Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko do odbioru samych niekodowanych stacji to trochę przesada brać taki drogi odbiornik. Taki za 150 zł styknie i do tych celów wystarczy, no chyba że to ma być to tzw combo TVsat i DVBT.

Ramirez to nie oto chodzi tylko że cłowiek ma dość tej papki jaką serwują płatne kanały , tutaj jesteś wolnym odbiorcą telewizj satelitarnej  , a jak odbierasz płatną to musisz siedzieć na tym aż skończy ci się abonament i czasami to nie jest warte tej całej zawartości płatnej telewizji bo to są często średnej jakości filmy i po prostu szkoda na to czasu .

Navajo88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz abonamentu, umów to przecież masz oferty na doładowania bez umowy. Drożej to wychodzi ale też nie cierpię nic podpisywać na czas określony.


Jak ktoś jest zainteresowany nagrywaniem to jak wspomniałem nagrania ze stacji kodowanych są szyfrowane przynajmniej w ofercie Smart HD. To i podejrzewam że i w nc+ będzie podobnie. Ale dzisiaj sprawdzałem i da się odkodować te nagrania programem ze strony producenta czyli PC_TOOL_ALI. Taki zabytkowy DOSowy program gdzie w instrukcji pisze ze działa pod DOSem i Windowsami 32 bit. Ale pod 64 bitowym Windowsem 10 też działa. Tylko przed użyciem należy w pliku config skonfigurować te wpisy pod własną ścieżkę do przerabianego pliku albo utworzyć na partycji C foldery recordings i w nim CT1 i skopiować do niego plik do przerobienia z nazwą 000

 

Inputfile=C:\recordings\CT1/000.ts
Outputfile=C:\recordings\CT1/Out001.ts

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi, prawdopodobnie we wtorek albo w środę odbiornik dotrze do mnie.

Ramirez, mam taką prośbę do ciebie. Jeżeli masz instrukcję obsługi tego odbiornika to czy możesz mi wysłać instrukcję obsługi w formacie PDF?

 

Navajo

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście, liczne błędy ortograficzne i literówki. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K63, wielkie dzięki. Zanim dotrze do mnie to cudo to przynajmniej się zapoznam. Jeszcze raz dzięki.

 

Navajo88


Witam ,widać że się naraziłem swoją pisownią , trudno , ale tak pisze człowiek po udarze .

Mam następujące pytanie .czy karta Polsatu którą posiadam będzie chodziła w tunerze AB752.

Posiadam tuner Mini 2000.

Navajo88

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Bardzo niechlujna pisownia w poście. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Karta CP sparowana jest z dekoderem. Chcąc odbierać CP na CR752, musisz dekoder z kartą wymienić na moduł CI.

Niezupełnie jest to prawdą - karta CP pójdzie na pewno w czytniku Cryptoboxa, ale trzeba mieć sczytany klucz RSA. Czy akurat z tego modelu pójdzie to trzeba pytać na odpowiednich forach odpowiednich gości. Niewidziałem tego ale... To samo tyczy się kart z dekoderów N - tutaj pójdą w czytniku na 100%, bo widziałem. Oczywiście tutaj też trzeba wiedzieć jakie karty.

NAVAJO88 - prośba do Ciebie . Jak masz możliwość to sprawdź czy chodzi 11509 z 5W. Chodzi o francuskie programy z tego tp.

Co do Cyfrowego Polsatu to najprościej jest wymienić dekoder na moduł tak jak radzi K63.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Amator , na razie nie sprawdzę a to dla tego że dopiero się zapoznaję z tym dekoderem , Ale ta częstotliwość chyba nie da się sprawdzić u mnie bo  antenę  ustawiona na Eutelsacie . tak więc sorry .

Pierwsze wrażenia !!! jestem zaskoczony szybkością przełączania kanałów, zero problemów ! , a żeby wyedytować sobie listę kanłów to żaden problem .

Na razie zrorobiłem sobie przerwę i jeszcze jedno mam kilka kanałów polski jak tvp info i parę jeszcze innych tak że na [beep]ę mi płatne kanałyjak mam kilkanaście kanałów filmowych na innych satelitach .

Ma razie żegnam i potem się odezwę .

Navajo88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry!

Witam dzisiaj zakończyłem próby dekoderem i wszystko jest oki , wszystko działa pięknie i zadowalająco .

Na dzisiaj starczy tej zabawy , a teraz udaję się lulu .

Navajo88

A czy próbowałeś teletekst? U mnie  niektórych słów nie można odczytać z literami ą,ę,ś,ć itd,teletext niedopracowany moim zdaniem.W fergusonach txt jest super.

Zastanawiam się, dlaczego Emeryt nie wziął sobie dekodera dedykowanego. Na moim dekoderze nie występuje wyżej opisany problem z "Powerem".

Czy ja pisałem że mam problem z "Powerem"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś teletekst? U mnie  niektórych słów nie można odczytać z literami ą,ę,ś,ć itd,teletext niedopracowany moim zdaniem.

W CR652 jest to samo. Czyli w nowszym modelu nie zostało to poprawione. Widać że TXT traktowany jest przez programistów CR marginalnie. Np. złym pomysłem jest używanie żółtego przycisku do włączania i wyłączania teletekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie teletekst jest wyświetlany prawidłowo i wszystko gra ,,,, ale jak zauważyłem to po zmianie softu na najnowszy to spada czułość odbiornika .

Jak tylko dotarł do mnie tuner to zrobiłem sobie kopię całego orginalnego softu na penie ,,,,,, :evil: ale jak pech to pech i okazało się że pen mi padł :twisted: ,

i ponawiam zapytanie czy moglibyście mi przesłać orginalny soft , byłbym wdzięczny , Navajo88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie teletekst jest wyświetlany prawidłowo i wszystko gra ,,,, ale jak zauważyłem to po zmianie softu na najnowszy to spada czułość odbiornika .

Jak tylko dotarł do mnie tuner to zrobiłem sobie kopię całego orginalnego softu na penie ,,,,,, :evil: ale jak pech to pech i okazało się że pen mi padł :twisted: ,

i ponawiam zapytanie czy moglibyście mi przesłać orginalny soft , byłbym wdzięczny , Navajo88

Jaki dokładnie soft potrzebujesz oryginalny czy patch? Jaki teraz masz soft? Mam 2 firmowe i 3 niefirmowe.

Edytowane przez otsenre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj otsenre ,potrzebuję orginalny soft ten który miałem miałem od początku .czyli  MCAS v1.8 .

Złamałem swoją odwieczną zasadę !!! nie instalować żadnych nowych softów . Niby wszystko chodzi dobrze ....... ale mam zaistalowane kanały tylko niekodowane i nie spodzianka ! kilka kanałów raptem okazało się że są zakodowane .

I tak to wygląda

Jeżęli byś mógł mi go przesłać to podaję ci swój adres mailowy ; szablowski100@vp,pl , albo tu na blogu .

Jeszcze raz dzięki za pomoc !!!!

navajo88

PS: Teraz mam zainstalowany MCAS v1.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie nie ma. Spróbuj na czymś innym nagrywac,najlepiej na dysku. Ten problem jest przy nagrywaniu z satelity czy naziemnej? Masz dobry sygnał?

A może używasz modulu wifi na usb?? Bo miałem takie same cyrki z nagrywaniem na tunerze Opticuma jak mialem modul wifi.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...