Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eurosport jak zawsze sprzedał sublicencję TVP, aby spełnić ustawowe wymogi dotyczące imprez sportowych na kanałach otwartych. Dziś może załatwialiby to w inny sposób, ale w czasach gdy nabywali prawa do Igrzysk TVP była w zasadzie jedyną telewizją skłonną na taki wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cytat

Telewizja Polska obszernie zrelacjonuje letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Na naszych antenach, w aplikacji mobilnej i TVPSPORT.PL będzie można zobaczyć wszystkie starty biało-czerwonych. Planujemy 350 godzin transmisji z najważniejszych sportowych aren.

https://sport.tvp.pl/43636988/tokio-2020-350-godzin-transmisji-jak-telewizja-polska-pokaze-igrzyska

Wydarzenie na żywo oglądać będzie można w TVP 1, TVP Sport i serwisie Tvpsport.pl.

TVP pokaże igrzyska dzięki sublicencji od Discovery, zakupionej w 2017 roku

https://www.press.pl/tresc/65418,igrzyska-olimpijskie-w-tvp-na-dwoch-antenach---bez-tvp-2

Zasadnicze pytanie - co  TVP pokaże online na tvpsport.pl? Czy tylko to co będzie równocześnie transmitowane w TV czyli na TVP 1 i TVP Sport czy też na tvpsport.pl będzie coś więcej, w szczególności występy Polaków, które nie zmieszczą się w TV. Informacja, że pokażą wszystkie starty biało-czerwonych sugeruje, że online będzie coś więcej.

 

Jedno jest pewne - na tvpsport.pl nie zobaczymy wszystkiego co będzie się działo podczas IO w  Tokio bo każdą minute rywalizacji podczas tegorocznych IO będzie mozna zobaczyc tylko w Eurosport Playerze.

 

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aboutreka napisał:

 

 

Zasadnicze pytanie - co  TVP pokaże online na tvpsport.pl? Czy tylko to co będzie równocześnie transmitowane w TV czyli na TVP 1 i TVP Sport czy też na tvpsport.pl będzie coś więcej, w szczególności występy Polaków, które nie zmieszczą się w TV. Informacja, że pokażą wszystkie starty biało-czerwonych sugeruje, że online będzie coś więcej.

 

Jedno jest pewne - na tvpsport.pl nie zobaczymy wszystkiego co będzie się działo podczas IO w  Tokio bo każdą minute rywalizacji podczas tegorocznych IO będzie mozna zobaczyc tylko w Eurosport Playerze.

 

To, co na TVP1 i TVP Sport. Do niczego innego nie będzie miał praw. Jakby miał prawa wyłączne to by walnęli 16 kanałów EBU jak kiedyś, a teraz niestety. Muszą się posiłkować 350 godzinami i 2 kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vinni napisał:

Eurosport jak zawsze sprzedał sublicencję TVP, aby spełnić ustawowe wymogi dotyczące imprez sportowych na kanałach otwartych. Dziś może załatwialiby to w inny sposób, ale w czasach gdy nabywali prawa do Igrzysk TVP była w zasadzie jedyną telewizją skłonną na taki wydatek.

Na dzień dzisiejszy niewykluczone że zdecydowaliby się puszczać najważniejsze wydarzenia igrzysk na... TVN albo innych kanałach naziemnych z ich portfolio. W sumie i tak ta olimpiada odbywa się albo nocą albo w porze "biurowej" kiedy TVN puszcza głównie powtórki.

2 godziny temu, szyzag123 napisał:

To, co na TVP1 i TVP Sport. Do niczego innego nie będzie miał praw. Jakby miał prawa wyłączne to by walnęli 16 kanałów EBU jak kiedyś, a teraz niestety. Muszą się posiłkować 350 godzinami i 2 kanałami.

Pewnie na czas olimpiady się pokuszę o Eurosport Player. Mam nadzieję że ceny nie podniosą. ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie EURO 2020 w TVP  ? Czy to najlepiej opakowany turniej w historii TVP jak zapowiadał Marek Szkolnikowski porównując swoją ekipę do Amerykańskiego dream teamu koszykarskiego z 1992 r. ? 

