Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, DominoDoman napisał:

Tak, ale w tym wszystkim finał miał być pożegnaniem Szpaka i odbieranie mu go na 3 dni przed jest co najmniej żenujące. 

 

A jest gdzieś jakieś źródło potwierdzające, że miało to być pożegnanie Szpaka? Już od lat słyszę o zbliżającym się pożegnaniu Szpaka, a tu mijają kolejne mundiale, Euro i nadal komentuje. Nie zdziwiłbym się, gdyby to pożegnanie zostało znowu odłożone w czasie i skomentował kolejny mundial w Katarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tyrla napisał:

A Ja nadal nie rozumiem co ma wspólnego pokazywanie IO przez TVP, a "spór" między TVN a TVP ?

Jedynie to, że prawa do Igrzysk aż do 2024 albo 2026 nie pamiętam już na terenie Europy ma Discovery czyli właściciel TVNu, ale sublicencja jest od paru lat zakupiona przez TVP, więc na za 5 dwunasta średnio rozwiązywać umowę. Co innego rozmowa na temat następnych igrzysk. Ale SK usunęło tę wzmiankę o TVP już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek już podczas hejtparku dostał pytanie o finał i odpowiedział,że go nie robi, ale odpowiedział tak dziwnie. Tam musiała trwać zakulisowa gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery mogło też postawić sprawę prosto - Wy zostawiacie nas w spokoju, a my zostawiamy Wam Igrzyska. Strategia mocno ryzykowna, raczej wręcz niemożliwa do realizacji w obecnym stanie mediów w Polsce, ale przy otwartym konflikcie medialnym w ogóle by mnie nie zdziwiła, szczególnie że rząd nie miałby żadnych skrupułów, aby stosować jeszcze bardziej radykalne rozwiązania wobec innych.

 

Co do Szpakowskiego to jest to bardzo dobra decyzja - Gdybyśmy pracowali tak jak Szpakowski w swoich firmach to po kilku miesiącach (w optymistycznym wariancie) wylądowalibyśmy na bezrobociu. Nikt nie jest nieomylny, ale jeżeli komentator w każdym meczu rzuca gafami, widzi Maradonę zamiast Messiego, mówi o Norwegach, zamiast Duńczykach to... trzeba ze sceny zejść. Dawniej słynne "Szpaki" były nawet zabawne, dziś już najzwyczajniej w świecie irytują, bo są tak częste.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się buduje "gwiazdorski" skład to takie tarcia będą. Każdy z komentatorów z trójki: Szapkowski, Laskowski, Borek mógłby być liderem każdej stacji. A był przecież jeszcze Rafał Wolski. Osobiście uważam, że to dobrze, że będzie Mateusz Borek komentował.  Osobną kwestią jest to, że jeśli już przed turniejem było jasne, że Szapkowski ma komentować finał to odebranie go w tym momencie jest zagraniem niezbyt fair.  Pan Dyrektor niejako przyznał rację hejterom.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś walnął fejka, a wy to analizujecie ? Mowa o Igrzyskach. 

Co do Szpakowskiego to zaszczuto człowieka, to wielki triumf hejterów , tyle się mówi o hejcie w TVP po czym daje się im satysfakcję, upokarza się wieloletniego pracownika.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpakowski od lat zalicza zjazd i już dawno było wiadomo, że co raz słabiej się sprawdza, ale po co były te zapewnienia przed turniejem? Obiecali sobie panowie coś to powinny obie strony tego dotrzymać. Dla mnie taka decyzja jak z Brzęczkiem - niby dobra, ale czas niewłaściwy.

 

 

Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wislok napisał:

Ktoś walnął fejka, a wy to analizujecie ? Mowa o Igrzyskach. 

Co do Szpakowskiego to zaszczuto człowieka, to wielki triumf hejterów , tyle się mówi o hejcie w TVP po czym daje się im satysfakcję, upokarza się wieloletniego pracownika.. 

 

Jaki triumf hejterów? Od kiedy uzasadniona krytyka jest hejtem? Naprawdę nie idźmy w tym kierunku, bo za chwile za słowa krytyki będziemy ludzi palić na stosach. W jego sprawie widziałem wiele komentarzy, dobre 99% z nich nie były w żadnym stopniu hejtem, a w pełni uzasadnioną krytyką i stwierdzeniem faktu, że Szpakowski nie wie kiedy ze sceny zejść. Nikt nie zrobił mu tak dużej krzywdy jak on sam oraz kolejni dyrektorzy sportu w TVP. Miał możliwość odejścia w czasach, w których robił gafy, ale jeszcze jakoś się to wszystko trzymało kupy. Dziś nie da się go słuchać, w parze z Juskowiakiem powinni czytać dobranocki dzieciom, a nie komentować mecze. Jest on legendą polskiej telewizji, nikt mu tego nie zabierze, ale to smutne jak sam swoją legendę postanowił przyćmić swoimi występami, które trwają od wielu lat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te komentarze i one nie były krytyką , nie były merytoryczne i opinii nie zmieniam. 

