Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

jestem posiadaczem Cryptoboxa 752 od jesieni ubiegłego roku i chciałem zdecydowanie odradzić zakup tego dekodera. Nie dość, że ma archaiczny system kodowania gdzie nagrany program można zgrać tylko przy użyciu śmiesznego dziadowskiego oprogramowania to ma jeszcze pewien komiczny bug w postaci zapier...cego zegara, który w jedną minutę robi chyba ponad 60 sekund. Tzn. co najmniej raz w tygodniu, niezależnie od ustawień czasu muszę nastawiać godzinę, ponieważ po kilku dniach okazuje się, że dekoder przyspieszył o 3 lub 5 minut. Następnego dnia po ustawieniu jest już minuta do przodu, za dwa dni trzy, za pięć dni pięć itd. Jeśli nagrywa się program i przez niedopatrzenie nie ustawisz ponownie czasu systemowego w dekoderze to okaże się, że nagrywanie wyłączyło się zbyt wcześnie i prawie zawsze czegoś brakuje. Naturalnie nie ustawiam timera z odpowiednim zapasem, bo żal mi miejsca na dysku a z drugiej strony świadomość dłuższego czasu dekodowania sygnału na PC przyprawia mnie o spazmy. Co za [beep]!

Przez kilka lat byłem szczęśliwym posiadaczem taniego dekodera Dyon Raptor. Nagrywał zdekodowany sygnał w pliku ts ze wszystkich zakodowanych kanałów, tak więc na PC pozostała tylko obróbka. Niestety, zachciało mi się zaktualizować oprogramowanie i przestał działać. 

Wydałem na niego 50 zł, w przeciwieństwie do [beep] słowackiej produkcji za złotych 300!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem co jest ale od pewnego czasu gdy przełączę na kanał TVP 1 to box się wyłącza i komunikat "moduł usunięty". Za chwilę komunikaty inicjalizacja i uwierzytelnienie urządzenia oraz moduł działa poprawnie, ale tak jest kilka razy za nim ukaże się obraz. Na innych kanałach to się nie dzieje, kanał z transpondera 11449/H/27500. Moduł Cyfrowego Polsatu. Mam też model CB 652 Combo, na tym modelu jest wszystko w porządku, co to może być za przyczyna?

 

Zapomniałem dodać że na kanale TVP 1 z NTC tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od momentu przejścia z karty Cameleon na moduł CI+ ECP w platformie Canal+.

Co zaobserwowałem, to restarty całego tunera pojawiają sią na kanale Discovery HD oraz TVP1 HD (czasami jest to co 30 min, a czasami co 8 min.) i co ciekawe na innych programach z tego samego transpondera (11449 H) Romanse TV i nSport+ już tych restartów nie ma.
Sprawdzałem też ten drugi przekaz TVP1 HD i również są restarty choć jakby rzadziej.
Najwyraźniej jest coś dodatkowo wysyłane na tych programach (jakiś EMM) z czym moduł, a w zasadzie nie moduł tylko oprogramowanie tunera odpowiedzialne za pracę gniazda CI+, nie radzi sobie prawidłowo i traktuje jako błąd i następuje restart.
Pozostaje "cisnąć" producenta aby poprawił firmware dla CR752.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy soft patch.
 

Cytat

 

- działa wszystko co ma działać
- jeden minus ,to lista wgrana ,robiona na poprzednim SW jest porozwalana ,nie trzyma kolejności kanałów
- listę należy poukładać w edytorze ,kolejność kanałów w grupach ,zależy od ułożenia kanałów na liście głównej
- nazwy fav ,należy dodać w tunerze ,dodawanie w edytorze nic nie da

Wszyscy ci którzy posiadają Cameleony i moduł CI+ mogą testować
Na SW pod karty w slocie trzeba jeszcze poczekać ,ale już coś drgnęło i jest nadzieja ,że będą działać jak wcześniej.

 

http://www.satedu.2ap.pl/download/file.php?id=8949

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek6680t napisał:

Są nowe SW dla Cryptoboxów ,dobrze by było je przetestować ...

 

Po wieczorno nocnych testach.

Jeżeli chodzi o współpracę z modułem CI+ ECP z kartą Cayman, to brak poprawy w działaniu.

1. Dalej występują restarty tunera na kanale Discovery HD (11449 MHz)

2. Nagrywanie z pozycji timera nadal nie działa poprawnie (działa tylko wtedy jeżeli nagrywanie ma być z kanału, który aktualnie jest / był oglądany, jeżeli nastąpi zmiana kanału do nagrywania to nagrywa się zakodowany materiał). Tak samo przy timeshift, cofnięcie nagrania powoduje od tego momentu nagrywanie zakodowanego materiału.

 

Na plus, kanały przełączają się jakby szybciej i płynniej (brak pikselozy przy zmianie kanału).

Testy na nowo wgranym sofcie, przywrócenie nastaw fabrycznych + fast scan NC+. (żeby nie było, że stara lista coś psuje).

Prośba do @tomek6680t , jeżeli masz kontakt do tych możnych co w tym grzebią to pociśnij ich trochę :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zabezp napisał:

 

Po wieczorno nocnych testach.

Jeżeli chodzi o współpracę z modułem CI+ ECP z kartą Cayman, to brak poprawy w działaniu.

1. Dalej występują restarty tunera na kanale Discovery HD (11449 MHz)

2. Nagrywanie z pozycji timera nadal nie działa poprawnie (działa tylko wtedy jeżeli nagrywanie ma być z kanału, który aktualnie jest / był oglądany, jeżeli nastąpi zmiana kanału do nagrywania to nagrywa się zakodowany materiał). Tak samo przy timeshift, cofnięcie nagrania powoduje od tego momentu nagrywanie zakodowanego materiału.

 

Na plus, kanały przełączają się jakby szybciej i płynniej (brak pikselozy przy zmianie kanału).

Testy na nowo wgranym sofcie, przywrócenie nastaw fabrycznych + fast scan NC+. (żeby nie było, że stara lista coś psuje).

Prośba do @tomek6680t , jeżeli masz kontakt do tych możnych co w tym grzebią to pociśnij ich trochę :)

Ten nowy moduł CI+ ECP działa na tych tunerach (posiadam dwa 652 i 752), bo mocno się zastanawiam nad wymianą karty na ten nowy moduł. Na tą chwile i tak nie mam TV 4K, ale myślę że za rok lub dwa mam zamiar kupić taki to wtedy będę już szukał który taki moduł obsługuję i wtedy sprawa będzie załatwiona.  Tylko chodzi mi o potwierdzenie działania. Z góry dziękuje.i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...