Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Cryptoboxa 752 i śmiga aż miło. Na początku miałem problemy bo coś oprogramowanie szwankowało niewiadomo dlaczego, ale teraz jest super.

Dekoder ma wprowadzoną możliwość odbioru tv kablowej (nie testowałem bo nie mam), kodeków też nie testowałem bo nie mieszkam ani blisko Czechów ani Ukrainy, na dniach przestawię antenę na 16E to potestuję Antiksat z nowym kodekiem.

Odbiera mi pięknie z 10 satelitek. Podobno chodzą moduły NC+ (wszystkie).

Jednym słowem uważam, że jest to obecnie najsolidniejszy odbiornik w swojej klasie cenowej, wymiata wszystkie inne. Jest tak samo solidny jak Cryptobox 652 HD, którego mam w domu 2 egzemplarze (chętnemu mogę odstąpić jedną sztukę - jest jeszcze ze 2 miechy gwarancji).

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie udzielamy informacji dot. nielegalnych form odbioru - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie modelu 752.

Jak wygląda pasek informacyjny u dołu ekranu wciskany przyciskiem "info"?

W modelu 652 wydaje mi się trochę niewyraźny z dalszej odległości (zbyt mała czcionka).

Może kolega załączy jakieś zdjęcie.

 

Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy u wszystkich tak jest, ale np. mój dekoder nie ma tego wykresu w prawym dolnym rogu. Za kilka godzin dodam zdjęcie, jeśli otsentre mnie nie wyprzedzi.

 

link do zdjęcia (1080i): https://i.imgur.com/2As7Yw3.png

 

Jako ciekawostkę podam, że dekoder na wyjściu HDMI nie ma zabezpieczenia w postaci HDCP. Nie wiem, czy to może mieć jakiś związek, ale może tylko tak jest na programach niekodowanych, nie mam żadnej karty ani modułu, aby to dogłębniej zweryfikować.


Podobno chodzą moduły NC+ (wszystkie).

 

CI+ też?

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie to żadne z nich, ale bardziej chyba już drugie przypomina. Format .ts, bez problemu chodzi na PC, nagrywa wiele ścieżek audio, napisów nie testowałem. Z satelity programy niekodowane analogicznie, kodowanych niestety nie mam jak sprawdzić, ale podobno jest to .ts szyfrowany, lecz na stronie producenta znajduje się program do odszyfrowania, co niestety trochę trwa. Chyba tak jak w 652HD, lecz nie obiecuję. Dodam film z EPG dzisiaj wieczorem.

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz odbiornika do oglądania z naprawdę dużymi możliwościami za niedużą cenę i co nieco kumasz w ustawieniach odbiornika to kupuj w ciemno. Ewentualnie zastanów się nad modelem 752 który pozwala odebrać nieco więcej programów z satelity bo ma HEVC. Wszystko zależy co chcesz oglądać. Polecam bo mam go od 4 lat (przesiadłem się z Ursusa) i postawiłem trochę w ciemno na Cryptoboxa i trafiłem lepiej niż w lotto. Polecam sklep w polsko-czeskim Cieszynie od bezpośredniego dystrybutora. Zapewnia 100% profesjonalizmu.

Jeśli zależy Ci bardziej na niekodowanych troszkę więcej wiedzy i kasy i jakiś dekoder na Enigmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem tego dekodera od 4 lipca,ale nie jestem z niego zadowolony. Nie współpracuje ze starszym modułem Cyfrowego Polsatu. Serwis Polsatu wymienił mi ten moduł, ale też musiałem związać się nową umową. Wolniej włączają się kanały, niż w modelu 650, który też mam, co jakiś czas występuje pikseloza, w 650 też. Gdy usunę moduł ze slotu i z powrotem go wsunę to trwa uwierzytelnienie owego sprzętu, co trwa kilkanaście minut, czego w 650 nie ma. Ma wpakowany najnowszy patch, troszkę inne menu jest. Jeśli ktoś ma moduł polsatowski i ma zamiar kupić ten dekoder to niech od razu pomyśli o nowej umowie w związku z wymianą modułu. Starszy moduł jest CI, nowy CI+. Kupując ten model nie nie było wpisu, że trzeba do niego moduł CI+, o czym w sklepie nikt nie wiedział, ale trafiłem na dobrego sprzedawcę, a ten konsultował się z serwisem Polsatu. Powodzenia.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Emerycie. Moduł Polsatu, ten z plusem, bardzo dobrze współpracuje z CR652HD. Według mnie najlepszy jest soft 1.09.17034 z paczem. Oczywiście trzeba sobie samemu poustawiać funkcje w menu. Co do współpracy z modułem Polsatu bez plusa to nie będę pisał, bo nie miałem go.