Co do finału to wolałbym Laskowskiego , dużo lepszy od Borka w tym turnieju

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uważam, że jeśli chodzi o ludzi mediów z mojego pokolenia, mam chyba najlepsze relacje z Darkiem. Miałem i zawsze będę miał do niego wielki szacunek. Jest legendą i tą legendą pozostanie na zawsze. Powiem tak: bywały mecze, że i Cristiano Ronaldo nie wychodził na boisko, albo zaczynał na ławce. A to nie znaczy, że nie jest najlepszy. To mogę powiedzieć w odniesieniu do Darka Szpakowskiego.

https://sportowefakty.wp.pl/euro-2020-2021/948504/borek-jednak-skomentuje-final-euro-oto-co-ma-do-powiedzenia-dariuszowi-szpakowsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do igrzysk (odnoszę się do pogłosek jakoby Eurosport miał "zabrać" IO TVP ze względu na spory co do koncesji z KRRIT).

Uważam że na tegoroczne igrzyska na taki ruch jest już za późno (faktycznie, zapewne są kary za zerwanie takiej umowy, a byłoby ostro bo przecież już czas reklamowy jest sprzedawany).

Natomiast Discovery może z tego powodu nie sprzedać igrzysk zimowych w Pekinie (słyszałem że w tej sprawie nie ma żadnej umowy), a także kolejnych sezonów skoków narciarskich (o ile Eurosport sam przedłuży do nich prawa). Jeżeli Eurosport ma już prawa do IO 2024 i ewentualnie następnych edycji igrzysk (tego nie wiem), to może być tak samo.

To wszystko także bardzo zaboli TVP - choć w dłuższej perspektywie.

Pomyślcie jak rozeszła by się informacja że TVP traci skoki narciarskie i olimpiady? A gdyby jeszcze te imprezy pokazywał TVN (nie jakieś Metro które jest mało znanym kanałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że to biznes i TVP zapłaciła spore pieniądze za sublicencję, w ten sposób grupa Discovery odzyskuje część zainwestowanych środków. Tej kwoty nie uzyskałaby emitując Igrzyska w otwartym kanale. Bo tu tak to przedstawiacie jakby Discovery łaskawie podarowała prawa TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wislok napisał:

Dodajmy, że to biznes i TVP zapłaciła spore pieniądze za sublicencję, w ten sposób grupa Discovery odzyskuje część zainwestowanych środków. Tej kwoty nie uzyskałaby emitując Igrzyska w otwartym kanale. Bo tu tak to przedstawiacie jakby Discovery łaskawie podarowała prawa TVP. 

Dokładnie, Igrzyska nie są w dobrej porze, bo od 2 do 15, gdzie większość kibiców jest w pracy, dałoby radę na siatkówce albo lekkiej może, ale reszta raczej nieopłacalna. A w 2017 kiedy Discovery sprzedawało prawa TVP miało już Metro w naziemnej, więc widocznie bardziej opłacało im się sprzedać to TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mecze jakie pamiętam, to MŚ w 1982 roku, komentował je Jan Ciszewski, który w tym samym roku zmarł. W 1983 roku w tv pojawił się Dariusz Szpakowski. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że może już nie być jego komentarza. Też go nieraz krytykowałem, popełniał błędy, ale lubiłem słuchać jego komentarza i przez te prawie 40 lat po prostu się do niego przyzwyczaiłem. Przykro, że odebrano mu finał w ostatniej chwili, tak się nie robi. Jedno jest pewne, najwięcej meczów w swoim życiu obejrzałem z komentarzem D.Szpakowskiego i tak już zostanie. Powinnien na zakończenie skomentować finał IO w piłce nożnej.

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid1992 napisał:

Jaki brak szacunku? Jest ch*jowy to go odsuwa od najważniejszego meczu w tym roku. 

Dobra decyzja 

Bardziej chodzi o styl i czas, a nie o samą decyzję. Przede wszystkim zrobili błąd, że przed turniejem ogłosili komentatora finału. Gdyby się wstrzymali i teraz podjęli decyzję to nie byłoby smrodu. Z jednej strony cieszę się, że Borek wraz z Węgrzynem będą komentować finał, z drugiej nie zazdroszczę mu sytuacji, bo sympatycy Szpakowskiego będą mu zarzucać, że wygryzł legendę i pewnie sam "coś drążył", żeby wziąć finał. Poza tym w zespole pewnie też mogą być tarcia z tego powodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lokam napisał:

Powinnien na zakończenie skomentować finał IO w piłce nożnej.

Na igrzyskach będzie miał kajaki i wiosła - jego przedostatnim wyścigiem, a zarazem ostatnim z Biało-Czerwonymi, będzie finał kobiecej czwórki kajakarskiej. To byłby piękny finisz kariery, gdyby dziewczyny zdobyły złoto - ani Węgierki, ani Nowozelandki, ani inne rywalki nie odpuszczą łatwo, więc może być trochę emocji i oby happy end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to prawda, ale rewanżowy mecz Legia Warszawa - FK Bodo/Glimt skomentują Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. Nie wiem czy Węgrzyn zostanie na stałe w TVP Sport ? 

https://sport.tvp.pl/54764993/legia-warszawa-fk-bodoglimt-mecz-na-zywo-eliminacje-ligi-mistrzow-1-runda-transmisja-online-live-stream-14072021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...