Marek Szkolnikowski dobrze zrobił idąc na współpracę z Kanałem Sportowym. Najlepsi eksperci to osoby wypromowane przez ten projekt , czyli Janusz Michallik, Rafał Gikiewicz, Piotr Nowak, Łukasz Gikiewicz , Borkowski. Fajnie, że postarano się o ekspertów dotyczących danego kraju : Gutka, Kuszczak(Anglia) , Tomasz Iwan(Holandia) , Arkadiusz Onyszko(Dania) , Ivica Vrdojlak(Chorwacja) , Jan Mucha( Słowacja), Inaki Astiz, Dominik Piechota(Hiszpania) , Wojciech Kowalewski(Rosja). Cześci ekspertów w ogóle nie widziałem jak np. pani Niny Patalon . Z tych programów porannych moim zdaniem najlepszy jest program Kanału sportowego "Mecz Dnia" . "Eurodebata" to po prostu kopia programu konkurencji . Generalnie nie mam czasu i możliwości oglądać tych programów, skupiam się na meczach. Dla mnie minusem jest brak studia w przerwie meczu w TV. Osobiście nie korzystam z alternatywnych źródeł komentarza czy transmisji 180  stopni . Jeśli korzystaliście to chętnie poznam wasze opinie. Na pewno jeśli chodzi o komentatorów to Szkolnikowski korzysta z błędów konkurencji i ten skład komentatorski jest lepszy niż trzy lata temu. Fajny duet stworzyli Borek z Węgrzynem, ale jak dla mnie komentatorem nr 1 jest Wolski- dostał raczej mecze przeciętnych drużyn, a potrafił je skomentować tak jakby komentował hit z grupy F . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wczoraj widziałem studio w przerwie w TVP 4K. Na żadnym innym kanale nie było.

 

 

Włączanie studia w przerwie, jak i transmisji 180 stopni dla tych co korzystają z przekazu naziemnego i mają HbbTV nie stanowiło problemu. Troszkę klików przyciskami na pilocie i od razu był widoczny przekaz. Jeszcze nie dali tam reklam, tak jak w aplikacji TVP Sport, zatem szybko można się było przełączyć, choć czasem serwery nie wytrzymywały obciążenia.

 

Co do samej transmisji 180 stopni. Żadna rewelacja i niepraktyczne.

Widok z górnej części stadionu, prawdopodobnie kamera zaczepiona na dachu stadionu nad jedną stroną trybun z oglądem całego boiska w dużym oddaleniu, bez komentarza. Wszedłem 2x może na tą transmisję zobaczyć z ciekawości.

 

Komentatorzy jak komentatorzy, studia prawie wcale nie oglądam, zatem czy to by byli Ci z Kanału Sportowego, czy inni, dla mnie bez różnicy :) Wystarczająco dużo samego meczu jest codziennie, na resztę szkoda czasu przy tak pięknej pogodzie :)

Czasami przy oglądaniu meczów, najlepiej włączyć dźwięk w Dolby Atmos bez komentarza. Na zestawie 5.1 dobrze to słychać.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie finał powinien skomentować duet Borek- Węgrzyn. Najlepszy komentarz jaki słyszałem w tym turnieju to z meczu Dania - Rosja. Ten duet świetnie oddał emocje.

W tym samym czasie duet Szpakowski-Juskowiak komentował drugi mecz tej grupy pomiędzy Belgią i Finlandią i komentarz beznadziejny usypiający, monotonny, bez emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on mnie wczoraj irytował.. Normalnie zawsze lubiłem Szpakowskiego, ale wczorajszy mecz to jakaś porażka w jego wykonaniu. Jeszcze się mecz nie zaczął a on już zaczął pleść farmazony.

Pomijam już pomyłki językowe, bo to akurat nie jest aż tak istotne, ale teksty typu:

- że Szwecja nie wyszła rezerwowym składem (no kto by się spodziewał) i to jest dla nas bardzo zła wiadomość :facepalm:

- powtarzanie w kółko, że "trzeba strzelić wyrównującą bramkę, ale remis nam nic nie daje"

- powtarzanie w kółko, że Szwedzi mieli dłuższy odpoczynek

- przypominanie dosłownie co chwila która już jest minuta i ile nam zostało minut na strzelenie gola

- a na koniec jeszcze stwierdzenie, że w sumie to my wygraliśmy tylko z Andorą, więc nie ma się co dziwić że nie potrafimy ze Szwecją :facepalm:

 

Panie Darku, kończ waść.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...