Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najgorszy jest Iwański. On wprost uwielbia uprzedzać fakty, na przykład: idzie atak, wchodzą w pole karne a on "czy będzie jeden zero??" albo "czy to będzie gol?". No kurczę chłopie, oglądaj dalej to się dowiesz a nie się głupio pytasz :facepalm:Podobne przykłady można mnożyć, strasznie mnie irytuje ten komentator.

Wolski jest bardzo dobrym komentatorem, ale faktycznie czasami też przesadza i drze się za bardzo. Ale to aż tak nie przeszkadza jak się człowiek przyzwyczai.

Borka i Szpakowskiego lubię, jednak najbardziej lubię słuchać Laskowskiego. Jeśli chodzi o eksperta: nie przepadam za Żewłakowem ani za Jackiem Zielińskim. Numer jeden to Kazek Węgrzyn, bardzo lubię też pana Strejlau. Podoliński też jak dla mnie ok.

Jest jeszcze jeden komentator, którego nazwiska nie mogę zapamiętać, on taki ma głos spokojny dość i nawet przyjemnie się go słucha. Wczoraj komentował mecz Walii z Turcją chyba.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię słuchać Kwiatkowskiego, jest u mnie na podium za Laskowskim i Szpakowskim - i fajnie, że dostał w końcu jakiś pierwszorzędny mecz (Anglia-Chorwacja), a nie tylko "drugą linię". Wolski odrobinę nie w moim klimacie, ale nie sposób go nie doceniać. Zawacki też jest spoko, chociaż za eurodebatę i plotę o olaniu przez sztab szkoleniowy Słowaków ma u mnie dużą krechę. Iwański i Borek na szarym końcu - strasznie mnie drażnią.

Jeśli chodzi o ekspertów - Podoliński super, Juskowiak mnie nie przekonuje, ale może musiałbym się bardziej wsłuchać. Węgrzyn to dobry ruch, podobnie jak kiedyś Mielcarski. I Kosowski też mocny. Kowalewski, Żewłakow i Strejlau na razie na minus, chociaż tego pierwszego nie chcę oceniać po jednym meczu. Zieliński nie podpasowuje mi głosem, ale przecież za to człowiek nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@Kosciuszkowiec ja nie miałem dostępu do Canal+ ale po meczach TVP i starych zapowiedzi to opinia 5+ głos porównania np "Teraz to on biegnie do Kamery..." i to  pożegnanie widzów jedynki to coś  dawno czegoś innego od innych komentatorów nie słyszałem.


A w jaki sposób on się pożegnał, bo nie wiem?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomo21 napisał:

Dla mnie najgorszy jest Iwański. On wprost uwielbia uprzedzać fakty, na przykład: idzie atak, wchodzą w pole karne a on "czy będzie jeden zero??" albo "czy to będzie gol?". No kurczę chłopie, oglądaj dalej to się dowiesz a nie się głupio pytasz :facepalm:Podobne przykłady można mnożyć, strasznie mnie irytuje ten komentator.

Wolski jest bardzo dobrym komentatorem, ale faktycznie czasami też przesadza i drze się za bardzo. Ale to aż tak nie przeszkadza jak się człowiek przyzwyczai.

Borka i Szpakowskiego lubię, jednak najbardziej lubię słuchać Laskowskiego. Jeśli chodzi o eksperta: nie przepadam za Żewłakowem ani za Jackiem Zielińskim. Numer jeden to Kazek Węgrzyn, bardzo lubię też pana Strejlau. Podoliński też jak dla mnie ok.

Jest jeszcze jeden komentator, którego nazwiska nie mogę zapamiętać, on taki ma głos spokojny dość i nawet przyjemnie się go słucha. Wczoraj komentował mecz Walii z Turcją chyba.

 

Mam podobną opinię o Iwańskim. Trudno mi to wytłumaczyć, ale jego głos jako komentatora bardzo źle mnie nastraja. Jest jakiś depresyjny, kojarzy mi się jakby ze złymi czasami. A były plotki, że planowano go na następcę Szpakowskiego kilkanaście lat temu. Na samą myśl, że mogło tak być robi mi się niedobrze.

