Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że zbliża się bardziej upadek w ogóle telewizji linearnej, niż samej  satelitarnej, dopóki będzie TV linearna, będzie TV SAT.

A pokolenie obecnych 10- 30 latków więcej czasu spędza na oglądaniu rzeczy w internecie, niż w TV. Trzeba sobie jasno powiedzieć, przy tak dynamicznym rozwoju wszelkiego rodzaju serwisów VOD,  (Netflix, Amazon Prime, Hulu, Chili, HBO GO, MyCANAL) czy też platform video typu YouTube (Twitch, Mixer dla fanów gier) oraz wszelkiego rodzaju serwisów muzycznych (Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music) telewizja przestaje być atrakcyjna, bo pokazuje nam coś czego niekoniecznie chcemy. Wystarczy sobie popatrzeć jak została zmieciona "kultura" wypożyczania kaset VHS czy też płyt DVD z filmami lub tez jak drastycznie spada sprzedaż fizycznych płyt z muzyką.

Tak więc patrząc na rosnące koszty nadawania linearnej TV, można śmiało powiedzieć, że już rozpoczyna się powolny proces rozkładu małych stacji TV utrzymujących się z reklam. Reklamy i autopromocje stały się tak nachalne, że część woli już dopłacić te kilka złotych, aby ich nie widzieć, co w przypadku klasycznej TV nie jest takie proste.

Myślę, że w przeciągu 10-20 lat w linearnej TV zostaną tylko kanały dużych grup medialnych (TVN Discovery, TVP, Polsat, CANAL+ itd) a przede wszystkim kanały informacyjne, bo one jakby nie patrzeć najwolniej się przenoszą do "słuchanego/oglądanego" internetu.  (celowo pomijam tu strony internetowe serwisów WP czy ONET). Choć można już zaobserwować (jako wyjątek w Polsce) że portal Onet wyszedł przed szereg i nawiązał współpracę z Google, można już od pewnego czasu zapytać asystenta  "hej Google, zapytaj onet o wiadomości", a ten  natychmiast i bez denerwujących reklam sponsorów "przedstawi" nam najnowsze informacje. To jest oczywiście dość "kulawa" i raczkująca dopiero w naszym kraju forma, ale jakże ciekawa.

Internet " pozamiata telewizję" prędzej czy później, ale nawiązując do sedna tego tematu, telewizja internetowa czy kablowa będzie się coraz szybciej rozwijała w najbliższych latach, przegoni TV SAT ( o ile już tego nie robi), ale TV SAT będzie obecna,  bo nie dożyjemy czasów kiedy każdy dom będzie miał światłowód itp.  Już prędzej bym liczył na rozwój satelitarnego internetu, ale jak będzie z jego stabilnością i wydajnością możemy jedynie teraz gdybać. To tak na prawdę jedyna alternatywa dla dzisiejszej TV satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ramirez napisał:

Nie, tylko cześć nawiedzonych usiłuje zaklinać rzeczywistość i wszystkich zmusić na przejście do zacinającego się iptv.

 

Ta... ;). "AT&T Is Losing a TV Customer Every 10 Seconds & Comcast Loses 1.7 Subscribers Every Minute"

U nas ten trend powoli zaczyna być widoczny. I tu nie chodzi o samą telewizję satelitarną, a po prostu o tv linerną. IPTV ma rację bytu o ile oferuje catchup i inne zintegrowane usługi (tak jak np. HBO GO i Ipla na Evoboxie IP od CP).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ramirez napisał:

Nie, tylko cześć nawiedzonych usiłuje zaklinać rzeczywistość i wszystkich zmusić na przejście do zacinającego się iptv. Głównie z swojego lenistwa, bo nie potrafi zamontować anteny, szczególnie powszechne wśród młodego pokolenia.

Tak, tak. Naprawdę współczuję jak nie miałeś okazji sprawdzić legalnego IPTV i jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które to legalne IPTV? I gdzie to jest dostępne? I dam rade to oglądać na łączu 12 mega z dawnej neostrady używając jeszcze internetu?? No chyba nie. Nie uszczęśliwiajcie na siłę tych co nie mają świetnego internetu jak np. w blokowiskach dużych miast gdzie są dobre prędkości i jest w miarę tanio. Nie każdy ma tak dobrze. A z tego IPTV będę mógł sobie coś nagrać? Jak nie to dziękuję za takie coś.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-20 Mbps 5 lat temu w telefonie to miałem na 3G. A nawet 30 często. A dzisiaj na 3G to idzie z 5, na LTE z 2,3.  Jak gdzieś na wieś się pojedzie gdzie sieć nie obciążona to ze 30-40. Teraz zbyt lekką ręką rozdają duże pakiety internetu. Szczególnie w ofertach internetu mobilnego do modemu i sieci nie wyrabiają. Wtedy też zachwalano LTE jak to będzie dobrze, szybko itd a rzeczywistość nie była już taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przypominam sobie, żeby na 3G, nawet z HSPA+ było do osiągnięcia powtarzalne 20, nie mówiąc już o 30 Mbps ;).

