Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Mateusz2006 napisał:

Informacja z wczoraj podczas meczu naszej kadry AD była tworzona przez zespół TVP a nie emitowana z PR1 Dlaczego? Ponieważ w Radiowej Jedynce była także relacja z meczu Słowacji z Hiszpanią. @Bartosz10 AD z radiowej jedynki jest emitowane gdy jest mecz w całość w radiu.

 

Podczas meczu Polski z Hiszpanią też była audiodeskrypcja tworzona przez dziennikarza TVP. Pamiętam, sam słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem meczu ze Szwecją, ale po tweecie Szkolnikowskiego raczej nie ma innej drogi, niż powolne wygaszanie Szpakowskiego, ew. ograniczenie go do minimum. Niestety, pan Darek jest legendą i tego mu nikt nie zabierze, ale jego czas już przeminął i chyba już czas zejść ze sceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kirk napisał:

Wydaje mi się, że pan Dariusz Szpakowski odejdzie niedługo na emeryturę, może po igrzyskach w Tokio, ale to będzie raczej jego własna decyzja z racji tego, jaką ma pozycję w Telewizji Polskiej, a jest tam legendą.

 

I chyba właśnie tak to będzie wyglądać. Podejrzewam, że ustalili ze Szkolnikowskim, że Szpakowski sam ogłosi swoje odejście i będzie to niedługo. Żeby nie było, że TVP zwolniła swoją legendę, tylko ona sama zdecydowała o przejściu na emeryturę. Zrobią osobny program jak z Szaranowiczem, gdzie prezes będzie miał kolejną okazję do autopromocji. Różnica będzie taka, że odejście nie będzie aż tak radykalne, czyli Szpakowski niekiedy będzie np. zapraszany do studia jako ekspert.

 

11 godzin temu, Tomo21 napisał:

Jak on mnie wczoraj irytował.. Normalnie zawsze lubiłem Szpakowskiego, ale wczorajszy mecz to jakaś porażka w jego wykonaniu. Jeszcze się mecz nie zaczął a on już zaczął pleść farmazony.

Pomijam już pomyłki językowe, bo to akurat nie jest aż tak istotne, ale teksty typu:

- że Szwecja nie wyszła rezerwowym składem (no kto by się spodziewał) i to jest dla nas bardzo zła wiadomość :facepalm:

- powtarzanie w kółko, że "trzeba strzelić wyrównującą bramkę, ale remis nam nic nie daje"

- powtarzanie w kółko, że Szwedzi mieli dłuższy odpoczynek

- przypominanie dosłownie co chwila która już jest minuta i ile nam zostało minut na strzelenie gola

- a na koniec jeszcze stwierdzenie, że w sumie to my wygraliśmy tylko z Andorą, więc nie ma się co dziwić że nie potrafimy ze Szwecją :facepalm:

 

Panie Darku, kończ waść.

 

Starałem się bronić trochę Szpakowskiego parę postów wcześniej, żeby go tak do końca nie przekreślać i zostawić mu jeszcze na trochę jakieś małe poletko. Ale chyba muszę zmienić zdanie, bo spadek formy jest bardzo widoczny i to z meczu na mecz. Redakcja TVP została bardzo solidnie wzmocniona, przez co ten kontrast jest jeszcze bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Starałem się bronić trochę Szpakowskiego parę postów wcześniej, żeby go tak do końca nie przekreślać i zostawić mu jeszcze na trochę jakieś małe poletko. Ale chyba muszę zmienić zdanie, bo spadek formy jest bardzo widoczny i to z meczu na mecz. Redakcja TVP została bardzo solidnie wzmocniona, przez co ten kontrast jest jeszcze bardziej widoczny.

