Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wskazówki. U kolegi "untaztood" moduł działa poprawnie i jak pisze na dwóch tunerach to jest bardzo optymistyczna wiadomość. Co do do problemów kolegi "zabezp", kanału Discavery nie oglądam, także na niego przełączać nie będę, byle by inne kanały z tego transpondera działy poprawnie. Nagrywam bardzo sporadycznie i nawet gdy bym coś chciał nagrać to mogę zostawić na przedmiotowym kanale. Myślę, że moduł i tak jest lepszą opcją niż dekoder wifibox+, który testowałem przez tydzień i ten dopiero dekoder się zawieszał co chwile. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym forum pojawił się dzisiaj taki wpis

Cytat

Jest już prawie gotowa poprawka pod moduł ECP i jeśli do piątku się uda, dostaniemy ją.
No, coś się dzieje.
Mają ponoć działające dane z ECP wyciągnięte z androida i teraz konwertują je pod procek z CR.
Jeżeli chodzi o polskie seca czy 1813, to też się nad tym pochylili.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, untaztood napisał:

... Dzisiaj jeszcze pomęczę to Discovery....

 

Też dzisiaj sprawdzałem i również jest dobrze (soft 1.15.21892) , a w niedzielę do południa jeszcze były restarty.

Wygląda na to, że operator przestał coś tam puszczać na tym kanale i na razie jest dobrze ale jak długo tego pewnie nie wie nikt.

Dodam tylko, że jeszcze jakieś dwa tygodnie temu takie restarty były również na TVP1 HD i też samoistnie ustały, pozostając na Discovery.

Wczoraj raz zrestartował mi się na Superstacji (często nie oglądam długo tego kanału, to ciężko mi powiedzieć czy jest to regularne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie softy to jakaś masakra, nie da się oglądać. CB chodzi na 20433 ale znowu są restarty, nie mogę wsadzić starszego softu np.20092, komunikat po ustawieniach fabrycznych "Nie udane". Chciałem sprawdzić czy też będą restarty. Czy jest jakiś dobry konkretny pach???

Gdzie takowy pobrać, wie ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rób ustawienia fabryczne po każdym wgraniu softu. Ja tak robiłem i nie widziałem żeby coś źle działało. Chyba że istnieją jakieś rożne wersje tego cryptoboxa 752. Mój kupiony był w lipcu 2018. Może ten co masz to jakiś późniejszy i ma jakieś zmiany konstrukcyjne co do pierwszych modeli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię, robię ustawienia, jakiś czas było OK i znowu klapa.Mój CB kupiony w maju 2018 r. Mam też model 652 na nim jest w porządku.

Nareszcie soft wsadzony po sześciu próbach, ale nie ma pogody. I jeszcze taki mankament, wyłącznik czasowy ustawiony na tv wyłączał tv i dekoder, tak samo pilot  tv wyłączał oba urządzenia, następnie pilot dekodera włączał obydwa urządzenia teraz nie ma tych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emeryt napisał:

I jeszcze taki mankament, wyłącznik czasowy ustawiony na tv wyłączał tv i dekoder, tak samo pilot  tv wyłączał oba urządzenia, następnie pilot dekodera włączał obydwa urządzenia teraz nie ma tych opcji.

Funkcja CEC jest tylko w softach patch. A jeżeli masz takowy, to trzeba ją skonfigurować (Menu > Ustawienia systemowe > CEC). Nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo jestem teraz 60 km od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 21:12, emeryt napisał:

... Chciałem sprawdzić czy też będą restarty. Czy jest jakiś dobry konkretny pach??? ...

 

Obecnie na wszystkich softach CR 752HD przy współpracy  z modułem CI+ ECP  restartuje się na różnych kanałach.

Od kilku dni przestał restartować na Discovery HD ale dla odmiany zaczął na TVP 2 HD, TVP HD.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wczoraj zaskoczył. Gdy się obudziłem, dekoder i TV były wyłączone. Zrobiłem kilka prób i jest OK. Ale oglądałem wieczorem TVP Historia i CB się wyłączył, po chwili było bootowanie, ale obraz nie wyskoczył. Tak było około minuty. Przełączyłem na inny kanał i wrócił do normy. TV to Thomson UC6306 4K. Zrobię też próbę na modelu UZ 7766 4K 3D. Te CB 752 to jakieś dziwne modele. U mnie nie przyjmuje starszego softu 20092, funkcja CEC nie działała, nastąpiło samoczynne jej włączenie. Cud.

Edytowane przez Barti
Poprawiawiono fatalną interpunkcję w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety co raz częściej pojawiają mi się restarty z modułem C+ CI ECP. Co ciekawe na jednym tunerze częściej, na drugim rzadziej.
I to nie tylko na TVP1, czy Discovery.
Było jakiś czas dobrze, teraz zaczyna się kaszanić. Wgrałem najnowszy soft, z początku września, ale nic nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to bliźniaczy model, sądząc po numeracji. I pewnie te same osoby robią oprogramowanie. To czego innego bym się nie spodziewał. Mam tego 752 i nigdy mi się nie restartował, ale nie mam Cyfrowego Polsatu. To ciężko mi powiedzieć, czego to wina.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ramirez napisał:

... Mam tego 752 i nigdy mi się nie restartował, ale nie mam Cyfrowego Polsatu. To ciężko mi powiedzieć, czego to wina.

 

Prawdopodobnie wina błędnej współpracy z modułem CI+.

Jak używałem karty Cameleon w czytniku tego tunera to również nigdy nie miałem restartu, a odkąd mam Caymana w module to bardzo często się resetuje na różnych kanałach.

Najgorsze jest to, że producent całkowicie to olewa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zabezp napisał:

 

Prawdopodobnie wina błędnej współpracy z modułem CI+.

Jak używałem karty Cameleon w czytniku tego tunera to również nigdy nie miałem restartu, a odkąd mam Caymana w module to bardzo często się resetuje na różnych kanałach.

Najgorsze jest to, że producent całkowicie to olewa.

Też miałem w nim caymana z modułem nagravision ale krótko ze 3 miesiące w 2018 roku i było ok poza nieszczęsnym nagrywaniem którego nie było z modułu. Wtedy kupiłem inny tuner a dopiero później wydali poprawiony soft który umożliwiał te nagrywanie. Wtedy to miałem nerwy że się w koszty wpędziłem. A teraz leży niezbyt potrzebny podłączony pod drugi telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie resety także występują, głównie na TVP1, TVP2, PULS, Nat. Geog. Channel. Ostatnio oglądam MTV 90 i też się czasami resetuje. Nie zauważyłem w ogóle resetów na wszystkich HBO i Canal+ ani na Polsacie.

Mam jeszcze jeden problem. Mam 752 Combo i antena naziemna jest podłączona najpierw do Cryptoboxa, a potem wychodzi do rozgałęźnika i idzie do trzech telewizorów. Czasami jest tak, że całe DVB-T bardzo się zacina na wszystkich telewizorach, nawet jak tuner jest włączony na odbiór SAT. Dopiero po włączeniu listy kanałów z DVB-T zacinki ustają. Czy Cryptobox tak tłumi sygnał naziemny na wyjściu gdy nie jest włączony na DVB-T? Oczywiście cała instalacja antenowa jest sprawna w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...