Fakty są takie, że każda sieć poza Plusem wg. speedtestów (i to kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie, więc całkiem spora próbka) ma średnią prędkość pobierania powyżej 20 Mbps po LTE.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed refarmingiem Orange (jeszcze kilka miesięcy.temu) na HSPA+ bez problemu miałem stabilne 20-25 Mbps.

A ze średnimi prędkościami LTE to wiadomo jak jest. Jedna stacja wyciągnie 39 Mbps, druga 1 Mbps. Średnia wyjdzie 20 Mbps, ale połowa ludzi będzie wkurzona, bo nie będą mogli plynnie filmu obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ramirez napisał:

To które to legalne IPTV? I gdzie to jest dostępne?

IPLA, PLAYER+, pilot WP, PlayTV, Cyfrowy Polsat OTT i wiele innych.

 

1 godzinę temu, Ramirez napisał:

A z tego IPTV będę mógł sobie coś nagrać?

Owszem, na dysk szyfrowane jeśli dedykowany STB lub jako nPVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bugmenot napisał:

a 3G, nawet z HSPA+ było do osiągnięcia powtarzalne 20, nie mówiąc już o 30 Mbps ;)

Raz miałem tak będąc w szpitalu,że miałem BTS za oknem dosłownie i ponad 30 miałem.

1 godzinę temu, Ramirez napisał:

Nie uszczęśliwiajcie na siłę tych co nie mają świetnego internetu jak np. w blokowiskach dużych miast gdzie są dobre prędkości i jest w miarę tanio. Nie każdy ma tak dobrze.

Program POPC się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, djadijos napisał:

IPLA, PLAYER+, pilot WP, PlayTV, Cyfrowy Polsat OTT i wiele innych.

 

Owszem, na dysk szyfrowane jeśli dedykowany STB lub jako nPVR.

IPLE przerabiałem i jej pakiety. Zwykłe seriale  działają normalnie. Telewizja też do czasu, kiedy np nie ma meczu gdzie gra Lewandowski lub Milik. Wtedy to mam jedno wielkie buforowanie co kilka sekund. Przynajmniej tak miałem na wiosnę. Oczekiwałbym 100% niezawodności a tv satelitarna póki co mi oferuje to w 99,999% Wszystko ładnie działa nie licząc burzy czy ekstremalnej ulewy co się trafia z dwa razy do roku. Bardziej to jest przewidywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nieczęstygość napisał:

.....

Myślę, że w przeciągu 10-20 lat w linearnej TV zostaną tylko kanały dużych grup medialnych (TVN Discovery, TVP, Polsat, CANAL+ itd) a przede wszystkim kanały informacyjne, bo one jakby nie patrzeć najwolniej się przenoszą do "słuchanego/oglądanego" internetu.  (celowo pomijam tu strony internetowe serwisów WP czy ONET).

Myślę, że zapomniałeś o ogromnej ofercie programów sportowych a tych tak łatwo się nie przeniesie do internetu a i odbiorcy wolą dotychczasowe sposoby rozpowszechniania i oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie wejścia 5G to już żaden problem nie będzie...zresztą już w USA mnóstwo ludzi ogląda sport przez internet...od NHL po NBA..osobiście oglądam już mnóstwo piłki w UHD przez neta...a za 10 lat i sprzęt będzie pod to tworzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepaid mnie nie dziwi bo cenowo jest tragedia, chyba że coś zmienili ostatnio. A abonament to w sumie też nie. Syfiaste anteny sprzedają nieprzystosowane do odbioru i co druga płacząca osoba na facebooku pisze że rezygnuje bo jest gorsza pogoda i nie ma telewizji. Do tego podejście instalatorów, byle jak, byle szybciej. Byleby sygnał złapać jakikolwiek i dalej jedziemy...

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...