Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pawop napisał:

Byli chwile tylko w internecie, bo żaden operator na start ich nie udostępnił swoim abonentom.

Viaplay nie planuje kanałów linearnych.
 

 

@Pawop, mylisz się. Polecam przeczytać opublikowany dzisiaj w portalu wirtualnemedia_pl wywiad z Peterem Norrelundem, head of expansion & sport w NENT Group. Oto fragment wywiadu:

 

"(...) - Viaplay zaoferuje też linearne kanały telewizyjne? Wielu graczy z bibliotekami wideo na żądanie na to się decyduje. Chociażby Canal+, iPla, czy Player.

- Obecnie nie planujemy oferować linearnych kanałów telewizyjnych w Polsce.(...)"

 

Nie muszę Wam chyba tłumaczyć, że słowem-klucz jest tutaj słowo "obecnie"? :-)

Daj im czas, żeby się zderzyć w polskim rynkiem i wtedy sam zobaczysz jak zaczną wyrastać w platformach i kablówkach kanały Viasat Sport z dostępem m.in. do Bundesligi czy Premier League ;)

Pełny wywiad na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-jak-odbierac-w-polsce-sieci-kablowe-platforma-cyfrowa-ofera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Byli chwile tylko w internecie, bo żaden operator na start ich nie udostępnił swoim abonentom.

Viaplay nie planuje kanałów linearnych.
 

Nie trzeba długo liczyć żeby się doliczyć, że bez kanałów w TV poniosą na naszym rynku stratę. Faktów nie zmienią buńczuczne wypowiedzi niektórych użytkowników. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam cytat z artykułu dotyczącego konferencji PIKE. Chciałbym zadedykować go wszystkim tym, którzy wieszczą upadek telewizji satelitarnej :-)

Tak jak pisałem wcześniej, informacje o śmierci telewizji linearnej są zdecydowanie przedwczesne i nieprawdziwe. W kwestii transmisji sportowych streaming NIGDY nie pokona transmisji satelitarnej, o czym niebawem przekona się NENT ze swoim Viaplay ;)

 

 

"(...)Uczestnicy konferencji zastanawiali się na ile rosnące w siłę platformy OTT będą zagrożeniem dla tradycyjnej telewizji. - Telewizja liniowa chociażby przez to, że dużą jej część stanowią kanały newsowe i sportowe, nie umrze nigdy. To jest absolutnie niemożliwe. Opóźnienie technologiczne, które jest po stronie usług internetowych, nigdy nie pozwoli dostarczyć sygnału tak szybko jak drogą satelitarną. Najgorszą rzeczą, która spotyka użytkowników platform streamingowych jest opóźnienie. Kiedy sąsiad cieszy się z gola, to osoba odbierająca telewizję przez internet widzi dopiero zawodnika zbliżającego się do bramki. To dramat - ocenił Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Playera.(...)"

 

 

Źródło: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/temat-platform-streamingowych-i-konsolidacja-rynku-dominuje-podczas-konferencji-pike-menadzerowie-z-rynku-medialnego-nie-wierza-w-koniec-linearnej-telewizji?fbclid=IwAR0HSmHdeP-dCvSP9fMwu7RZYb-QMnYQgSb4-zgcBb88z6qkJLhm2hmGatU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie nie będzie miało większego znaczenia, ponieważ niektóre rozgrywki będą tylko w streamingu i sąsiad będzie miał ten sam sygnał.
Oczywiście część sportu będzie w TV otwartych, np. mecze reprezentacji. Telewizja linearna nigdy nie zniknie, ale jej udziały zmaleją.



...streaming NIGDY nie pokona transmisji satelitarnej
to się jeszcze zdziwisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,  że streaming pokona telewizję. I myślę, że może to nastąpić w ciągu najbliższej dekady.  

 

W Polsce wciąż jest problem z szybkim łączem internetowym,  czego sam doświadczam. Ale z roku na rok jest coraz lepiej. 

 

Czasy, kiedy czekało się na premierę filmową w CANAL+ o 21:00 albo polowało się w ramówce tv na dany film tylko po to by go nagrać i zobaczyć później - bezpowrotnie minęły. 

 

Teraz włączam kiedy chce i gdzie chce. I ta wygoda jest ogromną przewagą nad tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamil2505 napisał:

Ja taki "myk" robiłem jak miałem kiepski internet. 

Teraz jest już lepiej i dochodzę do wniosku, że w sumie dekoder z nagrywaniem nie jest mi potrzebny. 