 

Jeżeli chodzi o Wolskiego, to tutaj widać problem różnicy w jakości dźwięku oraz jego obróbki pomiędzy TVP a C+. Najbardziej to widać w przypadku Borka, który brzmiał inaczej w Polsacie i inaczej brzmi w TVP oraz C+ (tutaj różnica jest największa, w C+ głos jest bardziej "radiowy"). Wydaje mi się, że największa różnica jest w kompresji dynamiki. TVP ma chyba za wysoko ustawione górne poziomy dźwięku, przez co Wolski czy Laskowski wydają się za bardzo krzyczeć, a takich zarzutów nie było kiedy pracowali w C+. U Borka w TVP przy strzelonej bramce albo słychać lekkie zachrypnięcie albo głos jest delikatnie przesterowany.

 

Szpakowski, gdy ma tak ograniczone udziały w stosunku do lat, gdzie monopolizował wszystkie imprezy staje się całkiem znośny. Trudno go ocenić jednoznacznie źle. Ma jakąś iskrę bożą w głosie, gdy pada bramka, szczególnie gdy grają Polacy. Podejrzewam, że planują niedługo jego odejście, ale ja bym go jeszcze na trochę zatrzymał. Zresztą w jakimś sensie koncentruje i skupia większość krytyki wokół siebie. Jak odejdzie krytyka ta wyleje się na innych komentatorów. Syndrom znany ze szkół publicznych.

 

Z duetem Borek/Węgrzyn jest specyficzny problem. Mają podobny temperament, jest za mały kontrast pomiędzy nimi i trochę się to wszystko zlewa. A dodatkowo Węgrzyn ma duże "posiadanie" mikrofonu przez co komentarz wydaje się być przeładowany. Na nudną i nieudaczną polską ligę to się świetnie nadawało. Podejrzewam, że była tutaj nadzieja na powtórzenie sukcesu duetu Borek/Hajto, aby stworzyć para-legendarną parę. Fajnie by było, gdyby to wyszło, ale przy słabych wynikach kadry będzie to trudne, bo nawet jak para się ostatecznie ułoży, to i tak komentatorom też się dostanie.

 

11 godzin temu, Tomo21 napisał:

Jest jeszcze jeden komentator, którego nazwiska nie mogę zapamiętać, on taki ma głos spokojny dość i nawet przyjemnie się go słucha. Wczoraj komentował mecz Walii z Turcją chyba.

 

Sławomir Kwiatkowski

 

W czasach, gdy Lewandowski grał z Lechem w europejskich pucharach lubiłem komentarz Zawackiego. Później gdzieś w fazie grupowej zastąpili go Iwańskim i czar prysł, dobry wynik Lecha zresztą też.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wspominałem o tym, lecz przypomnę - Maciej Iwański komentatorem w piłce nożnej jest po prostu jednym z wielu i idzie mu tak średnio. Natomiast wkręcony jest mega w szczypiorniaka i naprawdę świetnie go komentuje i świetnie przekazuje podczas meczów emocje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tyrla napisał:

Ja się zastanawiam czy siatkarze na IO nie pobiją tego rekordu ;)

Mając na uwadze, że mecze Polaków będą często w godzinach pracy, to należy się spodziewać dużej oglądalności online. Na oglądalność online z pewnością duży wpływ ma fakt transmisji w czasie, gdy wielu Polaków jest w pracy i nie ma dostępu czy możliwości oglądania w TV.

Cytat

Terminarz meczów reprezentacji Polski – igrzyska olimpijskie Tokio 2021


– sobota 24 lipca Polska - Iran (godz. 12:40)
– poniedziałek 26 lipca Polska - Włochy (7:20)
– środa 28 lipca Polska - Wenezuela (9:25)
– piątek 30 lipca Polska - Japonia (7:20)
– niedziela 1 sierpnia Polska - Kanada (2:00)

 

Terminarz fazy pucharowej – igrzyska olimpijskie Tokio 2021


– wtorek 3 sierpnia, ćwierćfinały (godz. 2:00, 6:00, 10:00, 14:30)
– czwartek 5 sierpnia, półfinały (6:00 i 14:00)
– sobota 7 sierpnia, o 3. miejsce (6:30)
– sobota 7 sierpnia, finał (14:15)

https://sport.tvp.pl/54055660/tokio-2020-terminarz-turnieju-siatkarzy-kiedy-graja-polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...