet, a takim będzie 5G. Będzie, bo dzisiaj mamy pseudo 5G na pasmach LTE. Aukcja na pasma 3,4-3,8 GHz ma być w tym roku i od tego momentu będzie można mówić o prawdziwym 5G.

To samo czytałem o 4G jak wchodziło. Entuzjaści pisali o super szybkim internecie 4G bez limitów i tym podobne bajeczki. Jak to zbawi wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Tak, ale w małych miescowościach taniej wyjdzie uruchomienie 5G niż ciągnięcie do każdego światłowodu.

W małych miejscowościach? :D Widziałeś mapę zasięgu 5G? Przecież to obejmuje głównie duże miasta, a wioski są praktycznie wykluczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

@Ramirezmnie zbawiło. Prędkość 200-300 Mbps i nielimitowane wideo.

@the cable guydzisiaj są to największe miasta bo w nich jest największy ruch. Za kilka lat będzie w mniejszych miescowościach.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, the cable guy napisał:

W małych miejscowościach? :D Widziałeś mapę zasięgu 5G? Przecież to obejmuje głównie duże miasta, a wioski są praktycznie wykluczone. 

Jak zawsze - na początku.

 

U Nas 5G nie działa jeszcze na niskich, a więc "zasięgowych" pasmach pokroju 700 MHz (niestety czekamy na uruchomienie sieci 5G w tym paśmie przez Exatela). Dopiero wtedy 5G zawita "pod strzechy", a z czasem - po upgrade'ach stacji bazowych - również na wyższych, a więc szerszych, a przez to pozwalających na większe "osiągi" pasmach (w tym we wspomnianym paśmie C, na którego aukcję wciąż czekamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

@Ramirezmnie zbawiło. Prędkość 200-300 Mbps i nielimitowane wideo.

@the cable guydzisiaj są to największe miasta bo w nich jest największy ruch. Za kilka lat będzie w mniejszych miescowościach.

Nie ciesz się na zapas. Te nielimitowane wideo może się skończyć z czasem.  Jak wchodziło 4G tez dawali abonamenty bez limitu. Jak się zrobiło popularne to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Musieli bo ludzie ściągali dane całą prędkością. W streamingu wideo przy 4K idzie max 20-25 Mbps i nadajnik się nie zapycha, przynajmniej mój 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie względem satelity ma ogromne znaczenie choćby z powodu tego iż powiadomienie na telefon przyjdzie minutę niemal przed golem..owszem można wyłączyć wszystko i ‚cieszyć’ się meczem..(Jeśli ktoś kupił telefon dla powiadomień a nie komunikacji ze światem to owszem może tak zrobić:)

a tak na poważnie nadal ogromna liczba ludzi nie posiada na tyle szybkiego internetu w domu by moc oglądać sport na żywo…mie zapominajm że jeśli ktoś ma rodzine to ta ta również może chcieć np odpalić Netflixa w 4K….grać online itp..

Także zwolennicy streamingu wszelkiej maści nie zapominajcie .. nie jesteście sami na świecie :)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Dla dostawców liczy się tylko trend i opłacalność. W USA i wielu europejskich krajach streaming już przebił tradycyjną telewizję. Kierunek jest więc oczywisty. Dla dostawców streaming jest też tańszy od telewizji satelitarnej, stąd pełno ofert IPTV i OTT. W Polsce już prawie 90% gospodarstw domowych ma dostęp do internetu szerokopasmowego. Także chyba wszystko jest jasne 😀

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 14:56, Wodnik Szuwarek napisał:

Dla dostawców liczy się tylko trend i opłacalność. W USA i wielu europejskich krajach streaming już przebił tradycyjną telewizję. Kierunek jest więc oczywisty. Dla dostawców streaming jest też tańszy od telewizji satelitarnej, stąd pełno ofert IPTV i OTT. W Polsce już prawie 90% gospodarstw domowych ma dostęp do internetu szerokopasmowego. Także chyba wszystko jest jasne 😀

Chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...