Nie mogę pojąć jak przy 2:0 dla Szwedów ,mówić ze koniec meczu jak było tyle czasu ….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał rację, powiedział to co wszyscy (zdecydowana większość) uważała w tym momencie . Po meczu każdy jest mądry i pisze no jak ten Szpakowski mógł tak twierdzić.  Szpakowski wiedział jak Szwecja dobrze broni ,że w ostatnich sześciu meczach straciła 1 bramkę i nie było podstaw do optymizmu. Totalne no name na forach, tweeterach jedyne co potrafią   to obrażać Dariusza Szpakowskiego.  Dla mnie to legenda, to jego komentarz za dzieciaka zaszczepił do mnie miłość do futbolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 17:40, Bartosz10 napisał:

logo jest przezroczyste - może mniej jak było, ale dale jest w jakimś stopniu przezroczyste

Dzięki za wyjaśnienie. Swoją droga chodzą słuchy że ta zmiana dopisku "na żywo" jest robiona pod przyszłe loga TVP1, TVP2 i TVP3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 18:59, wislok napisał:

Miał rację, powiedział to co wszyscy (zdecydowana większość) uważała w tym momencie . Po meczu każdy jest mądry i pisze no jak ten Szpakowski mógł tak twierdzić.  Szpakowski wiedział jak Szwecja dobrze broni ,że w ostatnich sześciu meczach straciła 1 bramkę i nie było podstaw do optymizmu. Totalne no name na forach, tweeterach jedyne co potrafią   to obrażać Dariusza Szpakowskiego.  Dla mnie to legenda, to jego komentarz za dzieciaka zaszczepił do mnie miłość do futbolu. 

Ale człowieku on nie jest od przewidywania co będzie tylko od opisu sytuacji w danej minucie a nie on sobie przewiduję,że po meczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie winił Szpakowskiego akurat za to bo każdy normalny kibic myślał, że już po zabawie i to, że Polacy doprowadzili do sytuacji w której mieli jeszcze trochę czasu na trzecią bramkę to niezły szok. Można natomiast go winić za brak emocji w głosie, coraz bardziej przymulający komentarz i czasem nawet ciężko zrozumieć co gość mówi. Do niezliczonej liczby pomyłek już się każdy przyzwyczaił, a jak jeszcze jego kompanem na stanowisku jest Juskowiak to ten duet wypada po prostu tragicznie. Szkoda, bo TVP naprawdę zmontowało konkretną ekipę, przede wszystkim duet Borek & Węgrzyn i show jakie zrobili chociażby przy meczach Anglia - Szkocja czy Dania - Rosja, no kapitalnie się tego słuchało. Mati potwierdził, że jest najlepszym komentatorem w tym kraju a wybór Węgrzyna jako eksperta też jest trafiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FanMMA napisał:

Ale człowieku on nie jest od przewidywania co będzie tylko od opisu sytuacji w danej minucie a nie on sobie przewiduję,że po meczu..

Człowieku to nie jest komentator radiowy by opisywac mecz  przecież widzimy co się dzieje na boisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można bronić gościa,który merytorycznie jest przygotowany jak Janusz z knajpy i nawet nie potrafi czytać nazwisk..

Przecież to podstawa komentatora..

I te idiotyczne tłumaczenia wszystkiego tym,że jest legendą.. 

A tak w ogóle to od czego niby jest? XD

Żeby gadać jak było 30 lat temu? Hahah

Komentator jest od opisywania rzeczywistości,mówienia ciekawostek i budowania emocji a Szpakowski już nic z tego nie ma a w TVP jest co najmniej 6 lepszych komentatorów piłki od niego..

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FanMMA napisał:

Nie no porównywanie mnie do tego gościa to obraza :rofl:

 

Wybacz , tak mi się jakoś skojarzyło ;)

Pozdrawiam 

Edit:

Takie meczycho i Szpakowski z Juskowiakiem .... dramat 

Jak mnie pięć,  nie myli to w Fifie był/ jest duet Szpakowski/ Laskowski,  tyle , że zawsze gram z angielskim komentarzem 😁

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...