Co do wymiany modułu Polsatu - dałeś się nabić w bambuko, jeśli miałeś stary moduł nieopłacony to trzeba było zapłacić w prepaidzie na miesiąc i psim obowiązkiem APS-u Polsatu była wymiana modułu na sprawny, działający w twoim dekoderze, bowiem wówczas miałbyś zawartą umowę (na miesiąc ale umowa). Jeśli miałeś w abonamencie to to samo. Teraz możesz pisać listy na Berdyczów. Chyba, że istnieje możliwość rezygnacji z umowy w ciągu 10 dni.

Mam 652 i 752, obydwa bardzo dobrze współpracują z modułem Polsatu z plusem.


Emerycie - szatkowanie nie świadczy o module, ale o tym, że masz coś nie halo z instalacją antenową. Prawdopodobnie zbyt mała lub niedokładnie ustawiona antena satelitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorze,co do umowy to chciałem jeszcze kanały sport premium i dlatego nowa umowa,dalej szatkowanie ,cały czas miałem arivę 200 i nie było szatkowania,antena 90 cm.Następnie,gdy wyszuka kanały z któregoś transpondera to kanały tvn-u są na pierwszych pozycjach,a nie jak wcześniej zapisane kanały polsatu,moim zdaniem ten model nie jest dopracowany.Jak procentowo przedstawiają się paski sygnału u ciebie,u mnie jest siła 82%,jakość 73%,nie mogę więcej ustawić na sat finderze.Mam najnowszy soft patch 19423 z dn.09-05-2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niestety nie opanowałeś tego dekodera w sposób zadowalający. Nie będę opisywał co robisz nie tak, bo to troszkę by zeszło. Jedynie co mogę poradzić to ściągnij sobie poprzez dekoder z internetu aktualną listę programów kolegi Jakitaki. Jest tam lista dla nc+, polsatu, wszystkie polskie. Nie ma problemu ze stworzeniem sobie dowolnej listy.

Co do wartości sygnału to na TVP1HD mam 79/76, a na TVPInfoHD mam 93/68, Polsat HD 80/70.

Jeszcze jedno - czy przed zmianą oprogramowania robiłeś nawet 2 razy przywrócenie ustawień fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na kupno tego modelu. Pierwsze wrażenia pozytywne, szczególnie na tle moich poprzednich tunerów

Opticum XS65 Combo oraz Opticum Sloth Combo Plus.

Jedyne dziwactwo jakie zauważyłem to że przycisk Power na tunerze służy tylko do wyłączenia. Włączanie jest tylko pilotem. Ale to nie jest uciążliwe bo i tak każdy tylko pilota używa. A co do pasków siły i sygnału to istotnie jest zaniżone. Na tym mam jakość w granicach 70%, na Sloth Combo Plus 99%, na tunerze sat 4K w telewizorze LG 100%


Czy ma ktoś z Was ten tuner z kartą Smart HD+ albo tą na 12 miesięcy? Jeśli tak, to wszystko działa?

Działa normalnie przez wbudowany czytnik jak i przez moduł CI Conax Technisat. Nie licząc że nagrania sa szyfrowane.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niestety nie opanowałeś tego dekodera w sposób zadowalający. Nie będę opisywał co robisz nie tak, bo to troszkę by zeszło. Jedynie co mogę poradzić to ściągnij sobie poprzez dekoder z internetu aktualną listę programów kolegi Jakitaki. Jest tam lista dla nc+, polsatu, wszystkie polskie. Nie ma problemu ze stworzeniem sobie dowolnej listy.

Co do wartości sygnału to na TVP1HD mam 79/76, a na TVPInfoHD mam 93/68, Polsat HD 80/70.

Jeszcze jedno - czy przed zmianą oprogramowania robiłeś nawet 2 razy przywrócenie ustawień fabrycznych?

Witaj,robiłem raz ustawienia fabryczne po wsadzeniu softa mcas 19529,zmieniłem na patch bo nie było wszystkich opcji na X-tras.

 

Zastanawiam się, dlaczego Emeryt nie wziął sobie dekodera dedykowanego. Na moim dekoderze nie występuje wyżej opisany problem z "Powerem".

Zastanawiam się, dlaczego Emeryt nie wziął sobie dekodera dedykowanego. Na moim dekoderze nie występuje wyżej opisany problem z "Powerem".

A jaki to jest dekoder dedykowany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam także i ja mam zamiar go sobie kupić ten tuner 752 , ale to dopiero za miesiąc .

Do tej pory to używałem OPTICUM 7300 PVR niebieski wyświetlacz , używałem go 10 lat i w tym czasie zero awari

Ale pora na zmiany ,hahahaha

Pozdrawiam wszystkich na forum .

navajo88 :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI!! , ale mam jedno pytanko czy ten dekoder jest w stanie odbierać satelity bez żadnej karty w slotach , to ważne dla mnie bo po prostu nie potrzebuję oglądać żadnej płatnej telewizji.

Są doskonałe programy programy zagranicznych stacji telewizyjne

Navajo88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...