Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewykluczone, że Wolski i Węgrzyn zostaną w TVP także po Euro.

Cytat

- Telewizja Polska jest magiczna. Kazimierz Węgrzyn, który był ikoną w Canal+, gdy dowiedział się, że będzie mógł komentować mecze na Euro, a zwłaszcza spotkanie reprezentacji Polski, to przez pierwsze pół minuty nie był w stanie nic powiedzieć, a potem prawie się popłakał ze wzruszenia. Powiedział, że to jego ogromne marzenie. To pokazuje, gdzie jesteśmy - mówi Szkolnikowski.

https://sportowefakty.wp.pl/euro-2020-2021/943423/euro-2020-w-tvp-komentuja-borek-laskowski-szpakowski-i-inni-marek-szkolnikowski-/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemek2892 napisał:

Zauważyliście że audiodeskrypcja to po prostu jest ścieżka dźwiękowa z radia polskie radio jedynka które ten mecz nadaje

 

Audiodeskrypcja była też udostępniona w przekazie TVP1 i TVP Sport w telewizji naziemnej. Natomiast ścieżka anglojęzyczna i bez komentarza były tylko w internecie oraz podobno w TVP 4K.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość obrazu w TVP 4K na plus. o niebo lepiej niż w FullHD TVP Sport. Ale .. nie mogłem skalibrować sobie HDR bo nie wiem ale chyba mecz nie obfitował w wspaniałe kolory itp? Najlepiej HDR się sprawdzi chyba gdy pojedynek meczowy rozgrywa się w słońcu a murawa jest wtedy jeszcze bardziej zielona.  

Wczorajszy mecz jakiś bez kolorów mi się wydawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas meczu nie było napisów na TVP1, TVP Sport i na stronie SPORT.TVP.PL. Pisałem do nich ale WP Poczta tego nie doręczyła.

Cytat

Dzień dobry państwu ja chciałbym zgłosić brak napisów dla niesłyszących w TVP 1, TVP Sport i w internecie przy meczu Walia- Szwajcaria. TVP 4K czasami zanika dźwięk na ścieżce Dolby D+.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kosciuszkowiec napisał:

TVP Sport podało na swojej stronie na FB adres mailowy do zgłaszania awarii technicznych: euro_2020.awarie@tvp.pl

 

"Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ nie znaleziono adresu odbiorcy (euro_2020.awarie@tvp.pl) lub odbiorca nie może odebrać wiadomości."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Wczorajsza sytuacja to były emocje, sami komentatorzy nie wiedzieli co mówić i oddali głos do studia, a studio musiało to ciągnąć do momentu jakichkolwiek informacji o stanie zdrowia Erkisena. To jest telewizja na żywo, dubla nie nagrasz. Pojawiły się emocje, taka sytuacja na boisku nie zdarza się często, było tylko kilka takich przypadków. Zarówno prowadząca jak i goście nie wiedzieli, jak się zachować w tej sytuacji.

 

A to, że p. Dekiert otwarcie wyraziła to, o czym myślało też wielu widzów przed telewizorami (fakt niefortunne zdanie o żałobie) to był spontan i przeprosiła za te słowa. Dla mnie temat zamknięty, Eriksen żyje, oby wrócił do pełni zdrowia, a wózek pod nazwą Euro w TVP niech jedzie dalej, wnioski redakcja na pewno wyciągnęła. Jednak nagonka i wulgaryzmy kierowane pod adresem p. Dekiert są nie na miejscu. Niech Ci wszyscy krzykacze próbują się postawić na jej miejscu, zapewne sami wydusiliby z siebie podobne słowa, myśląc, co dalej z Euro.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

Jednak nagonka i wulgaryzmy kierowane pod adresem p. Dekiert są nie na miejscu. Niech Ci wszyscy krzykacze próbują się postawić na jej miejscu, zapewne sami wydusiliby z siebie podobne słowa, myśląc, co dalej z Euro.

Sam fakt wściekłej reakcji w mediach społecznościowych pokazuje, że każdy z tych ludzi nie potrafi panować nad emocjami i w roli prowadzących nie zachowaliby się lepiej. Także p[beep]niały kotły garnkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Lukop , nie ogladam tego całego Euro, ale czytając twittera, natrafiłem na komentarze "dziennikarzy" i ekspertow piłkarskich, które były nie na miejscu. Nie należy winić pani Dekiert, tylko reżyserię studia. W takich chwilach emocje biorą w górę. Na szczęście nie doszło do tragedii, jak to miało miejsce w trakcie Tour de Pologne sprzed dwóch lat.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pani Sylwii mówiła wczoraj że to "porozrzucane" Euro po różnych miastach to wina pandemii. Tyle że taka formuła to była ustalona na długo przed pandemią. Ktoś może to potwierdzić bo nie oglądałem a taki wpis znalazłem gdzieś w necie.
Potwierdzam tak powiedziała a nie była to jedyna głupota z jej strony. Ona nie ma pojęcia o sporcie, a na portalu WM w komentarzach jest informacja dlaczego pracuje w TVP Sport.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że to przez pandemię to mówił Onyszko.
Dekiert nie ma co bronić, emocje emocjami, ale ona się nie zna, gada takie kocopoły, że ciężko się tego słucha, a to o żałobie to już było przegięcie. Jak ktoś się nie nadaje do tej pracy, to niech się nie pcha na wizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy teraz o tym, co było wczoraj w TVP i nie ma potrzeby tu wywoływać Polsatu, to po pierwsze. Po drugie - inna jest skala, jeśli coś się dzieje w kanale kodowanym, a inna, jeśli idzie to w ogólnodostępnej stacji podczas jednej z najważniejszych imprez sportowych w roku.

 

Co do samej sytuacji to powiem tak - nie da się przygotować na tak dramatyczne zdarzenia. Tego się nie przewiduje. Dla załogi TVP Sport było to faktycznie spore wyzwanie, z którego wyszła ona nie całkiem obronną ręką. Tutaj już wchodzą w grę emocje i to też pewnie z tego powodu Dekiert zaczęła wątek żałoby, którego moim zdaniem w tym momencie nie powinna poruszać, ale dobrze, że przyznała się potem do błędu i już na spokojnie na Twitterze przeprosiła. W takich sytuacjach generalnie spore zadanie ma wydawca studia, który powinien to koordynować, podpowiedzieć do słuchawki, o czym teraz wspomnieć i tak dalej. Trzeba też pamiętać, że nie da się tego typu sytuacji ograć na zasadzie "puścimy reklamy", bo bloki są ściśle ustalone.

 

Moim zdaniem najlepiej sobie poradził Mateusz Borek, powiedział praktycznie to, co powinno się w takim momencie powiedzieć, bez zbytniego meandrowania.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...