W tym streamingu to mało co jest. Oglądanie nie kończy się na oglądaniu nowych filmów i seriali.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, przewaga streamingu nad telewizją linearną dotyczy tylko i wyłącznie tych programów, których pora nadawania jest nieistotna, tzn. filmów, koncertów części programów rozrywkowych (tych nienadawanych na żywo). Z kolei, transmisje sportowe na żywo, serwisy informacyjne, koncerty konkursowe, teleturnieje nadawane na żywo z telefonicznym udziałem widzów etc. etc. to już domena telewizji linearnej i tego streaming nigdy nie odbije. Oczywiście może próbować, ale bezskutecznie. Ktoś tutaj pisze, że sąsiad też będzie miał streaming i wówczas poślizg nie będzie się liczył - BZDURA! Choćby nawet stu sąsiadów miało Viaplay, nie zmieni to faktu, że transmisje Premier League u nich wszystkich będą opóźnione i to jest problem. Wejdę sobie np. na flashscore.pl podejrzeć wyniki pozostałych meczów i przy okazji dowiem się, że w meczu, który właśnie oglądam, zaraz padnie bramka? (sic!) :-)

Jestem gotów postawić nawet taką tezę, że streamingowe opóźnienie obdziera te transmisje z rangi premium, ponieważ nie po to się płaci tyle pieniędzy, żeby na Viaplay doświadczać tego samego efektu, co z randomowego streama w necie. W tym sensie, pod kątem transmisji sportowych, streaming NIE POKONA transmisji satelitarnej i z tego co widzę po komentarzach, niektórzy będą musieli się z tym pogodzić :D;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

@Ramirez a czego nie ma? 

Ja np. lubię oglądać TVP Historię, Kulturę, wiadomości, muzykę z lat 70,80 Co ten mityczny streaming, te VOD mi oferuje? Nic. każdy ma swoje upodobania. Niech sobie będzie. Mi to nie przeszkadza, ale nie lubię być uszczęśliwiany na siłę. Miałem netflixa kilka miesięcy do spółki to dziecko ze 3 bajki oglądało, ja może z dwa filmy zobaczyłem przez ten czas.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Choćby nawet stu sąsiadów miało Viaplay, nie zmieni to faktu, że transmisje Premier League u nich wszystkich będą opóźnione i to jest problem. Wejdę sobie np. na flashscore.pl podejrzeć wyniki pozostałych meczów i przy okazji dowiem się, że w meczu, który właśnie oglądam, zaraz padnie bramka? (sic!) default_icon_smile.gif

Takie opóźnienie nie będzie miało znaczenia dla 99% odbiorców, poza tym w kablu i na sat też masz sygnał opóźniony względem tego co się dzieje na boisku. Dla mnie wyimaginowany problem



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, CashBackPlease napisał:

Tak jak pisałem wcześniej, przewaga streamingu nad telewizją linearną dotyczy tylko i wyłącznie tych programów, których pora nadawania jest nieistotna, tzn. filmów, koncertów części programów rozrywkowych (tych nienadawanych na żywo). Z kolei, transmisje sportowe na żywo, serwisy informacyjne, koncerty konkursowe, teleturnieje nadawane na żywo z telefonicznym udziałem widzów etc. etc. to już domena telewizji linearnej i tego streaming nigdy nie odbije. Oczywiście może próbować, ale bezskutecznie. Ktoś tutaj pisze, że sąsiad też będzie miał streaming i wówczas poślizg nie będzie się liczył - BZDURA! Choćby nawet stu sąsiadów miało Viaplay, nie zmieni to faktu, że transmisje Premier League u nich wszystkich będą opóźnione i to jest problem. Wejdę sobie np. na flashscore.pl podejrzeć wyniki pozostałych meczów i przy okazji dowiem się, że w meczu, który właśnie oglądam, zaraz padnie bramka? (sic!) :-)

Jestem gotów postawić nawet taką tezę, że streamingowe opóźnienie obdziera te transmisje z rangi premium, ponieważ nie po to się płaci tyle pieniędzy, żeby na Viaplay doświadczać tego samego efektu, co z randomowego streama w necie. W tym sensie, pod kątem transmisji sportowych, streaming NIE POKONA transmisji satelitarnej i z tego co widzę po komentarzach, niektórzy będą musieli się z tym pogodzić :D;)

Internet 5G ma wprowadzić autonomiczne samochody, więc myślę,  że i z opóźnieniem transmisji sobie poradzi. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Beks napisał:

To nie jest fajne gdy sąsiad się cieszy z bramki a Ty masz dziesięć sekund opóźnienia transmisji.

 

Jeśli się ma takich sąsiadów. Jaki procent społeczeństwa ogląda te same ligi?

To jak wygranie w  totka wybrać mieszkanie/dom gdzie somsiad ogląda to samo co samemu sie ogląda :D

Ja ci coś napiszę z mojego podwórka/osiedla u mnie bardziej sie słyszy jak somsiedzi uprawiają "zapasy" niz Bundesligie i inne ligi 🤣

Krzyki tak ale te nie takie o jakich ty myślisz 😁

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Prasa, muzyka, filmy, książki, radio, telewizja. To wszystko już jest w internecie. Sieć 5G zmniejszy opóźnienia do tego stopnia, że chirurg za pośrednictwem robota będzie mógł przeprowadzić operację pacjenta znajdującego się na innym kontynencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najgorszą rzeczą, która spotyka użytkowników platform streamingowych jest opóźnienie. Kiedy sąsiad cieszy się z gola, to osoba odbierająca telewizję przez internet widzi dopiero zawodnika zbliżającego się do bramki. To dramat

Tego dramatu nie będzie jeśli ten "gol" będzie dostępny tylko w streamingu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...