Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za podniesienie do jakości HD TVP Kultura, kanał TVP Dokument HD , niezłą  aplikację  TVP Sport i umożliwienie na szeroką skalę dostępu do imprezy sportowej w 4K. Tak należą się brawa :-).

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o polityce. Piszę tylko, że to nie zasługa Kurskiego, któremu bijesz brawo. Owszem. Trzeba przyznać, że pod obecną ekipą kanał sportowy wygląda znacznie lepiej (czego nie można powiedzieć o innych działaniach TVP, ale to temat na inną dyskusję). Ale też trzeba pamiętać, że mają dodatkowy zastrzyk kasy (którego nie wypracowali, ale otrzymali z NASZYCH kieszeni). To mogą się bawić. Dodatkowo wiele transmisji niszowych sponsorują spółki skarbu państwa. Więc koło się zamyka. Dzięki temu TVP Sport wygląda znacznie lepiej i jest też dostępne naziemnie. Ale to dobrze, bo tak powinna być misja mediów publicznych. By oprócz ważniejszych imprez, pokazywać te, których nie chcą nadawcy prywatni (np. lekkoatletyka). Szkoda, że cała TVP nie może się tak dobrze rozwijać jak ich cześć sportowa :)

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, muza_tv napisał:

Dla Kurskiego? Raczej dla społeczeństwa, z pieniędzy którego (2 mld z podatków) TVP ma kasę na takie rzeczy.Dostaje kasę z budżetu to wydaje, by wlaśnie zgarniać "brawa" i ludzie mówili, jakie to TVP jest super. Mimo, że nie jest :D

 

 Byli tacy co też mieli finansowanie i za mecze polskich siatkarzy gdzie zdobywali medale trzeba było płacić komercyjnej stacji. Można nie lubić tej władzy, ale trzeba przyznać ze w telewizję i polski sport w niej inwestują bardzo dobrze.

 

Podatki płacisz tak czy siak, a rząd może wydać je na wiele sposobów. Propagandy oglądać nie musimy, ale na kanałach tvp mamy wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, muza_tv napisał:
 
 

Dla Kurskiego? Raczej dla społeczeństwa, z pieniędzy którego (2 mld z podatków) TVP ma kasę na takie rzeczy.Dostaje kasę z budżetu to wydaje, by wlaśnie zgarniać "brawa" i ludzie mówili, jakie to TVP jest super. Mimo, że nie jest :D

To nie społeczeństwo decyduje, na co i w jaki sposób są wydawane te pieniądze. Osobiście uważam, że media publiczne, w zamian za pieniądze z budżetu nie powinny nadawać reklam, ale trzeba zauważyć, że stacje prywatne też dostają pieniądze od społeczeństwa, tyle że z reklam itp. 

Logo wygląda ładnie na ekranie, choć dla mnie trochę kuriozum, że proces tworzenia loga polegał na tym, że ktoś sobie napisał z dużych liter nazwę stacji :D. To wygląda trochę jak napis "SILVER TV" na Antena HD, może czcionką się różni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to wcale nie jest taki super kanał sportowy jak tu sobie wmawiacie. Wiele transmisji w ramówce jest na zasadzie sublicencji. Sukcesy Polaków w różnych dyscyplinach głównie przychodzi ogladać na komercyjnych stacjach. Na przykład, mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Pamiętną wygraną Kwiatkowskiego transmitował u nas Polsat, zaś samymi prawami do MŚ tvp zainteresowało się jakiś czas po tym wydarzeniu. Jest masa podobnych przykładów, ale szkoda mi czasu, by je wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Solderowy123 napisał:

A moim zdaniem to wcale nie jest taki super kanał sportowy jak tu sobie wmawiacie. Wiele transmisji w ramówce jest na zasadzie sublicencji.

Ale jakie znaczenie dla widza ma to, że transmisja jest na zasadzie sublicencji? Tym bardziej jeśli kanał jest FTA a transmisja nie jest w żaden sposób wybrakowana, okrojona itd.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jak będą IO które TVP wykupiło sublicencje od Discovery to i tak będę oglądał siatkarzy na TVP, bo te kanały mam w naziemnej. Reszta mnie nie interesuje. Płacę abonament RTV to wymagam od TVP pokazywania najważniejszych rzeczy. A czy to jest sublicencja czy nie to już nie mój problem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Nie sympatyzuje z opcją polityczna TVP , ale za Kurskiegi sport się rozwinął w TV. Do tego nowinki : 4K, aplikacja itd. Trzeba przyznać, że ma łeb jak sklep ;) Kiełbasa wyborcza przyniesie efekty.

TVP rozwijała się także za poprzedniego prezesa.

Przypomnę przejście z etapu analogowego na cyfrowy, to potężna operacja logistyczna i finansowa, uruchomienie TVP 1 oraz TVP2 w HD, wydzielenie z ośrodków regionalnych i utworzenie odrębnego kanału TVP Info. Powstała pierwsza aplikacja HbbTV. Powstał też TVP Sport, aczkolwiek zapewne ze wzgl. na finanse i drogie prawa sportowe zapadła wówczas decyzja o zarabianiu od gniazdka. Powstało też kilka kanałów tematycznych jak TVP Kultura, TVP Historia.

A w okresie o którym piszę nie było co roku dodatkowo 2 miliardów pomocy publicznej.

Zatem brawa należą się generalnie za rozwój w ostatnich kilkunastu latach ;)

A że mamy postęp technologiczny to naturalne jest iż kolejnym etapem jest 4K.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Zatem brawa należą się generalnie za rozwój w ostatnich kilkunastu latach ;)

A że mamy postęp technologiczny to naturalne jest iż kolejnym etapem jest 4K.

Racja , ale dla przeciętnego zjadacza chleba , liczy się tu i teraz.

Nikt nie pamięta co było za poprzedniego prezesa. Dobrze , że sport jest rozwijany w TVP , bo Zenków to ja nie trawię.

Co co mojej osoby, to jedynie właśnie sport w publicznej TV oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kingofsouth napisał:

Dobrze , że sport jest rozwijany w TVP , bo Zenków to ja nie trawię.

Co co mojej osoby, to jedynie właśnie sport w publicznej TV oglądam.

Tak samo mam ja. TVP SPORT jest trochę oddzielnym bytem mediów publicznych. Tu wszystko idzie do przodu. I co ważne jest w dvbt

 Minus to utrata praw wta akurat jak jest Iga.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kocik89 napisał:

 Minus to utrata praw wta akurat jak jest Iga.

Czy Ja wiem czy to taki minus ;) Prawa do WTA najprawdopodobniej wzrosły 2-3 razy, a i tak C+ pokazuje większość meczów na swojej stronie internetowej, mając więcej kanałów niż osamotniony TVP Sport :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

To się nazywa tempo, CANAL+ niech się uczy :D

Mogłoby jeszcze pojawić  się 50 fps :-) 

Co prawda jakiegoś efektu komety nie widzę i poprawny jest obraz.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sport.tvp.pl/54235469/tvp-sport-w-aplikacji-na-telewizory-smart-tv-mecze-euro-2020-za-darmo-tizen-webos-android

 

Ktoś z posiadaczy LG może mi napisac jak mam tą apkę znaleźć? W moim LG Content Store jest tylko tvp.pl vod..

 

Edit: sprawa wyjaśniona,na starszych wersjach webOS nie ma tej aplikacji

 

 

 

 

Edytowane przez levybydg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...